Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, anoulious said:

Άκουσα ότι είναι αρκετά αξιόπιστη και κοιτάει από ο, τι είδα περίπου ότι το endometriome?Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα μικρόβια κοιτάει το endometriome αλλά βλέπει πέρα από τα μικρόβια και γαλακτοβακιλλους. Μοριακή και αυτή και νομίζω ότι στηρίζεται στο θεώρημα ότι ο, τι υπάρχει στη μήτρα-ενδομήτριο θα φανει και με λήψη κολπικου υγρού. Για αυτό ρωτάω αν την έκανε κάποια κοπέλα, αν ξέρει σύγκριση με το endometriome κλπ.. 

Ναι κάτι αντίστοιχο. Εγώ το προχώρησα. Αλλά είναι κάτι καινούργιο.. Καμμια σύγκριση.. Γενικώς πολυ χρήσιμες εξετάσεις και δείχνουν πόσο σημαντικοί είναι οι γαλακτοβακιλλοι που πριν λίγο καιρό δεν τους δίναμε σημασία.. 

Σου πήρε δείγμα ο γιατρός σου και το πηγές εκεί να το εξεταστούν; Εκεί κολλάω εγώ σε αυτά, τι θα του πω, θέλω να μου κανείς αυτή την εξέταση; Άντε μετά βγαίνουν τα αποτελέσματα, θα τα αξιολογήσει ή θα μου πει μπούρδες είναι; 
ξερεις αν το συγκεκριμένο εργαστήριο έχει γυναικολόγους που σε στέλνουν; 
πηρες εσυ αποτελέσματα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Konna! είπε:

Σου πήρε δείγμα ο γιατρός σου και το πηγές εκεί να το εξεταστούν; Εκεί κολλάω εγώ σε αυτά, τι θα του πω, θέλω να μου κανείς αυτή την εξέταση; Άντε μετά βγαίνουν τα αποτελέσματα, θα τα αξιολογήσει ή θα μου πει μπούρδες είναι; 
ξερεις αν το συγκεκριμένο εργαστήριο έχει γυναικολόγους που σε στέλνουν; 
πηρες εσυ αποτελέσματα; 

Δεν εχω κανει τη συγκεκριμένη εξέταση. Απλά άκουσα καλά λόγια και ήθελα να μάθω περισσότερα από κοπέλα που την έκανε. Το μόνο που άκουσα ότι τη λήψη πρέπει να την κάνει γυναικολογος. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2020 at 5:18 ΜΜ, Moomin είπε:

Καλησπέρα, είμαι.στην 8η μέρα σήμερα από εμβρυομεταφορα κ έχω αρχίσει από χθες να έχω ενοχλήσεις όπως όταν περιμένω περίοδο. Το ξέρω ότι αυτό δεν λέει κάτι..επίσης έχω τσιμπήματα μάλλον από τη μίνι διεγερση που έκανα αρχές του κύκλου. Κανονικά από βδομάδα θα έπρεπε να αδιαθετησω. Τη Πέμπτη θα κάνω χοριακη. Καμία άλλη κοπέλα που να περιμένει ακόμη κοντά με μένα; 

Καλησπέρα, ευχομαι Χαρουμενη να ειναι η Πέμπτη με μια χοριακη μεγάλη!Ειμαι στη 4η ημέρα ετ με βλαστοκυστες, δε νιώθω απολύτως τίποτα, ειμαι ξάπλα ολη μέρα...αλλα δε νιώθω τπτ...Ίσως λίγο παραπάνω υγρά..Εσυ, ειχες κατι νωριτερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βικυκαβ είπε:

Καλησπέρα, ευχομαι Χαρουμενη να ειναι η Πέμπτη με μια χοριακη μεγάλη!Ειμαι στη 4η ημέρα ετ με βλαστοκυστες, δε νιώθω απολύτως τίποτα, ειμαι ξάπλα ολη μέρα...αλλα δε νιώθω τπτ...Ίσως λίγο παραπάνω υγρά..Εσυ, ειχες κατι νωριτερα;

Καλησπέρα, είναι η πρώτη σου φορά; Μη δίνεις σημασία στα συμπτώματα γιατί μας μπερδεύουν τα φάρμακα. Είχα σουβλιες νωρίτερα ίσως κ λίγα υγρά από την προγεστερονη. Πέρασαν οι μέρες και δυστυχως πήραμε αρνητική χοριακη κ ήδη αδιαθετησα κιολας. Ελπίζω εσύ να είσαι τυχερουλα.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αφου το δημοσίευσα ειδα οτι η ημερομηνία εχει παρέλθει..με συγχωρείς..Λυπαμαι για το αποτελεσμα, ευχομαι τα καλύτερα σύντομα..Ναι είναι η πρώτη μου φορά, αλλα ειμαι πολυ πεσμένη..ενω ξεκίνησα δυναμικά...κάπου το χασα...θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Βικυκαβ είπε:

Καλησπέρα, αφου το δημοσίευσα ειδα οτι η ημερομηνία εχει παρέλθει..με συγχωρείς..Λυπαμαι για το αποτελεσμα, ευχομαι τα καλύτερα σύντομα..Ναι είναι η πρώτη μου φορά, αλλα ειμαι πολυ πεσμένη..ενω ξεκίνησα δυναμικά...κάπου το χασα...θα δείξει..

Δεν υπάρχει θέμα, να είσαι καλά. Λογικό να έχεις ανάμικτα συναισθήματα. Να είσαι όσο μπορείς αισιόδοξη, είσαι εν δυνάμει έγκυος τώρα :x κ κάνε πράγματα να ξεχνιέσαι. Να περπατάς κ χαλαρά, όταν έχει ήλιο εξω, κάνει καλό....

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Βικυκαβ είπε:

Καλησπέρα, αφου το δημοσίευσα ειδα οτι η ημερομηνία εχει παρέλθει..με συγχωρείς..Λυπαμαι για το αποτελεσμα, ευχομαι τα καλύτερα σύντομα..Ναι είναι η πρώτη μου φορά, αλλα ειμαι πολυ πεσμένη..ενω ξεκίνησα δυναμικά...κάπου το χασα...θα δείξει..

Καλή επιτυχία κ από εμένα με αισιοδοξία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope88 είπε:

Κορίτσια πότε σας ήρθε περίοδος αφού σταματήσατε τα φάρμακα?

Καλημέρα, τη πρώτη φορά δεν τη μετράω λόγω της αυτόματης αποβολής αλλά τώρα έκοψα τα φάρμακα κ εμφανίστηκε μέσα σε δύο μέρες. Εχθές είχα κ πηγμ..που γενικά δεν έχω σε περιόδους..

 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι, εγώ μάλλον ειμαι χαλασμένη, ληγμενη ή κατι τέτοιο.Διαβάζω ,ολα τα κορίτσια λίγο πολύ κάτι νιώθουν μετά την εμβρυομεταφορα ή κάτι βλεπουν ...

Εγώ, πέρα βρέχει!Οταν πιώ ciclacyr k utrogestan, νιώθω έτσι σαν ενόχληση περιόδου, οχι ομως πόνο δε το λες.Έπειτα ακολουθεί  μια έξαψη..36,5-36,9 το απόγευμα  κ μετά πάλι  τίποτα...Καμία κοπέλα στην ίδια κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βικυκαβ είπε:

Καλημέρα και πάλι, εγώ μάλλον ειμαι χαλασμένη, ληγμενη ή κατι τέτοιο.Διαβάζω ,ολα τα κορίτσια λίγο πολύ κάτι νιώθουν μετά την εμβρυομεταφορα ή κάτι βλεπουν ...

Εγώ, πέρα βρέχει!Οταν πιώ ciclacyr k utrogestan, νιώθω έτσι σαν ενόχληση περιόδου, οχι ομως πόνο δε το λες.Έπειτα ακολουθεί  μια έξαψη..36,5-36,9 το απόγευμα  κ μετά πάλι  τίποτα...Καμία κοπέλα στην ίδια κατάσταση;

Μετά από 3 Ετ έρχομαι να επιβεβαιώσω και εγώ ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα. Στην 1η είχα τα πάντα,τελικά ήταν θετική αλλά δεν προχώρησε.Τη 2η δεν είχα ΤΙΠΟΤΑ απολύτως οπότε συγκρίνοντας με την 1η ήξερα την κατάληξη και όντως ήταν αρνητική. Και ερχόμαστε στην 3η με πάλι ΤΙΠΟΤΑ απολύτως. Στα πατώματα έπεσα και με πιάνει η τρέλα μου και κάνω τεστ 5η μέρα(βλαστοκυστες 5 ημερών) θετικότατο και όχι με πρωινά ουρά. Την 7η ημέρα είχα χοριακη 160. Εχτες είδαμε 2 σάκους. Αυτό που κατάλαβα τελικά είναι ότι όχι μόνο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά και κάθε ετ και κάθε έμβρυο ίσως; Έχω μπροστά μου ακόμα δρόμο βέβαια αλλά ελπίζω αυτή τη φορά να κρατήσω αγκαλιά στο τέλος υγιέστατα μωρά. Μην δίνεις βάση στα συμπτώματα πραγματικά δεν υπάρχουν. Τα διάβαζα που τα έλεγαν και τα αλλά κοριτσια αλλά έλεγα έλα μωρε κάτι θα νιώσω κάτι θα δω. Τελικά όπως βλέπεις τπτ δεν ισχύει. Κανε θετικές σκέψεις. Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να μας πεις τα ευχαριστα. Ποτε με το καλό κανεις χοριακη; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...