Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Εύχομαι μέσα από τη ψυχή μου να έχεις το καλύτερο χριστουγεννιατικο δώρο!!!!

Μακαρι προσεύχομαι κάθε μέρα ... !!! Δεύτερη ημέρα σήμερα δεν έχω και κανένα σύμπτωμα τώρα δεν ξέρω τι να πω ... 

πρίν από 22 λεπτά , Σιμον είπε:

Καλησπέρα , ήθελα να σας ρωτήσω να μου πείτε ποια είναι η διαδικασία της εμβριομεταφορας από κατεψυγμένα και τι επιλογές υπάρχουν , είμαι στην φάση της ανάρρωσης τώρα από την υπερδιέγερση μου είπαν στο κέντρο για χτίσιμο ενδομητρίου με χάπια και μια ένεση που γίνεται στον πισινό ! Ήθελα να ξέρω τι επιλογές έχω γιατί με τα φάρμακα με έχει πιάσει μια φοβία όσο νάνε επίσης ποσο καιρό πριν πρέπει να αρχίσω προετοιμασία από την εμβριομεταφορα ποσο καιρό παίρνει όλο αυτό ;;; 

 

Καλησπέρα κοπέλα Μ θα σου πω τι έκανα εγώ έκανα ωλυψια κ μετά από 5 μέρες αδιαθετισα βέβαια περίμενα γιατί είχα άλλο θέμα να ελέγξουν τα εβρυα αν έχουν μεσογειακή αναιμία ένα βγήκε καλό ...έτσι περίμενα να αδιαθετισω κ την πρώτη μέρα περιόδου ξεκίνησα χάπια cyclacur πρωί βράδυ και prezolon μεσημέρι μόλις πήγα γυναικολόγο το ενδομήτριο ήταν 12.5 υπερβολικά καλό στην 12 μέρα  ξεκίνησα κ κολπικά ultrogestan κ ένεση κοιλιά prolutex και 19 μέρα έκανα την εβρυομεταφορα τώρα είμαι στην αναμονή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Σιμον είπε:

@Penny33 ευχαριστω πολύ , δηλαδή από την πρώτη μέρα της περιόδου μέχρι την εμβριομεταφορα να υπολογίζω 20 μέρες περίπου ; 
να σας πάνε όλα καλά εύχομαι !

Ναι εκεί περίπου πρέπει το ενδομήτριο σου να έχει πάχος πάνω από 7.5 αυτό έχει σημασία βέβαια κάθε κέντρο κ κάθε γιατρός χρησιμοποιεί το δικό του πρωτοκόλλο ...σε ευχαριστώ κ σενα τα καλύτερα εύχομαι !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Ναι εκεί περίπου πρέπει το ενδομήτριο σου να έχει πάχος πάνω από 7.5 αυτό έχει σημασία βέβαια κάθε κέντρο κ κάθε γιατρός χρησιμοποιεί το δικό του πρωτοκόλλο ...σε ευχαριστώ κ σενα τα καλύτερα εύχομαι !!! 

Κοπέλες κατά την εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων βλαστοκύστων τι φαρμακευτική αγωγή πήρατε? Εμένα ο γιατρός μου,  μου είπε μόνο τα colcogest  θα πάρω και μου φάνηκε παράξενο γιατί βλέπω ότι αρκετές κοπέλες πήρατε διάφορα.....είτε ενέσιμα είτε σε χάπια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Κοπέλες κατά την εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων βλαστοκύστων τι φαρμακευτική αγωγή πήρατε? Εμένα ο γιατρός μου,  μου είπε μόνο τα colcogest  θα πάρω και μου φάνηκε παράξενο γιατί βλέπω ότι αρκετές κοπέλες πήρατε διάφορα.....είτε ενέσιμα είτε σε χάπια. 

Cyclacur , ultrogestan, prezolon ,κ ενέσεις prolutex περνώ εγώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Κοπέλες κατά την εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων βλαστοκύστων τι φαρμακευτική αγωγή πήρατε? Εμένα ο γιατρός μου,  μου είπε μόνο τα colcogest  θα πάρω και μου φάνηκε παράξενο γιατί βλέπω ότι αρκετές κοπέλες πήρατε διάφορα.....είτε ενέσιμα είτε σε χάπια. 

Καλησπέρα. Εγώ έπαιρνα τα εξής πριν την εμβρυομεταφορά:

2 ultragestan, 6 cyclacur λευκά, 1 filicine, 1 prezolon, 1 prolutex, 1 salospir.

Μετά την εμβρυομεταφορά συνέχιζω με τα ίδια φάρμακα και έχει προστεθεί και 1 innohep.

Κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική θεωρώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Σιμον είπε:

Κορίτσια όλα αυτά τα φάρμακα έχουν παρενέργειες ; Ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες 

Εγώ αυτό που νιώθω είναι πρήξιμο, κατακράτηση, λίγο δυσκοιλιότητα, υπνηλία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Σιμον είπε:

Κορίτσια όλα αυτά τα φάρμακα έχουν παρενέργειες ; Ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες 

Και εγώ πρήξιμο αρκετό κατακράτηση ,κ γενικά με πονάνε οι ενέσεις prolutex ..εσείς ποναγατε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Penny33 είπε:

Και εγώ πρήξιμο αρκετό κατακράτηση ,κ γενικά με πονάνε οι ενέσεις prolutex ..εσείς ποναγατε? 

Με πονάει το σημείο μετά ναι κ έχω πολλές μελανιές 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνουν αυτές που τις συνεχίζεται μετά την εμβριομεταφορα εγώ πίστευα πως ενέσεις κάνουμε μόνο στην διέγερση αν και λόγω υπερδιέγερσης κάνω orgalutran δυο την μέρα εδώ και πολλές μέρες ( το έχετε ξανά ακούσει αυτό; ) Αχ κορίτσια δεν ήμουν καλά ενημερωμένη δεν γνώρισα ότι έχει τόσα φάρμακα η όλη διαδικασία νόμιζα στην ωοληψια ξεμπερδεύουμε …

Εμένα με πονάνε και οι orgalutran για τέτοιο πόνο μιλάμε ή περισσότερο ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Σιμον είπε:

Τι κάνουν αυτές που τις συνεχίζεται μετά την εμβριομεταφορα εγώ πίστευα πως ενέσεις κάνουμε μόνο στην διέγερση αν και λόγω υπερδιέγερσης κάνω orgalutran δυο την μέρα εδώ και πολλές μέρες ( το έχετε ξανά ακούσει αυτό; ) Αχ κορίτσια δεν ήμουν καλά ενημερωμένη δεν γνώρισα ότι έχει τόσα φάρμακα η όλη διαδικασία νόμιζα στην ωοληψια ξεμπερδεύουμε …

Εμένα με πονάνε και οι orgalutran για τέτοιο πόνο μιλάμε ή περισσότερο ;;

Ναι ποναγαν κ αυτές όταν έκανα πριν την ωολυψια ...αλλά κ αυτή τώρα η prolutex προγεστερόνη είναι βοηθάει το ενδομήτριο να κρατήσει το έμβρυο αν με το καλό κάτσει ...είναι πολλά κ εγώ αυτό λέω αλλά σίγουρα θα βγει κάτι πολύτιμο από όλη την διαδικασία κ μετά όλα θα είναι παρελθόν αυτό να σκεφτεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny33 said:

Και εγώ πρήξιμο αρκετό κατακράτηση ,κ γενικά με πονάνε οι ενέσεις prolutex ..εσείς ποναγατε? 

Πάρα πολύ ... Στο τρύπημα βάζω ένα παγακι πριν την κάνω, τι θέμα είναι μετά. Με πονάει σχεδόν όλη μέρα το σημείο και σα να πρήζεται

2 hours ago, Διδυμακια2 said:

Κοπέλες κατά την εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων βλαστοκύστων τι φαρμακευτική αγωγή πήρατε? Εμένα ο γιατρός μου,  μου είπε μόνο τα colcogest  θα πάρω και μου φάνηκε παράξενο γιατί βλέπω ότι αρκετές κοπέλες πήρατε διάφορα.....είτε ενέσιμα είτε σε χάπια. 

Εγώ νομιζω σπάω ρεκόρ... Ξεκίνησα 5 μέρες πριν την ετ και τα συνεχίζω:  cyclacur (9  άσπρα)  prolutex, pregnacare conception, salospir, D3 fix, prezolon, filicine, vasclor, Ivor και κάθε 4 μέρες ένεση lentogest... Χαμός.. τόσο χάλια ήταν οι ορμόνες μου και μου τα έδωσε όλα αυτά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...