Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Ellidr είπε:

Όχι τα κατανάλωσα  όλα 

Δε βαριέσαι μια μέρα έμεινε 

Να πάω να κάνω την εξέταση να ξεμπερδευω 

Η αλήθεια είναι κ άλλες φορές που έπαιρνα τα ουτρο η περίοδος μου ερχόταν κανονικά 

Αυτή τη φορά τπτ και έχουν περάσει 16 μέρες από την ωοληψια

Θα εχεις σύντομα το αποτέλεσμα τουλάχιστον; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Καλή Κυριακή και χρόνια πολλά στους Σπύρους και τις Σπυριδουλες 

Αύριο είναι για μένα η μεγάλη μέρα 

Σήμερα όπως και όλες τις άλλες μέρες Έχω 37.2 θερμοκρασία 

Περίοδος ούτε για δείγμα 

Και αύριο ένα μεγάλο μηδενικό το βλέπω να αχνοφαινεται 

Αυτά 

Ήθελα να το πω 

Χαχαχαχα

 

Θα παρεις ένα με ουδέτερο ph το γράφουν επάνω τα σαπούνια 

Ευχαριστώ πολύ!

1 hour ago, Ellidr είπε:

Μέχρι την μια το μεσημέρι βγαίνουν ναι 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες σας... θα ήθελα τη βοήθεια σας.ειχε καμία από εσάς έντονους πόνους περιόδου όλες τις ημέρες μετά την εμφρυομεταφορα. Βρίσκομαι στην τέταρτη προσπάθεια κ κάθε φορά οι ίδιοι πόνοι κ πάντα το τεστ αρνητικό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Reni είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας... θα ήθελα τη βοήθεια σας.ειχε καμία από εσάς έντονους πόνους περιόδου όλες τις ημέρες μετά την εμφρυομεταφορα. Βρίσκομαι στην τέταρτη προσπάθεια κ κάθε φορά οι ίδιοι πόνοι κ πάντα το τεστ αρνητικό.

Εγώ κορίτσι μου είχα έντονους πόνους περιόδου από την πρώτη μέρα της μεταφοράς.....ήταν η 3 η μου προσπάθεια και η επιτυχημένη...είμαι έγκυος στην 10 βδομάδα και έχω διδυμα...σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις θετική εξέλιξη και μια τεράστια χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kk88 said:

Εγώ κορίτσι μου είχα έντονους πόνους περιόδου από την πρώτη μέρα της μεταφοράς.....ήταν η 3 η μου προσπάθεια και η επιτυχημένη...είμαι έγκυος στην 10 βδομάδα και έχω διδυμα...σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις θετική εξέλιξη και μια τεράστια χοριακη!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα γιατί όλο αυτό είναι πολύ δύσκολο.απλα επειδή κάθε φορά έχω πάντα τους ίδιους πόνους κ πάντα αρνητικά τεστ ο φόβος μου είναι μεγάλος. Δεν ξέρω πως θα μπορέσω ξανά να διαχειριστω μια αποτυχία. Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη....

On 12/11/2021 at 7:35 AM, Mary.G said:

Καλημέρα!

Θυμάται κάποια κοπέλα αν είχε έντονο πόνο χαμηλά 2-3 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά ? Αριστερά και δεξιά στις ωοθήκες. 

 

Γεια σου...ναι εγώ είχα...αλλά θεωρώ ότι είναι από την ωοληψια κ ειδικά αν σου πήραν αρκετά ωάρια σίγουρα θα έχεις πόνους.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Reni said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα γιατί όλο αυτό είναι πολύ δύσκολο.απλα επειδή κάθε φορά έχω πάντα τους ίδιους πόνους κ πάντα αρνητικά τεστ ο φόβος μου είναι μεγάλος. Δεν ξέρω πως θα μπορέσω ξανά να διαχειριστω μια αποτυχία. Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη....

Γεια σου...ναι εγώ είχα...αλλά θεωρώ ότι είναι από την ωοληψια κ ειδικά αν σου πήραν αρκετά ωάρια σίγουρα θα έχεις πόνους.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Σίγουρα δεν είναι από την ωοληψια γιατί μεσολάβησε ένας μήνας. Είχα πάθει υπερδιέγερση οπότε αναβλήθηκε η ετ κι αφού ρυθμίστηκαν οι ορμόνες θα κάνω σε αυτό τον κύκλο ετ. Πιθανόν να είναι από τα πολλα φάρμακα. Άρχισα να τα συνηθίζω σιγά σιγά οπότε σήμερα δεν είχα σχεδόν καθόλου ενόχληση ευτυχώς. Την Τρίτη θα την κάνω οπότε ελπίζω να μου κόψει κάποια από τα φάρμακα γτ είναι πάρα πολλά!! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary.G said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Σίγουρα δεν είναι από την ωοληψια γιατί μεσολάβησε ένας μήνας. Είχα πάθει υπερδιέγερση οπότε αναβλήθηκε η ετ κι αφού ρυθμίστηκαν οι ορμόνες θα κάνω σε αυτό τον κύκλο ετ. Πιθανόν να είναι από τα πολλα φάρμακα. Άρχισα να τα συνηθίζω σιγά σιγά οπότε σήμερα δεν είχα σχεδόν καθόλου ενόχληση ευτυχώς. Την Τρίτη θα την κάνω οπότε ελπίζω να μου κόψει κάποια από τα φάρμακα γτ είναι πάρα πολλά!! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

 

Σου εύχομαι  μέσα από τη ψυχή μου κ με τη βοηθεια του θεου να πάνε τα πράγματα τέλεια...κ εγώ έκανα εμ 1 μήνα μετά την ωοληψια λόγο αρκετών αποτυχημένων εμβρυομεταφορων. Κ τώρα είμαι 2 μέρες πριν τη μοριακή.

Σε ευχαριστώ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια,Ώντας 43 θα ήθελα τη γνώμη σας αναφορικά με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που πήρα και θα ήθελα και τη γνώμη και των πιο έμπειρων διότι είναι η 1η φόρα που τις κάνω σωστά τουλάχιστον.Λοιπόν ΑΜΗ 17,6 pmol/L ή 2,46ng/ml / TSH 0.64 / ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 23,7 /ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ 45 / FSH 7,0 / LH 6.2

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΥΓ θα ρωτήσω και γιατρό εννοείται αλλά οι εμπειρίες σας πολύτιμες

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lilly28 said:

Καλησπέρα κορίτσια,Ώντας 43 θα ήθελα τη γνώμη σας αναφορικά με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που πήρα και θα ήθελα και τη γνώμη και των πιο έμπειρων διότι είναι η 1η φόρα που τις κάνω σωστά τουλάχιστον.Λοιπόν ΑΜΗ 17,6 pmol/L ή 2,46ng/ml / TSH 0.64 / ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 23,7 /ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ 45 / FSH 7,0 / LH 6.2

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΥΓ θα ρωτήσω και γιατρό εννοείται αλλά οι εμπειρίες σας πολύτιμες

Lilly28  αυτές τις εξετάσεις τις έκανες όλες την ίδια μέρα? Γιατί ειδικά οι 4 τελευταιες έχουν μεγάλη διακύμανση κατά τη διάρκεια του κύκλου, οπότε η ερμηνεία της τιμης τους σχετίζεται άμεσα με την ημέρα του κύκλου. Η αμη που δεν επηρεάζεται εμένα μου φαίνεται μια χαρά η δική σου πάντως.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,Ώντας 43 θα ήθελα τη γνώμη σας αναφορικά με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που πήρα και θα ήθελα και τη γνώμη και των πιο έμπειρων διότι είναι η 1η φόρα που τις κάνω σωστά τουλάχιστον.Λοιπόν ΑΜΗ 17,6 pmol/L ή 2,46ng/ml / TSH 0.64 / ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 23,7 /ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ 45 / FSH 7,0 / LH 6.2

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΥΓ θα ρωτήσω και γιατρό εννοείται αλλά οι εμπειρίες σας πολύτιμες

43 ετων;;; Τις βλεπω σουπερ!! 3η μερα του κυκλου τις εκανες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Nephele78 είπε:

43 ετων;;; Τις βλεπω σουπερ!! 3η μερα του κυκλου τις εκανες; 

Ναι ε;;; για να δούμε. Τις έκανα ακριβώς 3η μέρα γιατί μου είπαν να πάω τη 2η μέρα που θα έχω αίμα. Την 1η μόνο καφέ είχα. Οπότε Ναι 3η. Μακάρι 

10 ώρες πρίν, Mary.G είπε:

Lilly28  αυτές τις εξετάσεις τις έκανες όλες την ίδια μέρα? Γιατί ειδικά οι 4 τελευταιες έχουν μεγάλη διακύμανση κατά τη διάρκεια του κύκλου, οπότε η ερμηνεία της τιμης τους σχετίζεται άμεσα με την ημέρα του κύκλου. Η αμη που δεν επηρεάζεται εμένα μου φαίνεται μια χαρά η δική σου πάντως.

Κορίτσι μου ναι τις έκανα την 3η μέρα του κύκλου όλες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Lilly28 είπε:

Ναι ε;;; για να δούμε. Τις έκανα ακριβώς 3η μέρα γιατί μου είπαν να πάω τη 2η μέρα που θα έχω αίμα. Την 1η μόνο καφέ είχα. Οπότε Ναι 3η. Μακάρι 

Κορίτσι μου ναι τις έκανα την 3η μέρα του κύκλου όλες.

Μπραβο καλυτερα 3η μερα! Σωστα! Μα ναι εισαι σουπερ !! Εγω 42 ετων fsh 17 αμη 0,3 (χαλια) για να συγκρινεις στο λεω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...