Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημέρα κοπέλες. Βρίσκομαι και εγώ σε διαδικασία εξωσωματικής και έχω χάσει τον ύπνο μου από το άγχος. Είμαι 36 χρόνων και έχω ένα παιδάκι 12 χρόνων από τον πρώτο μου γάμο. Δύσκολα τα κατάφερα να μείνω έγκυος,  όμως έγινε το θαύμα χωρίς εξωσωματική. Εδώ και 3 χρόνια έχω παντρεύει ξανα και προσπαθούμε για παιδάκι όμως τίποτα.... λόγω covid καθυστερησαμε την εξωσωματική.... Τον Σεπτέμβριο έκανα την θεραπεία και μου πήραν 13 ωάρια. Δυστυχώς μόνο 2 έμβρυα καταφέραμε να καταψυξουμε. Αν όλα πάνε καλά γύρω στις 10 Ιανουαρίου θα γίνει εμβρυομεταφορα και δεν την παλεύω με το άγχος. Εσείς πως τα καταφέρνετε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Καλημέρα κοπέλες. Βρίσκομαι και εγώ σε διαδικασία εξωσωματικής και έχω χάσει τον ύπνο μου από το άγχος. Είμαι 36 χρόνων και έχω ένα παιδάκι 12 χρόνων από τον πρώτο μου γάμο. Δύσκολα τα κατάφερα να μείνω έγκυος,  όμως έγινε το θαύμα χωρίς εξωσωματική. Εδώ και 3 χρόνια έχω παντρεύει ξανα και προσπαθούμε για παιδάκι όμως τίποτα.... λόγω covid καθυστερησαμε την εξωσωματική.... Τον Σεπτέμβριο έκανα την θεραπεία και μου πήραν 13 ωάρια. Δυστυχώς μόνο 2 έμβρυα καταφέραμε να καταψυξουμε. Αν όλα πάνε καλά γύρω στις 10 Ιανουαρίου θα γίνει εμβρυομεταφορα και δεν την παλεύω με το άγχος. Εσείς πως τα καταφέρνετε

Από τα 13 μόνο 2;;;;;;

Δεν τα καταφέρνουμε με το άγχος χαχαχαχα. 

Εγω είμαι στα πρόθυρα να τα παρατήσω αλήθεια . Εγω απογοητευτεί τόσο πολύ που λέω Άι σιχτηρ πια.

Εχω ένα παιδί κι εγω όποτε λέω να καθίσω στα αυγά μου.

Ευχομαι να τα καταφέρεις με αυτά τα 2 έμβρυα 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Από τα 13 μόνο 2;;;;;;

Δεν τα καταφέρνουμε με το άγχος χαχαχαχα. 

Εγω είμαι στα πρόθυρα να τα παρατήσω αλήθεια . Εγω απογοητευτεί τόσο πολύ που λέω Άι σιχτηρ πια.

Εχω ένα παιδί κι εγω όποτε λέω να καθίσω στα αυγά μου.

Ευχομαι να τα καταφέρεις με αυτά τα 2 έμβρυα 

Ναι, πήραμε 13 όμως 6 ήταν ανώριμα,  3 δεν γονιμοποιηθηκαν, 1 είχε ανωμαλίες. Οπότε 3 γονιμοποιηθηκαν όμως μόνο 2 άντεξαν μέχρι την 5 ημέρα πριν τα παγώσουν. Εσυ σε ποία προσπάθεια βρίσκεσαι? Με αγχώνει που δεν έχω αλλα εμβρυακια σε περίπτωση που δεν πάει καλά αυτή η εξωσωματική......Ο Θεός ας βάλει το χέρι του να τα καταφέρουμε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Ναι, πήραμε 13 όμως 6 ήταν ανώριμα,  3 δεν γονιμοποιηθηκαν, 1 είχε ανωμαλίες. Οπότε 3 γονιμοποιηθηκαν όμως μόνο 2 άντεξαν μέχρι την 5 ημέρα πριν τα παγώσουν. Εσυ σε ποία προσπάθεια βρίσκεσαι? Με αγχώνει που δεν έχω αλλα εμβρυακια σε περίπτωση που δεν πάει καλά αυτή η εξωσωματική......Ο Θεός ας βάλει το χέρι του να τα καταφέρουμε όλες!!!

Εγω έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες . Μαζεύω ένα ένα έμβρυο αλλά δεν μαζεύονται. Κατάφερα και κατέψυξα ένα μετριο τον προηγούμενο μήνα . Δύσκολα τα πράγματα. Πρέπει Ν εχεις χρήμα για να μπορείς μα ανταπεξέλθεις.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Εγω έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες . Μαζεύω ένα ένα έμβρυο αλλά δεν μαζεύονται. Κατάφερα και κατέψυξα ένα μετριο τον προηγούμενο μήνα . Δύσκολα τα πράγματα. Πρέπει Ν εχεις χρήμα για να μπορείς μα ανταπεξέλθεις.

Έχεις απόλυτο δίκαιο! Εγώ 5 χιλιάρικα έδωσα μέχρι τώρα και ακόμα 2 θα δώσω για την εμβρυομεταφορα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκαιο! Εγώ 5 χιλιάρικα έδωσα μέχρι τώρα και ακόμα 2 θα δώσω για την εμβρυομεταφορα!! 

Παρα πολλά τα λεφτά . 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Παρα πολλά τα λεφτά . 

Να ρωτήσω κάτι; Στο δημόσιο γίνονται εξωσωματικές; Και αν ναι έχει μεγάλη αναμονή; Κουράγιο σε όλες κορίτσια μου...εγώ είμαι στο εξωτερικό και είναι δωρεάν οι 5 πρώτες προσπάθειες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Lena3 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Στο δημόσιο γίνονται εξωσωματικές; Και αν ναι έχει μεγάλη αναμονή; Κουράγιο σε όλες κορίτσια μου...εγώ είμαι στο εξωτερικό και είναι δωρεάν οι 5 πρώτες προσπάθειες..

Γίνεται και στο δημόσιο αλλά εγω είμαι στην Κρήτη και ειναινδυσκολο 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Γίνεται και στο δημόσιο αλλά εγω είμαι στην Κρήτη και ειναινδυσκολο 

Κατάλαβα...υπομονή και όλα θα πάνε καλά! Εγώ από όλη την προσπάθεια των τελευταίων ετών θα πω ότι πρέπει να πέρνουμε και δεύτερη και τρίτη γνώμη...καμιά φορά εμπιστευόμαστε γιατρούς μόνο επειδή είναι πολύ φιλικοί και μας κάνουν να νιώθουμε άνετα, αλλά δυστυχώς δε θα πρεπε να είναι αυτό το μόνο κριτήριο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Lena3 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Στο δημόσιο γίνονται εξωσωματικές; Και αν ναι έχει μεγάλη αναμονή; Κουράγιο σε όλες κορίτσια μου...εγώ είμαι στο εξωτερικό και είναι δωρεάν οι 5 πρώτες προσπάθειες..

Εγω είμαι από Κύπρο.  Δεν γίνονται εξωσωματικές στο δημόσιο,  όμως για τις πρώτες 4 προσπάθειες (εάν δεν έχεις παιδάκια ήδη) περνεις κάποιες από τις ενέσεις και μετά την εμβρυομεταφορα 2500€, ενώ αν έχεις ήδη παιδάκια αυτό ισχύει για τις πρώτες 2 εξωσωματικές. Όμως το κόστος δεν μας επιτρέπει πολλές προσπάθειες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Lena3 είπε:

Κατάλαβα...υπομονή και όλα θα πάνε καλά! Εγώ από όλη την προσπάθεια των τελευταίων ετών θα πω ότι πρέπει να πέρνουμε και δεύτερη και τρίτη γνώμη...καμιά φορά εμπιστευόμαστε γιατρούς μόνο επειδή είναι πολύ φιλικοί και μας κάνουν να νιώθουμε άνετα, αλλά δυστυχώς δε θα πρεπε να είναι αυτό το μόνο κριτήριο..

Μα τι να την κάνω την δεύτερη γνώμη; Όταν έχω φτωχή ανταπόκριση στα φάρμακα και τα μαζεύω τα έμβρυα με το ζόρι δεν υπάρχει λόγος. Είναι μετρημένα κουκιά στην περίπτωση μου.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Μα τι να την κάνω την δεύτερη γνώμη; Όταν έχω φτωχή ανταπόκριση στα φάρμακα και τα μαζεύω τα έμβρυα με το ζόρι δεν υπάρχει λόγος. Είναι μετρημένα κουκιά στην περίπτωση μου.

Σίγουρα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..υπομονή και ελπίδα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα σας .... Εχθές έκανα εβρυομεταφορα μια βλαστοκύστη .... Για το λόγο ότι εγώ κ ο σύζυγος μου έχουμε στίγμα ...κ ένα βγήκε καλό !!!! Από φυσιολογικα είχα μια παλινδρόμη κ δύο που μου τα πήραν 3 μηνών λογο ότι ήταν άρρωστα μεσογειακή!!! Έχω πολύ αγωνία κ φόβο θέλω να πάνε όλα καλά το θέλω τόσο πολύ που δεν θέλω να στεναχωρηθω πάλι .. 27 Δεκεμβρίου έχω χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα σας .... Εχθές έκανα εβρυομεταφορα μια βλαστοκύστη .... Για το λόγο ότι εγώ κ ο σύζυγος μου έχουμε στίγμα ...κ ένα βγήκε καλό !!!! Από φυσιολογικα είχα μια παλινδρόμη κ δύο που μου τα πήραν 3 μηνών λογο ότι ήταν άρρωστα μεσογειακή!!! Έχω πολύ αγωνία κ φόβο θέλω να πάνε όλα καλά το θέλω τόσο πολύ που δεν θέλω να στεναχωρηθω πάλι .. 27 Δεκεμβρίου έχω χοριακη 

Εύχομαι μέσα από τη ψυχή μου να έχεις το καλύτερο χριστουγεννιατικο δώρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ήθελα να σας ρωτήσω να μου πείτε ποια είναι η διαδικασία της εμβριομεταφορας από κατεψυγμένα και τι επιλογές υπάρχουν , είμαι στην φάση της ανάρρωσης τώρα από την υπερδιέγερση μου είπαν στο κέντρο για χτίσιμο ενδομητρίου με χάπια και μια ένεση που γίνεται στον πισινό ! Ήθελα να ξέρω τι επιλογές έχω γιατί με τα φάρμακα με έχει πιάσει μια φοβία όσο νάνε επίσης ποσο καιρό πριν πρέπει να αρχίσω προετοιμασία από την εμβριομεταφορα ποσο καιρό παίρνει όλο αυτό ;;; 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...