Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

19 minutes ago, Nephele78 said:

@Σιμονκοριτσια Καλημερα και καλη επιτυχια! εγω εκανα 3 ετ.στις 2 πρωτες επαιρνα κορτιζονη & αντιβιωση 8 μερες,αντιπηκτικη καθημερινα, 9 σικλακουρ ,6 ουτρογεσταν,φιλισιν,ντε,παιδικη ασπιρινη.στη 3η και τελευταια του ειπα οτι 

Καλημέρα άρα να τους ζητήσω να το κάνουμε σε φυσικό κύκλο λέτε , θα το συζητήσω και με αυτούς δεν λέω απλά θέλω να είμαι προετοιμασμένη και ενημερωμένη και με βοηθάτε εσείς ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Σιμον είπε:
πρίν από 30 λεπτά , Nephele78 είπε:

@Σιμονκοριτσια Καλημερα και καλη επιτυχια! εγω εκανα 3 ετ.στις 2 πρωτες επαιρνα κορτιζονη & αντιβιωση 8 μερες,αντιπηκτικη καθημερινα, 9 σικλακουρ ,6 ουτρογεσταν,φιλισιν,ντε,παιδικη ασπιρινη.στη 3η και τελευταια του ειπα οτι 

Καλημέρα άρα να τους ζητήσω να το κάνουμε σε φυσικό κύκλο λέτε , θα το συζητήσω και με αυτούς δεν λέω απλά θέλω να είμαι προετοιμασμένη και ενημερωμένη και με βοηθάτε εσείς ευχαριστω 

Ναι προτεινε το!! εγω αν το ξερα απο την αρχη οτι υπαρχει αυτο κ γινεται θα του το ελεγα γιατι φορτώθηκα φαρμακα χωρις λογο και κορτιζονη προληπτικα και σικλακουρ για πιο λογο;!εφοσον το ενδομητριο μου ηταν οκ; Οπως κ να χει μου ταιριαξε πολυ καλυτερα ο φυσικος που ηταν και πετυχημενη η ετ(ειχαμε μεταφερει 2 φρεσκα που εβγαλα απο ενα τροποποιημενο και ενα απο καταψυξη που ειχΑ παρει με φυσικο κυκλο το βιολογικο ωαριο του μηνα δηλαδη).φυσικα και με το τεχνητο πετυχαινεις ..αλλα αν μπορεις να τα γλυτωσεις καλο δεν ειναι; Ολη μερα χτυπαγε  ειδοποιηση και δεν χωραγανε κ μες τη μερα τοσα φαρμακα ασε πολυ χαπακωμα αλλα τι να κανεις μεσα στο προγραμμα ειναι κ αυτο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Σιμον είπε:
πρίν από 36 λεπτά , Nephele78 είπε:

Εγώ είμαι στην 3 μέρα εμβρυομεταφορας ένα έμβρυο ...περνώ του θυρεοειδη , 3 cyclacur, 1 prezolon , 1prolutex, 2 ultrogestan κολπικά ,filicine, dartiferon,!!! ... Κάποιες περνούν αντιβίωση κ salospir ,αντιπικτικες εμένα δεν μου έδωσε κάτι τέτοιο !!! Αλλά κ πάλι πολλά φάρμακα εγώ το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι έχουμε κ οι δύο στίγμα τίποτα άλλο ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Penny33 είπε:

Εγώ είμαι στην 3 μέρα εμβρυομεταφορας ένα έμβρυο ...περνώ του θυρεοειδη , 3 cyclacur, 1 prezolon , 1prolutex, 2 ultrogestan κολπικά ,filicine, dartiferon,!!! ... Κάποιες περνούν αντιβίωση κ salospir ,αντιπικτικες εμένα δεν μου έδωσε κάτι τέτοιο !!! Αλλά κ πάλι πολλά φάρμακα εγώ το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι έχουμε κ οι δύο στίγμα τίποτα άλλο ..

Λογω του στιγματος μονο ..καταλαβα..οποτε με προεμφυτευικο! Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να ειναι το μωρακι σου αυτο και να πανε ολα τΈλεια!! να μας γραψεις θετικη χοριακη σε λιγες μερες.την αλλη πεμπτη λογικα θα φανει!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απευθείας μετά την ωοληψια μου έδωσαν πολλά από τα παραπάνω όπως και κορτιζόνη και τρόμαξα γιατί ξέρω πως μακροπρόθεσμα σε διαλύει και αναρωτιόμουν γιατί, βέβαια εγώ τα έκοψα όλα δυο τρεις μέρες τα πήρα και άρχισα να παθαίνω όλο και πιο σοβαρή υπερδιέγερση , αλλά βλέπω όχι το ένα ρίχνει την πίεση το άλλο σε νυστάζει το άλλο .. δεν είμαι κατά τον φαρμάκων αλλά δεν θέλω να είμαι άλλο ένα μήνα ζαβλακωμένη και εγώ παίρνω για τον θυρεοειδή για την εξωσωματική τα ξεκίνησα και με αυτό δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω λογικά θα έχει πέσει παρα πολύ αλλά στην κατάσταση μου δεν μπόρεσα να πάω στον γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Nephele78 είπε:

Λογω του στιγματος μονο ..καταλαβα..οποτε με προεμφυτευικο! Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να ειναι το μωρακι σου αυτο και να πανε ολα τΈλεια!! να μας γραψεις θετικη χοριακη σε λιγες μερες.την αλλη πεμπτη λογικα θα φανει!

Λες ?? 27 μου είπε έχω αγωνία όμως πολύ σκέφτομαι θετικά ...εύχομαι να σας γράψω ευχαριστα νέα ... βασικά όλες να έχουμε θετικές χοριακες κ να μας πάνε καλά όλα να μην ταλαιπωρουμαστε άλλο για την κάθε μια ξεχωριστά ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Penny33 είπε:

Λες ?? 27 μου είπε έχω αγωνία όμως πολύ σκέφτομαι θετικά ...εύχομαι να σας γράψω ευχαριστα νέα ... βασικά όλες να έχουμε θετικές χοριακες κ να μας πάνε καλά όλα να μην ταλαιπωρουμαστε άλλο για την κάθε μια ξεχωριστά ! 

Με εμβρυο 5ης μερας δηλ βλαστοκυστη ναι !την πεμπτη θα δειξει στη χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nephele78 είπε:

Με εμβρυο 5ης μερας δηλ βλαστοκυστη ναι !την πεμπτη θα δειξει στη χοριακη!!

Ο σύζυγος λέει να κάνουμε τέστ 25 τα Χριστούγεννα ...εγώ πάλι λέω να το αφήσω 27 με την χοριακη ...φοβάμαι λίγο ρε γαμωτω πόσο δύσκολο είναι ψυχολόγικα για εμάς να περιμένουμε με αγωνία .αχχχχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Σιμον είπε:

Εμένα απευθείας μετά την ωοληψια μου έδωσαν πολλά από τα παραπάνω όπως και κορτιζόνη και τρόμαξα γιατί ξέρω πως μακροπρόθεσμα σε διαλύει και αναρωτιόμουν γιατί, βέβαια εγώ τα έκοψα όλα δυο τρεις μέρες τα πήρα και άρχισα να παθαίνω όλο και πιο σοβαρή υπερδιέγερση , αλλά βλέπω όχι το ένα ρίχνει την πίεση το άλλο σε νυστάζει το άλλο .. δεν είμαι κατά τον φαρμάκων αλλά δεν θέλω να είμαι άλλο ένα μήνα ζαβλακωμένη και εγώ παίρνω για τον θυρεοειδή για την εξωσωματική τα ξεκίνησα και με αυτό δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω λογικά θα έχει πέσει παρα πολύ αλλά στην κατάσταση μου δεν μπόρεσα να πάω στον γιατρό 

Ναι ουτε εγω ειμαι κατά των φαρμακων κ εννοειται θα παρω αλλα τουλαχιστον να εχει νοημα ..οσο θυμαμαι που εκανα διεγερση με συνολο 3300 μοναδες και δεν εμεινε κανενα εμβρυο κοντευω να τρελαθω..τζαμπα στον οργανισμο μου.τι τραβηξα τοτε..αλλα γιατι και να φορτωθώ τοσα φαρμακα μετα την ετ; Δηλαδη αν δεν του ελεγα εγω οτι δε θελω να παρω παλι τοσα ,την ιδια αγωγη θα μου εδινε; Τι να πω δε ξερω..

πρίν από 23 λεπτά , Penny33 είπε:

Ο σύζυγος λέει να κάνουμε τέστ 25 τα Χριστούγεννα ...εγώ πάλι λέω να το αφήσω 27 με την χοριακη ...φοβάμαι λίγο ρε γαμωτω πόσο δύσκολο είναι ψυχολόγικα για εμάς να περιμένουμε με αγωνία .αχχχχ

Εγω στη θεση σου εκανα τη πεμπτη την 1η χοριακη και μετα επαναληπτική στις 23/12 :-) ασε απο φοβο δε λες τιποτα ..εγω στη τελευταια χοριακη ετρεμα δε με κραταγανε τα ποδια μου, επεσα κατω κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Penny33 said:

Ο σύζυγος λέει να κάνουμε τέστ 25 τα Χριστούγεννα ...εγώ πάλι λέω να το αφήσω 27 με την χοριακη ...φοβάμαι λίγο ρε γαμωτω πόσο δύσκολο είναι ψυχολόγικα για εμάς να περιμένουμε με αγωνία .αχχχχ

Είναι μεγάλη η αγωνία...είναι αναπόφευκτο να σκέφτεσαι μόνο αυτό όλες τις μέρες..και εγώ που τώρα περιμένω για υπέρηχο πάλι την ίδια αγωνία έχω...ααααχχχ υπομονή!!

16 hours ago, Penny33 said:

Cyclacur , ultrogestan, prezolon ,κ ενέσεις prolutex περνώ εγώ 

Και εγώ μόνο προγεστερόνη και βιταμίνες...τα άλλα χαπάκια σας είπαν γιατί τα παίρνετε;

12 hours ago, Mary.G said:

Ούτε κι εγώ τα καταλάβαινα. Έβλεπα τα κορίτσια εδώ που γράφανε για ποιότητες και χαρακτηριστικά των βλαστοκυστων, και πήρα τηλέφωνο την εμβρυολογο κι έκατσε η γυναίκα και μου τα εξήγησε. Κρατούσα και σημειώσεις ενώ μιλούσε και στο τέλος μου είπε σε συννενόηση με τον γιατρό αν θέλω να βάλουμε δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ. Νομίζω ο αριθμός δείχνει το μέγεθος και τα γράμματα την ποιότητα του κυττάρου και του περιβλήματος ( δεν θυμάμαι τις ονομασίες). 

Όσον αφορά την ανάπαυση, ξαπλωμένη πολύ δεν μένω. Περπατάω μέσα στο σπίτι, ζεσταίνω φαγητό καφέ κλπ και δουλεύω διαδικτυακά οπότε κάθομαι ένα 8ωρο σίγουρα στον καναπέ αλλά καθιστή με τα πόδια πάνω. Ελπίζω να μη το επηρεασω αρνητικά κι ο γιατρός δεν επέμεινε πολύ μου είπε μόνο να χαλαρώνω και πολύ ήπιες κινήσεις.

Καλή επιτυχία και σε σένα!! Κορίτσια εμένα μου είπαν το αντίθετο...δηλαδή να μην κάτσω ξάπλα για να αιματώνεται η μήτρα λέει. Οπότε συνέχισα κανονικά τις δραστηριότητες μου (βέβαια είχα ήδη μια ήπια καθημερινότητα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Lena3 είπε:

Είναι μεγάλη η αγωνία...είναι αναπόφευκτο να σκέφτεσαι μόνο αυτό όλες τις μέρες..και εγώ που τώρα περιμένω για υπέρηχο πάλι την ίδια αγωνία έχω...ααααχχχ υπομονή!!

Και εγώ μόνο προγεστερόνη και βιταμίνες...τα άλλα χαπάκια σας είπαν γιατί τα παίρνετε;

Καλή επιτυχία και σε σένα!! Κορίτσια εμένα μου είπαν το αντίθετο...δηλαδή να μην κάτσω ξάπλα για να αιματώνεται η μήτρα λέει. Οπότε συνέχισα κανονικά τις δραστηριότητες μου (βέβαια είχα ήδη μια ήπια καθημερινότητα)

Πότε πας για υπέρηχο;;;

Εγώ την Δευτέρα κ περιμενω πως και πως. Μεγάλη αγωνία ρε παιδί μου σε κάθε στάδιο.

@Mary.G και @Penny33 καλά αποτελέσματα. Σε πόσες μέρες μετα την ετ είναι η χοριακή σας;

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Konisn said:

Πότε πας για υπέρηχο;;;

Εγώ την Δευτέρα κ περιμενω πως και πως. Μεγάλη αγωνία ρε παιδί μου σε κάθε στάδιο.

@Mary.G και @Penny33 καλά αποτελέσματα. Σε πόσες μέρες μετα την ετ είναι η χοριακή σας;

 

Σε 10 μέρες....!! Καλά αποτελέσματα!!

Link to comment
Share on other sites

@Nephele78 αυτό με ανησυχεί και εμένα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου το ότι έχουν μια συνταγή και δώστου δεν βλέπουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά.. όσο γιαυτο το gel το κολπικό vasclor νομίζω ; Το είχα σταματήσει ήμουν με υπερδιέγερση και βγήκε στο εσώρουχο μου μετά από μέρες δεν το πίστευα ! Τη κατάλαβα από την ιδιαίτερη μυρωδιά που έχει σαν βαφή μαλλιών θα την χαρακτήριζα , άρα ακόμα και το αθώο τζελ μένει για πολύ καιρό στον οργανισμό φανταστείτε όλα τα υπόλοιπα …

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Lena3 said:

Είναι μεγάλη η αγωνία...είναι αναπόφευκτο να σκέφτεσαι μόνο αυτό όλες τις μέρες..και εγώ που τώρα περιμένω για υπέρηχο πάλι την ίδια αγωνία έχω...ααααχχχ υπομονή!!

Και εγώ μόνο προγεστερόνη και βιταμίνες...τα άλλα χαπάκια σας είπαν γιατί τα παίρνετε;

Καλή επιτυχία και σε σένα!! Κορίτσια εμένα μου είπαν το αντίθετο...δηλαδή να μην κάτσω ξάπλα για να αιματώνεται η μήτρα λέει. Οπότε συνέχισα κανονικά τις δραστηριότητες μου (βέβαια είχα ήδη μια ήπια καθημερινότητα)

@Lena3 σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ άσε που δεν μπορώ να κάτσω ξάπλα, σηκώνομουν κανονικά και σήμερα πήγα φούρνο και σούπερ μάρκετ για τα βασικα. Όσον αφορά τα φάρμακα, που να ξερα...μου δώσανε μια λίστα, μου γράψανε και τις ώρες και είχα στο μυαλό μου ότι αυτή είναι η στάνταρ διαδικασία. Μακάρι να πετύχει ειλικρινά. Αν δεν πετύχει όμως, την επόμενη φορά θα έχω κι εγώ άποψη! Εξάλλου δεν ταιριάζουν όλα σε όλες μας. Άντε βουρ μας δίνουν μια λίστα σαν συνταγή για κέικ χαχαχα!

@Nephele78 Εσύ που μας εμψυχωνεις και μας συμβουλεύεις σε τόσα πράγματα και δεν φαντάζεσαι πόσο το εκτιμώ από όλες σας, για πες μου τη γνώμη σου..Εκανα στις 14/12 την μεταφορά και θα πάω για χοριακη στις 24/12. Λες να κανω κι ένα τεστακι πριν την χοριακη? Κι αν ναι,πότε?

43 minutes ago, Konisn said:

Πότε πας για υπέρηχο;;;

Εγώ την Δευτέρα κ περιμενω πως και πως. Μεγάλη αγωνία ρε παιδί μου σε κάθε στάδιο.

@Mary.G και @Penny33 καλά αποτελέσματα. Σε πόσες μέρες μετα την ετ είναι η χοριακή σας;

 

Κορίτσι μου εκανα στις 14/12 την μεταφορά και θα πάω για χοριακη στις 24/12. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...