Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, KoraliaP είπε:

@νικηαντωνια81 Για να προχωράς σημαίνει πως το θέλεις πολύ. Εδώ θα είμαστε :)

@Catalina2 Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Μπράβο! Με το καλό ολα να σου πάνε.

Κι εγώ ήθελα στην 3η μου τώρα να πάμε με βλαστοκύστες αλλα δεν μου πήγε καλά η διέγερση. Πήραμε 5 εκ των οποίων 3 ώριμα. Τα 2 εφτασαν 3η μερα οποτε αποφασίσαμε να προχωρήσουμε. Έτσι κι αλλιώς οι 2 πρώτες θετικές μου (βιοχημικές μετα) ήταν με 3ων ημερων. 

Αυτή θα είναι θετική εχε πίστη.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

 

@Catalina2 Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Μπράβο! Με το καλό ολα να σου πάνε.

Κι εγώ ήθελα στην 3η μου τώρα να πάμε με βλαστοκύστες αλλα δεν μου πήγε καλά η διέγερση. Πήραμε 5 εκ των οποίων 3 ώριμα. Τα 2 εφτασαν 3η μερα οποτε αποφασίσαμε να προχωρήσουμε. Έτσι κι αλλιώς οι 2 πρώτες θετικές μου (βιοχημικές μετα) ήταν με 3ων ημερων. 

Σ' ευχαριστώ! έχω δρόμο ακόμη αλλά ως τώρα, όλα καλά!

Κι εμένα η βιοχημική με 3 ημερών ήταν και όπως είπε και η @νικηαντωνια81, μια χαρά εγκυμοσύνες δίνουν!

Τώρα χρειάζεται υπομονή, ηρεμία και αισιοδοξία... το επιβάλλουν και οι μέρες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα στις 18/12 εκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων και απο τη δευτερη μερα ειχα πονους περιοδου και λιγο αργοτερα αρχησε να ποναει και το στηθος μου οπως πριν τη περιοδο λετε ολα αυτα να ειναι κακο σημαδι;εχω πολυ αγχος εχετε περασει παρομοια συπτωματα;

Link to comment
Share on other sites

@Διανα καθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Μετα απο εμβρυομεταφορα με θετικό αποτελεσμα ένιωθα κράμπες στη μητρα καθε φορα πιυ έπαιρνα τα φάρμακα και έβαζα κολπικά ουτροτζεσταν.. ειχα καταλήξει οτι οι πόνοι προέρχονται απο τα φάρμακα. Στους επόμενους δυο κύκλους μετα απο 7-8 μερες απο την εμβρυομεταφορα ένιωθα τσιμπιες στο στηθος, στηθος που να ποναει και κάπως σκληρό, και πόνους περιοδου που ποναει η μεση και η κοιλια οχι κράμπες.. τα αποτελέσματα ( βιοχημικές μαλλον).. το οτι πονάς καλο ειναι κατι αλλάζει ... αλλα μέλη με μηδενικό συμπτωματα ηταν έγκυες .. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Διανα είπε:

Γεια σας κοριτσια δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα στις 18/12 εκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων και απο τη δευτερη μερα ειχα πονους περιοδου και λιγο αργοτερα αρχησε να ποναει και το στηθος μου οπως πριν τη περιοδο λετε ολα αυτα να ειναι κακο σημαδι;εχω πολυ αγχος εχετε περασει παρομοια συπτωματα;

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία!!!

Τα συμπτώματα είναι κυρίως απο τα φάρμακα. Άλλες κοπέλες έχουν, άλλες δεν έχουν. Είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα εγκυμοσύνης. Μην εστιάζεις καθόλου σε αυτά γιατί δε σημαίνουν τίποτα κατά την άποψή μου. Με το καλό να έρθει η μέρα της χοριακής σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα στις 18/12 εκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων και απο τη δευτερη μερα ειχα πονους περιοδου και λιγο αργοτερα αρχησε να ποναει και το στηθος μου οπως πριν τη περιοδο λετε ολα αυτα να ειναι κακο σημαδι;εχω πολυ αγχος εχετε περασει παρομοια συπτωματα;

 Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αυτες οι μερες πραγματικα δεν περνανε με τιποτα ειμαι στην 6η μερα και ειδικα τις βραδινες  ωρες εχω τετοια συπτωματα που σκεφτομαι οτι σιγουρα ερχεται περιοδος και το στηθος  μου ποναει στο πλαι οπως ακριβως πριν τη περιοδο προσπαθω οσο μπορω να κανω θετικες σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Διανα είπε:

Γεια σας κοριτσια δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα στις 18/12 εκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων και απο τη δευτερη μερα ειχα πονους περιοδου και λιγο αργοτερα αρχησε να ποναει και το στηθος μου οπως πριν τη περιοδο λετε ολα αυτα να ειναι κακο σημαδι;εχω πολυ αγχος εχετε περασει παρομοια συπτωματα;

 Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αυτες οι μερες πραγματικα δεν περνανε με τιποτα ειμαι στην 6η μερα και ειδικα τις βραδινες  ωρες εχω τετοια συπτωματα που σκεφτομαι οτι σιγουρα ερχεται περιοδος και το στηθος  μου ποναει στο πλαι οπως ακριβως πριν τη περιοδο προσπαθω οσο μπορω να κανω θετικες σκεψεις

Επειδή όντως αυτές οι μέρες είναι δύσκολες, προσπάθησε να μη παρατηρείς συμπώματα. Να περάσεις όμορφα τα Χριστούγεννα και με το καλό θα έρθει κ η μέρα που θα κάνεις την εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Konisn είπε:

Επειδή όντως αυτές οι μέρες είναι δύσκολες, προσπάθησε να μη παρατηρείς συμπώματα. Να περάσεις όμορφα τα Χριστούγεννα και με το καλό θα έρθει κ η μέρα που θα κάνεις την εξέταση.

Ευχαριστω πολυ επισης καλα χριστουγεννα να εχεις❤

πρίν από 54 λεπτά , Mommy39 είπε:

@Διανα καθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Μετα απο εμβρυομεταφορα με θετικό αποτελεσμα ένιωθα κράμπες στη μητρα καθε φορα πιυ έπαιρνα τα φάρμακα και έβαζα κολπικά ουτροτζεσταν.. ειχα καταλήξει οτι οι πόνοι προέρχονται απο τα φάρμακα. Στους επόμενους δυο κύκλους μετα απο 7-8 μερες απο την εμβρυομεταφορα ένιωθα τσιμπιες στο στηθος, στηθος που να ποναει και κάπως σκληρό, και πόνους περιοδου που ποναει η μεση και η κοιλια οχι κράμπες.. τα αποτελέσματα ( βιοχημικές μαλλον).. το οτι πονάς καλο ειναι κατι αλλάζει ... αλλα μέλη με μηδενικό συμπτωματα ηταν έγκυες .. 

Ευχαριστω μου δινεις ελπιδα ειμαι στην εκτη μερα και τις βραδινες κυριως ωρες τα συπτωματα ειναι εντονα και νομιζω οτι θα μου ερθει περιοδος αλλα εχει ο θεος ελπιζω να μην ερθειιι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2021 at 11:06 PM, Διανα said:

Γεια σας κοριτσια δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα στις 18/12 εκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων και απο τη δευτερη μερα ειχα πονους περιοδου και λιγο αργοτερα αρχησε να ποναει και το στηθος μου οπως πριν τη περιοδο λετε ολα αυτα να ειναι κακο σημαδι;εχω πολυ αγχος εχετε περασει παρομοια συπτωματα;

Διανα κι εγώ τέτοια συμπτώματα έχω. Άλλες στιγμές νιώθω τσιμπήματα, άλλες φορές έναν ήπιο πόνο σαν περίοδου και το στήθος πρησμένο σταθερά και πονάει. Έκανα ετ 14/12. Τι φάρμακα παίρνεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Mary.G είπε:

Διανα κι εγώ τέτοια συμπτώματα έχω. Άλλες στιγμές νιώθω τσιμπήματα, άλλες φορές έναν ήπιο πόνο σαν περίοδου και το στήθος πρησμένο σταθερά και πονάει. Έκανα ετ 14/12. Τι φάρμακα παίρνεις?

Καλησπερα εγω εκανα 18/12 εμβρυομεταφορα και παιρνω cuclakur 4 την ημεραutragestan των 200 δυο το πρωι δυο το βραδυ κολπικα και το απογευμα ενεση prolutex εσυ;αυτοι οι πονοι με ανχωνουν πολυ ειναι ακριβως ιδιοι με της περιοδου και το στηθος ακομα .ποτε κανεις χοριακη;πολυ καλη επιτυχια ευχομαι ολοψυχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, Διανα said:

Καλησπερα εγω εκανα 18/12 εμβρυομεταφορα και παιρνω cuclakur 4 την ημεραutragestan των 200 δυο το πρωι δυο το βραδυ κολπικα και το απογευμα ενεση prolutex εσυ;αυτοι οι πονοι με ανχωνουν πολυ ειναι ακριβως ιδιοι με της περιοδου και το στηθος ακομα .ποτε κανεις χοριακη;πολυ καλη επιτυχια ευχομαι ολοψυχα

Μην αγχώνεσαι! Σιγουρα η προγεστερόνη που παίρνουμε μας δημιουργεί συμπτώματα. Χοριακη έκανα την 8η μέρα 248 και θα κάνω και 2η χοριακη σήμερα. Μου είχε βγει θετικό το τεστ ήδη την 5η- 6η μέρα.

Από χτες άρχισε να με πιάνει και η μέση μου λιγάκι και το βάρος χαμηλά συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mary.G είπε:

Μην αγχώνεσαι! Σιγουρα η προγεστερόνη που παίρνουμε μας δημιουργεί συμπτώματα. Χοριακη έκανα την 8η μέρα 248 και θα κάνω και 2η χοριακη σήμερα. Μου είχε βγει θετικό το τεστ ήδη την 5η- 6η μέρα.

Από χτες άρχισε να με πιάνει και η μέση μου λιγάκι και το βάρος χαμηλά συνεχίζεται.

Μπραβο κοριτσι μου με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου❤δε ξερω ειδικα τις πρωινες ωρες νιωθω εντονους πονους περιοδου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλά Χριστούγεννα και γώ ετ στις 15 έκανα και χοριακη έκανα χτες βγήκε 53 μια χαρά είμαι μου είπε ο γιατρός θα πάω πάλι την Δευτέρα, ίσως ξαναπάω αύριο εγώ να τσεκάρω. Είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα νόμιζα θα αδιαθετήσω ήμουν σίγουρη ότι θα βγει μηδέν δεν υπάρχουν συμπτώματα έχουν δίκιο όλες και τα τσιμπήματα καλά είναι λένε.  Καλά η τιμή 248 την 8 η μέρα καταπληκτική μπράβο !!!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Georgia81 said:

Καλησπέρα κορίτσια και καλά Χριστούγεννα και γώ ετ στις 15 έκανα και χοριακη έκανα χτες βγήκε 53 μια χαρά είμαι μου είπε ο γιατρός θα πάω πάλι την Δευτέρα, ίσως ξαναπάω αύριο εγώ να τσεκάρω. Είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα νόμιζα θα αδιαθετήσω ήμουν σίγουρη ότι θα βγει μηδέν δεν υπάρχουν συμπτώματα έχουν δίκιο όλες και τα τσιμπήματα καλά είναι λένε.  Καλά η τιμή 248 την 8 η μέρα καταπληκτική μπράβο !!!!

Τι υπέροχα νέα!! Γεωργία ό,τι καλύτερο εύχομαι και σε σένα!! Με το καλό να μας βρει η καινούργια χρονιά με μεγάλες κοιλιτσες χιχι. Είμαστε ακριβώς τις ίδιες μέρες. Είχες βάλει βλαστοκυστες κι εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αγάπη μου δυο βλαστοκυστες έβαλα καλά εσυ πας για δίδυμα άμα συνεχίσεις έτσι!! Τελεια!!! Εγώ θα ξαναπάω αύριο λέω να δω πως πάει και να ξαναπάω την Δευτέρα. Βγήκε το αποτέλεσμα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...