Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Mary.G είπε:

Πάρα πολύ ... Στο τρύπημα βάζω ένα παγακι πριν την κάνω, τι θέμα είναι μετά. Με πονάει σχεδόν όλη μέρα το σημείο και σα να πρήζεται

Ναι και μένα έτσι είναι πρησμένο κ πονάει όλη μέρα .. υπομονή άντε να παει 27 Δεκεμβρίου για την χοριακη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 minutes ago, Penny33 said:

Ναι και μένα έτσι είναι πρησμένο κ πονάει όλη μέρα .. υπομονή άντε να παει 27 Δεκεμβρίου για την χοριακη 

Εγώ θα πάω για την πρώτη στις 24, αν και κανονικά θα έπρεπε 26. Ελπίζω να δείξει κάτι θα είναι 10 μέρες μετά την ετ.  Αν όλα πάνε καλά, λες να μας τα κόψει τα φάρμακα μετά? Ειδικά τις ενέσεις πολύ τις φοβάμαι. Σκέφτομαι τα κορίτσια που είναι έγκυες και τρυπάνε την ήδη φουσκωμένη κοιλίτσα και πιάνεται η καρδιά μου.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Mary.G είπε:

Εγώ θα πάω για την πρώτη στις 24, αν και κανονικά θα έπρεπε 26. Ελπίζω να δείξει κάτι θα είναι 10 μέρες μετά την ετ.  Αν όλα πάνε καλά, λες να μας τα κόψει τα φάρμακα μετά? Ειδικά τις ενέσεις πολύ τις φοβάμαι. Σκέφτομαι τα κορίτσια που είναι έγκυες και τρυπάνε την ήδη φουσκωμένη κοιλίτσα και πιάνεται η καρδιά μου.

Και μένα 26 έπεφτε αλλά θα την κάνω 27 μου είπε ...δεν ξέρω δεν νομίζω να τα κόψει μέχρι να ακούσουμε καρδιά πιστεύω δεν ξέρω ...έχεις τίποτα συμπτώματα κάτι ?? Μαζί στις μέρες είμαστε 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Penny33 said:

Και μένα 26 έπεφτε αλλά θα την κάνω 27 μου είπε ...δεν ξέρω δεν νομίζω να τα κόψει μέχρι να ακούσουμε καρδιά πιστεύω δεν ξέρω ...έχεις τίποτα συμπτώματα κάτι ?? Μαζί στις μέρες είμαστε 

Τίποτα ρε γμτ... Λίγο πρήξιμο, κάπου κάπου καμία σούβλια και μπόλικα αέρια χιχι. Από τα φάρμακα είναι. Είσαι ξάπλα? Ακολουθείς αυτό το πρόγραμμα καναπέ-κρεβάτι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Mary.G είπε:

Τίποτα ρε γμτ... Λίγο πρήξιμο, κάπου κάπου καμία σούβλια και μπόλικα αέρια χιχι. Από τα φάρμακα είναι. Είσαι ξάπλα? Ακολουθείς αυτό το πρόγραμμα καναπέ-κρεβάτι?

Καναπέ κρεβάτι αυτό κάνω κ Netflix τουλάχιστον τις 5 πρώτες μέρες μου είπε όσο μπορώ μετά όλα κανονικά ... Εσύ ένα έμβρυο η δύο ?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 minutes ago, Penny33 said:

Τι εννοείς ΑΑ? Εμένα ένα είναι έγραφε ποιότητα ΒΒ δεν τα καλαβαινω αυτα

Ούτε κι εγώ τα καταλάβαινα. Έβλεπα τα κορίτσια εδώ που γράφανε για ποιότητες και χαρακτηριστικά των βλαστοκυστων, και πήρα τηλέφωνο την εμβρυολογο κι έκατσε η γυναίκα και μου τα εξήγησε. Κρατούσα και σημειώσεις ενώ μιλούσε και στο τέλος μου είπε σε συννενόηση με τον γιατρό αν θέλω να βάλουμε δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ. Νομίζω ο αριθμός δείχνει το μέγεθος και τα γράμματα την ποιότητα του κυττάρου και του περιβλήματος ( δεν θυμάμαι τις ονομασίες). 

Όσον αφορά την ανάπαυση, ξαπλωμένη πολύ δεν μένω. Περπατάω μέσα στο σπίτι, ζεσταίνω φαγητό καφέ κλπ και δουλεύω διαδικτυακά οπότε κάθομαι ένα 8ωρο σίγουρα στον καναπέ αλλά καθιστή με τα πόδια πάνω. Ελπίζω να μη το επηρεασω αρνητικά κι ο γιατρός δεν επέμεινε πολύ μου είπε μόνο να χαλαρώνω και πολύ ήπιες κινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mary.G είπε:

Ούτε κι εγώ τα καταλάβαινα. Έβλεπα τα κορίτσια εδώ που γράφανε για ποιότητες και χαρακτηριστικά των βλαστοκυστων, και πήρα τηλέφωνο την εμβρυολογο κι έκατσε η γυναίκα και μου τα εξήγησε. Κρατούσα και σημειώσεις ενώ μιλούσε και στο τέλος μου είπε σε συννενόηση με τον γιατρό αν θέλω να βάλουμε δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ. Νομίζω ο αριθμός δείχνει το μέγεθος και τα γράμματα την ποιότητα του κυττάρου και του περιβλήματος ( δεν θυμάμαι τις ονομασίες). 

Ωραία καταλαβα ευχαριστώ !  Εγώ ένα έχουμε στίγμα κ οι δύο εύχομαι να είναι τυχερό ..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mary.G said:

Εγώ θα πάω για την πρώτη στις 24, αν και κανονικά θα έπρεπε 26. Ελπίζω να δείξει κάτι θα είναι 10 μέρες μετά την ετ.  Αν όλα πάνε καλά, λες να μας τα κόψει τα φάρμακα μετά? Ειδικά τις ενέσεις πολύ τις φοβάμαι. Σκέφτομαι τα κορίτσια που είναι έγκυες και τρυπάνε την ήδη φουσκωμένη κοιλίτσα και πιάνεται η καρδιά μου.

Αυτά τα φάρμακα και τις ενέσεις μετά την εμβριομεταφορα τα παίρνετε γιατί υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή είναι κάτι το συνηθισμένο συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη απλώς ξεκινώντας την εξωσωματική δεν περίμενα ότι θα έχει τόσα φάρμακα .. και ανησυχώ γιατί ζορίζομαι πολύ με τις ενέσεις και με έχουν κουράσει 

Εγώ έχω 4 παγιετες οι δυο καλύτερες ένα 4ΑΒ και ένα 4 ΑΑ και η άλλη έχει δυο 4ΑΑ με κάποια πρόσημα ανάμεσα στα Α θετικό και αρνητικό,στην πρώτη προσπάθεια ποια θα διαλέγατε να βάλετε ξέρω μικρή η διαφορα .. οι επόμενες δυο παγιετες έχουν από δυο και τρία χαμηλότερης ποιότητας 

Είχα διαβάσει κάπου ότι και καλά τα 4AA δίνουν σε μεγαλύτερο ποσοστό αγόρι χαζομαρούλες …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Σιμον είπε:

Αυτά τα φάρμακα και τις ενέσεις μετά την εμβριομεταφορα τα παίρνετε γιατί υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή είναι κάτι το συνηθισμένο συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη απλώς ξεκινώντας την εξωσωματική δεν περίμενα ότι θα έχει τόσα φάρμακα .. και ανησυχώ γιατί ζορίζομαι πολύ με τις ενέσεις και με έχουν κουράσει 

Εγώ έχω 4 παγιετες οι δυο καλύτερες ένα 4ΑΒ και ένα 4 ΑΑ και η άλλη έχει δυο 4ΑΑ με κάποια πρόσημα ανάμεσα στα Α θετικό και αρνητικό,στην πρώτη προσπάθεια ποια θα διαλέγατε να βάλετε ξέρω μικρή η διαφορα .. οι επόμενες δυο παγιετες έχουν από δυο και τρία χαμηλότερης ποιότητας 

Ούτε εγώ είχα καταλάβει πως πρέπει να πάρω τόσα φάρμακα. Εμείς δεν είχαμε βρει κάποιο πρόβλημα (εκτός απο την ηλικία μας). Υποθέτω πως μου έδωσε τόσα για να αυξήσει τις πιθανότητες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Σιμον said:

Αυτά τα φάρμακα και τις ενέσεις μετά την εμβριομεταφορα τα παίρνετε γιατί υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή είναι κάτι το συνηθισμένο συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη απλώς ξεκινώντας την εξωσωματική δεν περίμενα ότι θα έχει τόσα φάρμακα .. και ανησυχώ γιατί ζορίζομαι πολύ με τις ενέσεις και με έχουν κουράσει 

Εγώ έχω 4 παγιετες οι δυο καλύτερες ένα 4ΑΒ και ένα 4 ΑΑ και η άλλη έχει δυο 4ΑΑ με κάποια πρόσημα ανάμεσα στα Α θετικό και αρνητικό,στην πρώτη προσπάθεια ποια θα διαλέγατε να βάλετε ξέρω μικρή η διαφορα .. οι επόμενες δυο παγιετες έχουν από δυο και τρία χαμηλότερης ποιότητας 

Είχα διαβάσει κάπου ότι και καλά τα 4AA δίνουν σε μεγαλύτερο ποσοστό αγόρι χαζομαρούλες …

Πέρα από την ηλικία που είμαι σχεδόν 36 δεν έχουμε κάποιο άλλο πρόβλημα οπότε ειλικρινά δεν ξέρω γιατί μου έχει δώσει τόσα φάρμακα. Όπως λέει και η @Konisn προφανώς για να αυξήσει τις πιθανότητες. Πιστεύω είναι στον γιατρό. Άλλοι είναι υπέρ των πολλών φαρμάκων και άλλοι είναι πιο συντηρητικοί. 

Κι εμένα κάπως έτσι τα είχε χωρισμένα σε παγιετες η εμβρυολογος οπότε βάλαμε αυτές τις 2 βλαστοκυστες που ήταν μαζί. 

Μόνο ο εμβρυολογος μπορεί να σου προτείνει τι να βάλεις γιατί ξέρει τις ποιότητες κλπ. Σκέφτεσαι να βάλεις 1 ή 2?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mary.G είπε:

Πέρα από την ηλικία που είμαι σχεδόν 36 δεν έχουμε κάποιο άλλο πρόβλημα οπότε ειλικρινά δεν ξέρω γιατί μου έχει δώσει τόσα φάρμακα. Όπως λέει και η @Konisn προφανώς για να αυξήσει τις πιθανότητες. Πιστεύω είναι στον γιατρό. Άλλοι είναι υπέρ των πολλών φαρμάκων και άλλοι είναι πιο συντηρητικοί. 

Κι εμένα κάπως έτσι τα είχε χωρισμένα σε παγιετες η εμβρυολογος οπότε βάλαμε αυτές τις 2 βλαστοκυστες που ήταν μαζί. 

Μόνο ο εμβρυολογος μπορεί να σου προτείνει τι να βάλεις γιατί ξέρει τις ποιότητες κλπ. Σκέφτεσαι να βάλεις 1 ή 2?

Και εγώ 36 είμαι με χάλια ορμόνες όμως δε μου έδωσε φάρμακα για την εμβρυομεταφορα και με ανησυχεί πολύ αυτό.....:-(

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν στο κέντρο ότι θα πάρω κάτι κάτι χάπια θα με δούνε δυο φορές πως πάω και θα κάνω μια ενεση πριν την εμβριομεταφορα , απλά έχω φοβηθεί γιατί ένα ένα βγαίνουν δεκα μέρες ήταν να κάνω ενέσεις έγινε ότι έγινε και ακόμα προσπαθώ να συνέλθω άσε που είμαι και 27 χωρισ Κανένα πρόβλημα θεωρητικά και έχω την εντύπωση ότι γιαυτο το λόγο έπαθα και ότι έπαθα γιατί δεν λαμβάνεται ώστε υπόψην η ηλικία , θα μου πεις άλλο διέγερση άλλο αυτό αλλά έχω φοβηθεί και το τελευταίο που θέλω είναι κάνω τίποτα ενέσεις ενώ είναι έγκυος ακόμα και τώρα δεν ξέρω ακόμα ποτε θα σταματήσω..

ολες μου οι παγιετες έχουν απο δυο βλαστοκυστες η μια τρία , δυο θα βάλουμε αν τύχουν δίδυμα δεν έχω πρόβλημα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mary.G είπε:

Πέρα από την ηλικία που είμαι σχεδόν 36 δεν έχουμε κάποιο άλλο πρόβλημα οπότε ειλικρινά δεν ξέρω γιατί μου έχει δώσει τόσα φάρμακα. Όπως λέει και η @Konisn προφανώς για να αυξήσει τις πιθανότητες. Πιστεύω είναι στον γιατρό. Άλλοι είναι υπέρ των πολλών φαρμάκων και άλλοι είναι πιο συντηρητικοί. 

Κι εμένα κάπως έτσι τα είχε χωρισμένα σε παγιετες η εμβρυολογος οπότε βάλαμε αυτές τις 2 βλαστοκυστες που ήταν μαζί. 

Μόνο ο εμβρυολογος μπορεί να σου προτείνει τι να βάλεις γιατί ξέρει τις ποιότητες κλπ. Σκέφτεσαι να βάλεις 1 ή 2?

@Σιμονκοριτσια Καλημερα σε ολες και  καλη επιτυχια! εγω εκανα 3 ετ.στις 2 πρωτες επαιρνα κορτιζονη & αντιβιωση 8 μερες,αντιπηκτικη καθημερινα, 9 σικλακουρ ,6 ουτρογεσταν,φιλισιν,ντε,παιδικη ασπιρινη.στη 3η και τελευταια του ειπα οτι δεν θελω ξανα ολη μερα να παιρνω φαρμακα και μου εδωσε μονο ουτρογεσταν & 3 μερες αντιβιωση (μετα την ωοληψια),1 φιλισιν το πρωι και 1 βιταμινη D το μεσημερι(αυτα ουτως ή αλλως τα επαιρνα απο πριν) τιποτα αλλο..δηλαδη δεν ειναι οτι εχετε κατι ή οτι αυξανονται οι πιθανοτητες με τα πολλα απλα ειναι σε τεχνητο κυκλο η ετ και αν σε παει σε φυσικο κυκλο που ετσι το λενε απλα δεν παιρνεις τοσα φαρμακα. @Διδυμακια2

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...