Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Πω πω 

Μα τι ωραία πράγματα είναι αυτά 

Εγώ πάλι δεν είμαι αισιόδοξη για μένα 

Είχα αρνητικά τεστ σήμερα 

Έχω τρεις μέρες μπροστά μου και βλέπουμε 

Ελπίζω να συνεχίσω το θετικό σερί 

Αν όχι 

Θα δείξει...

Πολλά γίνονται με τα τεστ... Θα πρότεινα να περιμένεις την χοριακή! Με ψυχραιμία και αισιοδοξία!!! Τόσα γίνονται με αυτά τα ρημαδοτέστ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγχαρητήρια..Δεν έχω  προσπαθήσει με εμβρυομεταφορα αλλά σας διαβάζω κ σας θαυμάζω κορίτσια μου...κ χαίρομαι για τα ευχάριστα σας κ στεναχωριέμαι με τα δυσάρεστα που όμως θα τα ακολουθήσουν τα ευχάριστα...πίστη θέλει. ..μπορείτε να μου πειτε αν επιτρέπεται τι σας οδήγησε σε αυτή τη λύση;;Εγώ είμαι 43..έχω ήδη 2 παιδάκια τον προηγούμενο μηνα βιοχημική. Και θα θελα πολύ ένα παιδάκι. Αύριο πάω κ για ορμονικές να δω που βρίσκομαι αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το ζορισω με εμβρυομεταφορα ή να το αφησω κ αν έρθει...συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα..Κ είχα να γράψω κι αλλά :tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Συγχαρητήρια..Δεν έχω  προσπαθήσει με εμβρυομεταφορα αλλά σας διαβάζω κ σας θαυμάζω κορίτσια μου...κ χαίρομαι για τα ευχάριστα σας κ στεναχωριέμαι με τα δυσάρεστα που όμως θα τα ακολουθήσουν τα ευχάριστα...πίστη θέλει. ..μπορείτε να μου πειτε αν επιτρέπεται τι σας οδήγησε σε αυτή τη λύση;;Εγώ είμαι 43..έχω ήδη 2 παιδάκια τον προηγούμενο μηνα βιοχημική. Και θα θελα πολύ ένα παιδάκι. Αύριο πάω κ για ορμονικές να δω που βρίσκομαι αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το ζορισω με εμβρυομεταφορα ή να το αφησω κ αν έρθει...συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα..Κ είχα να γράψω κι αλλά :tongue:

Καλησπέρα. Προσωπικά οδηγήθηκα στην απόφαση για εξωσωματική γιατί μπήκα στα 40. Δε βρέθηκε μέχρι στιγμής πρόβλημα σε κανέναν μας. Όλα φαίνονται πολύ καλά. Είχαμε κάνει παλιότερα 3 σπερματεγχύσεις αποτυχημένες. Τότε ήμουν τελείως αρνητική με την ιδέα της εξωσωματικής. Έτσι πριν το καλοκαίρι αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε.. εύχομαι με το καλό να έρθει κ το τρίτο παιδάκι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα χοριακη 632 είμαι χαρούμενη αλλά και συγκρατημένη συνεχιζουμε με θετική σκέψη !!!:razz:

Συγχαρητήρια κοριτσι μου όλα καλά θα πάνε σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!:D

 

Τέλεια ! Φανταστικα !! :-) 

2 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Συγχαρητήρια..Δεν έχω  προσπαθήσει με εμβρυομεταφορα αλλά σας διαβάζω κ σας θαυμάζω κορίτσια μου...κ χαίρομαι για τα ευχάριστα σας κ στεναχωριέμαι με τα δυσάρεστα που όμως θα τα ακολουθήσουν τα ευχάριστα...πίστη θέλει. ..μπορείτε να μου πειτε αν επιτρέπεται τι σας οδήγησε σε αυτή τη λύση;;Εγώ είμαι 43..έχω ήδη 2 παιδάκια τον προηγούμενο μηνα βιοχημική. Και θα θελα πολύ ένα παιδάκι. Αύριο πάω κ για ορμονικές να δω που βρίσκομαι αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το ζορισω με εμβρυομεταφορα ή να το αφησω κ αν έρθει...συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα..Κ είχα να γράψω κι αλλά :tongue:

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και με το καλό να ερθει το 3ο μωρακι σου! Εγω 42 πετυχα με το 3η ετ γραψε μας για τις ορμονικές σου οταν βγουνε να σου πουμε τη γνώμη μας.Με ενδιαφερει πολυ!..απλα με μετα τα 40 σιγουρα φθεινει η ποιοτητα των ωαριων κ βγαινουν με χρωμωσωμικες ανωμαλιες ,αλλωστε γι αυτο θα ειχες τη βιοχημικη.,

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα χοριακη 632 είμαι χαρούμενη αλλά και συγκρατημένη συνεχιζουμε με θετική σκέψη !!!:razz:

Συγχαρητήρια κοριτσι μου όλα καλά θα πάνε σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!:D

 

Κ η δική σου χοριακη παρά πολύ καλή! Να συνεχίσεις έτσι!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Mary.G είπε:

Καλημέρα!

Θυμάται κάποια κοπέλα αν είχε έντονο πόνο χαμηλά 2-3 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά ? Αριστερά και δεξιά στις ωοθήκες. 

 

Ναι καλέ εγώ! Μάλλον ήταν λόγω των φαρμάκων. Ρώτα και τον γιατρό σου. Και μετά την εμβρυομεταφορα τις πρώτες μέρες τους είχα.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Τέλεια ! Φανταστικα !! :-) 

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και με το καλό να ερθει το 3ο μωρακι σου! Εγω 42 πετυχα με το 3η ετ γραψε μας για τις ορμονικές σου οταν βγουνε να σου πουμε τη γνώμη μας.Με ενδιαφερει πολυ!..απλα με μετα τα 40 σιγουρα φθεινει η ποιοτητα των ωαριων κ βγαινουν με χρωμωσωμικες ανωμαλιες ,αλλωστε γι αυτο θα ειχες τη βιοχημικη.,

Καλημέρα κορίτσι μου. Φοβάμαι ότι τη βιοχημική την είχα επειδή πήρα κορτιζόνη κ έκανα κ αξονική. Όχι ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο. Θα σας γράψω Δευτέρα αποτελέσματα ορμονών να με πείτε γνώμη...φιλίες 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Giorgetta said:

Ναι καλέ εγώ! Μάλλον ήταν λόγω των φαρμάκων. Ρώτα και τον γιατρό σου. Και μετά την εμβρυομεταφορα τις πρώτες μέρες τους είχα.

Ευχαριστώ! Άσε αγχώθηκα γιατί με έπιασε αυτός ο πόνος ενώ κοιμόμουν και φοβήθηκα και ξύπνησα από τα αξημετωτα. Τώρα είναι πιο ήπιο ευτυχώς

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Φοβάμαι ότι τη βιοχημική την είχα επειδή πήρα κορτιζόνη κ έκανα κ αξονική. Όχι ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο. Θα σας γράψω Δευτέρα αποτελέσματα ορμονών να με πείτε γνώμη...φιλίες 

Καλημερα !!ωωω κορτιζονη δινουν αρκετοί γιατροι.. τωρα για την αξονική δεν έχω ιδέα..καλο σκ και καλά αποτελεσματα !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Mary.G είπε:

Ευχαριστώ! Άσε αγχώθηκα γιατί με έπιασε αυτός ο πόνος ενώ κοιμόμουν και φοβήθηκα και ξύπνησα από τα αξημετωτα. Τώρα είναι πιο ήπιο ευτυχώς

Σαν σουβλιες τις ένιωθα απότομα μου ερχοτουσαν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Καλή Κυριακή και χρόνια πολλά στους Σπύρους και τις Σπυριδουλες 

Αύριο είναι για μένα η μεγάλη μέρα 

Σήμερα όπως και όλες τις άλλες μέρες Έχω 37.2 θερμοκρασία 

Περίοδος ούτε για δείγμα 

Και αύριο ένα μεγάλο μηδενικό το βλέπω να αχνοφαινεται 

Αυτά 

Ήθελα να το πω 

Χαχαχαχα

 

11 ώρες πρίν, Giorgetta είπε:

Κορίτσια ο γυναικολόγος μου είπε για  την ευαίσθητη περιοχή ουδέτερο σαπούνι. Ξέρετε ποιο είναι; Με χαμομήλι κλπ;

Θα παρεις ένα με ουδέτερο ph το γράφουν επάνω τα σαπούνια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Καλή Κυριακή και χρόνια πολλά στους Σπύρους και τις Σπυριδουλες 

Αύριο είναι για μένα η μεγάλη μέρα 

Σήμερα όπως και όλες τις άλλες μέρες Έχω 37.2 θερμοκρασία 

Περίοδος ούτε για δείγμα 

Και αύριο ένα μεγάλο μηδενικό το βλέπω να αχνοφαινεται 

Αυτά 

Ήθελα να το πω 

Χαχαχαχα

 

Θα παρεις ένα με ουδέτερο ph το γράφουν επάνω τα σαπούνια 

Δεν εχεις άλλο τεστάκι να κάνεις;

Καλημερα!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Δεν εχεις άλλο τεστάκι να κάνεις;

Καλημερα!!!

Όχι τα κατανάλωσα  όλα 

Δε βαριέσαι μια μέρα έμεινε 

Να πάω να κάνω την εξέταση να ξεμπερδευω 

Η αλήθεια είναι κ άλλες φορές που έπαιρνα τα ουτρο η περίοδος μου ερχόταν κανονικά 

Αυτή τη φορά τπτ και έχουν περάσει 16 μέρες από την ωοληψια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...