Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 24/12/2021 at 3:17 ΜΜ, Georgia81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλά Χριστούγεννα και γώ ετ στις 15 έκανα και χοριακη έκανα χτες βγήκε 53 μια χαρά είμαι μου είπε ο γιατρός θα πάω πάλι την Δευτέρα, ίσως ξαναπάω αύριο εγώ να τσεκάρω. Είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα νόμιζα θα αδιαθετήσω ήμουν σίγουρη ότι θα βγει μηδέν δεν υπάρχουν συμπτώματα έχουν δίκιο όλες και τα τσιμπήματα καλά είναι λένε.  Καλά η τιμή 248 την 8 η μέρα καταπληκτική μπράβο !!!!

Αχ τι ωραια μπραβο παιρνω και εγω κουραγιο ❤ξαναπηγες τελικα για χοριακη;εγω εχω αλλες δυο μερες και οι πονοι συνεχιζονταιιι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια ξαι χρόνια πολλά ναι πήγα δυστυχώς δεν έχω πολύ καλά νέα στο ΡΕΑ σήμερα μου την βγάλανε 51 από 53 προχτές δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα μου κοπήκανε τα πόδια τώρα ωραίο χριστουγεννιάτικο δώρο. Τι να πω ας ελπίσουμε ότι θ γίνει ένα θαύμα. Σου εύχομαι τελεια αποτελέσματα με μια τριψήφια χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ότι την άλλη χοριακη την είχα κάνει στην βιοϊατρική ενώ αυτή την έκανα στο ΡΕΑ λέει ο γιατρός υπάρχουν διάφορες ανάμεσα στα εργαστήρια θα πάω πάλι την Δευτέρα στο ΡΕΑ και βλέπουμε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Georgia81 είπε:

Το μόνο ότι την άλλη χοριακη την είχα κάνει στην βιοϊατρική ενώ αυτή την έκανα στο ΡΕΑ λέει ο γιατρός υπάρχουν διάφορες ανάμεσα στα εργαστήρια θα πάω πάλι την Δευτέρα στο ΡΕΑ και βλέπουμε. 

Καλησπέρα κορίτσι Μ κ χρόνια πολλά μην ανχωνεσαι σκέψου θετικά έχε πίστη κ όλα θα πάνε καλά σίγουρα από εργαστήριο σε εργαστήριο διαφέρουν οι τιμές πολύ άρα μην το βάζεις κάτω ... Κ εγώ Δευτέρα έχω να κάνω χοριακη .. έβαλα μια βλαστοκύστη εύχομαι ότι όλα θα πάνε καλά ο Θεός είναι μεγάλος ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου.Μου έχουν περισσέψει 3 κουτιά innohep 0-45 το κουτί έχει μέσα 10. Επίσης 4 κουτιά utrogestan και 5 cyclacur αν κάποια τα θέλεις ας μου πει 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και καλή χρονιά και σε αυτό το thread που είναι μέρες ανενεργό! Επειδή αυτό το μην αν όλα πάνε καλά σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά αλλα και επειδή πρέπει να προετοιμαστώ σε ότι αφορά τη δουλειά μου (δεν μπορώ να πάρω άδεια, θα πρέπει να δουλεύω από το σπίτι), θα ήθελα να μου πείτε λίγο με βάση την εμπειρία σας πως κύλισαν οι μέρες στην προετοιμασία αλλά κυρίως μετά την μεταφορά. 
 

 

σας ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 1:29 ΜΜ, Dindindan είπε:

Καλημέρα και καλή χρονιά και σε αυτό το thread που είναι μέρες ανενεργό! Επειδή αυτό το μην αν όλα πάνε καλά σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά αλλα και επειδή πρέπει να προετοιμαστώ σε ότι αφορά τη δουλειά μου (δεν μπορώ να πάρω άδεια, θα πρέπει να δουλεύω από το σπίτι), θα ήθελα να μου πείτε λίγο με βάση την εμπειρία σας πως κύλισαν οι μέρες στην προετοιμασία αλλά κυρίως μετά την μεταφορά. 
 

 

σας ευχαριστώ πολυ

Γεια σου κοπέλα μου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Κοίτα εγώ την έκανα Σάββατο την εμβρυομεταφορα. Οπότε έκατσα ξάπλα το σκ και από Δευτέρα πήγα κανονικά δουλειά αλλά πρόσεχα πολύ. Δεν σήκωνα βάρος, δεν κουραζόμουν και προσπαθούσα να είμαι ήρεμη.... Στο σπίτι έκανα τα βασικά. Λίγες δουλειά και πολλή ξεκούραση! 

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 1:29 PM, Dindindan said:

Καλημέρα και καλή χρονιά και σε αυτό το thread που είναι μέρες ανενεργό! Επειδή αυτό το μην αν όλα πάνε καλά σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά αλλα και επειδή πρέπει να προετοιμαστώ σε ότι αφορά τη δουλειά μου (δεν μπορώ να πάρω άδεια, θα πρέπει να δουλεύω από το σπίτι), θα ήθελα να μου πείτε λίγο με βάση την εμπειρία σας πως κύλισαν οι μέρες στην προετοιμασία αλλά κυρίως μετά την μεταφορά. 
 

 

σας ευχαριστώ πολυ

Με το καλό!! Πριν την εμβρυομεταφορα θα κάνεις ο,τι δουλίτσες είναι να κάνεις στο σπίτι για να μην τις έχεις έγνοια μετά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας θα πας χαλαρή και ωραία χωρίς άγχος γιατί είναι μια πολύ απλή κι εντελώς ανώδυνη διαδικασία. Αφού γυρίσεις σπίτι 2-3 μέρες προσπάθησε να μην κάνεις δουλειές βαριές. Επειδή δεν θα νιώθεις κάτι σωματικά για να φυλαχτεις, θα πρέπει να σκέφτεσαι πριν κάνεις κάτι γιατί ασυναίσθητα π.χ. μπορεί να δεις τον καναπέ στραβό και να πας να τον σπρώξεις. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να κινούμαι κανονικά μέσα στο σπίτι. Οπότε δούλευα διαδικτυακά όλη την εβδομάδα, έπλενα κανένα πιατο και ήμουν τις περισσότερες ώρες καθιστή στον καναπέ.  Είχα ετοιμάσει 2-3 φαγητά οπότε απλά τα ζεσταιναμε κι όλα πήγανε καλά. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα να έχεις ένα μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια. Να ρωτήσω λοιπόν το εξής. Γιατί πχ μια μαγειρική προκαλεί κούραση. Θέλω να πω εγώ πχ για την δουλειά μου περπατάω αργό βήμα μισή ώρα. Αυτό είναι οκ ή να παίρνω ταξι; Κι επίσης αν αντί τον καναπέ κάθομαι στην καρέκλα πειράζει; δεν το λέω για να καθίσω υποχρεωτικά αλλά γι να καταλάβω ακριβώς την λογική !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 minutes ago, Dindindan said:

Σας ευχαριστώ κορίτσια. Να ρωτήσω λοιπόν το εξής. Γιατί πχ μια μαγειρική προκαλεί κούραση. Θέλω να πω εγώ πχ για την δουλειά μου περπατάω αργό βήμα μισή ώρα. Αυτό είναι οκ ή να παίρνω ταξι; Κι επίσης αν αντί τον καναπέ κάθομαι στην καρέκλα πειράζει; δεν το λέω για να καθίσω υποχρεωτικά αλλά γι να καταλάβω ακριβώς την λογική !

Ο γιατρός μου είχε πει το παν είναι οι πρώτες δύο μέρες γιατί τότε γίνεται η εμφύτευση. Αν μπορείς να αποφύγεις το περπάτημα αυτές τις δύο μερουλες εγώ θα σου πρότεινα να μην πας στη δουλειά δύο μέρες. Αυτά περιφέρονται μέσα στην μήτρα ψάχνοντας ένα ιδανικό μέρος και τσουπ κάθονται! Σιγά σιγά εμφυτεονται βαθιά και μετά δεν έχεις πρόβλημα. Γενικά πρέπει να αποφύγεις δραστηριότητες που κάνουν συσπάσεις στη μήτρα. Γι'αυτό την ημέρα της ετ μας δίνουν και buscopan. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2022 at 4:12 PM, ksvolimi said:

Καλησπέρα κοριτσια! Την τριτη κανω και εγω την 6η μου εμβρυομεταφορα και ελπιζω και τυχερη.. 

Καλή επιτυχία!! Εύχομαι αυτή η φορα να είναι η τυχερή σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...