Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Lena3 είπε:

Σε 10 μέρες....!! Καλά αποτελέσματα!!

Αχ επίσης!! Να έχουμε ευχάριστα

πρίν από 25 λεπτά , Mary.G είπε:

@Lena3 σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ άσε που δεν μπορώ να κάτσω ξάπλα, σηκώνομουν κανονικά και σήμερα πήγα φούρνο και σούπερ μάρκετ για τα βασικα. Όσον αφορά τα φάρμακα, που να ξερα...μου δώσανε μια λίστα, μου γράψανε και τις ώρες και είχα στο μυαλό μου ότι αυτή είναι η στάνταρ διαδικασία. Μακάρι να πετύχει ειλικρινά. Αν δεν πετύχει όμως, την επόμενη φορά θα έχω κι εγώ άποψη! Εξάλλου δεν ταιριάζουν όλα σε όλες μας. Άντε βουρ μας δίνουν μια λίστα σαν συνταγή για κέικ χαχαχα!

@Nephele78 Εσύ που μας εμψυχωνεις και μας συμβουλεύεις σε τόσα πράγματα και δεν φαντάζεσαι πόσο το εκτιμώ από όλες σας, για πες μου τη γνώμη σου..Εκανα στις 14/12 την μεταφορά και θα πάω για χοριακη στις 24/12. Λες να κανω κι ένα τεστακι πριν την χοριακη? Κι αν ναι,πότε?

Κορίτσι μου εκανα στις 14/12 την μεταφορά και θα πάω για χοριακη στις 24/12. 

Κ γω στις 10 μέρες μετά την ετ είχα την χοριακή. Άντε κάνε λίγο υπομονή!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Σιμον είπε:

@Nephele78 αυτό με ανησυχεί και εμένα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου το ότι έχουν μια συνταγή και δώστου δεν βλέπουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά.. όσο γιαυτο το gel το κολπικό vasclor νομίζω ; Το είχα σταματήσει ήμουν με υπερδιέγερση και βγήκε στο εσώρουχο μου μετά από μέρες δεν το πίστευα ! Τη κατάλαβα από την ιδιαίτερη μυρωδιά που έχει σαν βαφή μαλλιών θα την χαρακτήριζα , άρα ακόμα και το αθώο τζελ μένει για πολύ καιρό στον οργανισμό φανταστείτε όλα τα υπόλοιπα …

Ναι αστα !! Εντωμεταξυ οταν τον ρωτησα τι επιπτώσεις εχουν στον οργανισμο τα σικλακουρ κ τα ουτρο μου ειπε δε παθαινεις τιποτα με αυτα ειναι ακινδυνα και αλλες γυναικες τα παιρνουν μηνες κ χρονια..καλα του ειπα οκ οτι πεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mary.G τεστ δεν το μπορω με τιποτα.πραγματικα οτι ναναι!! κατευθειαν χοριακη θα προτεινα 23/12 κ σε κεντρο με τα αποτελεσματα στο 2ωρο ..να μη περιμενεις..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια μου!

Επανέρχομαι στο γκρουπ έπειτα απο 6 μήνες, καθώς χτες έκανα την 3η μου ΕΤ με 2 εμβρυα 3ων ημερων.Έχω στο ιστορικό μου 7-8 φυσικούς, 1 δίεγερση τώρα και 2 βιοχημικές από τις πρώτες ΕΤ.

Καλή επιτυχία σε όλες!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , KoraliaP είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!

Επανέρχομαι στο γκρουπ έπειτα απο 6 μήνες, καθώς χτες έκανα την 3η μου ΕΤ με 2 εμβρυα 3ων ημερων.Έχω στο ιστορικό μου 7-8 φυσικούς, 1 δίεγερση τώρα και 2 βιοχημικές από τις πρώτες ΕΤ.

Καλή επιτυχία σε όλες!!

Καλή επιτυχία ευχομαι! Ποσών κυττάρων είναι τα έμβρυα που μεταφέρατε;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλή επιτυχία ευχομαι! Ποσών κυττάρων είναι τα έμβρυα που μεταφέρατε;

@νικηαντωνια81 Ευχαριστώ πολυ!! 8 μου ειπαν χτες. Οι βιοχημικές ήταν επίσης με 3ων ημερών. Τώρα απλα πρόσθεσα prezolon στο πρωτόκολλο και salospir. 

Επίσης στο μεσοδιάστημα πήγε ο άντρα μου σε ουρολόγο και έκανε θεραπεία με αντιβίωση και βιταμινες, όπως κι εγω πηγα για πλήρη έλεγχο στη Λευκού.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KoraliaP είπε:

@νικηαντωνια81 Ευχαριστώ πολυ!! 8 μου ειπαν χτες. Οι βιοχημικές ήταν επίσης με 3ων ημερών. Τώρα απλα πρόσθεσα prezolon στο πρωτόκολλο και salospir. 

Επίσης στο μεσοδιάστημα πήγε ο άντρα μου σε ουρολόγο και έκανε θεραπεία με αντιβίωση και βιταμινες, όπως κι εγω πηγα για πλήρη έλεγχο στη Λευκού.

Τι σ σας είπε δηλ ο ουρολόγος; Είχε μικρόβιο;

8 κυττάρων είναι σούπερ 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!

Επανέρχομαι στο γκρουπ έπειτα απο 6 μήνες, καθώς χτες έκανα την 3η μου ΕΤ με 2 εμβρυα 3ων ημερων.Έχω στο ιστορικό μου 7-8 φυσικούς, 1 δίεγερση τώρα και 2 βιοχημικές από τις πρώτες ΕΤ.

Καλή επιτυχία σε όλες!!

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία! σε θυμάμαι και στις προηγούμενες προσπάθειες! να πάνε όλα καλά! πας σίγουρα με τις καλύτερες προϋποθέσεις αφού προηγήθηκαν οι έλεγχοι! η Λευκού βρήκε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Τι σ σας είπε δηλ ο ουρολόγος; Είχε μικρόβιο;

8 κυττάρων είναι σούπερ 

@νικηαντωνια81 Ναι είχε και πήρε αντιβίωση 1 μήνα. Μπορεί και αυτός να ήταν από μόνος του λόγος όπως μας είπε. Ειδωμεν! 

Μας ειπαν κι εμας οτι είναι καλό το 8, αλλά να σου πω δεν εδωσα τόσο βάση γιατί φαντάστηκα πως σε όλα τα ζευγάρια εκείνη τη στιγμή μια χαρά θα τους λένε πως είναι όλα χαχαχ για να μην αγχωθουν

πρίν από 47 λεπτά , Catalina2 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία! σε θυμάμαι και στις προηγούμενες προσπάθειες! να πάνε όλα καλά! πας σίγουρα με τις καλύτερες προϋποθέσεις αφού προηγήθηκαν οι έλεγχοι! η Λευκού βρήκε κάτι;

Γειά σου @Catalina2 κι εγώ σε θυμάμαι :) Σε ευχαριστώ πολύ! 

Η Λευκού απο θρομβοφιλίες δεν μου βρήκε κάτι. Μου πρόσθεσε το Prezolon γιατι έχω οριακά ανεβασμένα ΑΝΑ και στον αντρα μου Felicine & B12 λόγω ανεβασμενης ομοκυστεινης.

Εσυ σε τι φαση είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , KoraliaP είπε:

@νικηαντωνια81 Ναι είχε και πήρε αντιβίωση 1 μήνα. Μπορεί και αυτός να ήταν από μόνος του λόγος όπως μας είπε. Ειδωμεν! 

Μας ειπαν κι εμας οτι είναι καλό το 8, αλλά να σου πω δεν εδωσα τόσο βάση γιατί φαντάστηκα πως σε όλα τα ζευγάρια εκείνη τη στιγμή μια χαρά θα τους λένε πως είναι όλα χαχαχ για να μην αγχωθουν

Γειά σου @Catalina2 κι εγώ σε θυμάμαι :) Σε ευχαριστώ πολύ! 

Η Λευκού απο θρομβοφιλίες δεν μου βρήκε κάτι. Μου πρόσθεσε το Prezolon γιατι έχω οριακά ανεβασμένα ΑΝΑ και στον αντρα μου Felicine & B12 λόγω ανεβασμενης ομοκυστεινης.

Εσυ σε τι φαση είσαι;

Μα Αναμφισνητητα τα έμβρυα 8 κυττάρων είναι πολύ καλά. Δεν το λένε για να σας χαϊδέψουν τα αυτιά.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μα Αναμφισνητητα τα έμβρυα 8 κυττάρων είναι πολύ καλά. Δεν το λένε για να σας χαϊδέψουν τα αυτιά.

@νικηαντωνια81 Μακάρι να πάνε καλα τα εμβρυάκια αυτά. 

Παρακολουθώ κι εσένα τον αγώνα σου με τους φυσικούς και σε καταλαβαίνω.. Έχω κάνει κι εγώ αρκετούς και θέλει κουράγια πολλα. :rolleyes: Καλή δύναμη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , KoraliaP είπε:

@νικηαντωνια81 Μακάρι να πάνε καλα τα εμβρυάκια αυτά. 

Παρακολουθώ κι εσένα τον αγώνα σου με τους φυσικούς και σε καταλαβαίνω.. Έχω κάνει κι εγώ αρκετούς και θέλει κουράγια πολλα. :rolleyes: Καλή δύναμη

Τα παιδιά μου προήλθαν από έμβρυα 3ημερων 8 κυττάρων. Και αυτά λοιπόν έχουν ελπίδες .

Εγω αστα 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@νικηαντωνια81 Ναι είχε και πήρε αντιβίωση 1 μήνα. Μπορεί και αυτός να ήταν από μόνος του λόγος όπως μας είπε. Ειδωμεν! 

Μας ειπαν κι εμας οτι είναι καλό το 8, αλλά να σου πω δεν εδωσα τόσο βάση γιατί φαντάστηκα πως σε όλα τα ζευγάρια εκείνη τη στιγμή μια χαρά θα τους λένε πως είναι όλα χαχαχ για να μην αγχωθουν

Γειά σου @Catalina2 κι εγώ σε θυμάμαι :) Σε ευχαριστώ πολύ! 

Η Λευκού απο θρομβοφιλίες δεν μου βρήκε κάτι. Μου πρόσθεσε το Prezolon γιατι έχω οριακά ανεβασμένα ΑΝΑ και στον αντρα μου Felicine & B12 λόγω ανεβασμενης ομοκυστεινης.

Εσυ σε τι φαση είσαι;

Κι εγώ είχα οριακά ανεβασμένα ΑΝΑ - στον έλεγχο της Τσεκούρα - και στην τελευταία προσπάθεια, πήρα prezolon. Τώρα που τα έλεγξα εκ νέου ήταν αρνητικά.

Είμαι έγκυος, μπαίνω στη 14η εβδομάδα - έπειτα από την τρίτη προσπάθεια (1η αποτυχημένη πλήρως, 2η ήταν βιοχημική και η 3η με βλαστοκύστες πρώτη φορά).

Εύχομαι να είναι η τυχερή σου αυτή :wub:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Catalina2 είπε:

Κι εγώ είχα οριακά ανεβασμένα ΑΝΑ - στον έλεγχο της Τσεκούρα - και στην τελευταία προσπάθεια, πήρα prezolon. Τώρα που τα έλεγξα εκ νέου ήταν αρνητικά.

Είμαι έγκυος, μπαίνω στη 14η εβδομάδα - έπειτα από την τρίτη προσπάθεια (1η αποτυχημένη πλήρως, 2η ήταν βιοχημική και η 3η με βλαστοκύστες πρώτη φορά).

Εύχομαι να είναι η τυχερή σου αυτή :wub:

Καλή λευτεριά! Όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Τα παιδιά μου προήλθαν από έμβρυα 3ημερων 8 κυττάρων. Και αυτά λοιπόν έχουν ελπίδες .

Εγω αστα 

@νικηαντωνια81 Για να προχωράς σημαίνει πως το θέλεις πολύ. Εδώ θα είμαστε :)

19 ώρες πρίν, Catalina2 είπε:

Κι εγώ είχα οριακά ανεβασμένα ΑΝΑ - στον έλεγχο της Τσεκούρα - και στην τελευταία προσπάθεια, πήρα prezolon. Τώρα που τα έλεγξα εκ νέου ήταν αρνητικά.

Είμαι έγκυος, μπαίνω στη 14η εβδομάδα - έπειτα από την τρίτη προσπάθεια (1η αποτυχημένη πλήρως, 2η ήταν βιοχημική και η 3η με βλαστοκύστες πρώτη φορά).

Εύχομαι να είναι η τυχερή σου αυτή :wub:

@Catalina2 Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Μπράβο! Με το καλό ολα να σου πάνε.

Κι εγώ ήθελα στην 3η μου τώρα να πάμε με βλαστοκύστες αλλα δεν μου πήγε καλά η διέγερση. Πήραμε 5 εκ των οποίων 3 ώριμα. Τα 2 εφτασαν 3η μερα οποτε αποφασίσαμε να προχωρήσουμε. Έτσι κι αλλιώς οι 2 πρώτες θετικές μου (βιοχημικές μετα) ήταν με 3ων ημερων. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...