Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

Συμφωνώ με τη Νικήτα μετά το 3μηνο το λες σε θελουμε χαλαρή και με καλή ψυχολογία. Προφανώς και είναι κακές οι γυναίκες, η ζήλια βγαζει μάτι λένε στο χωριό μου-_-

 

πρίν από 51 λεπτά , Toulitsa22 είπε:

Κοριτσια καλησπερα , ειχα γραψει πριν λιγες μερες πως τελικα εμεινα εγγυος απο εξωσωματικη μετα απο 4 προσπαθεις (σπερματεγχυσεις κ φυσικο κυκλο κ τεραστιες απογοητευσεις) ! Θα παω στ γιατρο τεταρτη για το πρωτο υπερηχο. Το θεμα μου ειναι οτι το γνωριζουν μονο οι γονεις μ κ τα αδελφια μου που εχουν ξετρελαθει κ 4-5 ατομα απο το εργασιακο περιβαλλον του αντρα μου αναγκαστικα γιατι εκει μας συστησαν το γιατρο αλλα οκ το πιστευω οτι χαρηκαν πολυ κ εκεινοι! Εχω θεμα ομως με τις αδελφες του αντρα μου ειναι υπερβολικα ζηλιαρες οσο δεν παει ο ανθρωπινος νους και φανταστειτε πως εχουν ολες παιδακια! Η μια ειδικα παντα γνωριζε για τις προηγουμενες προσπαθεις μου κ παντα εδιχνε την κακια της , αυτη τη φορα δεν της ειπε ο αντρας μου κατι,φοβαμαι πολυ να τους το πουμε κ το ξερει κ ο αντρας μου οτι ζηλευουν αφορητα αλλα πρεπει να το πουμε καποια στιγμη εστω στ δευτερο μηνα! Τρεμω γιατι ξερω οτι δεν θα χαρουν κ φοβαμαι το ματι τους. Δεν ξερω αν καποια εχει παρομοιοο θεμα αλλα πραγματικα ειχα την αναγκη να το μοιραστω! Πως ειναι δυνατον να ζηλευεις μια γυναικα που θελει να κανει ενα παιδακι τοσο πολυ ; Ενω κ εσυ εισαι μανουλα κ ξερεις τη ευλογια ειναι;;; Συγνωμη αν σας κουρασα ειναι ασχετο θεμα το ξερω αλλα με επιασε ενα παραπονο

Μετα την  αυχενική θα το πεις ακομα κ ετσι να μην ηταν ποιος ο λογος να μπεις σε αυτη τη διαδικασια τοσο νωρις.. να προχωρήσουν ολα καλα και μετα το ανακοινώνεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Peggy123 είπε:

Ναι.... Κορίτσια είναι θετικό!!! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!

Μπράβο αγάπη μου συγχαρητήρια ! Είσαι εγκύουλα!!!

Ποσό βρήκε ; Θέλει κ άλλη ο γιατρός ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Nikipa είπε:

Προφανώς σε ζηλεύουν γενικά και ξέρουν ότι αυτό σε πονάει και βαράν εκεί..απλά πες τον σύζυγο ότι φοβάσαι να το πεις πριν κλείσεις τρίμηνο και τελειώνεις εκεί αναίμακτα..πεθερά στο κάδρο υπάρχει;γιατί αν υπάρχει δυσκολεύει το θέμα…

Συγχαρητήρια !!λογικα μια ακόμη θα σου πει μέχρι τον υπερηχο

Η πεθερα μου ειναι μια χαρα δεν εχω θεμα, με τις αδελφες του εχω θεμα ! Ο αντρας μου δεν θελει να το κρατησουμε κρυφο εως το 3μηνο διοτι θα παραξηγηθουν! Σκεφτεται να το πει μολις ακουσουμε καρδουλα ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Άργησε αλλά σε δικαίωσε! Συγχαρητηρια!!!!!

Εύχομαι σε όλες μια θετική χοριακή!!!Μας αξίζει βρε κορίτσια... Τόσα φάρμακα και τόση ταλαιπωρία ψυχική και σωματική!!! Αξίζει να δικαιωθούμε!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Toulitsa22 είπε:

Η πεθερα μου ειναι μια χαρα δεν εχω θεμα, με τις αδελφες του εχω θεμα ! Ο αντρας μου δεν θελει να το κρατησουμε κρυφο εως το 3μηνο διοτι θα παραξηγηθουν! Σκεφτεται να το πει μολις ακουσουμε καρδουλα ... 

Περίεργο συνήθως πάνε πακέτο..δε γίνετε πάντως να το πει ο σύζυγος στη μητέρα του και όπως καταλαβαίνεις αποκλείεται η πεθερά να μη το συζητήσει με τις κόρες..τίποτα το καταπίνεις και δε δίνεις σημασία..κοιτά να είσαι εσυ καλά και ήρεμη κυρίως..τα καλά θα έρθουν…

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..! Περιμενα να κανω εμβρυομεταφορα για να ερθω στην παρεα σας.. αλλα δεν κρατηθηκα! Αυτο τον μηνα αλλωστε ευελπιστω να κανω κι εγω. Την επομενη εβδομαδα αδιαθετω κ ξεκιναω..

@ksvolimi Μιλαμε για διδυμα πλεον, ετσι;? συγχαρητηρια, οπως και να χει, κοριτσι μου, χαρηκα πολυυ! Εψαχνα να σε βρω στην αλλη σελιδα και τελικα βρηκα τα αποτελεσματα σου εδω! Ολα να πανε τελειαα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας! Καλό μηνα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Θα ηθελα να παραθέσω κι εγω…Ειμαι στην 6η μερα εμβρυομεταφορας 1 βλαστοκυστης AA. Την πρώτη & δευτερη μερα είχα πρησμένο στηθος και η θηλή είχε διογκωθεί και ήταν πιο σκούρο. Το πρωι της δεύτερης μέρας είχα ροζ εντονο στο σκούπισμα μετα τελος. Μετα εξαφανίστηκαν ολα! Έχω μονάχα τραβήγματα και πόνακια γλυκα. Ούτε στηθος ούτε τιποτα. Περυσι είχα μια παλλινδρομη δίδυμη   σε φυσική σύλληψη…στον δευτερο μηνα. Από την τεταρτη εβδομαδα το μάθαμε και είχα πολυ τουμπανο στηθος και λίγη αιμορραγία πριν. 
Τωρα αρχιζω και ανησυχω! Ψαχνω για συμπτωματα… :)  Έχω θετική αυρα αλλά είναι στιγμες που δεν ξερω… Στις 7 του μηνα είναι να παω γθα χοριακη…! Έχει κάποια κοπελα κατι από αυτα; 

Να ευχηθώ σε όλες να κρατησουν υγιή μωράκια και να μας βοηθησει η Παναγίτσα και η Αγία Ειρήνη!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλώς ήρθατε!Makelen με το καλό να αρχίσεις !Rose μαζί θα πάμε για χοριακη..τα έμβρυα φρέσκα η κατεψυγμένα; Ρωτάω γιατί εγώ την εκανα την εμβρυομεταφορα Παρασκευή  και παίρνω προγεστερονη 8 μερες ενέσιμη και σε κρέμα αλλά δεν έχω πρηστεί καθόλου..σε φυσικό κύκλο πάντα πριν την περίοδο πρήζομαι . 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια..! Περιμενα να κανω εμβρυομεταφορα για να ερθω στην παρεα σας.. αλλα δεν κρατηθηκα! Αυτο τον μηνα αλλωστε ευελπιστω να κανω κι εγω. Την επομενη εβδομαδα αδιαθετω κ ξεκιναω..

@ksvolimi Μιλαμε για διδυμα πλεον, ετσι;? συγχαρητηρια, οπως και να χει, κοριτσι μου, χαρηκα πολυυ! Εψαχνα να σε βρω στην αλλη σελιδα και τελικα βρηκα τα αποτελεσματα σου εδω! Ολα να πανε τελειαα!!

Καλώς ήρθες με το καλό να προσχωρήσεις 

η @ksvolimi 210 είχε χοριακη, θα κανείς κ επαναληπτική ;

1 hour ago, Rose33 είπε:

Καλησπέρα σας! Καλό μηνα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Θα ηθελα να παραθέσω κι εγω…Ειμαι στην 6η μερα εμβρυομεταφορας 1 βλαστοκυστης AA. Την πρώτη & δευτερη μερα είχα πρησμένο στηθος και η θηλή είχε διογκωθεί και ήταν πιο σκούρο. Το πρωι της δεύτερης μέρας είχα ροζ εντονο στο σκούπισμα μετα τελος. Μετα εξαφανίστηκαν ολα! Έχω μονάχα τραβήγματα και πόνακια γλυκα. Ούτε στηθος ούτε τιποτα. Περυσι είχα μια παλλινδρομη δίδυμη   σε φυσική σύλληψη…στον δευτερο μηνα. Από την τεταρτη εβδομαδα το μάθαμε και είχα πολυ τουμπανο στηθος και λίγη αιμορραγία πριν. 
Τωρα αρχιζω και ανησυχω! Ψαχνω για συμπτωματα… :)  Έχω θετική αυρα αλλά είναι στιγμες που δεν ξερω… Στις 7 του μηνα είναι να παω γθα χοριακη…! Έχει κάποια κοπελα κατι από αυτα; 

Να ευχηθώ σε όλες να κρατησουν υγιή μωράκια και να μας βοηθησει η Παναγίτσα και η Αγία Ειρήνη!!! 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι είμαι στην 4η μέρα με ευαίσθητο αλλά όχι πρησμένο ιδιαίτερα στήθος αιματακι δεν είδα. 
εμενα το πρόβλημα μου είναι άλλο βγήκε ο συζηγος σήμερα θετικός επειδή είχε κάτι συμπτώματα έκανε κ τις άλλες μέρες κ έβγαινε αρνητικό έφυγε πάει να μείνει άλλου αλλά ανησυχώ μήπως με κόλλησε και επηρεάσει το αποτελέσμα :-(

πρίν από 37 λεπτά , Nikipa είπε:

Κορίτσια καλώς ήρθατε!Makelen με το καλό να αρχίσεις !Rose μαζί θα πάμε για χοριακη..τα έμβρυα φρέσκα η κατεψυγμένα; Ρωτάω γιατί εγώ την εκανα την εμβρυομεταφορα Παρασκευή  και παίρνω προγεστερονη 8 μερες ενέσιμη και σε κρέμα αλλά δεν έχω πρηστεί καθόλου..σε φυσικό κύκλο πάντα πριν την περίοδο πρήζομαι . 

Prolutex εγώ και ένα outro στόμα και 3 υποθετα, ναι κ γώ δεν έχω πρηστεί ιδιαίτερα βάρος χαμηλά νιώθω και επειδή έπρεπε να πάω λίγο στη δουλεια νιώθω ότι ταλαιπωρήθηκα κ είχα πονάκια χαμηλά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Nikipa είπε:

Κορίτσια καλώς ήρθατε!Makelen με το καλό να αρχίσεις !Rose μαζί θα πάμε για χοριακη..τα έμβρυα φρέσκα η κατεψυγμένα; Ρωτάω γιατί εγώ την εκανα την εμβρυομεταφορα Παρασκευή  και παίρνω προγεστερονη 8 μερες ενέσιμη και σε κρέμα αλλά δεν έχω πρηστεί καθόλου..σε φυσικό κύκλο πάντα πριν την περίοδο πρήζομαι . 

@Nikipa Εγω την εκανα Πεμπτη! Αλλά μου ειπε σε 12 μερες….και ως πρώτη μερα μετραει η μετα της εμβρυομεταφορας. Το έμβρυο κατεψυγμένο! Παιρνω από πριν Prolutex ciclacur prezolon salospir filicine & βιταμινες! Από την μερα της εμβρυομεταφορας παιρνω και κολπική γελη προγεστερόνης και αντιπηκτικές ενέσεις.Κ εγω πρηζομαι πριν την περιοδο. Αλλά 1-2 μερα είχε πρηστεί για τα καλα το στηθος μου… μετα  τπτ μέχρι και τωρα! Κ όλο το σκεφτομαι…. Έχεις μήπως κι εσυ τραβηγματακια; Ή πονάκια χαμηλα στην κοιλιτσα και στην μεση;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι καινούρια στο φόρουμ 

Έκανα ωοληψια στις 28/12 και στης 28/1 κάναμε εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες τοπ οπός μου είχε πει και ο γιατρός μου,τώρα είμαι στην 5η μέρα το μόνο που έχω είναι πρήξιμο στην κοιλιά και πηγαίνω συχνά τουαλέτα λέτε να είναι για καλό; β-χοριακη κάνω στης 10 του μήνα μετο καλό:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...