Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλώς ήρθες με το καλό να προσχωρήσεις 

η @ksvolimi 210 είχε χοριακη, θα κανείς κ επαναληπτική ;

Καλά αποτελέσματα εύχομαι είμαι στην 4η μέρα με ευαίσθητο αλλά όχι πρησμένο ιδιαίτερα στήθος αιματακι δεν είδα. 
εμενα το πρόβλημα μου είναι άλλο βγήκε ο συζηγος σήμερα θετικός επειδή είχε κάτι συμπτώματα έκανε κ τις άλλες μέρες κ έβγαινε αρνητικό έφυγε πάει να μείνει άλλου αλλά ανησυχώ μήπως με κόλλησε και επηρεάσει το αποτελέσμα :-(

Prolutex εγώ και ένα outro στόμα και 3 υποθετα, ναι κ γώ δεν έχω πρηστεί ιδιαίτερα βάρος χαμηλά νιώθω και επειδή έπρεπε να πάω λίγο στη δουλεια νιώθω ότι ταλαιπωρήθηκα κ είχα πονάκια χαμηλά 

@silvy22 Σου εύχομαι να δεις θετική χοριακη και να μην επηρεαστεί από τπτ ουτε το σποράκι σας ούτε εσυ!!Μακαρι να είναι περαστικό!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Inana είπε:

Γειά σας είμαι καινούρια στο φόρουμ 

Έκανα ωοληψια στις 28/12 και στης 28/1 κάναμε εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες τοπ οπός μου είχε πει και ο γιατρός μου,τώρα είμαι στην 5η μέρα το μόνο που έχω είναι πρήξιμο στην κοιλιά και πηγαίνω συχνά τουαλέτα λέτε να είναι για καλό; β-χοριακη κάνω στης 10 του μήνα μετο καλό:)

Με το καλό κορίτσι εγώ έκανα 29.01 

αναμενουμε τις χοριακες μας γιατί τα συμπτώματα είναι σχετικά 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , silvy22 είπε:

Με το καλό κορίτσι εγώ έκανα 29.01 

αναμενουμε τις χοριακες μας γιατί τα συμπτώματα είναι σχετικά 

Καλημέρα και εσύ με το καλο silvy22 μου

Έχεις τίποτα πονακια κάτι να σε ενοχλή η όχι?

Και εσύ πότε κάνει χοριακη??

Εγώ είμαι ξάπλα στο κρεβάτι :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια..! Περιμενα να κανω εμβρυομεταφορα για να ερθω στην παρεα σας.. αλλα δεν κρατηθηκα! Αυτο τον μηνα αλλωστε ευελπιστω να κανω κι εγω. Την επομενη εβδομαδα αδιαθετω κ ξεκιναω..

@ksvolimi Μιλαμε για διδυμα πλεον, ετσι;? συγχαρητηρια, οπως και να χει, κοριτσι μου, χαρηκα πολυυ! Εψαχνα να σε βρω στην αλλη σελιδα και τελικα βρηκα τα αποτελεσματα σου εδω! Ολα να πανε τελειαα!!

Καλωσόρισες .. και καλα εκανες και ηρθες σε διαβαζω κ εγω απεναντι χαχαχα .. κοιτα δε ξερω αν λεει κατι το νουμερο για διδυμα γιατη εχω ακουσει πολλα ,χαμηλά νουμερα  να ναι διδυμα και το αντιθετο .. μακαρι να εξελιχθεί καλα..γιατι αγωνιω μεχρι τον υπερηχο μη σου πω καρδια.. @silvy22 μην  ανησυχεις με το κοβιντ κ ειδικα την ομικρον μη κολλησεισ Κοιτα κι ολα θα πανε καλα…θα ξανα κανω παρασκευη βεβαια η μαια με κοροιδευει μου λεει περιμενω μνμ τη τεταρτη της λεω δε παω τωρα Ενταξει..:shock:εντωμεταξυ μου πε γιατι τη ρωτησα κανα δυο πραγματα να μη πινω καφε αν μπορω καθολου μονο κανα ντικαφ που κ που Οχι οδοντιατρο ακομη που ειχα ενα σφράγισμα , αφου δε ποναω να το αποφύγω Οχι μαλλια βαψιμο  Οχι νυχια αυτα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Rose33 είπε:

@Nikipa Εγω την εκανα Πεμπτη! Αλλά μου ειπε σε 12 μερες….και ως πρώτη μερα μετραει η μετα της εμβρυομεταφορας. Το έμβρυο κατεψυγμένο! Παιρνω από πριν Prolutex ciclacur prezolon salospir filicine & βιταμινες! Από την μερα της εμβρυομεταφορας παιρνω και κολπική γελη προγεστερόνης και αντιπηκτικές ενέσεις.Κ εγω πρηζομαι πριν την περιοδο. Αλλά 1-2 μερα είχε πρηστεί για τα καλα το στηθος μου… μετα  τπτ μέχρι και τωρα! Κ όλο το σκεφτομαι…. Έχεις μήπως κι εσυ τραβηγματακια; Ή πονάκια χαμηλα στην κοιλιτσα και στην μεση;

Τα ίδια ακριβώς παίρνουμε ..μπα τίποτα .τις δυο πρώτες μερες ενόχληση είχα από τη διαδικασία  και όχι κάτι το ιδιαίτερο.τι να πω μακάρι να πετύχαμε.εμένα μου είπε δέκατη μέρα μπορεί να φανεί γιατί ήταν σε στάδιο βλαστοκύστης αλλά θα πάω  την ενδέκατη που είναι τη Δευτέρα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Nikipa είπε:

Τα ίδια ακριβώς παίρνουμε ..μπα τίποτα .τις δυο πρώτες μερες ενόχληση είχα από τη διαδικασία  και όχι κάτι το ιδιαίτερο.τι να πω μακάρι να πετύχαμε.εμένα μου είπε δέκατη μέρα μπορεί να φανεί γιατί ήταν σε στάδιο βλαστοκύστης αλλά θα πάω  την ενδέκατη που είναι τη Δευτέρα .

Εσύ πόσες βλαστοκυστες έβαλες και ποια μέρα?

Πέρασε ένας μήνας για να κάνεις εμβρυομεταφορα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλωσόρισες .. και καλα εκανες και ηρθες σε διαβαζω κ εγω απεναντι χαχαχα .. κοιτα δε ξερω αν λεει κατι το νουμερο για διδυμα γιατη εχω ακουσει πολλα ,χαμηλά νουμερα  να ναι διδυμα και το αντιθετο .. μακαρι να εξελιχθεί καλα..γιατι αγωνιω μεχρι τον υπερηχο μη σου πω καρδια.. @silvy22 μην  ανησυχεις με το κοβιντ κ ειδικα την ομικρον μη κολλησεισ Κοιτα κι ολα θα πανε καλα…θα ξανα κανω παρασκευη βεβαια η μαια με κοροιδευει μου λεει περιμενω μνμ τη τεταρτη της λεω δε παω τωρα Ενταξει..:shock:εντωμεταξυ μου πε γιατι τη ρωτησα κανα δυο πραγματα να μη πινω καφε αν μπορω καθολου μονο κανα ντικαφ που κ που Οχι οδοντιατρο ακομη που ειχα ενα σφράγισμα , αφου δε ποναω να το αποφύγω Οχι μαλλια βαψιμο  Οχι νυχια αυτα!! 

Όχι μαλλιά βάψιμο;;; Εμένα και να μου το πουν δε παίζει να το ακούσω…ότι θέλουν εκτός από αυτό…θε γίνω σαν τον Καρβέλα έτσι και τα αφήσω χαχαχχαχαχα

πρίν από 7 λεπτά , Inana είπε:

Εσύ πόσες βλαστοκυστες έβαλες και ποια μέρα?

Πέρασε ένας μήνας για να κάνεις εμβρυομεταφορα??

2 έβαλα 5ης μέρας..εγώ την ωοληψια την εκανα αρχές Δεκέμβρη μετά πέσαν οι γιορτές και καταλαβαίνεις…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nikipa είπε:

Τα ίδια ακριβώς παίρνουμε ..μπα τίποτα .τις δυο πρώτες μερες ενόχληση είχα από τη διαδικασία  και όχι κάτι το ιδιαίτερο.τι να πω μακάρι να πετύχαμε.εμένα μου είπε δέκατη μέρα μπορεί να φανεί γιατί ήταν σε στάδιο βλαστοκύστης αλλά θα πάω  την ενδέκατη που είναι τη Δευτέρα .

Τελεια!!!! Κ εμενα βλαστοκυστη αλλά θέλει να παω την 12η μερα. Να σε ρωτησω; Εγω δεν είχα θεμα από την διαδικασια. Αν και προς τα αριστερα τοποθετήθηκε το μικρο και εκει ακριβως είχα τις ενοχλήσεις. Τωρα τι να πω…Στηθος δεν έιχες καθολου πρησμένο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Inana είπε:

Καλημέρα και εσύ με το καλο silvy22 μου

Έχεις τίποτα πονακια κάτι να σε ενοχλή η όχι?

Και εσύ πότε κάνει χοριακη??

Εγώ είμαι ξάπλα στο κρεβάτι :)

12 μέρες μου είπε αλλά πιστεύω δεν θα αντέξω , εγώ έχω κ ενδομητριωση κ τα χα τα πονάκια μου έτσι κ αλλιώς , να σηκώνεσαι να κάνει βολτούλα στο σπιτι θελουμε η μήτρα να Άι ματώνετε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Rose33 είπε:

Τελεια!!!! Κ εμενα βλαστοκυστη αλλά θέλει να παω την 12η μερα. Να σε ρωτησω; Εγω δεν είχα θεμα από την διαδικασια. Αν και προς τα αριστερα τοποθετήθηκε το μικρο και εκει ακριβως είχα τις ενοχλήσεις. Τωρα τι να πω…Στηθος δεν έιχες καθολου πρησμένο;

Τίποτα απολύτως αφού το πασπατεύω για να δω αν πονάει χαχαχαχχα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Nikipa είπε:

Όχι μαλλιά βάψιμο;;; Εμένα και να μου το πουν δε παίζει να το ακούσω…ότι θέλουν εκτός από αυτό…θε γίνω σαν τον Καρβέλα έτσι και τα αφήσω χαχαχχαχαχα

2 έβαλα 5ης μέρας..εγώ την ωοληψια την εκανα αρχές Δεκέμβρη μετά πέσαν οι γιορτές και καταλαβαίνεις…

Εμένα είναι 6ης μέρας όλες η βλαστοκύστες μου,έβαλα Παρασκευή 2 και εύχομαι να πάνε όλα καλά,βάζω ένεσης βάζω και την αντιπιχτηκη πίνω 6 χάπια την ημέρα και βάζω πρωί και βράδυ κολπικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nikipa είπε:

Όχι μαλλιά βάψιμο;;; Εμένα και να μου το πουν δε παίζει να το ακούσω…ότι θέλουν εκτός από αυτό…θε γίνω σαν τον Καρβέλα έτσι και τα αφήσω χαχαχχαχαχα

2 έβαλα 5ης μέρας..εγώ την ωοληψια την εκανα αρχές Δεκέμβρη μετά πέσαν οι γιορτές και καταλαβαίνεις…

Συμφωνω απολυτα λεω να τον ακολουθήσω και να κανω υπομονη μονο για πρωτο τριμηνο εντωμεταξυ ρε κοριτσια έκλεβε κατι τζουρες διοτι καπνίστρια τυπου 3-4 τσιγαρα τη μερα αλλα τι σου ναι το ρημάδι το μυαλο τωρα με το αγχος και την αναμονη σκότωνα για μια τζούρα.. ενω παλια μια μερα μπορει να μη με ένοιαζε..ο γιατρος μου ειναι κάθετος ουτε ενα.. απλα εκανα ενα cheating κ καπου επρεπε να το πω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ksvolimi είπε:

Συμφωνω απολυτα λεω να τον ακολουθήσω και να κανω υπομονη μονο για πρωτο τριμηνο εντωμεταξυ ρε κοριτσια έκλεβε κατι τζουρες διοτι καπνίστρια τυπου 3-4 τσιγαρα τη μερα αλλα τι σου ναι το ρημάδι το μυαλο τωρα με το αγχος και την αναμονη σκότωνα για μια τζούρα.. ενω παλια μια μερα μπορει να μη με ένοιαζε..ο γιατρος μου ειναι κάθετος ουτε ενα.. απλα εκανα ενα cheating κ καπου επρεπε να το πω..

Εγώ εκανα Iqos  και μα σου πω και τώρα στην αναμονή κάνω δυο τρία.εννοείται ότι και ο γιατρος και η μαία σε ζήτηση που είχαμε μου είπε ότι αν είναι να σαλτάρω στην αναμονή να κάνω ένα με δυο αλλά να φροντίσω αν βγει θετικό να κοπεί και αυτό το λίγο.για τα μαλλιά πραγματικά δε το καταλαβαίνω..παίρνει μια βαφή χωρίς αμωνία και τελειώνει.φυσικά αν δεν έχεις λευκά και απλά τα βάφεις  τα αφήνεις στο φυσικό και ξεμπερδευεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nikipa είπε:

Εγώ εκανα Iqos  και μα σου πω και τώρα στην αναμονή κάνω δυο τρία.εννοείται ότι και ο γιατρος και η μαία σε ζήτηση που είχαμε μου είπε ότι αν είναι να σαλτάρω στην αναμονή να κάνω ένα με δυο αλλά να φροντίσω αν βγει θετικό να κοπεί και αυτό το λίγο.για τα μαλλιά πραγματικά δε το καταλαβαίνω..παίρνει μια βαφή χωρίς αμωνία και τελειώνει.φυσικά αν δεν έχεις λευκά και απλά τα βάφεις  τα αφήνεις στο φυσικό και ξεμπερδευεις

Μια χαρα άσπρα εχω χαχαχαχαΚι εγω θα κανω φυτική να τελειωνω.. ναι ετσι ειναι εγω έκλεβα τζουρες απο προχθες δεν εκανα τωρα που θα κοπει κ ο καφες.. δε με νοιαζει κ τοσο 

Link to comment
Share on other sites

Πω ναι και για τον καφέ μου είπε…εγώ κουβάδες έπινα..τώρα έναν ελληνικό το πρωί μου είπε και για ντεκαφ.αν μείνω πάντως θα τον κόψω και εγώ γιατί σκέτος δε λέει….κάνε έτσι και εσυ να σου έρθει πιο ομαλά η αλλαγη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...