Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , silvy22 είπε:

Η πρώτη μέρα είναι η ημέρα 0 ;

αν είναι έτσι πρέπει να πάω 8.10 <_<

Απο συμπτώματα

έχω πολύ πριξιμο στην κοιλιά και δεν παίρνω κορτιζόνη , κάτι μου φουσκώνει το εντερακι πιστεύω …

απο την προγεστερονη έβγαλα κ κάτι εξανθήματα στα πλαϊνά της κοιλιάς 

ζαλαδα απο τα φάρμακα επίσης ….

Στην εμβρυομεταφορα πρωτη μερα θεωρείται η μερα που τα βαζεις, αρα χθες ηταν η πρωτη σου μερα την δευτερα 7/02 θα εισαι 10 μερες νομιζω μπορεις να πας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Nikipa είπε:

Αααα τέλεια εγώ προχθές.δες εμένα μου είπε κανονικά 6/2 να κάνω αλλά είναι Κυριακή.όποτε πάω Δευτέρα 7/2.πιο νωρίς μου είπε να μη πάω μη τυχόν και δε δείξει .και εμένα με 5ης μέρας βλαστό κύστες από κατάψυξη ήταν.

Ωραία με το καλό μαζί είμαστε 

πρίν από 24 λεπτά , ksvolimi είπε:

Στην εμβρυομεταφορα πρωτη μερα θεωρείται η μερα που τα βαζεις, αρα χθες ηταν η πρωτη σου μερα την δευτερα 7/02 θα εισαι 10 μερες νομιζω μπορεις να πας 

Μια χαρα , στείλε μας αυριο

περιμενουμε με αγωνία 

έπρεπε να φτιάξουμε πινακακι με ονόματα 

και ημερομηνίες ;-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς ας πούμε σας έχει πρηστεί το στήθος;γιατί σε εμένα τίποτα.να το απόδοσω στα σικλακουρ ότι δε πρήστηκα;ξέρω ότι με αυτά τα χάπια ωορρηξία δε κανείς αλλά και με τη προγεστερονη που τη παίρνω εδώ και μια βδομάδα πάλι χαλαρά ειμαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Nikipa είπε:

Κορίτσια εσείς ας πούμε σας έχει πρηστεί το στήθος;γιατί σε εμένα τίποτα.να το απόδοσω στα σικλακουρ ότι δε πρήστηκα;ξέρω ότι με αυτά τα χάπια ωορρηξία δε κανείς αλλά και με τη προγεστερονη που τη παίρνω εδώ και μια βδομάδα πάλι χαλαρά ειμαι

Εγώ έχω πολύ μεγάλο στήθος , έχω μια ευαισθησία αλλά όχι να έχει γίνει τούμπανο. Έχει καμία μπούκωμα ; Έκανα κ σελφ αρνητικά βγαίνουν , ή θα την άρπαξα στα χιόνια , έλεγα μην είναι κ αυτό σύμπτωμα απο τα φάρμακα …χχχααα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

Εγώ έχω πολύ μεγάλο στήθος , έχω μια ευαισθησία αλλά όχι να έχει γίνει τούμπανο. Έχει καμία μπούκωμα ; Έκανα κ σελφ αρνητικά βγαίνουν , ή θα την άρπαξα στα χιόνια , έλεγα μην είναι κ αυτό σύμπτωμα απο τα φάρμακα 

Βασικά εγώ με τα συμπτώματα έχω καεί για καμία εξαετία που τα παρατηρούσα όποτε μη τα σκέφτεσαι γιατί δεν υπάρχουν..αλλά πληροφοριακα μου έρχονται στο μυαλό τρεις φίλες μου οι οποίες ήταν άρρωστες και συνέπεσε με τη καθυστέρηση τους..και φυσικά ήταν εγκυες

Το μόνο σύμπτωμα που θυμάμαι στη μια εγκυμοσύνη  που κατέληξε σε αποβολή ήταν φυσικά μετά τη καθυστέρηση δυο τρεις μερες και ήταν τα τραβήγματα στη μήτρα που έτσι και τα νιώσεις δε τα ξεχνάς..αλλά ήταν μετά τη καθυστέρηση..πιο πριν αισθανόμουν πόνους περιόδου και έτρεχα να δω αν ήρθε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nikipa είπε:

Βασικά εγώ με τα συμπτώματα έχω καεί για καμία εξαετία που τα παρατηρούσα όποτε μη τα σκέφτεσαι γιατί δεν υπάρχουν..αλλά πληροφοριακα μου έρχονται στο μυαλό τρεις φίλες μου οι οποίες ήταν άρρωστες και συνέπεσε με τη καθυστέρηση τους..και φυσικά ήταν εγκυες

Το μόνο σύμπτωμα που θυμάμαι στη μια εγκυμοσύνη  που κατέληξε σε αποβολή ήταν φυσικά μετά τη καθυστέρηση δυο τρεις μερες και ήταν τα τραβήγματα στη μήτρα που έτσι και τα νιώσεις δε τα ξεχνάς..αλλά ήταν μετά τη καθυστέρηση..πιο πριν αισθανόμουν πόνους περιόδου και έτρεχα να δω αν ήρθε..

Καλά στις δικές μας περιπτώσεις δεν υπάρχουν συμπτώματα , εγώ καταλαβαίνω Ότι τα φάρμακα τα κάνουν όλα, φτιάχνουν κάτι σαν προσομοίωση εγκυμοσύνης για το σώμα μας , για να πετύχουμε εγκυμοσύνη :rolleyes:

νικιτα έχεις κάνει κ άλλες εξωσωματικές ; Εμενα είναι η 3η, συν μια σπερματέγχυση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλά στις δικές μας περιπτώσεις δεν υπάρχουν συμπτώματα , εγώ καταλαβαίνω Ότι τα φάρμακα τα κάνουν όλα, φτιάχνουν κάτι σαν προσομοίωση εγκυμοσύνης για το σώμα μας , για να πετύχουμε εγκυμοσύνη :rolleyes:

νικιτα έχεις κάνει κ άλλες εξωσωματικές ; Εμενα είναι η 3η, συν μια σπερματέγχυση 

Μακαρι να είναι η τυχερή σου ρε κορίτσι!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι είχα μια σύλληψη φυσιολογική στα 27 μου με τον άντρα μου φυσικά εντελώς τυχαία αλλά στην 7η εβδομάδα είχα αποβολή..από τότε τίποτα…εκανα δυο σπερματέγχυσεις χωρίς αποτέλεσμα.αυτή είναι η πρώτη εξωσωματική που κάνω.παρεπιπτόντως τώρα είμαι 34.τη ταλαιπωρια έχεις φάει και εσυ..εύχομαι η Τρίτη και η τυχερή μέσα από τη καρδιά μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μακαρι να είναι η τυχερή σου ρε κορίτσι!

Μακάρι ποσά να αντέξουμε πια 

πρίν από 24 λεπτά , Nikipa είπε:

Όχι είχα μια σύλληψη φυσιολογική στα 27 μου με τον άντρα μου φυσικά εντελώς τυχαία αλλά στην 7η εβδομάδα είχα αποβολή..από τότε τίποτα…εκανα δυο σπερματέγχυσεις χωρίς αποτέλεσμα.αυτή είναι η πρώτη εξωσωματική που κάνω.παρεπιπτόντως τώρα είμαι 34.τη ταλαιπωρια έχεις φάει και εσυ..εύχομαι η Τρίτη και η τυχερή μέσα από τη καρδιά μου

Το ίδιο εύχομαι και σε Σένα εγώ είναι 38

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...