Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Nikipa είπε:

Πω ναι και για τον καφέ μου είπε…εγώ κουβάδες έπινα..τώρα έναν ελληνικό το πρωί μου είπε και για ντεκαφ.αν μείνω πάντως θα τον κόψω και εγώ γιατί σκέτος δε λέει….κάνε έτσι και εσυ να σου έρθει πιο ομαλά η αλλαγη

Αυτο κανω σημερ ηπια ενα λατε ντικαφ μονο έκλεψα δυο τζουρες απ τον αντρα μου πηγα τουαλετα χαχαχα κ αυτο ηταν. Σιγα σιγα νιωθω οτι με ζαλίζει λιγο οποτε Ενταξει, πιο πολυ στο μυαλο ειναι που το σκεφτεσαι.. μακαρι ξα πανε ολα καλα κ ας ζουμε στην αποστείρωση  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , ksvolimi είπε:

Αυτο κανω σημερ ηπια ενα λατε ντικαφ μονο έκλεψα δυο τζουρες απ τον αντρα μου πηγα τουαλετα χαχαχα κ αυτο ηταν. Σιγα σιγα νιωθω οτι με ζαλίζει λιγο οποτε Ενταξει, πιο πολυ στο μυαλο ειναι που το σκεφτεσαι.. μακαρι ξα πανε ολα καλα κ ας ζουμε στην αποστείρωση  

Στο μυαλό είναι όλα ισχύει..λίγο οι τρεις πρώτες μερες είναι δύσκολες αλλά ήδη έχεις μπει στη φάση μόνο Τζούρες..το έχεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια.. απορια... Σε ποια μερα περιοδου κανατε υπερηχο και ειδατε για πρωτη φορα ποσα ωοθυλακια ειχατε;? (Σε κυκλο με διεγερση εννοειται)

Να σου πω την αλήθεια δε θυμαμαι νομίζω μετά την 7η μέρα όμως και πήγαινα μετά μέρα παρά μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nikipa είπε:

Να σου πω την αλήθεια δε θυμαμαι νομίζω μετά την 7η μέρα όμως και πήγαινα μετά μέρα παρά μερα

Απο ποια μερα ξεκινησες να κανεις υπερηχους; απο την 2η;?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Nikipa είπε:

Μπα μετά την 7η με 8η αν θυμαμαι κάλα

Α ναι;? Μακαρι να μου πει κι εμενα ετσι!! Δεν εχω ιδεα τι θα κανουμε. Θα μου πει λεει οταν αδιαθετησω. Να τον παρω λεει την την πρωτη μερα περιοδου και θα με ενημερωσει. Αλλα εχω ακουσει οτι τους λενε να πανε μεσα στο αιμα κ τον πονο, την 1η και 2η μερα περιοδου! Μακαρι να μου πει κι εμενα να παω οταν εχω καθαρισει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Makelen είπε:

Α ναι;? Μακαρι να μου πει κι εμενα ετσι!! Δεν εχω ιδεα τι θα κανουμε. Θα μου πει λεει οταν αδιαθετησω. Να τον παρω λεει την την πρωτη μερα περιοδου και θα με ενημερωσει. Αλλα εχω ακουσει οτι τους λενε να πανε μεσα στο αιμα κ τον πονο, την 1η και 2η μερα περιοδου! Μακαρι να μου πει κι εμενα να παω οταν εχω καθαρισει!

Λοιπόν τώρα το τσέκαρα στο αρχείο μου χαχαχχα την 8η πήγα αλλά είχα πάει και πριν μου έρθει να ελέγξει για κύστες και τετοια.έχω πάει σε σπερματέγχυση τη πρώτη μέρα περιόδου μη μου το θυμίζεις…και να τον ρωτάω κιόλας είστε σίγουρος;;;

πρίν από 9 λεπτά , Makelen είπε:

Α ναι;? Μακαρι να μου πει κι εμενα ετσι!! Δεν εχω ιδεα τι θα κανουμε. Θα μου πει λεει οταν αδιαθετησω. Να τον παρω λεει την την πρωτη μερα περιοδου και θα με ενημερωσει. Αλλα εχω ακουσει οτι τους λενε να πανε μεσα στο αιμα κ τον πονο, την 1η και 2η μερα περιοδου! Μακαρι να μου πει κι εμενα να παω οταν εχω καθαρισει!

Κοιτά θα σε ελέγξει και από τη δεύτερη μέρα εγώ ξεκίνησα τη θεραπεία με τις ενέσεις…μετά πήγα στην όγδοη μέρα να δούμε τι κάναμε και από εκεί και πέρα πήγαινα για να δούμε την εξέλιξη τους.η πρώτη σου και εσένα είναι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikipa είπε:

Λοιπόν τώρα το τσέκαρα στο αρχείο μου χαχαχχα την 8η πήγα αλλά είχα πάει και πριν μου έρθει να ελέγξει για κύστες και τετοια.έχω πάει σε σπερματέγχυση τη πρώτη μέρα περιόδου μη μου το θυμίζεις…και να τον ρωτάω κιόλας είστε σίγουρος;;;

Κοιτά θα σε ελέγξει και από τη δεύτερη μέρα εγώ ξεκίνησα τη θεραπεία με τις ενέσεις…μετά πήγα στην όγδοη μέρα να δούμε τι κάναμε και από εκεί και πέρα πήγαινα για να δούμε την εξέλιξη τους.η πρώτη σου και εσένα είναι;

Ναι η πρωτη μου ειναι! Με βραχυ πρωτοκολλο. Εσυ;? σε τι φαση εισαι αυτη τη στιγμη;? (Εγω την αλλη εβδομαδα περιμενω να αδιαθετησω κ να ξεκινησω)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nikipa είπε:

Τίποτα απολύτως αφού το πασπατεύω για να δω αν πονάει χαχαχαχχα. 

@NikipaΗ σύζυγος ενός συναδέλφου του αντρα μου εκανε πριν ένα μηνα εξωσωματικη μικρογονιμοποιηση και εμεινε το κορίτσι χωρίς να έχει καθολου ενοχλήσεις! Ούτε στηθος ούτε πουθενα πουθενα!!! Αυτο που χρειαζομαστε είναι πολυ Σασμο χαχα…μουσικη και Netflix όσο ειμαστε ετσι!! Χαχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Makelen είπε:

Ναι η πρωτη μου ειναι! Με βραχυ πρωτοκολλο. Εσυ;? σε τι φαση εισαι αυτη τη στιγμη;? (Εγω την αλλη εβδομαδα περιμενω να αδιαθετησω κ να ξεκινησω)

Με βραχυ Ναι και είναι και εμένα η πρώτη.εγώ εκανα τη Παρασκευή την εμβρυομεταφορα και Δευτέρα έχω τη χοριακη πρώτα ο θεός..στο περίμενε δηλαδή είμαι..φαντάζομαι πρώτη φορά που θες να σου έρθει περίοδος γρηγορα

πρίν από 52 λεπτά , Rose33 είπε:

@NikipaΗ σύζυγος ενός συναδέλφου του αντρα μου εκανε πριν ένα μηνα εξωσωματικη μικρογονιμοποιηση και εμεινε το κορίτσι χωρίς να έχει καθολου ενοχλήσεις! Ούτε στηθος ούτε πουθενα πουθενα!!! Αυτο που χρειαζομαστε είναι πολυ Σασμο χαχα…μουσικη και Netflix όσο ειμαστε ετσι!! Χαχα 

Θα φανεί ..η αλήθεια είναι ότι την εκανα και δεν ξέρω πως να αισθανθώ ακόμα λόγω του ότι είχα κάνει δυο σπερματεγχυσεις ήμουν αισιόδοξη αλλά έφαγα σφαλιάρα..αλλά από την άλλη όλα τα ανθρώπινος δυνατά έχουν γίνει και με το παραπάνω τώρα ότι είναι να γίνει θα γίνει..για αυτό προσπαθώ έστω να απολαύσω τη ξάπλα ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikipa είπε:

Με βραχυ Ναι και είναι και εμένα η πρώτη.εγώ εκανα τη Παρασκευή την εμβρυομεταφορα και Δευτέρα έχω τη χοριακη πρώτα ο θεός..στο περίμενε δηλαδή είμαι..φαντάζομαι πρώτη φορά που θες να σου έρθει περίοδος γρηγορα

Θα φανεί ..η αλήθεια είναι ότι την εκανα και δεν ξέρω πως να αισθανθώ ακόμα λόγω του ότι είχα κάνει δυο σπερματεγχυσεις ήμουν αισιόδοξη αλλά έφαγα σφαλιάρα..αλλά από την άλλη όλα τα ανθρώπινος δυνατά έχουν γίνει και με το παραπάνω τώρα ότι είναι να γίνει θα γίνει..για αυτό προσπαθώ έστω να απολαύσω τη ξάπλα ..

Απο τη μια βιαζομαι.. απο την αλλη αγχωνομαι υπερβολικα και φοβαμαι για το πως θα πανε τα πραγματα. Μενω επαρχια.. και θα κανω εδω την παρακολουθηση, σε αλλο γιατρο, κι οταν πλησιαζουν οι μερες για ωοληψια θα παω Αθηνα. Ειναι απειρα αυτα που με αγχωνουν.. απειρα ομως!  Δευτερα 7/3 θα κανεις την χοριακη;? 2 βλαστοκυστες εβαλες να υποθεσω;? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Makelen είπε:

Απο τη μια βιαζομαι.. απο την αλλη αγχωνομαι υπερβολικα και φοβαμαι για το πως θα πανε τα πραγματα. Μενω επαρχια.. και θα κανω εδω την παρακολουθηση, σε αλλο γιατρο, κι οταν πλησιαζουν οι μερες για ωοληψια θα παω Αθηνα. Ειναι απειρα αυτα που με αγχωνουν.. απειρα ομως!  Δευτερα 7/3 θα κανεις την χοριακη;? 2 βλαστοκυστες εβαλες να υποθεσω;? 

Φόβος για το άγνωστο…σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά προσπάθησε να δεις τη διαδικασία με καλό μάτι ..παρακολούθηση στενή εξετάσεις και φάρμακα..όλα αυτά για το όνειρο!!εμενα να σου πω την αλήθεια δε με δυσκολεψε!τωρα τη Δευτέρα 7/2 ναι δυο έβαλα και άφησα άλλες τρεις καταψυξη που ελπίζω να μη τις χρειαστώ…τουλάχιστον όχι αμέσως!!

Ρε κορίτσια το ξέρατε εσείς ότι τα σικλακουρ είναι σε έλλειψη;το Σάββατο πήγα να πάρω βρήκα ένα κουτί προχθές τα ίδια εντωμεταξύ είχα συνταγή με οχτώ κουτιά και δε μπορούσαν να μου την εκτελέσουν γιατί όλοι είχαν έλλειψη και έπαιρνα  ένα ένα κουτί .τώρα έστειλα τον σύζυγο προς αναζητηση και ευτυχώς σε φαρμακείο που πήγε η κοπέλα έτυχε να κάνει πριν δυο μήνες εξωσωματική και του είπε και αυτή ότι όντως εδώ και εξι μήνες είναι σε έλλειψη .μας εδωσε εξι κουτιά και μας είπε μεθαύριο μάλλον θα πάρει και αλλά για να μας συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nikipa είπε:

Φόβος για το άγνωστο…σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά προσπάθησε να δεις τη διαδικασία με καλό μάτι ..παρακολούθηση στενή εξετάσεις και φάρμακα..όλα αυτά για το όνειρο!!εμενα να σου πω την αλήθεια δε με δυσκολεψε!τωρα τη Δευτέρα 7/2 ναι δυο έβαλα και άφησα άλλες τρεις καταψυξη που ελπίζω να μη τις χρειαστώ…τουλάχιστον όχι αμέσως!!

Δεν με φοβιζουν αυτα.. αλλα πχ. Ποσα ωοθυλακια θα βγαλω, θα ανεβει η οιστραδιολη;? ποσα θα γονιμοποιηθουν, θα ειναι καλα;, θα γινουν βλαστοκυστες;, θα παει καλα η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα;, θα ειναι παχυ το ενδομητριο;?; (μπορω να γραψω πανω απο 100 τετοιες ερωτησεις-αγχη.. και μονο καλο δεν κανουν!). Ευχομαι να τα καταφερουμε.. ολες.. πραγματικα! Θα περιμενω με αγωνια κ τα δικα σου αποτελεσματα τη δευτερα! Ευχομαι να πανε ολα τελειαααα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Makelen είπε:

Δεν με φοβιζουν αυτα.. αλλα πχ. Ποσα ωοθυλακια θα βγαλω, θα ανεβει η οιστραδιολη;? ποσα θα γονιμοποιηθουν, θα ειναι καλα;, θα γινουν βλαστοκυστες;, θα παει καλα η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα;, θα ειναι παχυ το ενδομητριο;?; (μπορω να γραψω πανω απο 100 τετοιες ερωτησεις-αγχη.. και μονο καλο δεν κανουν!). Ευχομαι να τα καταφερουμε.. ολες.. πραγματικα! Θα περιμενω με αγωνια κ τα δικα σου αποτελεσματα τη δευτερα! Ευχομαι να πανε ολα τελειαααα!!

Ένα βήμα τη φορά..και εμένα με το που μου ήρθε περίοδος σκεφτόμουν ποτέ θα πάω για υπέρηχο να δω τι έγινε με τα ωαριακια μετά όταν τα πήραν σκεφτόμουν το σπερμα θα είναι καλό σήμερα άραγε;μετά τα τηλέφωνα από τη κλινική ..12 μου πήραν και τα 5 μπήκαν καταψυξη..έτσι είναι αυτά τι να κάνουμε..πάντως τρέχα βρες σικλακουρ υπάρχει θέμα..εγώ σκέφτομαι ότι άμα βγει θετικό πρέπει να δω τι θα κάνω με τα χάπια γιατί ήδη αγχώθηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...