Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Nikipa είπε:

Στην αντιπηκτική δεν είχα ποτέ θέμα με πόνο αλλά αυτή τη φορά δε τρυπάει το δέρμα μου ..η βελόνα που έχει μάλλον θα έπρεπε να ήταν ακόμα πιο λεπτη

Ναι!! Δεν τρυπάει καθολου ομως!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Rose33 είπε:

Ναι!! Δεν τρυπάει καθολου ομως!!!! 

Α οκ και γώ το ίδιο θέμα 

Αυτό  το κουτί που έχω είναι απο πέρυσι 

Ίσως λόγω χειμώνα κ κρύου είναι το δέρμα πιο σκληρό ;;; Σήμερα ξεκινάω να τρυπήσω δεξιά τ αφαλου μπα τίποτα κ πήγα πιο κάτω , την prolutex τη ζεστάνω λίγο στα χέρια μου αλλά η inohep με πεθαίνει 

εβλεπα ένα βίντεο στο yt που έλεγε ότι η φυσαλίδα πρέπει να μένει μέσα στην αντίθετη μεριά απο τη βελόνα δεν τη βγάζουμε γιατί βοηθάει να μη βγαίνει το Φάρμακο και να μην κάνουμε μελάνια κ μετά πιέζουμε το σημείο με το Βαμβάκι :huh:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , silvy22 είπε:

Α οκ και γώ το ίδιο θέμα 

Αυτό  το κουτί που έχω είναι απο πέρυσι 

Ίσως λόγω χειμώνα κ κρύου είναι το δέρμα πιο σκληρό ;;; Σήμερα ξεκινάω να τρυπήσω δεξιά τ αφαλου μπα τίποτα κ πήγα πιο κάτω , την prolutex τη ζεστάνω λίγο στα χέρια μου αλλά η inohep με πεθαίνει 

εβλεπα ένα βίντεο στο yt που έλεγε ότι η φυσαλίδα πρέπει να μένει μέσα στην αντίθετη μεριά απο τη βελόνα δεν τη βγάζουμε γιατί βοηθάει να μη βγαίνει το Φάρμακο και να μην κάνουμε μελάνια κ μετά πιέζουμε το σημείο με το Βαμβάκι :huh:

Αχ αλήθεια εγώ τη βγάζω και σήμερα κάτι εκανα λάθος γιατί όταν πήγα να τη πετάξω κοιτάω και βλέπω μέσα στη σύριγγα λίγο αιμα:rolleyes:αναρρόφηση έγινε μάλλον χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Α οκ και γώ το ίδιο θέμα 

Αυτό  το κουτί που έχω είναι απο πέρυσι 

Ίσως λόγω χειμώνα κ κρύου είναι το δέρμα πιο σκληρό ;;; Σήμερα ξεκινάω να τρυπήσω δεξιά τ αφαλου μπα τίποτα κ πήγα πιο κάτω , την prolutex τη ζεστάνω λίγο στα χέρια μου αλλά η inohep με πεθαίνει 

εβλεπα ένα βίντεο στο yt που έλεγε ότι η φυσαλίδα πρέπει να μένει μέσα στην αντίθετη μεριά απο τη βελόνα δεν τη βγάζουμε γιατί βοηθάει να μη βγαίνει το Φάρμακο και να μην κάνουμε μελάνια κ μετά πιέζουμε το σημείο με το Βαμβάκι :huh:

Αααχ!! Σε ευχαριστώ για την πληροφορία!!! Οντως στην αντίθετη είναι! Θα δουμε πως θα παει…
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Nikipa είπε:

Εμένα ρε κορίτσια με ψιλό πονάει η κοιλιά μου σαν να μου έρχεται..έχω ξενερώσει..καλά ήμουν που δε καταλαβαινα

Πονάκια έχω κ γώ είναι ακόμα 4 μέρες υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Rose33 είπε:

Η Prolutex ποναει μετα σωστα! Αλλά η αντιπηκτική είναι πολυ χειροτερη… ποναει στο σημεία ολα…και ποναει ποκυ Κ εκεινη την ωρα…ούτε εγω μπορω να το ακουμπησω…ούτε με την μια ούτε με την αλλη!

Με το καλο γλυκιά μου!!!! Να έχεις πίστη και να σκεφτεσαι θετικα!!!! Ολα καλα θα πανε…:) 

Σε ευχαριστω πολυ και σε σενα το ιδιο ευχομαι:wub:

13 ώρες πρίν, Nikipa είπε:

Εμένα ρε κορίτσια με ψιλό πονάει η κοιλιά μου σαν να μου έρχεται..έχω ξενερώσει..καλά ήμουν που δε καταλαβαινα

Μη δινεις σημασια σε αυτο και εγω το ειχα παντα επισης κ η προγεστερονη στο προκαλει..  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σε ευχαριστω πολυ και σε σενα το ιδιο ευχομαι:wub:

Μη δινεις σημασια σε αυτο και εγω το ειχα παντα επισης κ η προγεστερονη στο προκαλει..  

Από τη προγεστερονη τόσες μερες δε θα μου γινόταν;έχω και λίγες εξάψεις που και που..και νεύρα κορίτσια πολλά νεύρα..με παίρνει και η πεθερά που δεν της είπα και τίποτα να με ρωτήσει αν έχω υπνηλια:blink:είπα να τη πω όχι αλλά λαχτάρησα καρπούζι…έλεος δηλαδή να έχεις το άγχος σου να σκέφτεσαι και τι θα τους πεις μετά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Nikipa είπε:

Από τη προγεστερονη τόσες μερες δε θα μου γινόταν;έχω και λίγες εξάψεις που και που..και νεύρα κορίτσια πολλά νεύρα..με παίρνει και η πεθερά που δεν της είπα και τίποτα να με ρωτήσει αν έχω υπνηλια:blink:είπα να τη πω όχι αλλά λαχτάρησα καρπούζι…έλεος δηλαδή να έχεις το άγχος σου να σκέφτεσαι και τι θα τους πεις μετά..

Αστο αυτο ειναι το χειροτερο εγω δε μπορω με ρωτάνε ολοι κ λεω κατσε Ρε παιδια τι να καταλαβω αν ηταν φυσική σύλληψη 33η μερα ουτε τεστ δε θα χα κανει γιατι εμεις πρεπει απο τωρα να εχουμε συμπτώματα δλδ;;! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ksvolimi είπε:

Αστο αυτο ειναι το χειροτερο εγω δε μπορω με ρωτάνε ολοι κ λεω κατσε Ρε παιδια τι να καταλαβω αν ηταν φυσική σύλληψη 33η μερα ουτε τεστ δε θα χα κανει γιατι εμεις πρεπει απο τωρα να εχουμε συμπτώματα δλδ;;! 

Δεν έχουν τρόπους ρε σύ δε μπορώ να καταλάβω…επειδή έχω ζήσει και μια αποβολή από τότε είπα ότι δε θα ξαναπώ τίποτα και από μεριά μου το είπα στους πολύ δικούς μου και σε μια φίλη..αλλά η πεθερά δε παίζετε μιλάμε μπορεί να το έχει πει και σε όλο το σόι.και αυτό που δε ξέρουν και ρωτάνε τι να πω.πες και εσυ ναι μου μυρίζουν διαφορά..αφού αυτά Θέλουν να ακούν.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Nikipa είπε:

Από τη προγεστερονη τόσες μερες δε θα μου γινόταν;έχω και λίγες εξάψεις που και που..και νεύρα κορίτσια πολλά νεύρα..με παίρνει και η πεθερά που δεν της είπα και τίποτα να με ρωτήσει αν έχω υπνηλια:blink:είπα να τη πω όχι αλλά λαχτάρησα καρπούζι…έλεος δηλαδή να έχεις το άγχος σου να σκέφτεσαι και τι θα τους πεις μετά..

Α κ γώ νεύρα πολλά που είμαι πολύ ήρεμη νιώθω να μ ανεβαίνει το είμαι στο κεφάλι ευτυχώς ο συζηγος είναι με

κοβιντ σ άλλο σπιτι κ γλίτωσε χχχχαα εγώ σε γονείς δεν το πά είναι μακριά και αγχώνεται η γλυκιά μ η μανούλα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nikipa είπε:

Δεν έχουν τρόπους ρε σύ δε μπορώ να καταλάβω…επειδή έχω ζήσει και μια αποβολή από τότε είπα ότι δε θα ξαναπώ τίποτα και από μεριά μου το είπα στους πολύ δικούς μου και σε μια φίλη..αλλά η πεθερά δε παίζετε μιλάμε μπορεί να το έχει πει και σε όλο το σόι.και αυτό που δε ξέρουν και ρωτάνε τι να πω.πες και εσυ ναι μου μυρίζουν διαφορά..αφού αυτά Θέλουν να ακούν.

Ετσι ειναι εγω δεξ ειπα τιποτα εκτος απο τη μαμα μου κ μια φιλη δε μπορω τις ερωτησεις καποιοι αλλοι εργασια κτλ καταλαβαινουν  Περιπου τι κ πως επρεπε να λειπω αλλα δε ρωτάνε.. οσον αφορα την οικογενεια την ευρύτερη κ τα πεθερικα μου που ειναι κ μεγάλης ηλικίας ειπα εξαρχης αν δεν ακουσω καρδια δε λεω τπτ να μη στεναχωριουνται και τελος! Κ συμφώνησε κ ο σύζυγος και μια χαρα ! Η μαμα μου ειναι αυτη που την καταλαβαινω απο τη μια αλλα απ την αλλη της εχω εξηγησει εκατο φορες τη διαδικασια κ οτι μη συγκρίνει την δικια της περιπτωση στα 22 της 40,χρονια πριν..:rolleyes: η οποια παρεπιπτόντως μαια στο ήρα ιασω ηταν αλλα οπως κ να χει εδω μπαινει το συναίσθημα κ αγχώνεται 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ετσι ειναι εγω δεξ ειπα τιποτα εκτος απο τη μαμα μου κ μια φιλη δε μπορω τις ερωτησεις καποιοι αλλοι εργασια κτλ καταλαβαινουν  Περιπου τι κ πως επρεπε να λειπω αλλα δε ρωτάνε.. οσον αφορα την οικογενεια την ευρύτερη κ τα πεθερικα μου που ειναι κ μεγάλης ηλικίας ειπα εξαρχης αν δεν ακουσω καρδια δε λεω τπτ να μη στεναχωριουνται και τελος! Κ συμφώνησε κ ο σύζυγος και μια χαρα ! Η μαμα μου ειναι αυτη που την καταλαβαινω απο τη μια αλλα απ την αλλη της εχω εξηγησει εκατο φορες τη διαδικασια κ οτι μη συγκρίνει την δικια της περιπτωση στα 22 της 40,χρονια πριν..:rolleyes: η οποια παρεπιπτόντως μαια στο ήρα ιασω ηταν αλλα οπως κ να χει εδω μπαινει το συναίσθημα κ αγχώνεται 

Άλλο η μαμα!!τη μαμα σου άμα ξεφύγει τη πατάς και ένα βρισίδι και δε παρεξηγείται..αυτό δε καταλαβαίνουν οι πεθερές και γίνονται κακίες οι νύφες..

πρίν από 13 λεπτά , silvy22 είπε:

Α κ γώ νεύρα πολλά που είμαι πολύ ήρεμη νιώθω να μ ανεβαίνει το είμαι στο κεφάλι ευτυχώς ο συζηγος είναι με

κοβιντ σ άλλο σπιτι κ γλίτωσε χχχχαα εγώ σε γονείς δεν το πά είναι μακριά και αγχώνεται η γλυκιά μ η μανούλα 

Καλά έκανες θα είσαι και ήρεμη εμένα με έχουν ταράξει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nikipa είπε:

Άλλο η μαμα!!τη μαμα σου άμα ξεφύγει τη πατάς και ένα βρισίδι και δε παρεξηγείται..αυτό δε καταλαβαίνουν οι πεθερές και γίνονται κακίες οι νύφες..

Ετσι ειναι.. υπομονη δε μου λες ποτε κανεις χοριακη; Και εισαι με φρέσκα η κατεψυγμένα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...