Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Pagotoula είπε:

Καλημερα Ηope μου! Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον. Το βραδυ καλυτερεψαν, ξεκουραστηκα και πολυ. Μιλησα και με το γιατρο και μου ειπε οτι ειδικα το πρωτο διμηνο διατεινεται πολυ η μητρα και οι συνδεσμοι και μυες γυρω της. 

Εντωμεταξυ δεν μου εφτανε ο πονος μου χτες (κυριολεκτικα), εφαγα κι αλλη λαχταρα. Οταν εκανα την innohep και πηγα να βγαλω την βελονα, αναρρωφηθηκε αιμα στην συριγγα και μετα εκανα ενα πρηξιμο και μελανιασμα στο μεγεθος μισου λεμονιου. Φανταζεστε το σοκ μου. Αφου το πηρα φωτογραφια και το εστειλα στο γιατρο μου. Για τον πονο δε σας λεω τιποτα. Ουτε η πιτζαμα δεν μπορουσε να ακουμπαει. Μου ειπε οτι μαλλον βρηκα αιμοφορο αγγειο και τωρα θα παρει μερικες μερες να απορροφηθει το πρηξιμο και το φαρμακο στο σημειο και να κανω κομπρεσουλες με ζεστο νερο κσι χαμομηλι οσο πιο συχνα μπορω πιεζοντας το σημειο κι οχι τριβοντας. Εγω βεβαια δεν μπορω ακομα γιατι πεθαινω στον πονο. Επισης μου ειπε στην κοιλια να συνεχισω μονο τις prolutex και μαλιστα στην αλλη πλευρα μονο, οχι εκει που ειναι το πρηξιμο, ωσπου να φυγει. Και πλεον τις innohep σε μπρατσακια η μπουτακια. Στο φυλλαδιο οδηγιων δειχνει ακριβως τα επιτρεπτα σημεια. Αυτα τα ωραια....

Κατα τα αλλα περιμενω να παω για επαναληπτικη χοριακη τη Δευτερα και προσευχομαι να προχωρουν ολα καλα μεσα στην κοιλιτσα μου. 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι... Θα ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου και το μωράκι σου... Χαλάρωσε και ξεκουράσου λίγο. Εντωμεταξύ στο γραφείο να τεντώνεσαι λίγο να κάνεις διατάσεις και να σηκώνεσαι να περπατάς για λιγα λεπτά κάθε ώρα....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κοριτσια...βγηκε η 3η χοριακη..απο 3419 τη δευτερα, σημερα ειναι 9537..τψρα αυτο ειναι καλο?? Δεν επρεπε ναναι καπου στις 14.000?? 

Ηρεμησε δεν υπαρχει πρεπει καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος ολα καλα θα πανε ηρεμια....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κοριτσια...βγηκε η 3η χοριακη..απο 3419 τη δευτερα, σημερα ειναι 9537..τψρα αυτο ειναι καλο?? Δεν επρεπε ναναι καπου στις 14.000?? 

Μία χαρά είναι... Νομίζω ότι από ένα σημείο κι έπειτα δεν διπλασιάζεται ακριβώς απλά ανεβαίνει πιο αργά. Υπέρηχο δεν έχεις κάνει ακόμα; Με τέτοια χοριακή μέχρι και καρδούλα ακούς.... Για ποιο λόγο συνεχίζεις χοριακές;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Taggeris είπε:

Μία χαρά είναι... Νομίζω ότι από ένα σημείο κι έπειτα δεν διπλασιάζεται ακριβώς απλά ανεβαίνει πιο αργά. Υπέρηχο δεν έχεις κάνει ακόμα; Με τέτοια χοριακή μέχρι και καρδούλα ακούς.... Για ποιο λόγο συνεχίζεις χοριακές;

Ο εξωσωματικος μου εχω καταλαβει εχει αυτη την τακτικη των 3χοριακων..εκανα χτες ενα υπερηχο, ειδαμε σακο αλλα δεν ακουσαμε καρδια..χτες ημουν 5εβδ+1ημ..σε μια βδομαδα θα παω για καρδια


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Ο εξωσωματικος μου εχω καταλαβει εχει αυτη την τακτικη των 3χοριακων..εκανα χτες ενα υπερηχο, ειδαμε σακο αλλα δεν ακουσαμε καρδια..χτες ημουν 5εβδ+1ημ..σε μια βδομαδα θα παω για καρδια

Εντάξει τότε ναι.. είναι νωρίς ακόμα για καρδούλα.. Μετά τις 6 εβδομάδες... Ελπίζω να έχουμε ευχάριστες εκπλήξεις.... Να χτυπούν... μία... δύο καρδιές... χαχαχαχα σαν τραγουδάκι. Όμως η χοριακή είναι μια χαρά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Εντάξει τότε ναι.. είναι νωρίς ακόμα για καρδούλα.. Μετά τις 6 εβδομάδες... Ελπίζω να έχουμε ευχάριστες εκπλήξεις.... Να χτυπούν... μία... δύο καρδιές... χαχαχαχα σαν τραγουδάκι. Όμως η χοριακή είναι μια χαρά!!!

@Kathrin17 Η Taggeris εχει πολυ δικιο, μετα το 1000 η χοριακη αυξανεται με μικροτερους ρυθμους. Για αυτο και πλεον εχουν νοημα μονο οι υπερηχοι. Αφου ηδη εχεις δει το η τα σπορακι-α σου μην αγχωνεσαι καθολου με τις χοριακες πια! Με το καλο να ακουσεις καρδουλα τωρα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Kathrin17 Η Taggeris εχει πολυ δικιο, μετα το 1000 η χοριακη αυξανεται με μικροτερους ρυθμους. Για αυτο και πλεον εχουν νοημα μονο οι υπερηχοι. Αφου ηδη εχεις δει το η τα σπορακι-α σου μην αγχωνεσαι καθολου με τις χοριακες πια! Με το καλο να ακουσεις καρδουλα τωρα!

Αντε τοτε ολες να ξεμπερδευουμε με χοριακες κ να λεμε για τους υπερηχους..ωραιο νουμερακι τη δευτερα κοριτσακι μου

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Συμφωνα με την εμβρυονεταφορα σου 27/7, 1η μερα μετα την εμβρυομεταφορα ειναι η 28/7, 2η ειναι η 29/7 και παει λεγοντας. Ο εξωσωματικος μου ελεγε οτι το πρηξιμο του στηθους, η ευαισθησια του (πονος, εντονες φλεβες κλπ) συνηθως ειναι θετικο σημαδι, γιατι οσο κι αν επηρεαζεται απο τα φαρμακα, χρειαζεται και η ενδογενης παραγωγη προγεστερονης για να ειναι εντονο το συμπτωμα και να παραμεινει. Προσωπικα στην προηγουμενη εμβρυομεταφορα, δεν το ειχα καθολου και τελικα το εμβρυο παλινδρομησε (μπορει βεβαια και να ειναι εντελως τυχαιο). Αντιθετα στη φυσιολογικη εγκυμοσυνη που ειχα πιο παλια, το στηθος ηταν τουμπανο, οπως λες και το εμβρυο προχωρουσε κανονικα (τελικα ομως διακοψαμε την κυηση λογω τοξοπλασματος). Καθε γυναικα ειναι τοσο διαφορετικη ομως και καθε εγκυμοσυνη επισης. Επισης οι πονοι περιοδου και οι καφε εκκρισεις, εχουν αποδειχτει για τις περισσοτερες σημαδι εμφυτευσης. Ελπιζω και στην περιπτωση σου να ισχυσει το ιδιο!

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου Pagotoula μου. Καφε εκκρισεις δεν εχω δει καθολου,απλα εχω πονακια περιοδου και ποναει η μεση και το στηθος αλλοτε παρα πολυ, άλλοτε λιγοτερο, άλλοτε καθολου! Αρα ειμαι 6η μερα σημερα. Ευχομαι αυτη τη φορα να τα καταφερω.. σου ευχομαι οτι καλυτερο! Καλη επιτυχια σε ολες μας που προσπαθουμε και περιμενουμε αποτελεσματα και καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη σε οσες το καταφεραν! Φιλια κοριτσια μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Pagotoula είπε:

Αχχχ μακαρι να ειναι οπως τα λες και να μεγαλωνει το σπορακι....

Με την ενεση δεν ξερω τι εκανα λαθος πραγματικα. Εχω κανει ποσες ενεσεις. Μαλλον αφησα στιγμιαια το εμβολο κι επειδη ειχα βρει αγγειο ρουφηξε αιμα. Το θεμα ειναι οτι τρομαξα πολυ και ποναω και πολυ τωρα. Ας ελπισουμε να φυγει σιγα σιγα το πρηξιμο. Προς το παρον εχει αρχισει κι απλωνει το πρηξιμο και η κοιλια απο την μια πλευρα εχει γινει σαν πηγμενος ζελες...

@pagotoula μια απο τα ιδια κ εγώ. Εκανα μια τεραστια μελανια κ μενα ρουφηξε αιμα. Τωρα την κανω πλαγια του ομφαλού γιατι απο την αριστερή κανω τις prolutex. 178 η δεύτερη χοριακη απο 78 που ηταν Τετάρτη. Προχωραμε.

Just now, Ntoritaki87 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου Pagotoula μου. Καφε εκκρισεις δεν εχω δει καθολου,απλα εχω πονακια περιοδου και ποναει η μεση και το στηθος αλλοτε παρα πολυ, άλλοτε λιγοτερο, άλλοτε καθολου! Αρα ειμαι 6η μερα σημερα. Ευχομαι αυτη τη φορα να τα καταφερω.. σου ευχομαι οτι καλυτερο! Καλη επιτυχια σε ολες μας που προσπαθουμε και περιμενουμε αποτελεσματα και καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη σε οσες το καταφεραν! Φιλια κοριτσια μου!

Γεια σου ntoritaki. Εύχομαι να πανε ολα καλά. Μην ανησυχείς για τα συμπτώματα γιατι εγω δεν ειχα τιποτα κ ομως πηρα θετικη χοριακη. Τωρα σαν κα λπως να νοιώθω το στήθος πιο βαρυ κ να εχω λιγα πονακια περιόδου αλλα ολα ερχονται κ φευγουν. Εύχομαι να πανε ολα καλα.

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depy81 είπε:

@pagotoula μια απο τα ιδια κ εγώ. Εκανα μια τεραστια μελανια κ μενα ρουφηξε αιμα. Τωρα την κανω πλαγια του ομφαλού γιατι απο την αριστερή κανω τις prolutex. 178 η δεύτερη χοριακη απο 78 που ηταν Τετάρτη. Προχωραμε.

Γεια σου ntoritaki. Εύχομαι να πανε ολα καλά. Μην ανησυχείς για τα συμπτώματα γιατι εγω δεν ειχα τιποτα κ ομως πηρα θετικη χοριακη. Τωρα σαν κα λπως να νοιώθω το στήθος πιο βαρυ κ να εχω λιγα πονακια περιόδου αλλα ολα ερχονται κ φευγουν. Εύχομαι να πανε ολα καλα.

 

Τελεια κοριτσαρα μου!! Οχι απλα διπλασιαστηκε, εκτοξευτηκε η χοριακη σου!!! Εγω θα ξεκινησω σημερα να μελανιαζω το μπουτακι μου με την innohep!! χαχαχα!! Τουλαχιστον ειναι δυο, θα το πηγαινω εναλλαξ!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kathrin17 είπε:

Κοριτσια...βγηκε η 3η χοριακη..απο 3419 τη δευτερα, σημερα ειναι 9537..τψρα αυτο ειναι καλο?? Δεν επρεπε ναναι καπου στις 14.000?? 

Τελειο νουμερο, εχει φτασει στα υψη!! Οπως τα λεει η taggeris ειναι..Απο ενα σημειο κ μετα κοβει φορα η χοριακη! 

πρίν από 53 λεπτά , Depy81 είπε:

@pagotoula μια απο τα ιδια κ εγώ. Εκανα μια τεραστια μελανια κ μενα ρουφηξε αιμα. Τωρα την κανω πλαγια του ομφαλού γιατι απο την αριστερή κανω τις prolutex. 178 η δεύτερη χοριακη απο 78 που ηταν Τετάρτη. Προχωραμε.

Γεια σου ntoritaki. Εύχομαι να πανε ολα καλά. Μην ανησυχείς για τα συμπτώματα γιατι εγω δεν ειχα τιποτα κ ομως πηρα θετικη χοριακη. Τωρα σαν κα λπως να νοιώθω το στήθος πιο βαρυ κ να εχω λιγα πονακια περιόδου αλλα ολα ερχονται κ φευγουν. Εύχομαι να πανε ολα καλα.

 

Τελεια!! Πολυ καλα παει η χοριακη σου κοπελα μου!  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πήγα και σήμερα για χοριακή από 162 πήγε 486! Εδώ και 4 μέρες όταν πάω τουαλέτα και σκουπίζομαι βλέπω καφέ υπολείμματα και κάποιες σταγόνες στο εσώρουχο μου. Πριν λίγο όμως είδα 3 μεγάλες  καφέ κηλίδες... Θα ξανά πάω την Δευτέρα για χοριακή και για υπέρηχο. Έχω αρχίσει και ανησυχώ πολύ! Τι να πω... 


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...