Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, SONINI είπε:

Μάλλον θα είναι τόσο. Την Παρασκευή ήταν 484. Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε να πάω την Δευτέρα για υπέρηχο.@Hope89, @Giotitsa, @luckystar & @Artemis20 σας ευχαριστώ από καρδιάς για την δύναμη και το κουράγιο που μου δίνετε. ♡♡♡

Προσπάθησε να μείνεις, όσο γίνεται ψυχραιμη! Κι εγώ είμαι από εξωσωματική και μετά την επαναληπτική χοριακη άρχισα κι εγώ με καφέ που εξελίχθηκε σε αίμα. Ήμουν περίπου ίδια βδομάδα με εσένα. Άλλοι το αποδίδουν στις αντιπηκτικες, άλλοι στη δημιουργία σιγά σιγά του πλακούντα που προσπαθεί κι αυτός να κολλησει. Ξεκουράσου σήμερα και ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου!! Να πάνε όλα καλά!!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια !! @SONINI Πως εισαι σημερα; Διαβασα τα νεα σου, δεν θελω να αγχωνεσαι και να σκεφτεσαι αρνητικα. Οι αιμορραγιες δεν ειναι κατι ασυνηθιστο, ειδικα στα κοριτσια σαν εμας που παιρνουμε ενα καρο φαρμακα. Να δεις που ολα θα ειναι μια χαρα σημερα!

@Depy81 και @Kathrin17 @annamariag77 εσεις κοριτσια μου πως ειστε; Ειστε καλα η τα εμβρυακια εχουν ξεκινησει να σας στελνουν κανα περιεργο συμπτωμα;

@Ntoritaki87 εσυ πως εισαι αγαπη; Ποτε πας για χοριακη;

Τα δικα μου νεα ειναι οτι βρισκομαι εν αναμονη του αποτελεσματος της επαναληπτικης χοριακης και με εχει φαει η αγωνια. Θα μαθουμε το απογευμα πως πανε τα πραγματα... Κατα τα αλλα να σας ενημερωσω πως οι innohep στα μπουτακια, μου φαινονται πολυ πιο ευκολες. Αφου του ελεγα του γιατρου...δε μου το λεγες απο την αρχη κι εχω παιδευτει τοσο καιρο με την κοιλουμπιτσα μου;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Pagotoula  και εγω εν αναμονη αποτελεσματος χοριακης ειμαι. Οσονουπω περιμενω να μαθω πως θα παει κ η τρίτη χοριακη κ αν ειναι ολα καλα θα κλείσουμε ραντεβού για υπέρηχο. Απο συμπτώματα δεν εχω κατι το ιδιαίτερο λίγα πονακια περιοδου κ λιγο πρηξιμο αλλα ερχονται κ φευγουν. Στήθος τιποτα κ αυτο με ανησυχει. Αγωνια φουλ. Εσεις κορίτσια πως ειστε απο συμπτώματα?

@SONINI Εύχομαι να πανε ολα καλα τα πραγματα.

@Ntoritaki87 αν δεν κανω λαθος σημερα ειναι η χοριακη σου. Καλη επιτυχία κορίτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depy81 είπε:

@Pagotoula  και εγω εν αναμονη αποτελεσματος χοριακης ειμαι. Οσονουπω περιμενω να μαθω πως θα παει κ η τρίτη χοριακη κ αν ειναι ολα καλα θα κλείσουμε ραντεβού για υπέρηχο. Απο συμπτώματα δεν εχω κατι το ιδιαίτερο λίγα πονακια περιοδου κ λιγο πρηξιμο αλλα ερχονται κ φευγουν. Στήθος τιποτα κ αυτο με ανησυχει. Αγωνια φουλ. Εσεις κορίτσια πως ειστε απο συμπτώματα?

@SONINI Εύχομαι να πανε ολα καλα τα πραγματα.

@Ntoritaki87 αν δεν κανω λαθος σημερα ειναι η χοριακη σου. Καλη επιτυχία κορίτσι μου.

Εγω κοριτσι μου αρχισα κι εχω λιγο πονο στο στηθος (οχι πρηξιμο, ουτε εντονες φλεβες η σκουροχρωμες θηλες), το κουλο ομως ειναι οτι δεν τον νιωθω ολη μερα, αλλα κυριως το βραδυ που τα πλακωνω στον υπνο η αν φοραω πολλες ωρες σουτιεν.εν κουλι;;;:-P Ασε...Ολη μερα τα ζουλαω να δω μπας και αλλαξει κατι....Χαχαχ!! Κατα τα αλλα, ειναι καποιες μερες που εχω πονους στην κοιλια η τη μεση,αλλα δεν κρατανε πολυ πλεον. Επισης ετυχε καποιες φορες κι ενιωθα να μου πεφτει η πιεση, αλλα δεν ξερω αν ειναι και τυχαιο,γιατι γενικα το παθαινω αυτο...Τιποτα τραγικο παντως... Αστα γιατι κι εγω αγχωνομαι....Καλη επιτυχια στο αποτελεσμα, περιμενουμε τα νεα σου.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Εγω κοριτσι μου αρχισα κι εχω λιγο πονο στο στηθος (οχι πρηξιμο, ουτε εντονες φλεβες η σκουροχρωμες θηλες), το κουλο ομως ειναι οτι δεν τον νιωθω ολη μερα, αλλα κυριως το βραδυ που τα πλακωνω στον υπνο η αν φοραω πολλες ωρες σουτιεν.εν κουλι;;;:-P Ασε...Ολη μερα τα ζουλαω να δω μπας και αλλαξει κατι....Χαχαχ!! Κατα τα αλλα, ειναι καποιες μερες που εχω πονους στην κοιλια η τη μεση,αλλα δεν κρατανε πολυ πλεον. Επισης ετυχε καποιες φορες κι ενιωθα να μου πεφτει η πιεση, αλλα δεν ξερω αν ειναι και τυχαιο,γιατι γενικα το παθαινω αυτο...Τιποτα τραγικο παντως... Αστα γιατι κι εγω αγχωνομαι....Καλη επιτυχια στο αποτελεσμα, περιμενουμε τα νεα σου.

Μολις εμαθαααααα. 516.  Κανω ανακεφαλαιωση 31/ 78 . 2/8 178. Σημερα 516. Ενταξει @Pagotoula γελασα με το ζουληγμα στα στήθη. Το ιδιο κ εγω τρεις κ λιγο. Το πιστευεις οτι ακομα κ τωρα δεν μπορω να χαρώ κ φοβάμαι οτι κατι θα γίνει κ παπαλα. Ειναι κ αυτα τα συμπτωματα που ολες λενε οτι εχουν κ εμεις ακομα τιποτα. Αχ Παναγια μου κανε το θαυμα σου. Τριτη κ 13 κοριτσια για τον πρωτπ υπέρηχο. Ελπιζω να ειναι γουρλιδικη η ημερομηνια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Depy81 είπε:

Μολις εμαθαααααα. 516.  Κανω ανακεφαλαιωση 31/ 78 . 2/8 178. Σημερα 516. Ενταξει @Pagotoula γελασα με το ζουληγμα στα στήθη. Το ιδιο κ εγω τρεις κ λιγο. Το πιστευεις οτι ακομα κ τωρα δεν μπορω να χαρώ κ φοβάμαι οτι κατι θα γίνει κ παπαλα. Ειναι κ αυτα τα συμπτωματα που ολες λενε οτι εχουν κ εμεις ακομα τιποτα. Αχ Παναγια μου κανε το θαυμα σου. Τριτη κ 13 κοριτσια για τον πρωτπ υπέρηχο. Ελπιζω να ειναι γουρλιδικη η ημερομηνια. 

Τελεια κοριτσι μου! Συγχαρητηρια!! Κι εγω τρεμω και ειμαι πολυ επιφυλακτικη... Εζησα και παλινδρομη την προηγουμενη φορα και ξερω πως ειναι να σου παιρνουν την χαρα μεσα απο τα χερια... Οποτε καταλαβαινεις... Αυτος ομως ειναι ο μηνας της Παναγιας και θαυματα γινονται πολλα! Προσευχομαι η Παναγιτσα να προστατευει τα σπορακια μας στις κοιλιτσες μας...!! Κι ετσι και μονο προσπαθω να διατηρω την αισιοδοξια μου!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τελεια κοριτσι μου! Συγχαρητηρια!! Κι εγω τρεμω και ειμαι πολυ επιφυλακτικη... Εζησα και παλινδρομη την προηγουμενη φορα και ξερω πως ειναι να σου παιρνουν την χαρα μεσα απο τα χερια... Οποτε καταλαβαινεις... Αυτος ομως ειναι ο μηνας της Παναγιας και θαυματα γινονται πολλα! Προσευχομαι η Παναγιτσα να προστατευει τα σπορακια μας στις κοιλιτσες μας...!! Κι ετσι και μονο προσπαθω να διατηρω την αισιοδοξια μου!

Να μαι και εγω!σε γενικες γραμμες καλα ειμαι εγω λιγο ζαλη υποφερτη λιγα πονακια αλλα ενοχλητικη ταχυκαρδια ειναι που εχω και χαμηλη πιεση αυτα.....αλλα τοσα φαρμακαι περνουμε ανω κατω μας κανουν.

Κοριτσια μου μανουλες ανοιξης 2020 συνιστω ηρεμια ψυχραιμια και βολτουλες να ξεχνιομαστε

Σας φιλω

On 3/8/2019 at 11:33 ΠΜ, SONINI είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω ανησυχώ πάρα πολύ σκουπιζομαι και βλέπω καφέ αίμα, έχω στεναχωρεί πάρα πολύ. Θα πάρω σήμερα τηλέφωνο στο κέντρο για να δω τι θα μου πουν. Μακάρι να μην είναι κάτι... Σ' ευχαριστώ για την δύναμη & το κουράγιο που μου δίνεις. Σήμερα είναι η18η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Κανονικά σήμερα είμαι ακριβώς 5 εβδομάδων σύμφωνα με την TEP!

Κοριτσακι μου ηρεμησε ολα θα πανε καλα ολες αγωνιουμε να ακουσουμε καρδουλα  πολλες κοπελες εχουν αιμα τις πρωτες εβδομαδες ξεκουρση θελει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

 @Depy81 συγχαρητηρια!!! Χαλαρωσε τωρα λιγακι εεεε γτ μετα αρχιζουν αλλες αγωνιες..σακος,καρδουλα κλπ (χαχα για παρηγορια ειμαι εγω εεε???)

@annamariag77 εισαι πιο ψυχραιμη νομιζω..σωστα τα λες..για χαλαρωστε ολες οι μανουλες της ανοιξης γτ ειμαστε εγκυουλες καλοκαιριου κ μας πειραζει ο ηλιος!!

@Pagotoula μουυυυυυ καλα αποτελεσματα!! Μην αγχωνεσαι ειμαι σιγουρη για σενα!!ολα θαναι τελεια..να μας στειλεις αμεσως...

Ρε παιδια εγω σιγουρα ειμαι εγκυος? Δε νιωθω τπτ σπουδαιο..λιγη κουραση, μικρος πονος στο στομαχι(τωρα αυτο μπορει ναναι ναυτια δηλ?) Αλλα τπτ δεν ειναι σε τετοιο βαθμο που να με κανει να πιστευω οτι δε θα συνεβαινε ακομη κ αν δν ημουν εγκυος...

Ααα κοριτσια προχτες λεω στον αντρα μου "υποτειθεται ειμαι εγκυος" κ μου λεει οχι δν υποτειθεται, εισαι!πιστεψε το!! Χαχαχαααα

  • Μου αρέσει 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!

 @Depy81 συγχαρητηρια!!! Χαλαρωσε τωρα λιγακι εεεε γτ μετα αρχιζουν αλλες αγωνιες..σακος,καρδουλα κλπ (χαχα για παρηγορια ειμαι εγω εεε???)

@annamariag77 εισαι πιο ψυχραιμη νομιζω..σωστα τα λες..για χαλαρωστε ολες οι μανουλες της ανοιξης γτ ειμαστε εγκυουλες καλοκαιριου κ μας πειραζει ο ηλιος!!

@Pagotoula μουυυυυυ καλα αποτελεσματα!! Μην αγχωνεσαι ειμαι σιγουρη για σενα!!ολα θαναι τελεια..να μας στειλεις αμεσως...

Ρε παιδια εγω σιγουρα ειμαι εγκυος? Δε νιωθω τπτ σπουδαιο..λιγη κουραση, μικρος πονος στο στομαχι(τωρα αυτο μπορει ναναι ναυτια δηλ?) Αλλα τπτ δεν ειναι σε τετοιο βαθμο που να με κανει να πιστευω οτι δε θα συνεβαινε ακομη κ αν δν ημουν εγκυος...

Ααα κοριτσια προχτες λεω στον αντρα μου "υποτειθεται ειμαι εγκυος" κ μου λεει οχι δν υποτειθεται, εισαι!πιστεψε το!! Χαχαχαααα

Εγω δεν ειμαι και πολυ καλο παραδειγμα, γιατι στην φυσιολογικη εγκυμοσυνη που ειχα, τα συμπτωματα ηταν στο φουλ και καταλαβαινα πολυ καλα οτι συμβαινει κατι τελειως διαφορετικο στον οργανισμο μου και οντως το εμβρυο προχωρουσε κανονικα, ασχετα αν αναγκαστηκαμε και διακοψαμε την κυηση οταν μολυνθηκα απο τοξοπλασμα. Οποτε, δυστυχως, εχω αυτο το μετρο συγκρισης στο μυαλο μου και τωρα που δε νιωθω τιποτα, αγχωνομαι... Παρολαυτα, υπαρχουν γυναικες που ποτε δεν αισθανθηκαν τιποτα και γεννησαν υγιεστατα παιδακια. Το "κακο" με εμενα ειναι οτι συγκρινω την 1η εγκυμοσυνη που εξελισσοταν κι ειχα πολλα συμπτωματα, με την 2η που παλινδρομησε και δεν ειχα καθολου. Για αυτο και δεν μπορω να ησυχασω ουτε τωρα... :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Εγω δεν ειμαι και πολυ καλο παραδειγμα, γιατι στην φυσιολογικη εγκυμοσυνη που ειχα, τα συμπτωματα ηταν στο φουλ και καταλαβαινα πολυ καλα οτι συμβαινει κατι τελειως διαφορετικο στον οργανισμο μου και οντως το εμβρυο προχωρουσε κανονικα, ασχετα αν αναγκαστηκαμε και διακοψαμε την κυηση οταν μολυνθηκα απο τοξοπλασμα. Οποτε, δυστυχως, εχω αυτο το μετρο συγκρισης στο μυαλο μου και τωρα που δε νιωθω τιποτα, αγχωνομαι... Παρολαυτα, υπαρχουν γυναικες που ποτε δεν αισθανθηκαν τιποτα και γεννησαν υγιεστατα παιδακια. Το "κακο" με εμενα ειναι οτι συγκρινω την 1η εγκυμοσυνη που εξελισσοταν κι ειχα πολλα συμπτωματα, με την 2η που παλινδρομησε και δεν ειχα καθολου. Για αυτο και δεν μπορω να ησυχασω ουτε τωρα... :(

Καταλαβαινω κ εχεις τα δικια σου... λογικο να αγχωνεσαι περισσοτερο..Τωρα ομως ειναι μια αλλη καινουρια εγκυμοσυνη..ειπαμεεεεε ηρθε η ωρα να γινουν ολα αλλιως, ολα διαφορετικα..απο την τιμη της χοριακης μεχρι την εκβαση της εγκυμοσυνης κ ενα μωρακι στην αγκαλια..

Τι ωρα σου ειπαν για το αποτελεσμα??

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!

 @Depy81 συγχαρητηρια!!! Χαλαρωσε τωρα λιγακι εεεε γτ μετα αρχιζουν αλλες αγωνιες..σακος,καρδουλα κλπ (χαχα για παρηγορια ειμαι εγω εεε???)

@annamariag77 εισαι πιο ψυχραιμη νομιζω..σωστα τα λες..για χαλαρωστε ολες οι μανουλες της ανοιξης γτ ειμαστε εγκυουλες καλοκαιριου κ μας πειραζει ο ηλιος!!

@Pagotoula μουυυυυυ καλα αποτελεσματα!! Μην αγχωνεσαι ειμαι σιγουρη για σενα!!ολα θαναι τελεια..να μας στειλεις αμεσως...

Ρε παιδια εγω σιγουρα ειμαι εγκυος? Δε νιωθω τπτ σπουδαιο..λιγη κουραση, μικρος πονος στο στομαχι(τωρα αυτο μπορει ναναι ναυτια δηλ?) Αλλα τπτ δεν ειναι σε τετοιο βαθμο που να με κανει να πιστευω οτι δε θα συνεβαινε ακομη κ αν δν ημουν εγκυος...

Ααα κοριτσια προχτες λεω στον αντρα μου "υποτειθεται ειμαι εγκυος" κ μου λεει οχι δν υποτειθεται, εισαι!πιστεψε το!! Χαχαχαααα

Εσυ εισαι πολυυυυ εγκυις ακουσες καρδουλα θα ακουσεις και αλλη και μετα θα ερθεις παλι να ρωτας???θου κυριε τι μας κανουν οι ορμονες ρε κοριτσιαααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, annamariag77 είπε:

Εσυ εισαι πολυυυυ εγκυις ακουσες καρδουλα θα ακουσεις και αλλη και μετα θα ερθεις παλι να ρωτας???θου κυριε τι μας κανουν οι ορμονες ρε κοριτσιαααααα

Δεν εχω ακουσει καρδουλα..την πεμπτη ελπιζω να ειναι ολα καλα κ να ακουσουμε...εσυ??δε θυμαμαι ρε κοριτσι..συγνωμη..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καταλαβαινω κ εχεις τα δικια σου... λογικο να αγχωνεσαι περισσοτερο..Τωρα ομως ειναι μια αλλη καινουρια εγκυμοσυνη..ειπαμεεεεε ηρθε η ωρα να γινουν ολα αλλιως, ολα διαφορετικα..απο την τιμη της χοριακης μεχρι την εκβαση της εγκυμοσυνης κ ενα μωρακι στην αγκαλια..

Τι ωρα σου ειπαν για το αποτελεσμα??

Βγηκε το αποτελεσμα, φτασαμε 1600 σε μια βδομαδα. Παιρνουμε μια ανασουλα προς το παρον. Επομενο μαξιλαρακι να δουμε τον σακο. Κλεισαμε ραντεβου την Παρασκευη. Νεα αναμονη....!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Βγηκε το αποτελεσμα, φτασαμε 1600 σε μια βδομαδα. Παιρνουμε μια ανασουλα προς το παρον. Επομενο μαξιλαρακι να δουμε τον σακο. Κλεισαμε ραντεβου την Παρασκευη. Νεα αναμονη....!!

Μπραβο μπραβο μπραβοοο...τελος οι χοριακες,παμε για υπερχηηηχοοοο!!!

Ωραια αναμονη ομως κοριτσακι μου!!!

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Βγηκε το αποτελεσμα, φτασαμε 1600 σε μια βδομαδα. Παιρνουμε μια ανασουλα προς το παρον. Επομενο μαξιλαρακι να δουμε τον σακο. Κλεισαμε ραντεβου την Παρασκευη. Νεα αναμονη....!!

Μπράβο κοριτσι μου. Αντε να ξεκινήσουμε ολες με τους υπέρηχους τώρα.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...