Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, SONINI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα και σήμερα για χοριακή από 162 πήγε 486! Εδώ και 4 μέρες όταν πάω τουαλέτα και σκουπίζομαι βλέπω καφέ υπολείμματα και κάποιες σταγόνες στο εσώρουχο μου. Πριν λίγο όμως είδα 3 μεγάλες  καφέ κηλίδες... Θα ξανά πάω την Δευτέρα για χοριακή και για υπέρηχο. Έχω αρχίσει και ανησυχώ πολύ! Τι να πω... 

Κοπελιά πας τέλεια Μην ανησυχείς για τίποτα ... Όλα αυτά είναι και από τα φάρμακα αυτές οι εκκρίσεις... Μία χαρά πάει το πράγμα χαλάρωσε Και απόλαυσε το.. Ποια μέρα είσαι τωρα μετα την εμβρυομεταφορα;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Κοπελιά πας τέλεια Μην ανησυχείς για τίποτα ... Όλα αυτά είναι και από τα φάρμακα αυτές οι εκκρίσεις... Μία χαρά πάει το πράγμα χαλάρωσε Και απόλαυσε το.. Ποια μέρα είσαι τωρα μετα την εμβρυομεταφορα;

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω ανησυχώ πάρα πολύ σκουπιζομαι και βλέπω καφέ αίμα, έχω στεναχωρεί πάρα πολύ. Θα πάρω σήμερα τηλέφωνο στο κέντρο για να δω τι θα μου πουν. Μακάρι να μην είναι κάτι... Σ' ευχαριστώ για την δύναμη & το κουράγιο που μου δίνεις. Σήμερα είναι η18η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Κανονικά σήμερα είμαι ακριβώς 5 εβδομάδων σύμφωνα με την TEP!


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω ανησυχώ πάρα πολύ σκουπιζομαι και βλέπω καφέ αίμα, έχω στεναχωρεί πάρα πολύ. Θα πάρω σήμερα τηλέφωνο στο κέντρο για να δω τι θα μου πουν. Μακάρι να μην είναι κάτι... Σ' ευχαριστώ για την δύναμη & το κουράγιο που μου δίνεις. Σήμερα είναι η18η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Κανονικά σήμερα είμαι ακριβώς 5 εβδομάδων σύμφωνα με την TEP!

κοριτσι εφοσον εχεις κανει εμβρυομεταφορα δεν μετριεται η κυηση βαση τελευταιας περιοδου. αν θες ψαξε στο ιντερνετ, υπαρχουν σαιτ που ισαγεις την ημερομηνια εμβρυομεταφορας και αν τα εμβρυα ηταν 3 ή 5 ημερων και σου υπολογιζει ποσο εισαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω ανησυχώ πάρα πολύ σκουπιζομαι και βλέπω καφέ αίμα, έχω στεναχωρεί πάρα πολύ. Θα πάρω σήμερα τηλέφωνο στο κέντρο για να δω τι θα μου πουν. Μακάρι να μην είναι κάτι... Σ' ευχαριστώ για την δύναμη & το κουράγιο που μου δίνεις. Σήμερα είναι η18η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Κανονικά σήμερα είμαι ακριβώς 5 εβδομάδων σύμφωνα με την TEP!

Νομίζω πραγματικά ότι τζάμπα ανησυχείς.... Όλα πάνε τέλεια μέχρι στιγμής... Η χοριακή σου είναι μια χαρά.. Τα καφέ που λες τα είχαν αρκετά κορίτσια χωρίς να συμβαίνει κάτι... Όλα καλά θα πάνε θα δεις... ηρέμησε χαμόγελα σε λίγες μέρες θα δεις και το εμβρυακι σου και όλα καλά!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω ανησυχώ πάρα πολύ σκουπιζομαι και βλέπω καφέ αίμα, έχω στεναχωρεί πάρα πολύ. Θα πάρω σήμερα τηλέφωνο στο κέντρο για να δω τι θα μου πουν. Μακάρι να μην είναι κάτι... Σ' ευχαριστώ για την δύναμη & το κουράγιο που μου δίνεις. Σήμερα είναι η18η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Κανονικά σήμερα είμαι ακριβώς 5 εβδομάδων σύμφωνα με την TEP!

Καλημερα κοριτσι μου..να εισαι ξαπλωμενη κ να ξεκουραζεσαι..εγω ειχα καφε υγρα πριν τη χοριακη κ πηγαινα συνεχεια τουαλετα να δω αν συνεχιζουν κ την ποσοτητα τους..καταλαβαινω το αγχος αλλα η χοριακη σου δειχνει οτι ολα πηγαινουν καλα..το καφε μην σε ανησυχει,το κοκκινο ειναι πιο σοβαρο αλλα κ παλι πολλες κοπελες ελεγαν εδω οτι ειχαν κ η εγκυμοσυνη εξελισσοταν χωρις προβλημα..

Πιασε ενα βολικο σημειο στον καναπε σου κ υπομονη μεχρι τη δευτερα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Artemis20 είπε:

κοριτσι εφοσον εχεις κανει εμβρυομεταφορα δεν μετριεται η κυηση βαση τελευταιας περιοδου. αν θες ψαξε στο ιντερνετ, υπαρχουν σαιτ που ισαγεις την ημερομηνια εμβρυομεταφορας και αν τα εμβρυα ηταν 3 ή 5 ημερων και σου υπολογιζει ποσο εισαι.

Δεν το γνώριζα αυτό θα το ψάξω! Σ' ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάλλον το έχασα το εμβρυάκι μου... Το καφέ αίμα εξελίχθηκε σε αίμα περιόδου... Δεν ξέρω τι να πω... Πάντως δεν είναι καλό σημάδι όλο αυτό που συμβαίνει. Θα δούμε και αύριο που θα πάω για υπέρηχο & για χοριακή. 

  • Λυπημένη/-ος 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Καλημέρα μάλλον το έχασα το εμβρυάκι μου... Το καφέ αίμα εξελίχθηκε σε αίμα περιόδου... Δεν ξέρω τι να πω... Πάντως δεν είναι καλό σημάδι όλο αυτό που συμβαίνει. Θα δούμε και αύριο που θα πάω για υπέρηχο & για χοριακή. 

καλημερα κοριτσι μου!σε ποια βδομαδα κ μερα εισαι?μετα απο τις εξωσωματικες ειναι αρκετα πιθανο να εχουμε αιμορραγιες λογω των αντιπηκτικων αγωγων που ακολουθουμε. μην προκαταβαλεις.μιλα με το γιατρο.λογικα θα σου πει να ξεκουραστεις κ να αυξησεις την προγεστερονη.ισως σου χορηγησει και lentogest που βοηθα στη διακοπη της αιμορραγιας.κι εγω ειχα αιμα απο την 5η ως την 6η βδομ,ενω το εμβρυακι μεγαλωνε κανονικα.μου ειχε δημιουργηθει ενα αιματωμα στη μητρα λογω salospir & innohep.οταν σταματησα το salospir μετα απο λιγες μερες, σταματησε και το αιμα.μεινε ψυχραιμη και ξαπλωνε σημερα.ο γιατρος τι σου ειπε?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

καλημερα κοριτσι μου!σε ποια βδομαδα κ μερα εισαι?μετα απο τις εξωσωματικες ειναι αρκετα πιθανο να εχουμε αιμορραγιες λογω των αντιπηκτικων αγωγων που ακολουθουμε. μην προκαταβαλεις.μιλα με το γιατρο.λογικα θα σου πει να ξεκουραστεις κ να αυξησεις την προγεστερονη.ισως σου χορηγησει και lentogest που βοηθα στη διακοπη της αιμορραγιας.κι εγω ειχα αιμα απο την 5η ως την 6η βδομ,ενω το εμβρυακι μεγαλωνε κανονικα.μου ειχε δημιουργηθει ενα αιματωμα στη μητρα λογω salospir & innohep.οταν σταματησα το salospir μετα απο λιγες μερες, σταματησε και το αιμα.μεινε ψυχραιμη και ξαπλωνε σημερα.ο γιατρος τι σου ειπε?

 

Είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Ο γιατρός μου είπε να κάνω και άλλη ένεση prolutex. Και εγώ παίρνω salospir. Δεν μου είπαν να το σταματήσω. Το σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει το salospir. Αύριο θα πάω για υπέρηχο και για επαναληπτική χοριακή. Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου και θα παραμείνω ψύχραιμη. Απλά έχω στεναχωρεί πολύ. Ελπίζω να έχω θετική εξέλιξη όπως και εσύ. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και το κουράγιο που μου δίνεις.


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Ο γιατρός μου είπε να κάνω και άλλη ένεση prolutex. Και εγώ παίρνω salospir. Δεν μου είπαν να το σταματήσω. Το σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει το salospir. Αύριο θα πάω για υπέρηχο και για επαναληπτική χοριακή. Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου και θα παραμείνω ψύχραιμη. Απλά έχω στεναχωρεί πολύ. Ελπίζω να έχω θετική εξέλιξη όπως και εσύ. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και το κουράγιο που μου δίνεις.

πολλες κοπελες ειχαν αιμορραγιες κι ολα προχωρουσαν κανονικα. ευχομαι το ιδιο να συμβει κ στην περιπτωση σου. ξαπλωνε οσο μπορεις κ αυριο θα κανεις τον υπερηχο σου κ θα σου φυγει το αγχος. ο σακος φαινεται μετα τις 1500 μοναδες στην χοριακη. θα εισαι περιπου τοσο λογικα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , SONINI είπε:

Καλημέρα μάλλον το έχασα το εμβρυάκι μου... Το καφέ αίμα εξελίχθηκε σε αίμα περιόδου... Δεν ξέρω τι να πω... Πάντως δεν είναι καλό σημάδι όλο αυτό που συμβαίνει. Θα δούμε και αύριο που θα πάω για υπέρηχο & για χοριακή. 

Γλυκό μου κορίτσι.....Σε παρακαλώ πίστεψέ στο εμβρυακι σου και εύχομαι ολόψυχα να έχεις υπέροχα νέα την επόμενη φορά❤

 

Καλή Κυριακή και κα καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια εμβρυομεταφορας❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Ο γιατρός μου είπε να κάνω και άλλη ένεση prolutex. Και εγώ παίρνω salospir. Δεν μου είπαν να το σταματήσω. Το σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει το salospir. Αύριο θα πάω για υπέρηχο και για επαναληπτική χοριακή. Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου και θα παραμείνω ψύχραιμη. Απλά έχω στεναχωρεί πολύ. Ελπίζω να έχω θετική εξέλιξη όπως και εσύ. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και το κουράγιο που μου δίνεις.

Είναι ο μηνας της Παναγίας ο μηνας που η Παναγια έχει κανει τόσα θαύματα επίσης μην προδικαζεις τιποτα πολλες έχουν ξεκινήσει με αίμα και όλα είναι καλά το σαλοσπιρ και οι ενέσεις καμια φορά φέρνουν αιμορραγιες εύχομαι ο Θεός και η Παναγια να σε βοηθήσουν κορίτσι μου να εχεις πίστη όλα γίνονται για κάποιο λογο

  • Μου αρέσει 6

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SONINI είπε:

Καλημέρα μάλλον το έχασα το εμβρυάκι μου... Το καφέ αίμα εξελίχθηκε σε αίμα περιόδου... Δεν ξέρω τι να πω... Πάντως δεν είναι καλό σημάδι όλο αυτό που συμβαίνει. Θα δούμε και αύριο που θα πάω για υπέρηχο & για χοριακή. 

Κοριτσακι μου καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις, μιας κ το εχω περασει κ εγω.. Ειχα αιμορραγίες τους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης μου κ δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα! Απλα ημουν ξαπλα μεχρι κ τον 4ο μηνα.. Επισης, εκανα κ ενεσεις lentogest  Πιστευω κ εγω πως οι αντιπηκτικες συνεβαλαν στις αιμορραγιες. Ξερω, οπως κ πολλα κοριτσια εδω μεσα, πως ακριβως νιωθεις στη θεα του κοκκινου αιματος.. Ευχομαι κ ελπιζω να πανε ολα καλα κ να μας εχεις πολυ ευχαριστα νεα αυριο!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Artemis20 είπε:

πολλες κοπελες ειχαν αιμορραγιες κι ολα προχωρουσαν κανονικα. ευχομαι το ιδιο να συμβει κ στην περιπτωση σου. ξαπλωνε οσο μπορεις κ αυριο θα κανεις τον υπερηχο σου κ θα σου φυγει το αγχος. ο σακος φαινεται μετα τις 1500 μοναδες στην χοριακη. θα εισαι περιπου τοσο λογικα?

Μάλλον θα είναι τόσο. Την Παρασκευή ήταν 484. Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε να πάω την Δευτέρα για υπέρηχο.@Hope89, @Giotitsa, @luckystar & @Artemis20 σας ευχαριστώ από καρδιάς για την δύναμη και το κουράγιο που μου δίνετε. ♡♡♡

  • Μου αρέσει 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Μάλλον θα είναι τόσο. Την Παρασκευή ήταν 484. Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε να πάω την Δευτέρα για υπέρηχο.@Hope89, @Giotitsa, @luckystar & @Artemis20 σας ευχαριστώ από καρδιάς για την δύναμη και το κουράγιο που μου δίνετε. ♡♡♡

Ολόψυχα να πάνε όλα κατ' ευχήν κορίτσι μου γλυκό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...