Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

@Kathrin17 Πως πηγε Κατερινακι η χοριακη σου; @Depy81 @SONINI @Pagotoula@Zinovia15 καλη επιτυχια σε ολες σας κοριτσια. περιμενουμε τα νεα σας.

Just now, Depy81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα κ γω 22/7 εμβρυομεταφορα 2βλαστοκυστεων πολυ καλης ποιοτητας οπως μου ειπαν αλλα απο συμπτώματα τζιφος. Τιποτα. Τεταρτη 31 εχω χοριακη. Σημερα εκανα τεστ στο σπιτι κ βγηκε αρνητικο. Εχω απελπιστει. Ειναι η 5 ivf. Είμαι προβληματισμενη καθως την εμβρυομεταφορα την εκαναν 16 μερα του κυκλου με κατεψυγμενα 5 ημερων. Πολυ νωρις δεν ηταν? Ο κυκλος μου ειναι 30 ημερες. Δεν εκανα καταστολη. Εσεις τι λετε?

κοριτσι, ειναι παααρα πολυ νωρις. μην υπολογιζεις βαση του κυκλου σου, αλλα βαση της ημερομηνιας εμβρυομεταφορας. εισαι μολις 7η μερα. απο οσα γνωριζω τα τεστ στο σπιτι δειχνουν απο 150 και πανω και μαλιστα μονο σε πυκνα ουρα. να εισαι θετικη κ κανε τη χοριακη σου την τεταρτη !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Artemis20 είπε:

@Kathrin17 Πως πηγε Κατερινακι η χοριακη σου; @Depy81 @SONINI @Pagotoula@Zinovia15 καλη επιτυχια σε ολες σας κοριτσια. περιμενουμε τα νεα σας.

κοριτσι, ειναι παααρα πολυ νωρις. μην υπολογιζεις βαση του κυκλου σου, αλλα βαση της ημερομηνιας εμβρυομεταφορας. εισαι μολις 7η μερα. απο οσα γνωριζω τα τεστ στο σπιτι δειχνουν απο 150 και πανω και μαλιστα μονο σε πυκνα ουρα. να εισαι θετικη κ κανε τη χοριακη σου την τεταρτη !

Ευχαριστω που με θυμηθηκες κοριτσακι μου..απο 1426,σημερα ηταν 3419..ικανοποιημενος ο γιατρος αλλα την παρασκευη μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη

  • Μου αρέσει 6

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Ευχαριστω που με θυμηθηκες κοριτσακι μου..απο 1426,σημερα ηταν 3419..ικανοποιημενος ο γιατρος αλλα την παρασκευη μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη

τελειααα!!! συγχαρητηρια!! ω ρε μια διδυμομανα που ετοιμαζεται!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

τελειααα!!! συγχαρητηρια!! ω ρε μια διδυμομανα που ετοιμαζεται!!!

Λες?ο γιατρος μου πε οτι δε μπορουμε να ξερουμε με σιγουρια..θα δουμε..ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον..τα καλυτερα σου ευχομαι να ερθουν κ σε σενα

  • Μου αρέσει 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, SONINI είπε:

Καλημέρα κορίτσια & από εμένα!

Λοιπόν πήγα την Παρασκευή για β-χοριακή και ανέβηκε πήγε 12,5 11η ημέρα εμβρυομεταφοράς.

Πήγα και σήμερα 13η ημέρα εμβρυομεταφοράς β-χοριακή 40 ανέβηκε πάλι.

Ο γιατρός που μίλησα από το κέντρο ήταν απαισιόδοξος & λίγο με εκνεύρισε. Καταλαβαίνω ότι οι τιμές είναι χαμηλές αλλά...

Έχω τρομερή αγωνία , θα πάω πάλι την Τετάρτη....

Κοπελα μου μπορω να φανταστω την αγωνια σου..  Το οτι διπλασιαζεται ειναι θετικο! Μηπως εγινε καθυστερημενη εμφυτευση; Ευχομαι την Τεταρτη να μας εχεις ευχαριστα νεα!

Just now, Kathrin17 είπε:

Ευχαριστω που με θυμηθηκες κοριτσακι μου..απο 1426,σημερα ηταν 3419..ικανοποιημενος ο γιατρος αλλα την παρασκευη μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη

Εεε ενταξει... Εσυ εχεις παρει τρελη φορα!!! Παμε σιγουρα για διδυμα!! Ποσο χαιρομαι για εσενα κ για τα σπορακια σου κοριτσακι μου!! Για υπερηχο ποτε σου ειπε;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Κοπελα μου μπορω να φανταστω την αγωνια σου..  Το οτι διπλασιαζεται ειναι θετικο! Μηπως εγινε καθυστερημενη εμφυτευση; Ευχομαι την Τεταρτη να μας εχεις ευχαριστα νεα!

Εεε ενταξει... Εσυ εχεις παρει τρελη φορα!!! Παμε σιγουρα για διδυμα!! Ποσο χαιρομαι για εσενα κ για τα σπορακια σου κοριτσακι μου!! Για υπερηχο ποτε σου ειπε;; 

Χαχα...ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο..2/8 παω για 3η χοριακη και 8-9/8 να κανουμε υπερηχο να δουμε τι θα δουμε..

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα αποτελεσματα κοριτσια. 180 η χοριακη. Ο γιατρος λεει να ειμαστε συγκρατημενοι. Την περασμενη φορα τετοια μερα, ειχα τιμη 1600, σαν την kathrin, οποτε τωρα η τιμη φαινεται αρκετα μικρη. Βεβαια καθε φορα ειναι μια αλλη φορα. Ελπιζουμε να διπλασιαζεται στο εξης. Μετα απο τις δυο προηγουμενες φορες που το ονειρο ηρθε κι εφυγε τοσο γρηγορα, αυτη την φορα νιωθω σαν να μην μπορω να χαρω καθολου κοριτσια. Ακομα και με τον αντρα μου κανουμε σαν να μην εγινε τιποτα, γιατι φοβομαστε τοσο τι θα γινει. Μακαρι ο Θεος να μας βοηθησει αυτη την φορα...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα κοριτσια. 180 η χοριακη. Ο γιατρος λεει να ειμαστε συγκρατημενοι. Την περασμενη φορα τετοια μερα, ειχα τιμη 1600, σαν την kathrin, οποτε τωρα η τιμη φαινεται αρκετα μικρη. Βεβαια καθε φορα ειναι μια αλλη φορα. Ελπιζουμε να διπλασιαζεται στο εξης. Μετα απο τις δυο προηγουμενες φορες που το ονειρο ηρθε κι εφυγε τοσο γρηγορα, αυτη την φορα νιωθω σαν να μην μπορω να χαρω καθολου κοριτσια. Ακομα και με τον αντρα μου κανουμε σαν να μην εγινε τιποτα, γιατι φοβομαστε τοσο τι θα γινει. Μακαρι ο Θεος να μας βοηθησει αυτη την φορα...

Pagotoula συγχαρητήρια κορίτσι μου. Το σίγουρο είναι ότι είσαι εγκυούλα. Καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς να το χαρείς όπως θέλετε με τον αντρούλη σου είναι απόλυτα λογικό. Μπορείς όμως να είσαι συγκρατημένα αισιόδοξη κάθε φορά είναι  διαφορετική.... Και πιστεύω αυτή τη φορά θα είναι η τυχερή σου! Εύχομαι η χοριακή σου να ανέβει και να διπλασιαστεί τις επόμενες ημέρες. Μία χαρά είναι πάντως η τιμή της. Λογικά ο γιατρός σου είναι συγκρατημένος γιατί θέλει να δει την έκβαση. Με το καλό να προχωρήσεις και να αποκτήσεις το παιδάκι που τόσο επιθυμείς... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα κοριτσια. 180 η χοριακη. Ο γιατρος λεει να ειμαστε συγκρατημενοι. Την περασμενη φορα τετοια μερα, ειχα τιμη 1600, σαν την kathrin, οποτε τωρα η τιμη φαινεται αρκετα μικρη. Βεβαια καθε φορα ειναι μια αλλη φορα. Ελπιζουμε να διπλασιαζεται στο εξης. Μετα απο τις δυο προηγουμενες φορες που το ονειρο ηρθε κι εφυγε τοσο γρηγορα, αυτη την φορα νιωθω σαν να μην μπορω να χαρω καθολου κοριτσια. Ακομα και με τον αντρα μου κανουμε σαν να μην εγινε τιποτα, γιατι φοβομαστε τοσο τι θα γινει. Μακαρι ο Θεος να μας βοηθησει αυτη την φορα...

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!Εισαι εγκυουλα!!!Ειναι συγκρατημένος γιατί θέλει να δει αν διπλασιάζεται...Κατά τα αλλά μια χαρά είναι η χοριακη σου για πρώτη μέτρηση!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Taggeris Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι...! 

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια... Μακαρι να εξελιχθουν ολα καλα αυτη την φορα... Ειστε οι μονες που μπορειτε να φανταστειτε ποσο το θελω και το ευχομαι...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Taggeris Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι...! 

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια... Μακαρι να εξελιχθουν ολα καλα αυτη την φορα... Ειστε οι μονες που μπορειτε να φανταστειτε ποσο το θελω και το ευχομαι...

 

Όλα καλά θα πάνε θα δεις...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Λες?ο γιατρος μου πε οτι δε μπορουμε να ξερουμε με σιγουρια..θα δουμε..ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον..τα καλυτερα σου ευχομαι να ερθουν κ σε σενα

Εγω με τριτη χοριακη 3794 τα ακουσα τα διδυμακια μου την 7η εβδομαδα!Διδυμακια στανταρ!Με το καλο κοριτσακι μου!!!

Just now, Pagotoula είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα κοριτσια. 180 η χοριακη. Ο γιατρος λεει να ειμαστε συγκρατημενοι. Την περασμενη φορα τετοια μερα, ειχα τιμη 1600, σαν την kathrin, οποτε τωρα η τιμη φαινεται αρκετα μικρη. Βεβαια καθε φορα ειναι μια αλλη φορα. Ελπιζουμε να διπλασιαζεται στο εξης. Μετα απο τις δυο προηγουμενες φορες που το ονειρο ηρθε κι εφυγε τοσο γρηγορα, αυτη την φορα νιωθω σαν να μην μπορω να χαρω καθολου κοριτσια. Ακομα και με τον αντρα μου κανουμε σαν να μην εγινε τιποτα, γιατι φοβομαστε τοσο τι θα γινει. Μακαρι ο Θεος να μας βοηθησει αυτη την φορα...

Ολα θα πανε καλα!Μια χαρα χοριακη εχεις!Ολα θα σου πανε τελεια!Θα δεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα μια αναρροφησει κυστης ωοθηκης και με το καλο τον Σεμπτεβρη θα κανω εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστων!θα ειναι η 3 εμβρυομεταφορα κ προσπαθω για 2 εχω ενα γιο 7.5 ετων απο εξωσωματικη απλα με ολα αυτα που μου συμβαινουν σημερα επεσα ψυχολογικα πολυ κ ηθελα καπου να μιλησω!Μακαρι ο θεος να μας βοηθησει ολες!!!

  • Μου αρέσει 3

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα κοριτσια. 180 η χοριακη. Ο γιατρος λεει να ειμαστε συγκρατημενοι. Την περασμενη φορα τετοια μερα, ειχα τιμη 1600, σαν την kathrin, οποτε τωρα η τιμη φαινεται αρκετα μικρη. Βεβαια καθε φορα ειναι μια αλλη φορα. Ελπιζουμε να διπλασιαζεται στο εξης. Μετα απο τις δυο προηγουμενες φορες που το ονειρο ηρθε κι εφυγε τοσο γρηγορα, αυτη την φορα νιωθω σαν να μην μπορω να χαρω καθολου κοριτσια. Ακομα και με τον αντρα μου κανουμε σαν να μην εγινε τιποτα, γιατι φοβομαστε τοσο τι θα γινει. Μακαρι ο Θεος να μας βοηθησει αυτη την φορα...

Συγχαριτηρια κοπελα μου! Καλο διπλασιασμο να εχεις! Ποια μερα ειναι απο την εμβρυομεταφορα κ σου φαινεται μικρο το νουμερο;; Καταλαβαινω απολυτα το πως νιωθεις.. Ειναι λογικο να εισαι επιφυλακτικη.. Ευχομαι ολα να πανε τελεια αυτη τη φορα!!

Just now, Annita tsoupani είπε:

Σημερα εκανα μια αναρροφησει κυστης ωοθηκης και με το καλο τον Σεμπτεβρη θα κανω εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστων!θα ειναι η 3 εμβρυομεταφορα κ προσπαθω για 2 εχω ενα γιο 7.5 ετων απο εξωσωματικη απλα με ολα αυτα που μου συμβαινουν σημερα επεσα ψυχολογικα πολυ κ ηθελα καπου να μιλησω!Μακαρι ο θεος να μας βοηθησει ολες!!!

Κοπελα μου εχω καιρο να διαβασω νεα σου.. Βλεπω πηγε καλα η διεγερση αφου εχεις 2 βλαστοκυστες για μεταφορα! Τα παγωσατε για να μεταφερετε απο Σεπτεμβρη; Πολυ λογικο να πεφτεις ψυχολογικα οταν προκυπτουν τετοια εμπιδια, ομως αφου ξεπερνιουνται αυτο εχει σημασια! Ολα θα πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...