Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Hope89 είπε:

Συγχαριτηρια κοπελα μου! Καλο διπλασιασμο να εχεις! Ποια μερα ειναι απο την εμβρυομεταφορα κ σου φαινεται μικρο το νουμερο;; Καταλαβαινω απολυτα το πως νιωθεις.. Ειναι λογικο να εισαι επιφυλακτικη.. Ευχομαι ολα να πανε τελεια αυτη τη φορα!!

Κοπελα μου εχω καιρο να διαβασω νεα σου.. Βλεπω πηγε καλα η διεγερση αφου εχεις 2 βλαστοκυστες για μεταφορα! Τα παγωσατε για να μεταφερετε απο Σεπτεμβρη; Πολυ λογικο να πεφτεις ψυχολογικα οταν προκυπτουν τετοια εμπιδια, ομως αφου ξεπερνιουνται αυτο εχει σημασια! Ολα θα πανε καλα!!

Οχι επεσα σημερα γιατι ποσα να τραβηξω!ναι τα παγωσαμε λογω υπερδιεγερσης!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annita tsoupani είπε:

Οχι επεσα σημερα γιατι ποσα να τραβηξω!ναι τα παγωσαμε λογω υπερδιεγερσης!

Εχεις δικιο, ειναι που ειναι ψυχοφθορο οταν τυχαινουν κ τετοιες αναποδιες σε ζοριζει ακομα περισσοτερο.. Επαθες κ υπερδιεγερση;; πω πω.. ποσα ωαρια ειχες;; Ποσες βλαστοκυστες καταψυξατε;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Εχεις δικιο, ειναι που ειναι ψυχοφθορο οταν τυχαινουν κ τετοιες αναποδιες σε ζοριζει ακομα περισσοτερο.. Επαθες κ υπερδιεγερση;; πω πω.. ποσα ωαρια ειχες;; Ποσες βλαστοκυστες καταψυξατε;;

16 ωαρια 8 βλαστοκυστες κ ευχομαι καποιο να πιασει γιατι ειναι η 3 εμβρυομεταφορα

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

16 ωαρια 8 βλαστοκυστες κ ευχομαι καποιο να πιασει γιατι ειναι η 3 εμβρυομεταφορα

Παρα πολυ καλα!! Εχεις πολυ καλες πιθανοτητες!! Με το καλο κοπελα μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα κοριτσια. 180 η χοριακη. Ο γιατρος λεει να ειμαστε συγκρατημενοι. Την περασμενη φορα τετοια μερα, ειχα τιμη 1600, σαν την kathrin, οποτε τωρα η τιμη φαινεται αρκετα μικρη. Βεβαια καθε φορα ειναι μια αλλη φορα. Ελπιζουμε να διπλασιαζεται στο εξης. Μετα απο τις δυο προηγουμενες φορες που το ονειρο ηρθε κι εφυγε τοσο γρηγορα, αυτη την φορα νιωθω σαν να μην μπορω να χαρω καθολου κοριτσια. Ακομα και με τον αντρα μου κανουμε σαν να μην εγινε τιποτα, γιατι φοβομαστε τοσο τι θα γινει. Μακαρι ο Θεος να μας βοηθησει αυτη την φορα...

Κοριτσι μου σε σκεφτομουν αλλα τωρα καταφερα να μπω..καταρχην κραταμε οτι ειναι θετικο κ περιμενουμε διπλασιασμο..εσυ ειπες οτι ειχες παλιοτερα υψηλη τιμη κ το ονειρο σταματησε..μηπως τωρα ειναι η ωρα να γινουν εντελως διαφορετικα τα πραματα κ να ζησεις το ονειρο σου??αρα σημασια εχει να δουμε διπλασιασμο την τεταρτη..θα περιμενουμε νεα

  • Μου αρέσει 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2019 at 11:50 ΠΜ, Taggeris είπε:

Καλή επιτυχία αγάπη μου εύχομαι η δεύτερη φορά να είναι και για σένα και για μένα οι τυχεροί μας! Κουράγιο για κάποιες από εμάς όλα έρχονται με κόπο...

Ευχαριστώ πολύ ❤️❤️ μακάρι να είναι η τυχερή μας φορά και να μην χρειαστεί να περάσουμε ξανά όλα αυτά που επηρεάζουν κυρίως την ψυχολογία μας..

On 26/7/2019 at 11:50 ΠΜ, Taggeris είπε:

Καλή επιτυχία αγάπη μου εύχομαι η δεύτερη φορά να είναι και για σένα και για μένα οι τυχεροί μας! Κουράγιο για κάποιες από εμάς όλα έρχονται με κόπο...

Ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️❤️❤️ Εύχομαι να είναι η τυχερή μας φορά και να μην χρειαστεί ξανά να περάσουμε όλη αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία..

1 hour ago, Annita tsoupani είπε:

Σημερα εκανα μια αναρροφησει κυστης ωοθηκης και με το καλο τον Σεμπτεβρη θα κανω εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστων!θα ειναι η 3 εμβρυομεταφορα κ προσπαθω για 2 εχω ενα γιο 7.5 ετων απο εξωσωματικη απλα με ολα αυτα που μου συμβαινουν σημερα επεσα ψυχολογικα πολυ κ ηθελα καπου να μιλησω!Μακαρι ο θεος να μας βοηθησει ολες!!!

Κοπέλα μου μην πέφτεις..Είναι ψυχοφθόρα διαδικασία και μόνο όσες το έχουμε ζήσει το ξέρουμε αλλά έχε πίστη και όλα θα γίνουν!Όπως απέκτησες το πρώτο σου παιδάκι έτσι θα έρθει κ το δεύτερο ☺️

On 26/7/2019 at 9:25 ΜΜ, teta2 είπε:

Κορίτσια  καλησπέρα!  Τελικά είναι καλά τα νέα μου , ειμαι σήμερα  5εβδ και 2 ημερών και είδαμε στον υπερηχο σάκο και μια κουκιδα άσπρη! Το επόμενο βήμα είναι σε 10 περίπου μέρες να ακούσουμε καρδιά! !!! μου φαίνεται απίστευτο! 

Αγάπη μου τι ωραία νέα!!!Με το καλό μέσα από την καρδιά μου!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Συγχαριτηρια κοπελα μου! Καλο διπλασιασμο να εχεις! Ποια μερα ειναι απο την εμβρυομεταφορα κ σου φαινεται μικρο το νουμερο;; Καταλαβαινω απολυτα το πως νιωθεις.. Ειναι λογικο να εισαι επιφυλακτικη.. Ευχομαι ολα να πανε τελεια αυτη τη φορα!!

Κοπελα μου εχω καιρο να διαβασω νεα σου.. Βλεπω πηγε καλα η διεγερση αφου εχεις 2 βλαστοκυστες για μεταφορα! Τα παγωσατε για να μεταφερετε απο Σεπτεμβρη; Πολυ λογικο να πεφτεις ψυχολογικα οταν προκυπτουν τετοια εμπιδια, ομως αφου ξεπερνιουνται αυτο εχει σημασια! Ολα θα πανε καλα!!

Καλημερα hope μου! Σε ευχαριστω πολυ... Μου δινεις κουραγιο! Στην 11η μερα την εκανα.

4 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Κοριτσι μου σε σκεφτομουν αλλα τωρα καταφερα να μπω..καταρχην κραταμε οτι ειναι θετικο κ περιμενουμε διπλασιασμο..εσυ ειπες οτι ειχες παλιοτερα υψηλη τιμη κ το ονειρο σταματησε..μηπως τωρα ειναι η ωρα να γινουν εντελως διαφορετικα τα πραματα κ να ζησεις το ονειρο σου??αρα σημασια εχει να δουμε διπλασιασμο την τεταρτη..θα περιμενουμε νεα

Καλημερα kathrin! Αυτο ελπιζω κι εγω μεσα απο την καρδια μου.... Αυτη να ειναι η διαφορετικη και τυχερη φορα... Μα δεν σου κρυβω ποσο φοβαμαι και τρεμω.... Ο εξωσωματικος μου εχει ζητησει επαναληπτικη Παρασκευη η Δευτερα. Θελει να παει γυρω στο 800 αν ειναι Παρασκευη, η 1500 αν ειναι Δευτερα. Και αν με το καλο φτασουμε εκει, συνεχιζω υπερηχογραφικα με τον γιατρο μου. Θα δειξει... Ειναι μια καινουρια φορα, προσπαθω να μην συγκρινω με τις προηγουμενες, αλλα ωρες ωρες ειναι αναποφευκτο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα hope μου! Σε ευχαριστω πολυ... Μου δινεις κουραγιο! Στην 11η μερα την εκανα.

Καλημερα kathrin! Αυτο ελπιζω κι εγω μεσα απο την καρδια μου.... Αυτη να ειναι η διαφορετικη και τυχερη φορα... Μα δεν σου κρυβω ποσο φοβαμαι και τρεμω.... Ο εξωσωματικος μου εχει ζητησει επαναληπτικη Παρασκευη η Δευτερα. Θελει να παει γυρω στο 800 αν ειναι Παρασκευη, η 1500 αν ειναι Δευτερα. Και αν με το καλο φτασουμε εκει, συνεχιζω υπερηχογραφικα με τον γιατρο μου. Θα δειξει... Ειναι μια καινουρια φορα, προσπαθω να μην συγκρινω με τις προηγουμενες, αλλα ωρες ωρες ειναι αναποφευκτο...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μπράβο είναι θετικό. Είσαι εγκυουλα !!! Καλό διπλασιασμό ή καλύτερα τριπλασιασμο για να φυγει κ το αγχος....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, δεν το πιστεύω βγηκε θετικό 78. Δεν μπορω να το πιστέψω. Πρώτη φορά μετα απο τοσες προσπάθειες. Περιμενω τηλ απο τον γιατρό μου να μου πει για την τιμή αν ειναι καλη. Εσεις τι λέτε?

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Depy81 είπε:

Κορίτσια μου, δεν το πιστεύω βγηκε θετικό 78. Δεν μπορω να το πιστέψω. Πρώτη φορά μετα απο τοσες προσπάθειες. Περιμενω τηλ απο τον γιατρό μου να μου πει για την τιμή αν ειναι καλη. Εσεις τι λέτε?

συγχαρητηριααααα

1 χαρα τιμή εχεις καλους 2πλασιασμους κορίτσι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depy81 είπε:

Κορίτσια μου, δεν το πιστεύω βγηκε θετικό 78. Δεν μπορω να το πιστέψω. Πρώτη φορά μετα απο τοσες προσπάθειες. Περιμενω τηλ απο τον γιατρό μου να μου πει για την τιμή αν ειναι καλη. Εσεις τι λέτε?

Μπραβο κοριτσι μου..ειδες που ειχες απογοητευτει απτο test?η χοριακη ειχε αλλη αποψη..χαχα..συγχαρητηρια!!καλους διπλασιασμους!! Περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο σου..

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depy81 είπε:

Κορίτσια μου, δεν το πιστεύω βγηκε θετικό 78. Δεν μπορω να το πιστέψω. Πρώτη φορά μετα απο τοσες προσπάθειες. Περιμενω τηλ απο τον γιατρό μου να μου πει για την τιμή αν ειναι καλη. Εσεις τι λέτε?

Συγχαρητηρια Depy!!!! Ποια μερα μετα την εμβρυομεταφορα την εκανες; Κι εμενα μου φανηκε μικρη η δικη μου και μου ειπε ο γιατρος οτι σημασια εχει να διπλασιαζεται. Απλα επειδη δεν ηταν πολυ υψηλη, μου ζητησε να την επαναλαβω μετα απο περισσοτερες μερες κι οχι μονο δυο, για να δουμε την εξελιξη της σε πιο μεγαλο διαστημα και να ειμαστε πιο σιγουροι. Μη νομιζεις....κι εμενα η αγωνια με εχει φαει μεχρι την επομενη... Απο συμπτωματα πως ειστε κοριτσια; @Taggeris @Depy81 @Kathrin17 νιωθετε τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Κορίτσια πήγα & σήμερα για χοριακή 162 δεν μπορώ να το πιστέψω!

Έχω συγκινηθεί πάρα πολύ!

Επανάληψη την Παρασκευή.

Προχωράμε συγκρατημένα & αισιόδοξα.

 

Μπραβο !!! Ειδες που ολα βαινουν καλα; Χαιρομαι πολυ για εσενα!!! Αχ μακαρι να μας πανε ολα καλα σε ολες μας και σε λιγους μηνες να εχουμε τα μωρα μας στις αγκαλιες μας και να συζηταμε για αυτα!! Η Παναγια να προστατευει τα μωρακια μας στις κοιλιτσες μας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...