Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, annamariag77 είπε:

Καλημερα οχι ουτε εγω εχω ακουσει θα κανω μια χορικαη ακομη και μαλλον μετα εσιες ποτε κανατε μεταφορα κατριν pagotoula ?

Καλημερα. Καρδουλα ακουγεται γυρω στις 6 βδομαδες. Μεταφορα ειχα 18/7. Ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι γυρω στις 5 βδομαδες τωρα, οποτε πρεπει να το επιβεβαιωσουμε την Παρασκευη στον υπερηχο βλεποντας τον σακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα. Καρδουλα ακουγεται γυρω στις 6 βδομαδες. Μεταφορα ειχα 18/7. Ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι γυρω στις 5 βδομαδες τωρα, οποτε πρεπει να το επιβεβαιωσουμε την Παρασκευη στον υπερηχο βλεποντας τον σακο.

Με το καλο σε ολες να ακουσουμε η καθεμια την μελωδια της ευτυχιας μας

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, annamariag77 είπε:

Με το καλο σε ολες να ακουσουμε η καθεμια την μελωδια της ευτυχιας μας

Εσυ ποτε ειχες μεταφορα και ποτε με το καλο θα πας για τον πρωτο υπερηχο;

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα κοριτσια !! @SONINI Πως εισαι σημερα; Διαβασα τα νεα σου, δεν θελω να αγχωνεσαι και να σκεφτεσαι αρνητικα. Οι αιμορραγιες δεν ειναι κατι ασυνηθιστο, ειδικα στα κοριτσια σαν εμας που παιρνουμε ενα καρο φαρμακα. Να δεις που ολα θα ειναι μια χαρα σημερα!

@Depy81 και @Kathrin17 @annamariag77 εσεις κοριτσια μου πως ειστε; Ειστε καλα η τα εμβρυακια εχουν ξεκινησει να σας στελνουν κανα περιεργο συμπτωμα;

@Ntoritaki87 εσυ πως εισαι αγαπη; Ποτε πας για χοριακη;

Τα δικα μου νεα ειναι οτι βρισκομαι εν αναμονη του αποτελεσματος της επαναληπτικης χοριακης και με εχει φαει η αγωνια. Θα μαθουμε το απογευμα πως πανε τα πραγματα... Κατα τα αλλα να σας ενημερωσω πως οι innohep στα μπουτακια, μου φαινονται πολυ πιο ευκολες. Αφου του ελεγα του γιατρου...δε μου το λεγες απο την αρχη κι εχω παιδευτει τοσο καιρο με την κοιλουμπιτσα μου;

Pagotoula μου σου ευχομαι καλη χοριακη να εχεις! Εγω παω για χοριακη την Πέμπτη κορίτσια! Η αγωνια μου ωρες ωρες βαραει κοκκινο..χιχι.. αλλα προσπαθω να απασχολουμαι με κατι αλλο...10η μερα σημερα μετα την εμβρυομεταφορα ,το στηθος τουμπανο, πονακια περιοδου που και που και νιωθω συνεχεια εξαντλημενη...ααα εχω αρχισει και γεμιζω σπυρακια στο προσωπο πραγμα που δεν το παθαινα ακομα και οταν περιμενα περιοδο...χμμμ.. Εγω κανω clexane στην κοιλια και μετα απο τοσες μερες που την κανω τωρα ειδα την πρωτη μελανιτσα στην κοιλια... αλλα βρε κοριτσια, δεν με ποναει το τσιμπημα της βελονας και με ποναει το φαρμακο της...απο την στιγμη που ξεκιναω να την κανω και για κανενα μισαωρο μετα ποναει ολο το σημειο εκει...λετε να δοκιμασω και εγω μπουτακι που ειναι μπολικο?χεχεχε... ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα!!! Φιλακια κοριτσαρες!

18 ώρες πρίν, Depy81 είπε:

@Pagotoula  και εγω εν αναμονη αποτελεσματος χοριακης ειμαι. Οσονουπω περιμενω να μαθω πως θα παει κ η τρίτη χοριακη κ αν ειναι ολα καλα θα κλείσουμε ραντεβού για υπέρηχο. Απο συμπτώματα δεν εχω κατι το ιδιαίτερο λίγα πονακια περιοδου κ λιγο πρηξιμο αλλα ερχονται κ φευγουν. Στήθος τιποτα κ αυτο με ανησυχει. Αγωνια φουλ. Εσεις κορίτσια πως ειστε απο συμπτώματα?

@SONINI Εύχομαι να πανε ολα καλα τα πραγματα.

@Ntoritaki87 αν δεν κανω λαθος σημερα ειναι η χοριακη σου. Καλη επιτυχία κορίτσι μου.

Depy81 την Πέμπτη παω για χοριακη. Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Σου ευχομαι και εσενα μια καλη χοριακη!! Φιλια πολλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntoritaki87 είπε:

Pagotoula μου σου ευχομαι καλη χοριακη να εχεις! Εγω παω για χοριακη την Πέμπτη κορίτσια! Η αγωνια μου ωρες ωρες βαραει κοκκινο..χιχι.. αλλα προσπαθω να απασχολουμαι με κατι αλλο...10η μερα σημερα μετα την εμβρυομεταφορα ,το στηθος τουμπανο, πονακια περιοδου που και που και νιωθω συνεχεια εξαντλημενη...ααα εχω αρχισει και γεμιζω σπυρακια στο προσωπο πραγμα που δεν το παθαινα ακομα και οταν περιμενα περιοδο...χμμμ.. Εγω κανω clexane στην κοιλια και μετα απο τοσες μερες που την κανω τωρα ειδα την πρωτη μελανιτσα στην κοιλια... αλλα βρε κοριτσια, δεν με ποναει το τσιμπημα της βελονας και με ποναει το φαρμακο της...απο την στιγμη που ξεκιναω να την κανω και για κανενα μισαωρο μετα ποναει ολο το σημειο εκει...λετε να δοκιμασω και εγω μπουτακι που ειναι μπολικο?χεχεχε... ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα!!! Φιλακια κοριτσαρες!

Depy81 την Πέμπτη παω για χοριακη. Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Σου ευχομαι και εσενα μια καλη χοριακη!! Φιλια πολλα!!!!

Καλημερα κοριτσι μου! Ολα οσα περιγραφεις ειναι ποοολυ θετικα σημαδια! Να δεις που θα εχεις μια τεραστια χοριακη!! Εμβρυακια 3 ημερων μετεφερες; Ρωτα και το γιατρο για τα μπουτακια σου! Πιστευω να συμφωνησει. Εμενα με βολεψαν πολυ περισσοτερο απο την κοιλουμπα μου, που ειναι και πιο ευαισθητη οσο να πεις. Παντως και η μικροβιολογος που πηγαινω ολη την ωρα, μου ειπε οτι οσες κοπελες εγκυες εχει ασθενεις και κανουν ενεσεις (καποιες στο 1ο τριμηνο, καποιες σε ολη την εγκυμοσυνη), δεν τις κανουν συνεχεια στην κοιλια. Εναλλασουν κοιλια-μπουτια-μπρατσα η κοιλια-μπουτια, αναλογως τι τους βολευει. Πολλες πανε και σε αυτην και τους τις κανει, οποτε εχει αποψη η γυναικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Εσυ ποτε ειχες μεταφορα και ποτε με το καλο θα πας για τον πρωτο υπερηχο;

Εγω 16/7 μεταφορα θα κανω αλλη μια χοριακη και μετα υπερηχο καθε οργανισμος και εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικος/η εμενα προφανως αργησε η εμφυτευση 

Ολα καλα θα μας πανε η παναγια μας θα μας το δωσει 

Κοριτσια εσεις πατε δουλεια?δουλειες σπιτι κανετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, annamariag77 είπε:

Καλημερα οχι ουτε εγω εχω ακουσει θα κανω μια χορικαη ακομη και μαλλον μετα εσιες ποτε κανατε μεταφορα κατριν pagotoula ?

Καλημεραααα..ποτε με το καλο η χοριακη??εγω εμβρυομεταφορα εκανα 15/7


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, annamariag77 είπε:

Εγω 16/7 μεταφορα θα κανω αλλη μια χοριακη και μετα υπερηχο καθε οργανισμος και εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικος/η εμενα προφανως αργησε η εμφυτευση 

Ολα καλα θα μας πανε η παναγια μας θα μας το δωσει 

Κοριτσια εσεις πατε δουλεια?δουλειες σπιτι κανετε?

Ναι αγαπη, εγω κανω τα παντα κανονικα στο σπιτι και δουλεια παω (δουλευω σε γραφειο). Μονο μεγαλα βαρη αποφευγω να σηκωνω. Και τις προηγουμενες φορες τα ιδια εκανα, ποτε δεν ειχα καποιο θεμα. Γενινα ο γιατρος μου ειπε οτι μονο σε περιπτωση επιπλοκων προτεινεται η ακινησια, διαφορετικα εγκυος εισαι, οχι αρρωστη, συνεχιζεις φυσιολογικα τη ζωη σου, χωρις να κανεις υπερβολες. Εγω κοριτσια περιμενω ποτε με το καλο θα μου επιτρεψει παλι και το σεξακι... Χαχαχαχ!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Δεν σου κρυβω οτι προσπαθω να ειμαι συγκρατημενη,γιατι φοβαμαι τι θα γινει στη συνεχεια... Αλλα ευχομαι συνεχως αυτη η φορα να ειναι η τυχερη μου.. Αχ ευτυχως που εχω κι εσας κοριτσια.. Ειστε οι μονες που με καταλαβαινετε και με στηριζετε. Δεν εχω μιλησει σε καμια φιλη.... Ακομη κι αν δεν ξερω τα προσωπα σας,σας νιωθω τοσο κοντα μου.Κι ευχομαι καθεμια απο ολες μας ξεχωριστα να ζησει το θαυμα της και να αγκαλιασει συντομα το παιδακι της...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Αυτή η φορά όμως είναι η τυχερή σου... Ήρθε για να μείνει... Με το καλό θα έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη... Το αξίζεις όπως όλες μας!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημεραααα..ποτε με το καλο η χοριακη??εγω εμβρυομεταφορα εκανα 15/7

Δευτερα και μετα λογικα υπερηχο....

Just now, Pagotoula είπε:

Ναι αγαπη, εγω κανω τα παντα κανονικα στο σπιτι και δουλεια παω (δουλευω σε γραφειο). Μονο μεγαλα βαρη αποφευγω να σηκωνω. Και τις προηγουμενες φορες τα ιδια εκανα, ποτε δεν ειχα καποιο θεμα. Γενινα ο γιατρος μου ειπε οτι μονο σε περιπτωση επιπλοκων προτεινεται η ακινησια, διαφορετικα εγκυος εισαι, οχι αρρωστη, συνεχιζεις φυσιολογικα τη ζωη σου, χωρις να κανεις υπερβολες. Εγω κοριτσια περιμενω ποτε με το καλο θα μου επιτρεψει παλι και το σεξακι... Χαχαχαχ!!

Εγω φοβαμαι να σκυβω ν τεντωνομαι να τραβαω δικο μου καθαρα φοβια.......με εκνες και γελασα με το σεχακι αχαχαχαχχα δεν θελω να σου χαλασω την ημερα αλλα θα αργησει χαχαχχαχαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, annamariag77 είπε:

Δευτερα και μετα λογικα υπερηχο....

Εγω φοβαμαι να σκυβω ν τεντωνομαι να τραβαω δικο μου καθαρα φοβια.......με εκνες και γελασα με το σεχακι αχαχαχαχχα δεν θελω να σου χαλασω την ημερα αλλα θα αργησει χαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Κοιτα στην φυσιολογικη εγκυμοσυνη δεν το εκοψα ποτε... Κοβεται το σεξ;;; Χαχαχαχ! Στις εξωσωματικες, ο γιατρος μου επιτρεπει μετα τον πρωτο υπερηχο, εφοσον επιβεβαιωσουμε ενδομητρια κυηση και δουμε οτι ολα ειναι καλα. Τουλαχιστον την προηγουμενη φορα ετσι το καναμε και δεν ειχα καποιο θεμα. Τωρα θα δουμε την Παρασκευη τι θα μας πει.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Ολα οσα περιγραφεις ειναι ποοολυ θετικα σημαδια! Να δεις που θα εχεις μια τεραστια χοριακη!! Εμβρυακια 3 ημερων μετεφερες; Ρωτα και το γιατρο για τα μπουτακια σου! Πιστευω να συμφωνησει. Εμενα με βολεψαν πολυ περισσοτερο απο την κοιλουμπα μου, που ειναι και πιο ευαισθητη οσο να πεις. Παντως και η μικροβιολογος που πηγαινω ολη την ωρα, μου ειπε οτι οσες κοπελες εγκυες εχει ασθενεις και κανουν ενεσεις (καποιες στο 1ο τριμηνο, καποιες σε ολη την εγκυμοσυνη), δεν τις κανουν συνεχεια στην κοιλια. Εναλλασουν κοιλια-μπουτια-μπρατσα η κοιλια-μπουτια, αναλογως τι τους βολευει. Πολλες πανε και σε αυτην και τους τις κανει, οποτε εχει αποψη η γυναικα.

Ναι Pagotoula μου, 2 εμβρυακια τριων ημερών.... μακαρι να ειναι οπως λες θετικα σημαδια! Θα ρωτήσω στο επομενο ραντεβου την γιατρο να το πηγαινω κυκλο,δεξια μερια κοιλιας, δεξι μπουτι,αριστερο μπουτι,αριστερη κοιλια.. στο μπουτι δηλαδη δεν την καταλαβαινεις την ενεση οσο στην κοιλια???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntoritaki87 είπε:

Ναι Pagotoula μου, 2 εμβρυακια τριων ημερών.... μακαρι να ειναι οπως λες θετικα σημαδια! Θα ρωτήσω στο επομενο ραντεβου την γιατρο να το πηγαινω κυκλο,δεξια μερια κοιλιας, δεξι μπουτι,αριστερο μπουτι,αριστερη κοιλια.. στο μπουτι δηλαδη δεν την καταλαβαινεις την ενεση οσο στην κοιλια???

Δεν την καταλαβαινω καθολου, νομιζω δεν ειναι τοσο μαλακο το δερμα, για αυτο ισως. Κι επισης δεν μου αφηνει ουτε μελανια ουτε γρομπαλακι. Προς το παρον τουλαχιστον... :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά....ήθελα να ευχηθώ ολόψυχα ξεκάθαρες χοριακες και τελειομηνες κυησεις!Μην αγχώνεστε για σημαδια και ενδείξεις...Είναι οι ορμόνες,τα φάρμακα,η αγωνία,η λαχτάρα,πολλά......εσείς παραμείνετε π πιστές στις εντολές των γιατρών σας,χαμογελαστές,αισιόδοξες και όλα θα πάνε κατ' ευχήν!Κάθε μια έχει την δική της ξεχωριστή στιγμή,ποτέ μην το ξεχάσετε❤Ημουν εκεί που είστε και θα βρεθείτε εδώ που είμαι❤Σας φιλώ❤

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Κορίτσια μου γλυκά....ήθελα να ευχηθώ ολόψυχα ξεκάθαρες χοριακες και τελειομηνες κυησεις!Μην αγχώνεστε για σημαδια και ενδείξεις...Είναι οι ορμόνες,τα φάρμακα,η αγωνία,η λαχτάρα,πολλά......εσείς παραμείνετε π πιστές στις εντολές των γιατρών σας,χαμογελαστές,αισιόδοξες και όλα θα πάνε κατ' ευχήν!Κάθε μια έχει την δική της ξεχωριστή στιγμή,ποτέ μην το ξεχάσετε❤Ημουν εκεί που είστε και θα βρεθείτε εδώ που είμαι❤Σας φιλώ❤

Luckystars σε ευχαριστούμε πολυ για τις ομορφες ευχες σου! Να εισαι καλα κοπελα μου! Ευχομαι οτι καλυτερο στη ζωη σου και στην ομορφη οικογενεια σου!❤

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν την καταλαβαινω καθολου, νομιζω δεν ειναι τοσο μαλακο το δερμα, για αυτο ισως. Κι επισης δεν μου αφηνει ουτε μελανια ουτε γρομπαλακι. Προς το παρον τουλαχιστον... :roll:

Χμμμ... με εβαλες σε σκέψη..αν συνεχισω να κανω τις αντιπηκτικες θα δοκιμασω σιγουρα και στο μπουτι.. ποσο να τρυπησω στην κοιλια, σιγα σιγα δεν εχει μεινει σημειο χωρις τρυπημα.. και απο μπουτακι εχω μπολικη εκταση...χιχι

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...