Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!! Εδωσα αιμα πριν λιγο και το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα της χοριακης, 11η μερα απο την εμβρυομεταφορα...Η αγωνια μου δεν περιγραφεται κοριτσια...Δεν σας κρυβω οτι ειμαι καπως απαισιοδοξη, γιατι δε νιωθω τιποτα το ιδιαιτερο.. Ειχα ελαχιστες ροζ εκκρισεις πριν 2 μερες μονο... Ακομα και το στηθος που αρχισε να πρηζεται λιγο, εχει πεσει παλι... 

@Kathrin17 Κοριτσι μου διαβασα τα ευχαριστα! Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!! Να ξερεις εισαι αυτη που μου δινεις κουραγια, επειδη θυμαμαι πως κι εσυ εγραφες οτι δεν ειχες συμτωματα. Πως εισαι τωρα;;

Σας φιλω ολες, θα σας πω τα αποτελεσματα... Καλη επιτυχια σε ολες  μας οσες περιμενουμε αυτες τις μερες αποτελεσματα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Zinovia15 είπε:

Καλησπέρα 

Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα με τη βοήθεια του θεού και των γιατρων μας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: Μετά από μια φυσιολογική σύλληψη το 2016 και διακοπή σε μεγάλη ηλικία εγκυμοσύνης (24 εβδομάδες) προχώρησα σε εξωσωματική. Όταν συνέλαβα φυσιολογικά ήμουν 41. Τώρα πια 43. Το Πάσχα έκανα την πρώτη προσπάθεια με δωρεά ωαρίων καθώς πλέον δεν έχω απόθεμα λόγω ηλικίας. Ανεπιτυχής. Στις 22/7 έκανα μεταφορά δυο βλαστόκύστες οι οποίες ήταν πολύ καλές από ότι μου είπαν. Ιδιαίτερα συμπτώματα δεν έχω πέρα από λίγο βαρος χαμηλά στην κοιλιά περισσότερο σαν μούδιασμα κι αυτό κοντά στην τομη που έχω από την προηγούμενη εγκυμοσυνη. Λίγο πόνο στο ένα στήθος όχι και στα δυο. Αίμα και καφέ εκκρίσεις καθόλου. Που και που πολύ ελαφρυ πόνο στη μέση καθώς και πολύ ελαφριά τσιμπήματα πάλι χαμηλά. Σκέφτομαι να κάνω τεστ στο  σπίτι αλλά φοβάμαι ότι θα απογοήτευτω.  Γενικά σκέφτομαι ότι θα απογοητευτώ και ότι δεν έχω και ποκυ χρόνο και Χρήμα για πειράματα. Από φαρμακα μόνο cuclacur και utrogestan. Παρόλο που έχω θρομβοφιλια δεν μου είπε να κάνω ενέσεις ο γιατρός. Ο γιατρός είναι σε γνωστό κέντρο στο Χαλάνδρι. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοια συμπτώματα που πήρε θετικό αποτέλεσμα;;;;

 

σας ευχαριστώ κι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτέλεσματα και πάνω από όλα υγεια. 

Καλημερα!!καλωσηρθες στην παρεα μας...εγω ειχα μονο πονακια περιοδου καποιες μερες οχι ολες, κ ειδα καφε υγρα για 5μερες..τιποτα αλλο..ουτε στηθος ουτε μεση ουτε τιποτα αλλο..σκεφτομουν κιολας οτι μαλλον ο οργανισμος ηθελε να αδιαθετισει κ τα φαρμακα δν το αφηναν. Ετσι το ερμηνευα εγω..το σαββατο πηρα θετικη χοριακη κ σημερα εκανα την επαναληπτικη αλλα συμπτωμστα δεν εχω, μονο συχνοουρια(ανα 2ωρες τουαλετα)..το στηθος ειναι πιο ξεφουσκωμενο κ απο οταν περιμενα περιοδο...

Οσο για την θρομβοφιλια αφου εχεις πως δν σου εδωσε ο γιατρος??εγω ξεκινησα σαλοσπιρ μια βδομαδα πριν τη μεταφορα κ 2 μερες πριν ενεσεις..τα συνεχιζω φυσικα..το σαλοσπιρ θα το επαιρνα προληπτικα αλλα οταν οι εξετασεις εδειξαν επικτητη θρομβοφιλια μου εδωσε κ τις ενεσεις..παντως για να μη σε αγχωσω η αιματολογος μου ειχε πει οτι κ μετα τη θετικη χοριακη μπορει να αρχισει καποια,υπαρχει περιθωριο

Κανε υπομονη, θα περασουν οι μερες..ποτε θα κανεις χοριακη?

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!! Εδωσα αιμα πριν λιγο και το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα της χοριακης, 11η μερα απο την εμβρυομεταφορα...Η αγωνια μου δεν περιγραφεται κοριτσια...Δεν σας κρυβω οτι ειμαι καπως απαισιοδοξη, γιατι δε νιωθω τιποτα το ιδιαιτερο.. Ειχα ελαχιστες ροζ εκκρισεις πριν 2 μερες μονο... Ακομα και το στηθος που αρχισε να πρηζεται λιγο, εχει πεσει παλι... 

@Kathrin17 Κοριτσι μου διαβασα τα ευχαριστα! Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!! Να ξερεις εισαι αυτη που μου δινεις κουραγια, επειδη θυμαμαι πως κι εσυ εγραφες οτι δεν ειχες συμτωματα. Πως εισαι τωρα;;

Σας φιλω ολες, θα σας πω τα αποτελεσματα... Καλη επιτυχια σε ολες  μας οσες περιμενουμε αυτες τις μερες αποτελεσματα!! 

Σε ευχαριστω πολυ!! Κ γω εκανα σημερα επαναληπτικη χοριακη..να ξερεις ακομη τιποτα δε νιωθω..μονο συχνοουρια κ κουραζομαι ευκολα κ θελω να ξαπλωνω πιο συχνα..κατα τα αλλα δε νιωθω εγκυος αλλα τα σπορακια μου ελπθζω ναναι καλα...

Ααα ειχες ροζ??καλο αυτο!!ποιες μερες μετα τη μεταφορα θυμασαι??ξερεις ποσες πανε με ψυχολογια αρνητικγς χοριακης γτ δεν εχουν συμπτωματα κ τλκ δν πιστευουν μετα στα ματια τους?εγω ειχα κανει ενα τεστακι μια μερα πριν τη χοριακη..ποσο εττεμαν τα χερια μου δε μπορεις να φανταστεις..αλλα κ παλι αγωνια ειχα για ναναι καλη η τιμη της χοριακγς..

Να μας πεις τα νεα σου οπωσδηποτε το απογευμα..εγω ως τη 1 θα τα εχω..ελπθζω να εχουμε διπλασιασμο

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα!!καλωσηρθες στην παρεα μας...εγω ειχα μονο πονακια περιοδου καποιες μερες οχι ολες, κ ειδα καφε υγρα για 5μερες..τιποτα αλλο..ουτε στηθος ουτε μεση ουτε τιποτα αλλο..σκεφτομουν κιολας οτι μαλλον ο οργανισμος ηθελε να αδιαθετισει κ τα φαρμακα δν το αφηναν. Ετσι το ερμηνευα εγω..το σαββατο πηρα θετικη χοριακη κ σημερα εκανα την επαναληπτικη αλλα συμπτωμστα δεν εχω, μονο συχνοουρια(ανα 2ωρες τουαλετα)..το στηθος ειναι πιο ξεφουσκωμενο κ απο οταν περιμενα περιοδο...

Οσο για την θρομβοφιλια αφου εχεις πως δν σου εδωσε ο γιατρος??εγω ξεκινησα σαλοσπιρ μια βδομαδα πριν τη μεταφορα κ 2 μερες πριν ενεσεις..τα συνεχιζω φυσικα..το σαλοσπιρ θα το επαιρνα προληπτικα αλλα οταν οι εξετασεις εδειξαν επικτητη θρομβοφιλια μου εδωσε κ τις ενεσεις..παντως για να μη σε αγχωσω η αιματολογος μου ειχε πει οτι κ μετα τη θετικη χοριακη μπορει να αρχισει καποια,υπαρχει περιθωριο

Κανε υπομονη, θα περασουν οι μερες..ποτε θα κανεις χοριακη?

Σε ευχαριστω πολυ!! Κ γω εκανα σημερα επαναληπτικη χοριακη..να ξερεις ακομη τιποτα δε νιωθω..μονο συχνοουρια κ κουραζομαι ευκολα κ θελω να ξαπλωνω πιο συχνα..κατα τα αλλα δε νιωθω εγκυος αλλα τα σπορακια μου ελπθζω ναναι καλα...

Ααα ειχες ροζ??καλο αυτο!!ποιες μερες μετα τη μεταφορα θυμασαι??ξερεις ποσες πανε με ψυχολογια αρνητικγς χοριακης γτ δεν εχουν συμπτωματα κ τλκ δν πιστευουν μετα στα ματια τους?εγω ειχα κανει ενα τεστακι μια μερα πριν τη χοριακη..ποσο εττεμαν τα χερια μου δε μπορεις να φανταστεις..αλλα κ παλι αγωνια ειχα για ναναι καλη η τιμη της χοριακγς..

Να μας πεις τα νεα σου οπωσδηποτε το απογευμα..εγω ως τη 1 θα τα εχω..ελπθζω να εχουμε διπλασιασμο

Τα ροζ εμφανιστηκαν 8η μερα απο την εμβρυομεταφορα. Τα εβλεπα στο σκουπισμα εκεινη την μερα. Μακαρι να πανε ολα καλα.... Τωρα μονο ο Θεος ξερει...!! Ειναι πολυ μεγαλη η τιμη σου, ολα καλα θα πανε θα το δεις, δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι πλεον. Απο 1000 και πανω ο γιατρος μου ειχε πει οτι μπορεις να δεις τον σακο και το θυμαμαι κι απο την προηγουμενη φορα! Λογικα σε λιγες μερες θα πας για υπερηχο! Περιμενουμε τα ευχαριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τα ροζ εμφανιστηκαν 8η μερα απο την εμβρυομεταφορα. Τα εβλεπα στο σκουπισμα εκεινη την μερα. Μακαρι να πανε ολα καλα.... Τωρα μονο ο Θεος ξερει...!! Ειναι πολυ μεγαλη η τιμη σου, ολα καλα θα πανε θα το δεις, δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι πλεον. Απο 1000 και πανω ο γιατρος μου ειχε πει οτι μπορεις να δεις τον σακο και το θυμαμαι κι απο την προηγουμενη φορα! Λογικα σε λιγες μερες θα πας για υπερηχο! Περιμενουμε τα ευχαριστα!

Η αληθεια ειναι οτι μονο ο θεος ξερεις αλλα αυτη τη στιγμη που μιλαμε οτι ηταν να γινει εχει γινει..ειμαι πολυ αισιοδοξη για σενα..σιγουρα τα ροζ ειναι ενα σημαδι οπως κ τα καφε που ειχα αλλα το καταλαβαινεις αφου βγει θετικη η χοριακη γτ νωριτερα ολα αρνητικα μας φαινονται απτο αγχος..

Αχ κοριτσακι μου με τη θετικη λες οκ πετυχα..αλλα μετα ερχονται αλλα αγχη για την εξελιξη..οταν εκλαιγα γτ αγχωνομουν  αν θα καταφερω να μεινω εγκυος η αδερφη μου μου ελεγε οτι τα αγχη στο θεμα παιδιου δεν σταματουν ποτε..σιγουρα βεβαια για μας που ειμαστε απο εξωσωματικη η χοριακη ειναι ενα ψυχολογικο μαξιλαρακι,μια ανακουφιση ενω για αλλες γυναικες ειναι το λογικο αποτελεσμα των ελευθερων επαφων τους..

Περιμενω τσ νεα σου..χαιδευω τη κοιλιτσα μου κ σου στελνω θετικη ενεργεια!!τα φιλια μου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 said:

Καλημερα!!καλωσηρθες στην παρεα μας...εγω ειχα μονο πονακια περιοδου καποιες μερες οχι ολες, κ ειδα καφε υγρα για 5μερες..τιποτα αλλο..ουτε στηθος ουτε μεση ουτε τιποτα αλλο..σκεφτομουν κιολας οτι μαλλον ο οργανισμος ηθελε να αδιαθετισει κ τα φαρμακα δν το αφηναν. Ετσι το ερμηνευα εγω..το σαββατο πηρα θετικη χοριακη κ σημερα εκανα την επαναληπτικη αλλα συμπτωμστα δεν εχω, μονο συχνοουρια(ανα 2ωρες τουαλετα)..το στηθος ειναι πιο ξεφουσκωμενο κ απο οταν περιμενα περιοδο...

Οσο για την θρομβοφιλια αφου εχεις πως δν σου εδωσε ο γιατρος??εγω ξεκινησα σαλοσπιρ μια βδομαδα πριν τη μεταφορα κ 2 μερες πριν ενεσεις..τα συνεχιζω φυσικα..το σαλοσπιρ θα το επαιρνα προληπτικα αλλα οταν οι εξετασεις εδειξαν επικτητη θρομβοφιλια μου εδωσε κ τις ενεσεις..παντως για να μη σε αγχωσω η αιματολογος μου ειχε πει οτι κ μετα τη θετικη χοριακη μπορει να αρχισει καποια,υπαρχει περιθωριο

Κανε υπομονη, θα περασουν οι μερες..ποτε θα κανεις χοριακη?

Σε ευχαριστω πολυ!! Κ γω εκανα σημερα επαναληπτικη χοριακη..να ξερεις ακομη τιποτα δε νιωθω..μονο συχνοουρια κ κουραζομαι ευκολα κ θελω να ξαπλωνω πιο συχνα..κατα τα αλλα δε νιωθω εγκυος αλλα τα σπορακια μου ελπθζω ναναι καλα...

Ααα ειχες ροζ??καλο αυτο!!ποιες μερες μετα τη μεταφορα θυμασαι??ξερεις ποσες πανε με ψυχολογια αρνητικγς χοριακης γτ δεν εχουν συμπτωματα κ τλκ δν πιστευουν μετα στα ματια τους?εγω ειχα κανει ενα τεστακι μια μερα πριν τη χοριακη..ποσο εττεμαν τα χερια μου δε μπορεις να φανταστεις..αλλα κ παλι αγωνια ειχα για ναναι καλη η τιμη της χοριακγς..

Να μας πεις τα νεα σου οπωσδηποτε το απογευμα..εγω ως τη 1 θα τα εχω..ελπθζω να εχουμε διπλασιασμο

Kathrin17 καλημέρα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εύχομαι μια τέλειομηνη εγκυμοσυνη και όλα να πάνε καλά. Για τη θρομβοφιλια ο γιατρός μου λέει ότι οι ενέσεις δεν βοηθανε στην εμφύτευση και γενικά ο συγκεκριμένος δεν με έχει φορτώσει με πολλά χάπια. Εφόσον έχουμε εγκυμοσυνη θα τις ξεκινήσω αλλά δεν υπάρχει λογος από τώρα. Τον περασμένο μήνα έκανα απόξεση που λενε ότι βοηθάει. Από την προηγούμενη εγκυμοσυνη και μετά την διακοπή μου έχουν μεινει κάποια θέματα (αρρυθμιες,θυροειδης ρύθμισμενος βέβαια, κτλπ)όποτε κι εγώ δεν θα ήθελα να παίρνω πολλά φαρμακα. Χοριακη θα κάνω την Τετάρτη και ο θεος βοηθός. :0)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zinovia15 είπε:

Kathrin17 καλημέρα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εύχομαι μια τέλειομηνη εγκυμοσυνη και όλα να πάνε καλά. Για τη θρομβοφιλια ο γιατρός μου λέει ότι οι ενέσεις δεν βοηθανε στην εμφύτευση και γενικά ο συγκεκριμένος δεν με έχει φορτώσει με πολλά χάπια. Εφόσον έχουμε εγκυμοσυνη θα τις ξεκινήσω αλλά δεν υπάρχει λογος από τώρα. Τον περασμένο μήνα έκανα απόξεση που λενε ότι βοηθάει. Από την προηγούμενη εγκυμοσυνη και μετά την διακοπή μου έχουν μεινει κάποια θέματα (αρρυθμιες,θυροειδης ρύθμισμενος βέβαια, κτλπ)όποτε κι εγώ δεν θα ήθελα να παίρνω πολλά φαρμακα. Χοριακη θα κάνω την Τετάρτη και ο θεος βοηθός. :0)

Ναι ναι στην εμφυτευση δε βοηθανε οι ενεσεις..η θρομβοφικια μετα επηρεαζει κ υπαρχει ο κινδυνος να μην αιματωνεται απο τη μαμα το εμβρυο..οποτε με τη θετικη χοριακη μπορει να τις αρχισεις..θα σε κατατοπισει ο γιατρος σου σιγουρα..αντε εφτασε ο καιρος,2μερες σου εμειναν..σου ευχομαι να ξεκινησεις με μια τεραστια χοριακη και να καταληξεις με 1ή 2 γερα μωρακια στην αγκαλια σου


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Pagotoula είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!! Εδωσα αιμα πριν λιγο και το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα της χοριακης, 11η μερα απο την εμβρυομεταφορα...Η αγωνια μου δεν περιγραφεται κοριτσια...Δεν σας κρυβω οτι ειμαι καπως απαισιοδοξη, γιατι δε νιωθω τιποτα το ιδιαιτερο.. Ειχα ελαχιστες ροζ εκκρισεις πριν 2 μερες μονο... Ακομα και το στηθος που αρχισε να πρηζεται λιγο, εχει πεσει παλι... 

@Kathrin17 Κοριτσι μου διαβασα τα ευχαριστα! Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!! Να ξερεις εισαι αυτη που μου δινεις κουραγια, επειδη θυμαμαι πως κι εσυ εγραφες οτι δεν ειχες συμτωματα. Πως εισαι τωρα;;

Σας φιλω ολες, θα σας πω τα αποτελεσματα... Καλη επιτυχια σε ολες  μας οσες περιμενουμε αυτες τις μερες αποτελεσματα!! 

Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις καλά νέα.   Όχι απαισιοδοξία... Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου... Περιμένουμε τα ευχάριστα!! Πολλά φιλιά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 said:

Ναι ναι στην εμφυτευση δε βοηθανε οι ενεσεις..η θρομβοφικια μετα επηρεαζει κ υπαρχει ο κινδυνος να μην αιματωνεται απο τη μαμα το εμβρυο..οποτε με τη θετικη χοριακη μπορει να τις αρχισεις..θα σε κατατοπισει ο γιατρος σου σιγουρα..αντε εφτασε ο καιρος,2μερες σου εμειναν..σου ευχομαι να ξεκινησεις με μια τεραστια χοριακη και να καταληξεις με 1ή 2 γερα μωρακια στην αγκαλια σου

Σε ευχαριστώ. Από το στόμα σου και στου θεού τ´αυτι. Θέλουν κι λίγο τύχη άυτες οι καταστάσεις νομίζω και δεν έχω υπάρξει και πολύ τυχερή ως τώρα στη ζωή μου γενικά. :ο(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια & από εμένα!

Λοιπόν πήγα την Παρασκευή για β-χοριακή και ανέβηκε πήγε 12,5 11η ημέρα εμβρυομεταφοράς.

Πήγα και σήμερα 13η ημέρα εμβρυομεταφοράς β-χοριακή 40 ανέβηκε πάλι.

Ο γιατρός που μίλησα από το κέντρο ήταν απαισιόδοξος & λίγο με εκνεύρισε. Καταλαβαίνω ότι οι τιμές είναι χαμηλές αλλά...

Έχω τρομερή αγωνία , θα πάω πάλι την Τετάρτη....

  • Μου αρέσει 2

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Καλημέρα κορίτσια & από εμένα!

Λοιπόν πήγα την Παρασκευή για β-χοριακή και ανέβηκε πήγε 12,5 11η ημέρα εμβρυομεταφοράς.

Πήγα και σήμερα 13η ημέρα εμβρυομεταφοράς β-χοριακή 40 ανέβηκε πάλι.

Ο γιατρός που μίλησα από το κέντρο ήταν απαισιόδοξος & λίγο με εκνεύρισε. Καταλαβαίνω ότι οι τιμές είναι χαμηλές αλλά...

Έχω τρομερή αγωνία , θα πάω πάλι την Τετάρτη....

Κορίτσι η εικόνα αυτή τη στιγμή είναι συγκρατημένα αισιόδοξη... Έχεις ένα θετικό τεστ ναι οκ με χαμηλή τιμή χοριακής απότι έχουμε συνηθίσει... Τόση ακριβώς ήταν κι εμένα... Χαμήλωσε λίγο τα επίπεδα άγχους και στρες... Σίγουρα θέλει λίγο προσοχή και υπομονή για να δείξει τί θα γίνει... Δώσε λίγο θετική σκέψη κι ότι είναι να γίνει θα γίνει...  Υπομονή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Taggeris είπε:

Κορίτσι η εικόνα αυτή τη στιγμή είναι συγκρατημένα αισιόδοξη... Έχεις ένα θετικό τεστ ναι οκ με χαμηλή τιμή χοριακής απότι έχουμε συνηθίσει... Τόση ακριβώς ήταν κι εμένα... Χαμήλωσε λίγο τα επίπεδα άγχους και στρες... Σίγουρα θέλει λίγο προσοχή και υπομονή για να δείξει τί θα γίνει... Δώσε λίγο θετική σκέψη κι ότι είναι να γίνει θα γίνει...  Υπομονή...

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Σίγουρα & εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη.

Άσε που δεν το περίμενα & το είχα καταδικάσει από την πρώτη χοριακή που είχα κάνει.

Μακάρι να πάνε όλα καλά!

 

  • Μου αρέσει 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Σίγουρα & εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη.

Άσε που δεν το περίμενα & το είχα καταδικάσει από την πρώτη χοριακή που είχα κάνει.

Μακάρι να πάνε όλα καλά!

 

Στο εύχομαι ολόψυχα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα κ γω 22/7 εμβρυομεταφορα 2βλαστοκυστεων πολυ καλης ποιοτητας οπως μου ειπαν αλλα απο συμπτώματα τζιφος. Τιποτα. Τεταρτη 31 εχω χοριακη. Σημερα εκανα τεστ στο σπιτι κ βγηκε αρνητικο. Εχω απελπιστει. Ειναι η 5 ivf. Είμαι προβληματισμενη καθως την εμβρυομεταφορα την εκαναν 16 μερα του κυκλου με κατεψυγμενα 5 ημερων. Πολυ νωρις δεν ηταν? Ο κυκλος μου ειναι 30 ημερες. Δεν εκανα καταστολη. Εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Καλημέρα κορίτσια & από εμένα!

Λοιπόν πήγα την Παρασκευή για β-χοριακή και ανέβηκε πήγε 12,5 11η ημέρα εμβρυομεταφοράς.

Πήγα και σήμερα 13η ημέρα εμβρυομεταφοράς β-χοριακή 40 ανέβηκε πάλι.

Ο γιατρός που μίλησα από το κέντρο ήταν απαισιόδοξος & λίγο με εκνεύρισε. Καταλαβαίνω ότι οι τιμές είναι χαμηλές αλλά...

Έχω τρομερή αγωνία , θα πάω πάλι την Τετάρτη....

Σημασία έχει ότι διπλασιάζεται!!!!Να σκέφτεσαι θετικά!Υπαρχουν εγκυμοσύνες που ξεκίνησαν από πολύ χαμηλή χοριακη κ πήγαν καλά!Εσυ θα σκέφτεσαι ότι είσαι σε αυτές τις περιπτώσεις κ στο ευχομαι ολόψυχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depy81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα κ γω 22/7 εμβρυομεταφορα 2βλαστοκυστεων πολυ καλης ποιοτητας οπως μου ειπαν αλλα απο συμπτώματα τζιφος. Τιποτα. Τεταρτη 31 εχω χοριακη. Σημερα εκανα τεστ στο σπιτι κ βγηκε αρνητικο. Εχω απελπιστει. Ειναι η 5 ivf. Είμαι προβληματισμενη καθως την εμβρυομεταφορα την εκαναν 16 μερα του κυκλου με κατεψυγμενα 5 ημερων. Πολυ νωρις δεν ηταν? Ο κυκλος μου ειναι 30 ημερες. Δεν εκανα καταστολη. Εσεις τι λετε?

Μη βιάζεσαι depy έχεις χρόνο ακόμα για τη χοριακή.. Όσο για την εμβρυομεταφορά αυτή προγραμματίζεται με βάση τα φάρμακα.... Είναι τεχνητή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...