Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

εμενα μου ειπε να παρω τωρα των 100 και σε ενα μηνα ξανα εξετασεις για να δουμε.μαλιστα μονος του μου ειπε οτι ουτε με των 100 θα ειμαι οκ και θα χρειαστω παραπανω αλλα καλυτερα να το αυξησουμε σταδιακα.και γω εχω οοοοοοοολα τα συμπτωματα του υποθυροειδισμου.ουτε ο γιατροσ δεν το πιστευε οτι μπορει καποιος να χει ολα τα συμπτωματα μαζι.τραγικη κατασταση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, η αυξομειωση πρεπει να γινεται σταδιακα. Επισης, καθε φορα που αλλαζουμε δοση απαιτουνται πανω απο 40-50 μερες για να "δειξει" ο οργανισμος μας αν η νεα δοση ειναι ΟΚ. Συνεπως, χρειαζεται χρονος και υπομονη.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους θα ηθελα να σας ρωτησω εαν γνωρίζει κανεις αν εχει σχεση η τριχοπτωση με την αφαιρεση του θυροειδη η τη ληψη ιωδιου . δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου γιατι γενικοτερα μαδαω αλλα νομιζω οτι εχει γινει πιο εντονο μετα απο αυτα τι μπορω να κανώ;

Link to comment
Share on other sites

η τριχοπτωση εχει σχεση με τον υποθυροειδισμο απο οσο ξερω.αν ακομα δεν εχεις ρυθμισει τη δοση του χαπιου και εχεις υποθυροειδισμο τοτε σιγουρα ειναι απο αυτο.και γω μαδαω πιο πολυ απο το σκυλο μου.παντου τριχες μου

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα μια ελαφρια τριχοπτωσουλα οταν ημουν υποθυροειδικη. Τωρα που ρυθμιστηκα εχω ΟΚ μαλλακι. Δεν ξερω 100% αν εχει σχεση αλλα μου συνεβη. Τυχαια??? Δε γνωριζω!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είμαι σε φάση αυπνίας οπως βλέπετε την ωρα !!!δεν είμαι εγώ η πάσχουσα αλλά η μαμά μου , μαζί μ αυτην έχω κι εγώ περασει πολυ δύσκολα όλον αυτό τον καιρό και παρακουλουθω την κουβέντα σας απέξω και σιωπηλά παίρνοντας κουράγιο. Θέλησα να σας μιλήσω γιατί εχω μάθει οτι είστε γουρλίδες με τα αποτελέσματα και αυτήν την πέμπτη πάμε για ολοσωμο σπινθ. όποτε θα ήθελα καλοι μου ανθρωποι να στείλετε την θετική σας ενέργεια να πάνε ολα κατ ευχήν. εμένα όλη αυτή η εμπειρία με άλλαξε σαν ανθρωπο και με έφερε πίσω στο μονοπάτι του Θεου και την δύναμη της πίστης σε κάτι ανώτερο .

*το ιωδιο το πήραμε την πεμπτη και βγήκαμε παρασκευή , δεν την εχω δει ο γιατρός μου απαγορευσε την οποιαδήποτε επαφή γιατί ειμαι σε ηλικια τεκνοποιησης και πρέπει να προσέχω.

Να ευχηθω απο τα βάθη της καρδιάς μου σε ολους περαστικά και αυτή η περιπέτεια να είναι μόνο για να ανακαλύψουμε τις κρυφές μας δυνάμεις και την ουσία της ζωής.Οχι αγχη όχι στενοχώριες γιατί όλα σωματοποιούνται , να προσέχετε τους εαυτούς σας . Σας χαιρετώ με εκτίμηση !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Pipi84!

Εγω ημουνα τον περασμενο Φεβρουαριο στη θεση της μαμας σου, τοτε εκανα το ιωδιο, και με την κορη μου που ειναι κι αυτη σε ηλικια τεκνοποίησης (26 ετων) κρατουσαμε μεσα στο σπιτι τις απαραίτητες αποστασεις για 15 ημερες.

Σήμερα ειμαι μια χαρα (ετσι νοιωθω τουλαχιστον), δοξα τω Θεω, και σε λιγο φευγουμε διακοπούλες!!!

Υπομονη λοιπον και για τη δικη σου μαμα, και συντομα ολα θα επανελθουν στα φυσιολογικά...μια χαρα θα παει οπως ολοι μας!!!!! ειναι μονο θεμα χρονου!!

Οσο για το σπινθηρογραφημα, δεν ειναι για φοβο. Απλα θα δειξει αν εκατσε το ιωδιο στον οργανισμο, πραγμα που στην συντριπτικη πλειοψηφια, γίνεται!

Καλη συνεχεια καλοκαιριου και ηρεμησε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pipi84 καλημερα!Ευχομαι να πανε ολα καλα με την μανουλα σου!!!Και εγω ημουν στη δυσκολη αυτη φαση το 2010 και ειμαι μια χαρα τωρα!!Θελω να σου δωσω κουραγιο και να σου πω οτι ειναι μια αντιμετωπισιμη και ιασιμη κατασταση!!Περναμε λιγο δυσκολα σωματικα και ψυχολογικα,αλλα ολα ειναι περαστικα!!!Αυτο να κρατας μονο!!Επισης ειναι αληθεια οτι γινομαστε πιο δυνατοι και βλεπουμε καπως αλλιως την ζωη μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Pipi, καλωσηλθες στην γουρλιδικη παρεουλα μας. Φυσικα στελνουμε ολοι απο καρδιας τη θετικη μας ενεργεια για τη μανουλα σου και να πιστευεις οτι ολα θα πανε καλα τοσο με κεινη οσο με τη δικη σου ..... κατασταση τεκνοποιησης.

Πολλα ατομα εχουν μπει στην ομαδα μας οπως κι εσυ τωρα, στην αρχη μας διαβαζαν, μετα μας μιλησαν, μετα περασαμε παρεα την περιοδο θεραπειας και τωρα ειαμστε παλι ολοι εδω για να φανουμε χρησιμοι σε οσους ...... βρισκονται στην αρχικη φαση της ....αναγνωσης.

Οπως πολυ σωστα ειπες, η ολη φαση, μας κανει να αναθεωρουμε την αποψη μας για τη ζωη, μαθαινουμε να εκτιμουμε καποιες αξιες που πριν τις παιρναμε αψηφιστα και γινομαστε καλυτεροι ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Περαστικα και καλα αποτελεσματα. Να μας ενημερωνεις και οτι θες να ρωτησεις, εδω ειμαστε.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


pipi84 καλως ηρθες μια χαρα θα πανε ολα και μολις επανέλθεται λιγο στους φυσιολογικους σας ρυθμους μακρια απο τα νοσοκομεια θα τα ξεχασεται ολα αμεσως.ειναι ψυχοφθορα διαδικασια αλλα περναει.

marian ,georgiamami,vasvol: ελπιζω να ρυθμιστω γρηγορα γιατι δεν θα μου πηγαινει καθόλου το καραφλη τραγουδιστρια.χιχιχιχι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας Ντίτα , Σονια και Γεωργία kai Dancer

τα λογια σας είναι μεγάλη ανακούφιση για μένα, σε όλη αυτήν την περιπέτεια ο φόβος είναι ο πρώτος εχθρός που πρέπει να νικήσουμε και δεν είναι εύκολο ειδικά όταν βλέπεις τον ανθρωπο σου να έχει τα φυσιολογικά του άγχη και ξέρεις οτι εσύ πρέπει να σταθείς βράχος για να παίρνει κουράγιο. Χαίρομαι που ήρθα εδώ στην ομορφη παρέα σας γιατί νιώθω επιτέλους οτι βρήκα ατομα να με καταλαβουν 100% και να με συμβουλεύσουν με ειλικρίνεια χωρίς να μου λένε το κλασικό ''τίποτα δεν είναι μωρέ'' θέλοντας να με ξεφορτωθούν...

Να είστε όλες χαρόυμενες οτι κι αν κάνετε καλό και όμορφο καλοκαίρι ευχομαι , θα ενημερώσω σχετικώς αν και πλέον ειμαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά !!!Την πέμπτη είναι της Αγίας Παρασκευής !!!

ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ βρίσκομαστέ στο τελευταίο βήμα της υπομόνης και περπατάμε προς την επιτυχία η ευτυχία είναι ήδη μέσα μας γιατί εχουμε καταφέρει κάτι ουσιαστικό επιτέλους σε κερδίσαμε Ζωή!!!Φιλιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

dancer και γω το ελπιζω οτι θα ρυθμιστουμε γρηγορα!!αντε να δω το ποτε.και γω ακομα στο ψαξιμο της δοσης ειμαι.ασε που κοντευουν 2 μηνες απο την εγχειρηση και η φωνη μου ειναι ακομα σαν του βασιλη Καρρα.ολοι λενε υπομονη οποτε δεν εχουμε αλλη επιλογη.ονειρευομαι τη μερα που θα τσιριξω ξανα.χιχιχι.ο χειρουργος βεβαια μου ειπε οτι λογω της ταλαιπωριας την ωρα του χειρουργειου μπορει να κανει και 6 μηνες για να επανελθει η φωνη.δεν ξερω ποση ωρα κρατησε το δικο σας χειρουργειο αλλα το δικο μου κρατησε 4 ωρες.αν δεν πηγαινα στον καλυτερο χειρουργο της θεσσαλονικης μαλλον τωρα δε θα ειχα καθολου φωνη οποτε...περιμενω!!!!

Link to comment
Share on other sites

dancer και γω το ελπιζω οτι θα ρυθμιστουμε γρηγορα!!αντε να δω το ποτε.και γω ακομα στο ψαξιμο της δοσης ειμαι.ασε που κοντευουν 2 μηνες απο την εγχειρηση και η φωνη μου ειναι ακομα σαν του βασιλη Καρρα.ολοι λενε υπομονη οποτε δεν εχουμε αλλη επιλογη.ονειρευομαι τη μερα που θα τσιριξω ξανα.χιχιχι.ο χειρουργος βεβαια μου ειπε οτι λογω της ταλαιπωριας την ωρα του χειρουργειου μπορει να κανει και 6 μηνες για να επανελθει η φωνη.δεν ξερω ποση ωρα κρατησε το δικο σας χειρουργειο αλλα το δικο μου κρατησε 4 ωρες.αν δεν πηγαινα στον καλυτερο χειρουργο της θεσσαλονικης μαλλον τωρα δε θα ειχα καθολου φωνη οποτε...περιμενω!!!![

Υπομονη κοριτσια.... εγω απο φωνη ειχα ''καμπανα'' (χωρις βραχναδα, αλλα κουραζομουνα στο ...τραγουδι και να μιλαω πολυ ωρα.) όμως το πρηξιμο στο σημειο της επεμβασης υποχωρησε μετα απο 4 μηνες τελειως!

ΥΠΟΜΟΝΗ και μην εχετε συνεχεια ''εκει'' το νου σας..... Υπαρχουν και αλλα πιο ενδιαφεροντα να ασχοληθει κανεις...ουφ!!

Link to comment
Share on other sites

Marian84,υπομονη και θα επανελθει παλι!!Και μενα κρατησε 4 ωρες,αλλα ειχε φερει ενα ειδικο μηχανημα απο Αθηνα ,ειδικα για να προσεξει τις φωνητικες χορδες και να μην τις τραυματησει.Ημουν βραχνιασμενη για 1-2 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...