Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Αυτη την τσιμεντοκολωνα την ειχα κι εγω...τρωγω

ντας εστω μονο μια μπουκια...tragic!! αλλα απ' το πρωτο δευτερο χαπι... αρχιζεις να επανερχεσαι!!! Στο σκανερ εισαι ξαπλωτη για κανενα εικοσαλεπτο αν θυμαμαι καλα.. δεν εγινε και τιποτα.... ολα θα πανε κατ' ευχην μην τα σκεφτεσαι καν...δεν αξιζει τοση ενεργεια.....Οσο για τις αποστασεις, καλα τα πας!!!!!!

αχ το χαπάκι μου... τ αναζητωωωωώ!! Να φύγει κ αυτό το πρήξιμο απο το λαιμό γτ μια ελαφριά δύσπνοια τη νιώθω που κ που..Κ τους είπα, δέχομαι μόνο καντάδες απο το μπαλκόνι μου κ κανένα γειά απο τη πόρτα του δωματίου.. αυτά για αρχή!! Ευχαριστώ πάρα πολύ.. Είναι ωραίο να μπορείς να μοιράζεσαι κ να βοηθάς τους υπολοίπους μ αυτά που μας συμβαίνουν.. Καλή επιτυχία κ στους υπολοίπους κ όλα περαστικά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Despina4321,βλεπω οτι εχεις περασει πολλα!!Τεσσερις φορες ιωδιο?Χαιρομαι που εισαι δυνατη και το αντιμετωπιζεις με κουραγιο ολο αυτο!!Μπραβο σου!!!Ευχομαι να ξεπερασεις γρηγορα ολη αυτη την περιπετεια!!Ηθελα να σε ρωτησω,αν μετα το χειρουργειο και το πρωτο ιωδιο,τι εικονα ειχαν οι λεμφαδενες?Γιατι κι εγω εχω αντιδραστικους και ειδικα ο ενας που ειναι 0,50 cm,ειναι υποηχοικος φλεγμονωδους αιτιολογιας.Στην αρχη μου ελεγαν οτι ειναι κατι που θα τους ανησυχει για παντα και θελει παρακολουθηση,ενω τωρα μου λενε οτι δεν ανησυχουν κι ας ειναι με φλεγμονη!!Περσι ηθελαν να μου κανουν παρακεντηση και βιοψια,αλλα μετα μου ειπαν οτι θα το παρακολουθουν!!Σε σενα πως ηταν η κατασταση?
ΑΓΑΠΗΤΗ ΣΟΝΙΑ,ΤΟ ΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΦΛΕΓΜΟΝΩΔΕΙΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ, ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΙΩΔΙΟ ΕΙΧΑ ΘΥΡΕΟΣΦΑΙΡΙΝΗ 20,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΑΖΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ.ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ Η ΘΥΡΕΟΣΦΑΙΡΙΝΗ ΣΤΟ 11, ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΩΣΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΓΙΑ ΠΕΤ-ΣΚΑΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΦΑΝΗΚΕ ΕΝΑΣ ΜΕΤΑΣΤΑΤΙΚΟΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΑΣ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ,ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ,ΑΞΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΑΚΡΙΒΗΣ.ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΑΓΧΟΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧ. ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑΝ ΤΟΝ ΜΕΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΛΕΜΦΑΔΕΝΑ,ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΠΕΤ-ΣΚΑΝ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΑΣ ΔΕΞΙΑ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ.ΤΟ ΠΕΤ-ΣΚΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ.ΕΣΥ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΘΥΡΕΟΣΦΑΙΡΙΝΗ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΧΑΠΙΟΥ;
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα ήθελα να ρωτήσω για το ολόσωμο μεταθεραπευτικό.. είναι να το κάνω τη Πέμπτη.. χρειάζετσι κάποια προετοιμασία? Μου είπαν να έχω φάει ελαφρά το προηγούμενο βράδυ.... Απλά φαντάζομαι οτι είσαι ξαπλωμένος ( με τα ρούχα ελπίζω ) κ περνάει η κάμερα απο πανω... Ελπίζω βέβαια να έχει συνέλθει κ το στομάχι μου μέχρι τη Πέμπτη αλλιώς θα έχω θέμα στο να ξαπλώσω εκεί για πόση ώρα!!!!!! γιατί κάτι βράδια τώρα τη βγάζω ορθή γωνία στον ύπνο απο τη τσιμεντοκολώνα που νιώθω οτι έχω καταπιει!!!!!
ΕΙΣΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΩΡΑ!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

konnoula ntita georgia ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο είναι πολύτιμο πραγματικά .θα το κάνω στο Ιατροπολις στο χαλανδρι. δυστυχώς δεν θα έχω λαπτοπ αλλα σίγουρα θα σας έχω στο μυαλό μου όλους ειστε μεγάλη παρηγοριά
ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟ ΙΑΤΡΟΠΟΛΙΣ;
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδια μπαινω αυριο για ιωδιο τέλος τα ψεμματα. η ψυχολογια μου εκει που ολο το προηγουμενο διατημα ειχε φτιαξει τωρα ξανα με κυριευει ο φοβος.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΑΝ ΟΝΕΙΡΟ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΑΝΑΠΑΥΣΗΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΗΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΣ,ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Despina4321 με διακοπη χαπιου ειχα Tg στο uptake 9,13,στο ιωδιο 12,9 και στο ολοσωμο 0,52,δηλαδη πολυ καλα.Τωρα πλεον με αγωγη ειμαι στο 0,14,γι αυτο και δεν τους ανησυχουν προφανως οι λεμφαδενες.Σου ευχομαι να πανε ολα καλα απο δω και περα γιατι παιδευτηκες παρα πολυ!!!

Dancer καλη επιτυχια στη θεραπεια σου!!Μην αγχωνεσαι και μην φοβασαι!!Ολα θα περασουν συντομα!!!Περιμενουμε νεα σου!!:)

Konnula,στο Θεαγενειο μας εδιναν μια μερα πριν το ολοσωμο, ενα μπουκαλακι καθαρτικο για να καθαρισει το εντερο και να φαμε μονο 1 γιαουρτι με 2 φρυγανιες.Η διαδικασια ειναι,οτι ξαπλωνεις με τα ρουχα στον αξονικο ,για λιγο παραπανω απο 1 ωρα,τιποτα αλλο!!Ποτε θα παρεις την θυροξινη σου?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia64;

Konnula' date='στο Θεαγενειο μας εδιναν μια μερα πριν το ολοσωμο, ενα μπουκαλακι καθαρτικο για να καθαρισει το εντερο και να φαμε μονο 1 γιαουρτι με 2 φρυγανιες.Η διαδικασια ειναι,οτι ξαπλωνεις με τα ρουχα στον αξονικο ,για λιγο παραπανω απο 1 ωρα,τιποτα αλλο!!Ποτε θα παρεις την θυροξινη σου?[/quote']

o ενδοκρινολόγος μου είπε θα ξεκινήσω αύριο μετά το ολόσωμο με thyrormone 1/4 νομιζω κάπως έτσι μου το είπε.. Θα τον ρωτήσω κ αύριο.. Πάντως, απο το βράδυ έχω κ κάτι ψιλοδύσπνοιες κ δν μπόρεσα να κοιμηθώ καθόλου καλά... Δεν έχω παράπονο πάντως.. Κ τούμπανο πρόσωπο- λαιμό αλλά κ στομάχι σε συνδυασμό με δύσπνοιες.. Το να δυσκολεύεσαι να πάρεις κ ανάσα,,,,,, πάει πολύ:evil::evil::evil: Κοντεύω μήνα χωρίς χάπι, νομίζω δεν πάει άλλο... Το uptake που έκανα πριν το ιώδιο έδειξε 4.8% . Δν μου ακούστηκε και πολύ καλό αλλά μου πε ο πυρηνικός οτι δεν έχει να κάνει και οτι είμαι πάρα πολύ αδύνατη κ έχω πολύ λεπτό λαιμό κ είναι λογικό προκειμένου να μη μου πείραζαν παραθυρεοειδή ή χορδές κτλ..

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι γι αυτό που ακούω αλλά κ μια ώρα.. ελπίζω να λέμε καμιά κουβεντούλα!!!!:P
ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΙΝΕΙΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΣΤΟ ΘΕΑΓΕΝΕΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΖΑΝ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΑ ΛΕΠΤΑ.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


despina4321 αν θέλεις μη γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις και διαβάζονται και δύσκολα :-)

Συμφωνω. Αναφερεται στους ορους χρησης του φορουμ και οποιος δε συμορφωνεται τρωει καρτα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...