Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ginger2 είμαι σίγουρη για αυτο που λες..οι ευαισθητοι άνθρωποι και αυτοι που τα κρατάνε όλα μέσα τους είναι πιο επιρεπείς..Το πιστεύω αυτο μιας και γω ανηκω σε αυτή την ομάδα των ανθρώπων..και να σου πω την αλήθεια το περιμενα κιόλας ότι όλο αυτο κάπου θα ξεσπάσει!Οσο για την ψυχολογία μου μετα την αφαίρεση του θυροειδη εχει επιδεινωθεί πολύ..Πολλά νευρα,μελαγχολία,άχγος..Επίσης το σημαντικό είναι οι άνθρωποι που είναι δίπλα σου να σε καταλαβαίνουν και να μην σε κοντράρουν ειδικά στη φάση που είμαστε!Αλλά ειναι θέμα λογικής δυστηχώς κάποιαι δεν το κατανοούν..και τι κάνεις;;;Υπομονή όπως πάντα...

χοριακή γιατι έκανες;;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κορίτσια στάλθηκε κατά λάθος.Ξανα γράφω.Αχ αυτό το άγχος.G inger ελπιζω να πάνε όλα καλά και να τελειώνει ς με το ιώδιο.Εμενα πάλι αμέσως μετά το χειρουργείο μου ήρθε περίοδος που την περίμενα, και μετά από 15 μέρες μου ξαναηρθε.Η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι ειναι αναμενόμενο αλλά το παρακολουθούμε.Και να σας ρωτήσω κι εσάς ενώ ο ύπνος μου μετά το χειρουργείο έχει στρώσει ,πολλές φορές όταν ξυπνάς το πρωί έχω το χέρι μου πάνω από την τομή κα πιεζω το σημείο εκείνο....Τέλος πάντων.Κι εγώ πιστεύω οτι το άγχος φταίει, εγώ πριν δύο χρόνια πιεστηκα παρά πολύ, και σωματικά και ψυχικά κάπου θα έβγαινε.....Είναι μέρες που παρόλη την αισιοδοξία νιώθω εξαντλημένη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tania κι εμενα η περιοδος εχει αποσυντονιστει. Προ χειρουργειου ερχοταν καθε 29-31 μερες Τον Νοεμβριο λοιπον μου ηρθε δυο μερες αφου χειρουργηθηκα δλδ στην 23η μερα κι αυτον τον μηνα την 24η ημερα, οποτε κατι γινεται λογω θυροειδους πολυ πιθανον λογω οτι ειναι εντελως αποσυντονισμενο το συστημα επειδη δεν παιρνω καθολου χαπι απο την ημερα της εγχειρησης. Που θα παει θα στρωσει.

Αυτο που κανεις με το χερι σου στον υπνο κι εγω πιστευω οτι φταιει το αγχος. Εγω ασπουμε στον υπνο βαζω τη γλωσσα πισω απο τα πανω μπροστα ουλα και πιεζω (το εκανα και πριν), αλλοι σφιγγουν τα δοντια τους και φτιαχνουν μασελακι για να μην το κανουν. Τι να κανουμε..ειμαστε ολοι με αγγχος στο φουλ. Ε και οπως και να το παρουμε, οτι και να μας λενε (οτι ενταξει μωρε δεν ειναι τιποτα, κι ολοι το εχουν κανει, και μακαρι ολοι να ειχανε αυτο κλπ κλπ κλπ) εμεις ειμαστε στο χορο και χορευουμε και ουσιαστικα μονοι μας το παιρναμε οοοοση υποστηριξη κι αν εχουμε απο τους γυρω μας. Η λεξη καρκινος και μονο, φτανει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες όλους ginger 2 έχεις τόσο δίκιο για άγχος και θυρεοειδή εγώ αγχώθηκα με κάτι μικρό αμέσως μίλησα με την ψυχολόγο τώρα που είμαι ξερυθμισμενη άγχος και νεύρα στο φουλ Tania 8980εμένα η περίοδος μου έρχεται στην ώρα της μετά το χειρουργείο αλλά έχω συνεχόμενες κολπίτιδες η γυναικολόγος μου μου λέει ότι επειδή είμαι ξερυθμιστη χωρίς t4 συμβαίνουν αυτά έβαψα το μαλλί μου το χρωμα που κάνω πάντα και βγήκε αντί για ξανθό χρωμα σκούρο καστανο και μου είπε η κομμώτρια ότι η απορρύθμιση φταιει !!η ιστολογική μου δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμα από βδομάδα σε βδομάδα μου λενε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες όλους ginger 2 έχεις τόσο δίκιο για άγχος και θυρεοειδή εγώ αγχώθηκα με κάτι μικρό αμέσως μίλησα με την ψυχολόγο τώρα που είμαι ξερυθμισμενη άγχος και νεύρα στο φουλ Tania 8980εμένα η περίοδος μου έρχεται στην ώρα της μετά το χειρουργείο αλλά έχω συνεχόμενες κολπίτιδες η γυναικολόγος μου μου λέει ότι επειδή είμαι ξερυθμιστη χωρίς t4 συμβαίνουν αυτά έβαψα το μαλλί μου το χρωμα που κάνω πάντα και βγήκε αντί για ξανθό χρωμα σκούρο καστανο και μου είπε η κομμώτρια ότι η απορρύθμιση φταιει !!η ιστολογική μου δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμα από βδομάδα σε βδομάδα μου λενε

Οι ιστολογικες στα δημοσια νοσοκομεια ειναι μια πονεμενη υποθεση. Η δικια μου βγηκε σε 6 εβδομαδες ενω μου ειχαν πει σε 3. Αν την κανεις εξω βγαινει σε 3 με 4 μερες. Οσο για το αγχος ειναι ο χειροτερος παραγοντας για την επιδεινωση των συμπτωμάτων που μπορει να εχει ο καθενας απο μας.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα εύχομαι!!

Ηθελα να ρωτήσω μετα απ το χειρουργείο σας έδωσε ο γιατρος σας κάποιες οδηγίες τι να προσέχετε;;Δηλαδή για τα βάρη..να μην φωνάζετε κ.τλ;Εμένα μου είπε να συνεχίσω να κάνω ότι έκανα πριν..γιατι έχω τους δικους μου και καμια φορα με κάνουν να αισθάνομαι άρρωστη..φυσικά δεν είπα να κάνω γενική το σπίτι..ούτε να πάω στο γήπεδο να ουρλιάζω..όλα με μέτρο.

μηλιά 5 τις τελευταίες 2 μέρες με έχουν πίασει κατι ενοχλήσεις..σαν τσουξίματα.Νομίζω οτι ειναι ουρολοίμωξη.Θα επισκεφτω το γυναικολογο λέω απο αυριο..αν και μ εχει πιάσει μια φοβια με τους γιατρους τωρα τελευταία..:):):)Τα νευρα που έχω είναι άλλο πράμα...:roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδω θαλαμος ιωδιου, εδω θαλαμος ιωδιου. μεχρι στιγμης τα πραγματα ειναι πολυ ευκολα και τσαμπα μαλλον τα ειχα κανει βουνο μεσα μου. Ηρθα πρωι πρωι εκανα το uptake οπου μου βρηκαν σχεδον μδν υπολειμα, με εστειλαν να φαω πρωινο οτι ηθελα (τερμα η διαιτα και κατα τις 10 και μιση μπηκα στο θαλαμο και λιγο αργοτερα μου εφεραν το χαπι που ειναι μια μικρη καψουλα. Νομιζω 80μκιουρι πηρα αλλα γενικα τα νουμερα θα τα πω αλλη στιγμη γιατι ημουν με ολιγο πανικ ακομα και αλλα μου λενε αλλα καταλαβαινω. Πριν λιγο μου εφεραν και γιαουρτι/μελι/φρυγανιες για μεσιμεριανο και το βραδυ τρωμε κανονικα. Γιατροι, νοσηλευτριες, δωματιο (3ος οροφος με θεα και ολο παραθυρο ), σερβις τα παντα αψογα, οργανωμενα κι ευχαριστα. Αυτα προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites

Εδω θαλαμος ιωδιου, εδω θαλαμος ιωδιου. μεχρι στιγμης τα πραγματα ειναι πολυ ευκολα και τσαμπα μαλλον τα ειχα κανει βουνο μεσα μου. Ηρθα πρωι πρωι εκανα το uptake οπου μου βρηκαν σχεδον μδν υπολειμα, με εστειλαν να φαω πρωινο οτι ηθελα (τερμα η διαιτα και κατα τις 10 και μιση μπηκα στο θαλαμο και λιγο αργοτερα μου εφεραν το χαπι που ειναι μια μικρη καψουλα. Νομιζω 80μκιουρι πηρα αλλα γενικα τα νουμερα θα τα πω αλλη στιγμη γιατι ημουν με ολιγο πανικ ακομα και αλλα μου λενε αλλα καταλαβαινω. Πριν λιγο μου εφεραν και γιαουρτι/μελι/φρυγανιες για μεσιμεριανο και το βραδυ τρωμε κανονικα. Γιατροι, νοσηλευτριες, δωματιο (3ος οροφος με θεα και ολο παραθυρο ), σερβις τα παντα αψογα, οργανωμενα κι ευχαριστα. Αυτα προς το παρον!

Μπράβο κορίτσι μου!!!Όλα καλά θα πάνε!!! περιμένουμε νέα!!!!! Φιλιά πολλά!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...