Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

alice.2 οντως η ζωη συνεχιζεται μετα την επεμβαση..προσωπικα απο την πρωτη μερα που βγηκα απο την κλινικη εβαλα ηλεκτρικη και σφουγγαριζα... ο συζυγος για μια βδ σχεδον μου απαγορευσε να βγαινω στο κρυο, για να μην αρρωστησω, μου ειπε οτι του το ειπε ο γιατρος αλλα δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια.δουλεια ( κανω ιδιαιτερα μαθηματα) πηγα μετα απο 5 μερες και γενικα ο γιατρος δεν μου απαγορευσε κατι.. ισα ισα επειδη ειχα προβλημα με τη φωνη μου μου ειπε να μιλαω συνεχεια και ας την κουραζω, ωστε ανοιξει.... α!!!!! και αντιλιακο στην τομη χειμωνα καλοκαιρι αν και εγω συνηθως το ξεχνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα και εγώ πήρα μια χαρα τηλεφωνικως μου είπαν ότι η ιστολογική μου έδειξε αδένωμα άρα δεν κάνω ιώδιο εύχομαι και εγώ τα καλύτερα σε όλες σας και εγώ ανακουφιστικά Tania 8980!!Alice 2θα τα έχουμε μέχρι να ρυθμιστούμε αύριο ξεκινάω eutrox 150 μου είπε η γιατρός

Link to comment
Share on other sites

Ginger2 μια χαρά!Είδες..ούτε σε ξενοδοχείο να ήσουν..Πές οτι είσαι σε διακοπές.Πάρε και κανα βιβλίο να διαβάζεις,θα περασουν γρηγορα οι μέρες:D:D:D:D:D:D
Αλήθεια το πήρες μαζί σου; laptop, βιβλία,κινητο;

Και παντα ολα εχω παρει. Λαπτοπ, ταμπλετα, κινητο, βιβλιο, περιοδικο και σταυρολεξα. Κι εδω ομως εχουν βιβλια, περιοδικα, τηλεοραση, στερεοφωνικο, wi-fi και τηλεφωνο που μπορεις να παιρνεις σταθερα εντος ελλαδας και κινητα χωρις χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενη! Σήμερα ή γιατρός μου μου είπε πως δε χρειάζεται να κάνω ιώδιο!Ουφ ανακούφιση! Εύχομαι το καλύτερο σε όλες σας!

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εγώ πήρα μια χαρα τηλεφωνικως μου είπαν ότι η ιστολογική μου έδειξε αδένωμα άρα δεν κάνω ιώδιο εύχομαι και εγώ τα καλύτερα σε όλες σας ������ και εγώ ανακουφιστικά Tania 8980!!Alice 2θα τα έχουμε μέχρι να ρυθμιστούμε αύριο ξεκινάω eutrox 150 μου είπε η γιατρός

Μπραβοοοοοοοοοο:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Alice και Dama εμενα ο χειρουργος μου μου ειχε πει την επομενη κιολας του χειρουργειου οτι μπορω να επιστρεψω σε οτι εκανα κανονικα. Δεν μου απαγορεψε τιποτα ουτε μου ειπε για προφυλαξεις απο κατι. Βεβαια εγω δεν εκανα απο μονη μου καποια πραγματα μεχρι να συνελθω αλλα λιγο πολυ ολες ξερουμε ποτε πρεπει να κανουμε κατι ΄οχι. Το σωμα μας μας μιλαει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα εδω στο θαλαμο, αυριο πρωι πρωι λογικα βγαινω κι ανυπομονω. Ναι μεν ειναι ευκολα σχετικα τελικα τα πραγματα μονο η βαρεμαρα του οτι δεν εχεις να κανεις απολυτως τιποτα περαν του να καθεσαι ειναι καπως. Κατα τ αλλα μας προσεχουν κι ολα βαινουν καλως αλλα σαν το σπιτι μου σπιτακι μου δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενη! Σήμερα ή γιατρός μου μου είπε πως δε χρειάζεται να κάνω ιώδιο!Ουφ ανακούφιση! Εύχομαι το καλύτερο σε όλες σας!

Mπράβο Τάνια!!Εύχομαι να είσαι πάντα γερή και δυνατή και να μην χρειαστείς ποτέ πια να περάσεις δοκιμασίες με την υγεία σου!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εγώ πήρα μια χαρα τηλεφωνικως μου είπαν ότι η ιστολογική μου έδειξε αδένωμα άρα δεν κάνω ιώδιο εύχομαι και εγώ τα καλύτερα σε όλες σας ������ και εγώ ανακουφιστικά Tania 8980!!Alice 2θα τα έχουμε μέχρι να ρυθμιστούμε αύριο ξεκινάω eutrox 150 μου είπε η γιατρός

μηλιά μπράβο και σε σένα!!!Εφυγε το άγχος σου ε;;Ευχομαι να ρυθμιστεις γρήγορα και να πάνε ολα καλα απο δω και πέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Ginger2με το καλό ναβγεις τώρα μίλησε η ραδιενέργεια όλα τέλεια θα πάνε Alice.2 να ρυθμιστω θέλω euthyrox 137 μουδινει όχι 150 εγώ μπερδεύτηκα να σας πω εμένα μου βρήκαν αδένωμα από οξυφιλα κυτταρρα hurtle δεν ήταν καρκινικό είναι σαν υποκατηγορία των θηλακιωδων για αυτό ήταν μπερδεμένη η fna μόλις ακουνε οξυφιλα σου λένε χειρουργείο αμέσως ευτυχώς δεν ήταν καρκίνος από οξύφυλλα γλίτωσα απο μεγάλο μπελά.πήρα πυρηνικό δεν δίνουν ιώδιο στο αδένωμα να σας ρωτήσω αυτό που λένε ότι μπορεί να ξαναγίνουν όζοι και ας έχει γίνει χειρουργείο ισχύει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ginger2με το καλό ναβγεις τώρα μίλησε η ραδιενέργεια όλα τέλεια θα πάνε Alice.2 να ρυθμιστω θέλω euthyrox 137 μουδινει όχι 150 εγώ μπερδεύτηκα να σας πω εμένα μου βρήκαν αδένωμα από οξυφιλα κυτταρρα hurtle δεν ήταν καρκινικό είναι σαν υποκατηγορία των θηλακιωδων για αυτό ήταν μπερδεμένη η fna μόλις ακουνε οξυφιλα σου λένε χειρουργείο αμέσως ευτυχώς δεν ήταν καρκίνος από οξύφυλλα γλίτωσα απο μεγάλο μπελά.πήρα πυρηνικό δεν δίνουν ιώδιο στο αδένωμα να σας ρωτήσω αυτό που λένε ότι μπορεί να ξαναγίνουν όζοι και ας έχει γίνει χειρουργείο ισχύει?

Εμένα η fna έδειχνε στο συμπέρασμα οτι υπάρχουν άτυπα κύτταρα και υποψία κακοήθειας.Τώρα τι να πω..Επίσης στην ανάλυση απο πάνω έλεγε οτι υπάρχουν πολλά θυλακικά κύτταρα.Τι τύπος είναι και άν τελικά είναι θα το μάθω σε λίγες μέρες πιστεύω.Χριστουγεννιάτικο δωράκι απ ότι φαίνεται:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η fna έδειχνε στο συμπέρασμα οτι υπάρχουν άτυπα κύτταρα και υποψία κακοήθειας.Τώρα τι να πω..Επίσης στην ανάλυση απο πάνω έλεγε οτι υπάρχουν πολλά θυλακικά κύτταρα.Τι τύπος είναι και άν τελικά είναι θα το μάθω σε λίγες μέρες πιστεύω.Χριστουγεννιάτικο δωράκι απ ότι φαίνεται:tongue:

Alice.2η άτιμη fna λέει στην ανάλυση οξυφιλου τύπου κύτταρα και μεταβατικές μορφές αυτών υπερπλαστικες κλπ συμπέρασμα ευρήματα ύποπτα με νεόπλασμα από οξυφιλου τύπου κύτταρα εκεί η ενδοκρινολόγος μου είπε όταν βγαίνει αυτό είναι η καρκίνος hurtle η αδένωμα hurtle επειδή φοβήθηκε και αυτή μιλήσαμε με πυρηνικό μας είπε ότι ο καρκίνος hurtle παίρνει ιώδιο και όταν μου είπαν ότι είναι αδένωμα ηρεμησαααα:rolleyes: Μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι τα οξυφιλα είναι σαν υποτυπος των θηλακιωδων στα οξυφιλα πάντα η fna βγαίνει με υποψία όταν γινη ιστολογική τότε φαίνεται αν είναι αδένωμα η καρκίνος κανας άλλος με οξυφιλα???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!Μηλιά χαρηκα πάρα πολύ! Μπράβο!alice 2 εύχομαι και τα καλύτερα σε σένα, ελπίζω γρήγορα να εχεις αποτελέσματα(μπορεί να μη γνωριζομαστε αλλά όλο αυτό το περνάμε μαζί, οπότε σε έχω στο μυαλόου). Ginger βγηκες ή όχι ακόμα;;; Περιμένουμε νεότερα! Επιπλέον οι συμβουλές του χειρουργού μετά το χειρουργείο ήταν 15 μερες ξεκούραση.Εγω βέβαια στις 10 μέρες γύρισα στη δουλειά(φροντιστήριο,ιδιαιτερα) δουλειές όμως έκανα μετά τις 15 μέρες.Νομιζω πάντως ότι εμείς οι ίδιες νοιωθουμε πότε είμαστε έτοιμες!Πάντως αναφορικά με το ιώδιο το δικό μου είναι θηλωδης καρκίνος κλασικου τυπου αλλά είναι 0,5 χιλιοστά και πυρηνικός και ενδοκρινολογος πως είναι πολύ μικρό για να πάρω ιώδιο.Βεβαια στο δίμηνο θα κάνω πάλι υπερηχο μεγάλο, και κάποια στιγμή θα σταματήσουμε το χάπι για να κάνουμε έλεγχο θυρεοσφαιρινης(ακόμα αυτό δεν το έχω καταλάβει τι είναι και τι δείχνει).Θα είμαστε εδώ να τα λέμε!!! Ειλικρινά Πάντως θετική σκέψη,δυναμη και αισιοδοξία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Χαιρομαι πολυ με τα καλα σας νεα (οτι δεν χρειαζεστε ιωδιο) κι ελπιζω ολοι να εχουν τετοια καλα αποτελεσματα! Εγω βγηκα χθες πρωι πρωι. 8-8μιση ερχεται ο γιατρος, σε μετραει σε ενημερωνει για τα σχετικα (γραπτως και προφορικως) και σε ...απελευθερωνει. Ολοσωμο σπινθηρογραφημα εχω την Δευτερα. Τελικα πηρα 80 m.curi. Εγω ειχα εξωθυροειδικη επεκταση αλλα εντος χειρουργικων οριων δλδ απο οτι μου ειπαν ολοι (χειρουργος, πυρηνικος και ενδοκρινολογος) δεν ειχε παει πουθενα αλλου ουτε ειχε διηθηση αλλα αυτος ηταν ο λογος που πηρα ιωδιο.

Τωρα θα ξεκινησω μετα το ολοσωμο το χαπι κι ελπιζω να ρυθμιστω γρηγορα. Θα παρω euthyrox 100 για μια εβδομαδα και μετα 200.

Η διαδικασια τελικα του ιωδιου ειναι οκ. Περναει δλδ γρηγορα. Εγω το ειχα κανει βουνο και βεβαια δεν ειμαι η μονη αφου απο οτι εμαθα ολοι περιπου στα ιδια πλαισια αγχους κινουμαστε με αυτη την ιστορια. Και ειναι απολυτα δικαιολογημενο εφοσον περιεχει αυτη την παλιολεξη..καρκινος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...