Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Τρεμουλο


deppy85

Recommended Posts

Απο θεσσαλονικη εμεις. Μπα με το μηλο λιγο σκουρα..εχθες απο τις δυο κουταλιες φαγαμε τη μια με το ζορι..λογικα δν ξερει πως να διαχειριστει την μπουκια κ την βγαζει εξω με τη γλωσσα του..μαλλον τον ξινιζει κ λιγο.. ειδομεν!εσεις θα ξεκινησετε φρουτακι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , deppy85 είπε:

Απο θεσσαλονικη εμεις. Μπα με το μηλο λιγο σκουρα..εχθες απο τις δυο κουταλιες φαγαμε τη μια με το ζορι..λογικα δν ξερει πως να διαχειριστει την μπουκια κ την βγαζει εξω με τη γλωσσα του..μαλλον τον ξινιζει κ λιγο.. ειδομεν!εσεις θα ξεκινησετε φρουτακι;

Λογικό αυτό με το κουτάλι όλα τα μωράκια το παθαίνουν στην αρχή.  Θέλει υπομονή.  Εμείς δεν ξέρω ακόμα.  Την Δευτέρα θα δούμε την παιδίατρο και θα το συζητήσω.  Εκείνη την τελευταία φορά πάντως δεν μου ανέφερε κάτι οπότε ίσως το υπολογίζει για αργότερα.  

Και αν δεν τρώει το μήλο του τώρα έχετε κάποια άλλη εναλλακτική? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρα ανα τρεις μερες αλλαζουμε φρουτο..σημερα ειναι η τριτη φορα με μηλο και απο αυριο αχλαδι..και μετα απο τρεις μερες μπανανα..και μετα απο τρεις μερες ολα μαζι..πιστευω το αχλαδι οντας πιο γλυκο να του αρεσει περισσοτερο..με την μπανανα νομιζω δ ε ν θα εχει θεμα γιατι ηδη πριν απο κανενα μηνα του εδινα λιγο στο δαχτυλο να γλειφει κ εδειχνε πως του αρεσει..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deppy85 είπε:

Με τη σειρα ανα τρεις μερες αλλαζουμε φρουτο..σημερα ειναι η τριτη φορα με μηλο και απο αυριο αχλαδι..και μετα απο τρεις μερες μπανανα..και μετα απο τρεις μερες ολα μαζι..πιστευω το αχλαδι οντας πιο γλυκο να του αρεσει περισσοτερο..με την μπανανα νομιζω δ ε ν θα εχει θεμα γιατι ηδη πριν απο κανενα μηνα του εδινα λιγο στο δαχτυλο να γλειφει κ εδειχνε πως του αρεσει..

Α κατάλαβα. Μπράβο. Εγώ δεν έχω τολμήσει να της δώσω τίποτα να δοκιμάσει.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλημερα!!καλα ειμαστε.ναι τα συνηθησε τα φρουτα του..του αρεσουν πολυ απο οτι φαινεται..βασικα να σου πω την αληθεια εμεις τα ξεκινησαμε απο τον τεταρτο μηνα γιατι επαιρνε αρκετο βαρος με το γαλα..ειμαστε πολυ φαγανοι αν και δεν εκανα κθλ υπερβολες στην ποσοτητα.εσεις τι κανετε;ενταξει με το εμβολιο;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, deppy85 είπε:

Καλημερα!!καλα ειμαστε.ναι τα συνηθησε τα φρουτα του..του αρεσουν πολυ απο οτι φαινεται..βασικα να σου πω την αληθεια εμεις τα ξεκινησαμε απο τον τεταρτο μηνα γιατι επαιρνε αρκετο βαρος με το γαλα..ειμαστε πολυ φαγανοι αν και δεν εκανα κθλ υπερβολες στην ποσοτητα.εσεις τι κανετε;ενταξει με το εμβολιο;

Ναι ευτυχώς όλα καλά. .εμείς με το βάρος μας οριακά. Μας είπε ότι έπρεπε να έχει διπλασιασει το βάρος της γέννησης,  δηλαδή να είναι 6 κιλά ενώ είναι 5.5. Δεν με ανησυχεί όμως. .την ταΐζω κάθε 2 ώρες. Δεν μπορώ να την πιέζω να τρώει περισσότερο από όσο θέλει.  Απλά δεν θα φάει.. εξάλλου είναι ένα πάρα πολύ ζωηρο μωρό. .Εσύ έχεις κόψει θηλασμους τώρα με τα φρούτα? ? Περίοδος σου έχει έρθει? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ναι ευτυχώς όλα καλά. .εμείς με το βάρος μας οριακά. Μας είπε ότι έπρεπε να έχει διπλασιασει το βάρος της γέννησης,  δηλαδή να είναι 6 κιλά ενώ είναι 5.5. Δεν με ανησυχεί όμως. .την ταΐζω κάθε 2 ώρες. Δεν μπορώ να την πιέζω να τρώει περισσότερο από όσο θέλει.  Απλά δεν θα φάει.. εξάλλου είναι ένα πάρα πολύ ζωηρο μωρό. .Εσύ έχεις κόψει θηλασμους τώρα με τα φρούτα? ? Περίοδος σου έχει έρθει? 

Τονια μου τα μωρακια που θηλαζουν μπορει να διπλασιασουν το βαρος γεννησης κ στους 6μηνες,μην αγχωνεσαι κ για αυτο.λαθος του γιατρου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφωνω με την Βίκυ..

Εμένα τον προηγούμενο μήνα μου πήρε μόνο 200γρ αυτόν τον μήνα 532 αγχωθηκα και το είπα στην παιδίατρο.Ότι κάτι κάνω λάθος γιατί θα έπρεπε να είχε διπλασιασει το βάρος της και μου λέει ποιος στο είπε αυτό στους 6 μήνες το διπλασιαζουν.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

Τονια μου τα μωρακια που θηλαζουν μπορει να διπλασιασουν το βαρος γεννησης κ στους 6μηνες,μην αγχωνεσαι κ για αυτο.λαθος του γιατρου

 

πρίν από 33 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα συμφωνω με την Βίκυ..

Εμένα τον προηγούμενο μήνα μου πήρε μόνο 200γρ αυτόν τον μήνα 532 αγχωθηκα και το είπα στην παιδίατρο.Ότι κάτι κάνω λάθος γιατί θα έπρεπε να είχε διπλασιασει το βάρος της και μου λέει ποιος στο είπε αυτό στους 6 μήνες το διπλασιαζουν.

Όχι κορίτσια μου δεν αγχώνομαι. Γενικά δεν συμφωνώ πολύ με τη γιατρό στο θέμα του πως πρέπει να τρώει αλλά δεν σκάω. .κάνω αυτόπου νομίζω και το παιδί είναι μια χαρά. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια σορυ για την καθυστερηση αλλα με τη δουλεια κ το μωρο δν προλαβαινω ουτε το κινητο μου ναδω.εμεις απο σημερα ξεκιναμε κ σουπες.γεννηθηκαμε 4130 κ ειμαστε πλεον 9 κιλα στους 4,5 μηνες..σταματησα να τον θηλαζω μολις γιναμε 4 μηνων γτ το γαλα μου λιγοστεψε παρα πολυ..αυτο δν το ηξερα τονια μ οτι πρεπει να διπλασιαζεται το βαρος τους αλλα οπως λεει κ η βικι στο εξαμηνο θα ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, deppy85 είπε:

Καλημερα κοριτσια σορυ για την καθυστερηση αλλα με τη δουλεια κ το μωρο δν προλαβαινω ουτε το κινητο μου ναδω.εμεις απο σημερα ξεκιναμε κ σουπες.γεννηθηκαμε 4130 κ ειμαστε πλεον 9 κιλα στους 4,5 μηνες..σταματησα να τον θηλαζω μολις γιναμε 4 μηνων γτ το γαλα μου λιγοστεψε παρα πολυ..αυτο δν το ηξερα τονια μ οτι πρεπει να διπλασιαζεται το βαρος τους αλλα οπως λεει κ η βικι στο εξαμηνο θα ειναι μια χαρα!

Ούτε εγώ το ήξερα αλλά και να το ήξερα δεν θα έκανα κάτι διαφορετικα.  Μπορει να ακούγεται λίγο χύμα και γενικά δεν είμαι έτσι αλλά εφόσον βλέπω ένα ζωηρό και χαρούμενο μωρό με πολλές λερωμενες πάνες την ημέρα για μένα όλα είναι μια χαρά.  Και επειδή από τότε που γέννησα βλέπω ότι πολλοί γιατροί πάνε να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι είμαι πολύ ουδέτερη και τα σκέφτομαι όλα λίγο παραπάνω. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα κανεις κοριτσι..προσωπικα εχω βαρεθει να μου λενε ολοι τι να κανω και πως να το κανω..πιστευω πως η καθεμια μας ξερει καλυτερα το μωρο της απο οποιονδηποτε!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, deppy85 είπε:

Και πολυ καλα κανεις κοριτσι..προσωπικα εχω βαρεθει να μου λενε ολοι τι να κανω και πως να το κανω..πιστευω πως η καθεμια μας ξερει καλυτερα το μωρο της απο οποιονδηποτε!

Αχ. .Αυτό ξαναπες το!!!!  Πραγματικά έλεος με όλους τους ειδικούς και τους ξερολες! !!! Λες και εμείς δεν ενδιαφερομαστε αρκετά και περιμένουμε κάποιον άλλο!! Τέλος πάντων. Εσένα τελικά σου έχει έρθει περίοδος? ? Σε ρωτάω γιατί είμαστε στους ίδιους μήνες. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ηρθε απο τον πρωτο μηνα..δυο μερες πριν σαραντισω.πολυ αιμα και για πολλες μερες τους πρωτους δυο μηνες..απο εκει κ επειτα μου ερχεται κανονικα..εσενα σ ηρθε;να πω την αληθεια μ φανηκε παραξενο που μ ηρθε γιατι θηλαζα αλλα ο γιατρος χαρηκε οταν του ειπα οτι αδιαθετησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...