Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Σήμερα χαλαρή μέρα για έναν καφέ πήγαμε με τον άντρα μου και ένα ζευγάρι ακόμα όπου η κοπέλα γεννάει Ιούλιο.. και τώρα το βραδάκι πιαστηκαμε να φτιάξουμε μια συρταριερα και μόνο τα συρτάρια πρέπει να βάλουμε και έτοιμη.. μας έμεινε η κουρτίνα ένα ράφι και ένα αυτοκόλλητο τοίχου..

 

Εσείς πως είστε?? 

 

Aετοιμαζετε το παιδικό τι ωραία.αν θες ανέβασε φωτογραφία να το δούμε όταν το τελειώσεις.

 

9 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

γεια σας κοριτσια!

χαθηκα λιγο γιατι στις 15 Ιουλιου βαφτιζουμε τον μικρο μας και χω προετοιμασιες οπως καταλαβαινετε! Σε 2-3 μερες θα παω γιατρο..εχω καπου 20 μερες να παω..απο τις 8/6. θα χει μεγαλωσει η μπουμπου! Ολα καλα πανε..αρχες του Ιουλη θα εγκατασταθω στους γονεις μου για να ξεκουραστω λιγο. Ευτυχως δεν εχω πεθερικα κοντα...ουτε και οι γονεις μου ειναι ιδιαιτερα κοντα. Μας χωριζει μια θαλασσα-30λεπτα με το φερυμποτ! Ειμαι κ γω περιεργη κ δε θελω να χωνονται μες στα ποδια μου κ να χουν αποψη. Σιγουρα ειναι μεγαλη βοηθεια να σου μαγειρευουν καθε μερα..η να σου κρατανε το παιδι 1-2 ωρες ωστε να κοιμηθεις λιγο η να κανεις ενα μπανιο...αλλα μπροστα στην ψυχικη μου υγεια κ ηρεμια..δε θελω καμια βοηθεια! Θα γινεται χαμος με τα δυο μωρα μες στο σπιτι,αλλα θα τα καταφερω!!!

Φτασαμε 7ο κ δεν πηρα χαμπαρι ποτε!!! 

κουραγιο σε ολες μας..λιγο εμεινε!!!

Πω σε τέτοιο μήνα και θα βαφτίσεις .μπράβο και καλό κουράγιο. Πως θα τον πείτε?? Νομίζω το να έχεις κοντά η μακριά πεθερικά και γονείς έχει και κατά και υπέρ. Φυσικά εγώ δεν ξέρω ακόμα πόσο θα δυσκολευτω οπότε θα δειξει μετά τη γέννα τι είναι καλύτερο. Ναι έμεινε λίγο αν το καλοσκεφτούμε. Και φτάσαμε στον 7ο και εγώ σε 2 εβδομαδες μπαίνω στον 8ο (31 εβδομάδων).

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

γεια σας κοριτσια!

χαθηκα λιγο γιατι στις 15 Ιουλιου βαφτιζουμε τον μικρο μας και χω προετοιμασιες οπως καταλαβαινετε! Σε 2-3 μερες θα παω γιατρο..εχω καπου 20 μερες να παω..απο τις 8/6. θα χει μεγαλωσει η μπουμπου! Ολα καλα πανε..αρχες του Ιουλη θα εγκατασταθω στους γονεις μου για να ξεκουραστω λιγο. Ευτυχως δεν εχω πεθερικα κοντα...ουτε και οι γονεις μου ειναι ιδιαιτερα κοντα. Μας χωριζει μια θαλασσα-30λεπτα με το φερυμποτ! Ειμαι κ γω περιεργη κ δε θελω να χωνονται μες στα ποδια μου κ να χουν αποψη. Σιγουρα ειναι μεγαλη βοηθεια να σου μαγειρευουν καθε μερα..η να σου κρατανε το παιδι 1-2 ωρες ωστε να κοιμηθεις λιγο η να κανεις ενα μπανιο...αλλα μπροστα στην ψυχικη μου υγεια κ ηρεμια..δε θελω καμια βοηθεια! Θα γινεται χαμος με τα δυο μωρα μες στο σπιτι,αλλα θα τα καταφερω!!!

Φτασαμε 7ο κ δεν πηρα χαμπαρι ποτε!!! 

κουραγιο σε ολες μας..λιγο εμεινε!!!

Έχεις πολύ καιρό να πας να τη δεις και εγώ Πέμπτη πάλι γιατρό..Χαχα και εγώ περίεργη είμαι δεν είσαι η μόνη.. εννοείτε θα τα καταφέρεις δεν γίνετε να σε βοηθάνε  και για πάντα.. θα βρείτε τις ισορροπίες σας..

Περνάει γρήγορα ο καιρός.. υπομονή λίγο ακόμα όπως το πες!

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Aετοιμαζετε το παιδικό τι ωραία.αν θες ανέβασε φωτογραφία να το δούμε όταν το τελειώσεις.

Αμε όταν το τελειώσω θα ανεβάσω αν γίνετε.. να δούμε πότε χαχα.. 

Ρε κορίτσια νυσταζετε ακόμα?? Εμένα δεν λέει να υποχωρήσει με τίποτα η υπνηλία 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια!Πήρα τις εξετάσεις από την καμπύλη γλυκόζης.Οι τιμές είναι: 84,143 κι 160.Τη δεύτερη ώρα ανέβηκε,οπότε λογικά θα πρέπει να κόψω τους υδατάνθρακες.Σήμερα έχω ραντεβού με τη γιατρό μου.Θα δούμε τι θα μου πει.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Aετοιμαζετε το παιδικό τι ωραία.αν θες ανέβασε φωτογραφία να το δούμε όταν το τελειώσεις.

 

Πω σε τέτοιο μήνα και θα βαφτίσεις .μπράβο και καλό κουράγιο. Πως θα τον πείτε?? Νομίζω το να έχεις κοντά η μακριά πεθερικά και γονείς έχει και κατά και υπέρ. Φυσικά εγώ δεν ξέρω ακόμα πόσο θα δυσκολευτω οπότε θα δειξει μετά τη γέννα τι είναι καλύτερο. Ναι έμεινε λίγο αν το καλοσκεφτούμε. Και φτάσαμε στον 7ο και εγώ σε 2 εβδομαδες μπαίνω στον 8ο (31 εβδομάδων).

καλησπερα κοριτσια οσον αφορα την βαφτιση εμεις βαφτισαμε με τον αντρα  μου το σαββατο 27 εβδομαδων εγω κοριτσια τα φτησα πολυ κουρασει ειχε βαρηνει η κοιλια μ κ ποναγα δεν το χαρηκα καθολου ετσι οπως ενιωθα μολις ηρθαμε σπιτι μετα απο το τραπεζι ξαπλωσα κ εβλεπες την κοιλια μου να κανει εξογκωματα.... 

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Έχεις πολύ καιρό να πας να τη δεις και εγώ Πέμπτη πάλι γιατρό..Χαχα και εγώ περίεργη είμαι δεν είσαι η μόνη.. εννοείτε θα τα καταφέρεις δεν γίνετε να σε βοηθάνε  και για πάντα.. θα βρείτε τις ισορροπίες σας..

Περνάει γρήγορα ο καιρός.. υπομονή λίγο ακόμα όπως το πες!

Αμε όταν το τελειώσω θα ανεβάσω αν γίνετε.. να δούμε πότε χαχα.. 

Ρε κορίτσια νυσταζετε ακόμα?? Εμένα δεν λέει να υποχωρήσει με τίποτα η υπνηλία 

αχ ποσα θα ηθρλα κ εγω να κοιμαμαι εγω το ματι γαριδα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ε τι να κάνουμε..βαφτίζουμε τώρα που ναι 16 μηνών ο μικρός γιατί μετά δε θα χωράει στην κολυμπήθρα! χαχα

Νωρίτερα δεν μπορούσαμε ούτε εμείς ούτε οι νονές λόγω δουλειάς και οικονμικών!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά...μια μέρα είναι...και μάλιστα χαράς! θα περάσει...

Το ίδιο σκέφτομαι και για τη γέννα...μια μέρα επίπονη που θα φέρει τόση χαρά !!!

Α! Αλέξιος θα ονομαστεί ο γιος μου (κάποια ρώτησε) λόγω ημέρας γέννησης που συνέπεσε με τη γιορτή του Αγίου και γιατί μ αρέσει πολύ τ όνομα :-).


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Γεια σας, κορίτσια!Πήρα τις εξετάσεις από την καμπύλη γλυκόζης.Οι τιμές είναι: 84,143 κι 160.Τη δεύτερη ώρα ανέβηκε,οπότε λογικά θα πρέπει να κόψω τους υδατάνθρακες.Σήμερα έχω ραντεβού με τη γιατρό μου.Θα δούμε τι θα μου πει.

Ναι είναι ανεβασμένη.πες μας τι σου είπε ο γιατρός..

@Sofaki91 εγώ δεν έχω υπνηλία αλλά κοιμάμαι αρκετά και καλά.δηλαη το βράδυ κλείνω ένα 10 ωρο και μπορεί να κοιμηθώ και μεσημέρι.

@sweet mommy υπέροχο όνομα.εγω δεν θέλω να σκέφτομαι τη γέννα ακόμα χαχα.τρομοκρατουμαι..

Άρχισε η πεθερά μου να πλένει τα μωρουδιαλα σήμερα γτ θα φύγει τώρα τέλος του μήνα για 5 μέρες θα γυρίσει μια βδομάδα και θα ξαναφυγει 15 μέρες τον Ιούλιο και θέλει να είναι έτοιμα για το μωρό.γτ όταν γυρίσει θα είμαι ήδη 34 εβδομάδων.

Μου έφερε και η μαμά μου χθες 2-3 φορεματακια και ένα μπουφάν για 2 χρόνων που τα είχε κρατημενα από μένα και τις αδελφές μου πολύ χάρηκα ,μαζί με ένα παπλωματακι. Νταξει της είπα βιάζεσαι λίγο. Αλλά έχει αρχίσει να ανυπομονεί κι αυτή.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από τη γιατρό μου.Θα πρέπει να επισκεφτω ενδοκρινολόγο για να μου δώσει διατροφή και να μετράω τα σάκχαρα.Το μωρό είναι μια χαρά.Στην 28η εβδομάδα 1100γρ.Δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ε τι να κάνουμε..βαφτίζουμε τώρα που ναι 16 μηνών ο μικρός γιατί μετά δε θα χωράει στην κολυμπήθρα! χαχα

Νωρίτερα δεν μπορούσαμε ούτε εμείς ούτε οι νονές λόγω δουλειάς και οικονμικών!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά...μια μέρα είναι...και μάλιστα χαράς! θα περάσει...

Το ίδιο σκέφτομαι και για τη γέννα...μια μέρα επίπονη που θα φέρει τόση χαρά !!!

Α! Αλέξιος θα ονομαστεί ο γιος μου (κάποια ρώτησε) λόγω ημέρας γέννησης που συνέπεσε με τη γιορτή του Αγίου και γιατί μ αρέσει πολύ τ όνομα :-).

Ωραίο όνομα..χαχα μια χαρά ηλικία είναι τόσο..  ναι μωρε μια μερούλα είναι όλα καλά θα πάνε κοιτάξτε να την ευχαριστηθείτε τώρα όσο για τη γέννα πάλι ναι μεν μια μέρα είναι Αλλά δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί και πόση ώρα θα διαρκέσει :-P 

 

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ναι είναι ανεβασμένη.πες μας τι σου είπε ο γιατρός..

@Sofaki91 εγώ δεν έχω υπνηλία αλλά κοιμάμαι αρκετά και καλά.δηλαη το βράδυ κλείνω ένα 10 ωρο και μπορεί να κοιμηθώ και μεσημέρι.

@sweet mommy υπέροχο όνομα.εγω δεν θέλω να σκέφτομαι τη γέννα ακόμα χαχα.τρομοκρατουμαι..

Άρχισε η πεθερά μου να πλένει τα μωρουδιαλα σήμερα γτ θα φύγει τώρα τέλος του μήνα για 5 μέρες θα γυρίσει μια βδομάδα και θα ξαναφυγει 15 μέρες τον Ιούλιο και θέλει να είναι έτοιμα για το μωρό.γτ όταν γυρίσει θα είμαι ήδη 34 εβδομάδων.

Μου έφερε και η μαμά μου χθες 2-3 φορεματακια και ένα μπουφάν για 2 χρόνων που τα είχε κρατημενα από μένα και τις αδελφές μου πολύ χάρηκα ,μαζί με ένα παπλωματακι. Νταξει της είπα βιάζεσαι λίγο. Αλλά έχει αρχίσει να ανυπομονεί κι αυτή.

Α σούπερ εγώ ξυπνάω νωρίς σχετικά λόγω της δουλειάς του άντρα μου και μετά δύσκολα να ξανακοιμηθώ πιανομαι και με δουλειές αν τύχει μεσημέρι Καλώς.. Αλλά νιώθω ότι δεν χορταίνω με τίποτα..

Α τα κάνετε από τώρα ε?? Μια Χαρούλα.. εγώ θα περιμένω τη μαμά μου που θα έρθει Αύγουστο και θα τα πλυνουμε τότε.. 

Χαχα όσο πλησιάζει ο καιρός τρελαίνονται και οι γύρω μας..

2 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Μόλις γύρισα από τη γιατρό μου.Θα πρέπει να επισκεφτω ενδοκρινολόγο για να μου δώσει διατροφή και να μετράω τα σάκχαρα.Το μωρό είναι μια χαρά.Στην 28η εβδομάδα 1100γρ.Δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί.

Θα τα καταφέρεις.. προέκυψε ξαφνικά αυτό ή έτρωγες και γλυκά ζυμαρικά κ αυξήθηκε? 

Πολύ καλό το μωρό για την βδομάδα που είσαι.. εγώ μπαίνω αύριο 28η και Πέμπτη έχω γιατρό για να δούμε! 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Θα τα καταφέρεις.. προέκυψε ξαφνικά αυτό ή έτρωγες και γλυκά ζυμαρικά κ αυξήθηκε? 

Πολύ καλό το μωρό για την βδομάδα που είσαι.. εγώ μπαίνω αύριο 28η και Πέμπτη έχω γιατρό για να δούμε! 

 

Ξαφνικά.Δεν ετρωγα ιδιαίτερα.Πρωινο, μεσημεριανό και το απόγευμα φρουτάκια.Αυτα.Μια βδομάδα πριν την εξέταση, επειδή πονούσε το στομάχι μου,ετρωγα μόνο πρωινό και μεσημεριανό.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εχει ανεβει σε καμια η τιμη της αλκαλικης φωσφατασης κ αν ναι τι ειναι . Εμενα ειναι ανεβασμενη τι μπορει να ειναι ξερω οτι εχει να κανει με το συκωτι αλλα δν καπνιζω ουτε πινω ανησυχω για την εγκυμοσυνη την πεμπτη εχω ραντεβου με γιατρο


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Ξαφνικά.Δεν ετρωγα ιδιαίτερα.Πρωινο, μεσημεριανό και το απόγευμα φρουτάκια.Αυτα.Μια βδομάδα πριν την εξέταση, επειδή πονούσε το στομάχι μου,ετρωγα μόνο πρωινό και μεσημεριανό.

Τυχαίνει,γι Αυτό άλλωστε πρέπει να κάνουμε και την εξέταση αυτή να δούμε που βρισκόμαστε.. δεν πειράζει με λίγη Διατροφή επιπλέον όλα θα στρώσουν..

Πάντως και εγώ δεν τρώω πολύ λόγω του ΣΕΕ.. να υποθέσω δεν έχεις πάρει και πολλα κιλά Ε?

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλησπερα κοριτσια εχει ανεβει σε καμια η τιμη της αλκαλικης φωσφατασης κ αν ναι τι ειναι . Εμενα ειναι ανεβασμενη τι μπορει να ειναι ξερω οτι εχει να κανει με το συκωτι αλλα δν καπνιζω ουτε πινω ανησυχω για την εγκυμοσυνη την πεμπτη εχω ραντεβου με γιατρο

Μην αγχώνεσαι διάβασα και σε άλλο γκρουπ όπου ο γιατρός σου σου είπε πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. 2 μέρες έμειναν να πας στον γιατρό και θα σου λυθεί η απορία..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@ναντια δε δυστυχώς δεν ξέρω τι είναι αυτό ακριβώς.

@lenoutso μια χαρά είναι το βάρος του μωρού λίγο πρόσεξε διατροφή ,έτσι κι αλλιώς δεν εμεινε πολύ.

@Sofaki91 ξεκινήσαμε πλυσίματα γιατί δεν ξερω ποτέ θα γεννήσω. τουλάχιστον να είναι κάποια βασικά πράγματα έτοιμα .


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , λιλιτο είπε:

@ναντια δε δυστυχώς δεν ξέρω τι είναι αυτό ακριβώς.

@lenoutso μια χαρά είναι το βάρος του μωρού λίγο πρόσεξε διατροφή ,έτσι κι αλλιώς δεν εμεινε πολύ.

@Sofaki91 ξεκινήσαμε πλυσίματα γιατί δεν ξερω ποτέ θα γεννήσω. τουλάχιστον να είναι κάποια βασικά πράγματα έτοιμα .

Ναι και καλά κάνατε εννοείτε να είσαστε έτοιμοι για παν ενδεχόμενο.. βαλίτσα έχεις ετοιμάσει? Να σε ρωτήσω θυμάμαι πως σας έχουν δώσει και εσάς καρότσι stokke,και το πορτ μπεμπε μαζί?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ναι και καλά κάνατε εννοείτε να είσαστε έτοιμοι για παν ενδεχόμενο.. βαλίτσα έχεις ετοιμάσει? Να σε ρωτήσω θυμάμαι πως σας έχουν δώσει και εσάς καρότσι stokke,και το πορτ μπεμπε μαζί?? 

Βαλίτσα σχεδόν.σιγα σιγά έχω μια και βάζω πράγματα αλλά δεν είναι έτοιμη. Εμάς μας έδωσαν το stokke scoot που είναι από νεογέννητο γτ ξαπλώνει τελείως η πλάτη .οπότε δεν χρειαζόμαστε Πορτ μπεμπέ. Αλλά ρε γαμωτο είναι πανάκριβα τα πράγματα του καρότσιου ο ποδοσακος κάνει 130€ και ένα softbag που πουλάνε για τα νεογέννητα μέχρι 6 μηνών κάνει 60€ και ψάχνω να τα βρω μεταχειρισμένα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...