Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 29/5/2018 at 12:54 ΜΜ, lennio είπε:

Kαλημέρα σε όλες!

Georgia1972

με το καλό να τα καλωσορίσετε στο σπίτι τους!

ΤΖΙΝΑ1990

να σου ζήσουν! Μπράβο και χαίρομαι που μας τα λέτε.

Μπορώ να ρωτήσω πού είναι αυτές οι ιστορίες να τις διαβάζω κι εγώ τώρα που είναι τα πράγματα ακόμα μπερδεμένα μέσα μου;

ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ

 

όλα θα πάνε πρίμα και πάνε ήδη!

Εγώ τ αφήνω να δουλέψει μέσα μου και ν αποφασίσω αφού ξεκουραστώ λίγο. Τη μια λέω ναι κατευθείαν, την άλλη λέω να δω Ελλάδα μήπως μπορώ να κάνω μια προσπάθεια ακόμα...

Ο χρόνος θα ξεκαθαρίσει κ βοηθήσει.

Σας φιλώ

 

Μπράβο Δάφνη μου!   Πάλι καλά που στην Ελλάδα κάνουν ωοληψία με 3 ωάρια. Εδώ την ακυρώνουν όπως κ όλον τον κύκλο εάν δε φτάσεις τα 4 ώριμα. Και τσάμπα οι μέρες ενέσεων κοκ.

Αποφάσισα πλέον ότι πρέπει να το δω στη χώρα μας!Εάν υπάρχει λόγος για μια ακόμα προσπάθεια αλλιώς δωρεά! Μπράβο για το κουράγιο σου.

lennio με το καινουργιο καφε ετσι οπως εχει γινει και με το PArents εχω χασει καθε θεματολογια που ειχα σχολιασει,,,,,,, αν μπορει καποια απο τ ακοριτσια να βοηθησει!!! να θυμηθω και γω τ απαλια!!

On 2/6/2018 at 9:05 ΠΜ, NINA78 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια.Τί κάνετε?Γεωργία πως είναι η ζωή με τα ζουζουνάκια σου.Φανταζομαι τα πηρατε σπιτι.ΤΗΙΑ καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου,συγνώμη που ρωτάω αλλα δεν θυμάμαι.Με φάρμακα εχεις κάνει προσπάθεια?Psipsinel πως πάνε οι προετοιμασίες του γάμου? Palmoira με το καλό ευχομαι και νομίζω καμία σημασία δεν εχει να απασχολείς το μυαλό σου με το ποια ειναι οι δοτρια.Συγχαρητηρια 11 αυγουλακια!!!Χριστια σε εχουμε χασει,τι κανεις?Αnoulius επισης σε τι φαση εισαι τωρα?Κοκκινομαλλα ολα καλα,τωρα παμε για τον επομενο υπερηχο,ετσι.Λενιω καλημερα και σε εσενα.Δαφνη259,ευχομαι ολα να πανε πριμα.

Να πω ενα τεραστιο ευχαριστώ στην ΤΖΙΝΑ 1990,που εχουμε τον ιδιο γιατρο,ηταν και ειναι παρα πολυ υποστηρικτικη με εμενα.

Και κοριτσια την Τεταρτη περασα μια αγωνια.Πηρα την χωριακη και ηταν 1634,μου φαινοταν μικρη,στο κεντρο γινοταν χαμος.Αυτη την φορα αργησαν να επικοινωνησουν μαζι μου και παροτι μου ειπαν ειναι καλη,εγω επειδη το χα στο μυαλο μου να εχει παει 8000,με δυσκολια  ηρεμησα τον εαυτο μου.Ειναι να παω την Παρασκευη,για να δουμε σακο και να ακουσουμε καρδουλα!Δεν ξερω πως θα περάσουν οι μέρες.Δεν ξερω αν ανησυχω τσαμπα,η ουτως η αλλως θα ανησυχουσα..Περιμένω την αποψη σας και τις εμπειριες σας. 

σου ειπα!! ο γιατρος ειανι ενας μικρος Θεος!!! οτι πει γινεται!!! αντε περιμενω με αγωνια την παρασκευη να ακουσω καρδουλα!!!( μαζι σου τα ξαναζω παλι!!)

3 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα. 

Νίνα μου όλα θα πάνε καλά, αντιλαμβάνομαι την αγωνία σου αλλά πίστεψέ το. Περιμένουμε περιγραφή του υπέρηχου της Παρασκευής!

Thia κάνεις εξετάσεις, βλέπεις FSH και παίρνεις αποφάσεις. Δες τις αντοχές σου για φυσικούς αν βοηθήσει και η FSH και κάνε την προσπάθεια αυτή, μαζί σου.

Λενιώ μπονζούρ, πολλά φιλιά!  Γεωργία μαμάκα, anoulious συμπατριώτισσα, παλμοίρα - αναμένουμε και δικά σου νέα, κοκκινομάλλα, ψιψινέλ, την καλημέρα μου σε όλες.  Δεν ξέρω ποιες ξεχνώ, σίγουρα ξεχνώ όμως!

Τζίνα υποκλίνομαι στην δύναμή σου πάνω από όλα και χίλια συγχαρητήρια για τα μπεμπεκάκια σου. Η ευτυχία αυτή φαντάζομαι σε αποζημιώνει για όλα!

:):)

σευχαριστω Daphne! οντως εχω δυναμη...βασικα εχω πιστα και επομονη... τπτ και κανενας δεν θα μπορουσ ενα μου στερισει αυτη την ευτυχια!!! μονο ο Θεος..που για να με εχει ακομα ζωντανη ετσι θα ειναι!!!!

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

εχω ξεκινήσει σιγά σιγά την προετοιμασία με cyclacur,prezolon και βιταμίνη iofolen. Από Τετάρτη βάζω και patch dermestril και Παρασκευή πάω για υπέρηχο. Αύριο θα μάθω ακριβώς πόσες βλαστοκυστες έφτασαν για κρυοσυντηρηση. Γενικά είμαι αισιόδοξη. 

Καλο υπόλοιπο Κυριακής κοριτσια!

αντε καλη προετοιμασια!! και ολα καλα θα πανε!!!! εχε πιστη!!

καλημερα να πω και γω!! δεν μπαινω οχι γιατι δεν θελω..αλλα γιατι δεν προλαβαινω!!! 

 

εχω και απο την προηγουμενη δευτερα μια σοβαρη μολυνση στα ματια και υποφερω..και ηρθε να προστεθει και μια αμυγδαλητιδα..... εεε ποσο να αντεξει αυτος ο οργανισμος.... τοοσες ιωσεις.... καποια στιγμη δεν αντεξε!!!!


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπερα

Ναι περιμένω να αδιαθετησω για να πάω να κάνω εξετάσεις δε το σκέπτομαι όμως γιατί με αγχώνει πολύ περισσότερο αυτό το ρίχνω όσο μπορώ έξω... 

Αν δε διερεύνηση όλες τις πιθανότητες σε δωρεά δε πάω γιατί θα είναι χειρότερα μετά αν δε συλλάβω.. Είχα γράψει παλιότερα ότι έχω μια φίλη που πήγε σε μεγάλο κέντρο για δωρεά πλήρωσαν πόσα χρήματα και τελικά το σπέρμα δεν κατόρθωσε να γονιμοποιησει τα ωαρια της δότριας γιατί εν τέλει το πρόβλημα υπάρχει στο σπέρμα όχι στα ωαρια όπως την είχαν αφήσει οι μεγαλογιατρός να πιστεύει.  Μετά από το σοκ γιατί ο γάμος της πέρασε κρίση και σοβαρή κάνει ο άνδρας της θεραπεία για το σπέρμα και μετά θα ξαναπροσπαθησουν.  Οπότε προσέχω όσο δε φαντάζεστε. 

Δε μου άρεσε που ο γιατρός ενώ τόσο καιρό επέμενε όχι δανεικά τώρα αμέσως δανεικά κλονίστηκα λίγο η εμπιστοσύνη μου.  Ωστόσο έχω εμπιστοσύνη στον εμβρυολογος που με διαβεβαίωσε ότι αν υπάρχει θέμα θα το βρει και μόνο αν υπάρχει δωρεά.. 

Κι έχω πει στον άνδρα μου να μη δείχνει ότι μπορούμε να πληρώσουμε... Δημόσιο δημόσιο αλλά αν ο γιατρός και ο κάθε γιατρός βλέπει λαχτάρα και διάθεση για όσο όσο δε θέλει πολύ να γλυκάνει. 

Δεν κατηγορώ τον γιατρό μου αλλά από την περιπέτεια μου έμαθα ότι πρέπει να έχουμε και άποψη και γνώμη κι όχι να κάνουμε ότι μας λένε... 

η κολλητή μου πριν μια εβδομάδα έκανε τη δεύτερη προσπάθεια. Πήγε σε μεγάλο κέντρο όπου της διέγνωσαν φουλ Ενδομητριωση Κ της υποσχέθηκαν εγκυμοσύνη πλήρωσε όσο όσο δεν έμεινε και ψάχνοντας έχει σοβαρής μορφής θρομβοφιλια και σάκχαρο με άμεσο αποτέλεσμα και να εμενε να το εχανε Κ να κινδύνευε και η ίδια.... 

Προσέχω λοιπόν για να έχω... 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On Saturday, June 02, 2018 at 9:05 ΠΜ, NINA78 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια.Τί κάνετε?Γεωργία πως είναι η ζωή με τα ζουζουνάκια σου.Φανταζομαι τα πηρατε σπιτι.ΤΗΙΑ καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου,συγνώμη που ρωτάω αλλα δεν θυμάμαι.Με φάρμακα εχεις κάνει προσπάθεια?Psipsinel πως πάνε οι προετοιμασίες του γάμου? Palmoira με το καλό ευχομαι και νομίζω καμία σημασία δεν εχει να απασχολείς το μυαλό σου με το ποια ειναι οι δοτρια.Συγχαρητηρια 11 αυγουλακια!!!Χριστια σε εχουμε χασει,τι κανεις?Αnoulius επισης σε τι φαση εισαι τωρα?Κοκκινομαλλα ολα καλα,τωρα παμε για τον επομενο υπερηχο,ετσι.Λενιω καλημερα και σε εσενα.Δαφνη259,ευχομαι ολα να πανε πριμα.

Να πω ενα τεραστιο ευχαριστώ στην ΤΖΙΝΑ 1990,που εχουμε τον ιδιο γιατρο,ηταν και ειναι παρα πολυ υποστηρικτικη με εμενα.

Και κοριτσια την Τεταρτη περασα μια αγωνια.Πηρα την χωριακη και ηταν 1634,μου φαινοταν μικρη,στο κεντρο γινοταν χαμος.Αυτη την φορα αργησαν να επικοινωνησουν μαζι μου και παροτι μου ειπαν ειναι καλη,εγω επειδη το χα στο μυαλο μου να εχει παει 8000,με δυσκολια  ηρεμησα τον εαυτο μου.Ειναι να παω την Παρασκευη,για να δουμε σακο και να ακουσουμε καρδουλα!Δεν ξερω πως θα περάσουν οι μέρες.Δεν ξερω αν ανησυχω τσαμπα,η ουτως η αλλως θα ανησυχουσα..Περιμένω την αποψη σας και τις εμπειριες σας. 

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.Χαιρομαι παρα πολυ για τα νεα σου.Εγω ειμαι στην προσπαθεια συλλογησ ωαριων..Φυσικοι κυκλοι οπου οι μισοι ειναι αχρηστοι...Θα δοκιμασω μαλλλον και ενα μικρο τροποποιημενο...Ο,τι κανω και ο,τι μαζεψω...Ταυτοχρονα ο αντρουλησ εκανε μια καλλιεργεια σπερματοσ με pcr..Περιμενουμε αποτελεσματα..Αυτα που θα μαζεψω,εχω θα τα βαλω σε 1-2 εμβρυομεταφορεσ..Αν ,οπωσ καθε φορα,παρω παλι μηδεν θα παω για δανεικα...Χθεσ βγηκανε κατι αποτελεσματα και ανησυχησα .Εχω παρει τονουσ αντιβιωση,φαρμακα κλπ..Η ldh μου αρκετα υψηλη και μια τρανσαμιναση...Ενασ ξαδερφοσ μου γιατροσ μου ειπε να κανω υπερηχο υπατοσ ..Εχω εξουθενωσει τοσα χρονια τον οργανισμο μου .......

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.Χαιρομαι παρα πολυ για τα νεα σου.Εγω ειμαι στην προσπαθεια συλλογησ ωαριων..Φυσικοι κυκλοι οπου οι μισοι ειναι αχρηστοι...Θα δοκιμασω μαλλλον και ενα μικρο τροποποιημενο...Ο,τι κανω και ο,τι μαζεψω...Ταυτοχρονα ο αντρουλησ εκανε μια καλλιεργεια σπερματοσ με pcr..Περιμενουμε αποτελεσματα..Αυτα που θα μαζεψω,εχω θα τα βαλω σε 1-2 εμβρυομεταφορεσ..Αν ,οπωσ καθε φορα,παρω παλι μηδεν θα παω για δανεικα...Χθεσ βγηκανε κατι αποτελεσματα και ανησυχησα .Εχω παρει τονουσ αντιβιωση,φαρμακα κλπ..Η ldh μου αρκετα υψηλη και μια τρανσαμιναση...Ενασ ξαδερφοσ μου γιατροσ μου ειπε να κανω υπερηχο υπατοσ ..Εχω εξουθενωσει τοσα χρονια τον οργανισμο μου .......

Τι κανεις κορίτσι; Η καλλιέργεια σπέρματος ποτε συστήνεται και τι δείχνει;

κι εγω εκανα ενα γενικό έλεγχο πριν λίγες μερες και με τόνους αντιβίωσης ηταν οκ οι τρανσαμινασες.

 Σου έριξε ο γιατρός τις αποτυχιες στα έμβρυα; Γιατι αν δεν κανω λάθος  το κόστος θα βγει το ίδιο ο Προεμφυτευτικος με τα δανεικά.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Καντι είπε:

Τι κανεις κορίτσι; Η καλλιέργεια σπέρματος ποτε συστήνεται και τι δείχνει;

κι εγω εκανα ενα γενικό έλεγχο πριν λίγες μερες και με τόνους αντιβίωσης ηταν οκ οι τρανσαμινασες.

 Σου έριξε ο γιατρός τις αποτυχιες στα έμβρυα; Γιατι αν δεν κανω λάθος  το κόστος θα βγει το ίδιο ο Προεμφυτευτικος με τα δανεικά.

Εμεισ εχει ο συζυγ σχετικα υψηλη κατατμιση σπερματοσ που επηρεαζει την εμφυτευσιμοτητα.Επειδη δ εμενα οπωσ ξερεισ βρεθηκε φλεγμονη ,οσυζυγοσ ειχε κανει απλη καλλιεργεια και ειπαμε να εξαντλησει καθε πιθανοτητα να κανουμε με pcr ..Οπωσ καταλαβεσ ξεψαχνιζουμε τα παντα...Οσουσ προεμφυτευτικουσ και να κανεισ δεν παυει να ειναι "γερασμενα"ωαρια..Ενα νεο ωαριο θα καλυψει το προβλημα του σπερματοσ και θα εχει πιο πολλεσ πιθανοτητεσ εμφυτευσησ..Εγω εχω κανει αλλεσ δυο φορεσ τρανσαμινασεσ..Αυτη τη φορα μονο ητανε λιγο ανεβασμενη..Με ανησυχησε λιγο η ldh..Τωρα μου τηλ γυναικολογοσ..Ειναι υψηλη αλλα ςεχουμε δει και χειροτερεσ...Μου ειπε να κανω υπερηχο υπατοσ και αυτοσ..Μεχρι να κανω παιδι αν θα τη βγαλω καθαρη..Τεσπα..Εσυ τι κανεισ?Πωσ εισαι?

..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.Χαιρομαι παρα πολυ για τα νεα σου.Εγω ειμαι στην προσπαθεια συλλογησ ωαριων..Φυσικοι κυκλοι οπου οι μισοι ειναι αχρηστοι...Θα δοκιμασω μαλλλον και ενα μικρο τροποποιημενο...Ο,τι κανω και ο,τι μαζεψω...Ταυτοχρονα ο αντρουλησ εκανε μια καλλιεργεια σπερματοσ με pcr..Περιμενουμε αποτελεσματα..Αυτα που θα μαζεψω,εχω θα τα βαλω σε 1-2 εμβρυομεταφορεσ..Αν ,οπωσ καθε φορα,παρω παλι μηδεν θα παω για δανεικα...Χθεσ βγηκανε κατι αποτελεσματα και ανησυχησα .Εχω παρει τονουσ αντιβιωση,φαρμακα κλπ..Η ldh μου αρκετα υψηλη και μια τρανσαμιναση...Ενασ ξαδερφοσ μου γιατροσ μου ειπε να κανω υπερηχο υπατοσ ..Εχω εξουθενωσει τοσα χρονια τον οργανισμο μου .......

Καλημερα Ανουλιους.Υπομονή και εγω είμαι υπερ του τροποποιημενου φυσικου.Νομίζω ότι τέτοια καλλιέργεια ειχε κανει και ο συζυγος μου και ειναι οτι καλύτερο.Λυπάμαι για τις υψηλες τιμές και φρόντισε πρώτα απο όλα τον εαυτο σου.Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου και όλα θα φτιάξουν!Φιλάκια πολλά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Τραβάμε πολλά οι γυναίκες για να κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα.. 

Κι εγώ βήμα βήμα προχωραω

Δεν πρόκειται να κάνω Τπτ αν δεν εξετάσω όλες τις παραμετρους

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως ειστε;

Δεν σας έχω ξεχάσει. Απλώς δεν προλαβαίνω να μπαίνω συχνά. Σας σκέφτομαι ομως και στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!

Εμείς πήραμε το ένα μωρό στο σπίτι από τη Δευτέρα του Αγ. Πνευματος και το αλλο πρεπει να μπορει να φαει λιγο κσλυτερα μονο του για να το παρουμε.

Nina μου μια χαρά τα πας. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.

Anoulious να προσεξεις την υγεια σου και ευχομαι να μην εχεις αλλα εμποδια απο εδω και περα.

Thia μου Κάνε ο,τι λεει το ενστικτο σου ώστε αν φτάσεις στα δανεικά να μην σε τρώει το "και αν;...". Να ξέρεις πως έκανες ό,τι περνούσε απ' το χερι σου.

Κορίτσια συγγνωμη που δεν  αναφερομαι σε ολες ξεχωριστα αλλα πρέπει να σας αφήσω. Θα ξαναμπώ με την πρωτη ευκαιρία και ευχομαι να διαβάσω όμορφα νέα! Τα φιλια μου σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιωργια μου!! 

Εύχομαι να πάρετε γρήγορα σπίτι σας και τον άλλο μπέμπη!! 

Ακριβώς δε θέλω να με τρώει αυτό το και αν?? Κι αυτό προσπαθώ να εξηγήσω και στον άνδρα μου ο οποίος ανυπομονεί αλλά θέλω να διερεύνηση όλες τις πιθανότητες πχ λέω γιατί η fsh είναι υψηλή ενώ οι άλλες όχι?? Μήπως φταίει κάτι άλλο οργανικό ή ψυχολογικό?? Μήπως δε φταίνε τα ωαρια?? Βλέπω κι ακούω πολλά από φίλες μου που προσπαθούν και δε θέλω να υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω και να μην έκανα σαν εκείνη την κοπέλα που γνώρισα στην αναμονή πριν μήνες και μου είπε την ιστορία της... Που απέκτησε με την πρώτη από δωρεά και αμέσως μετά έμεινε φυσιολογικά έγκυος αυτή που της απέκλειαν όλοι την πιθανότητα να κάνει με δικά της ωαρια.. Και πως αυτό κατέστρεψε το γάμο της γιατί τη βασανίζεις το ότι δεν προσπάθησε αρκετά... 

Γιωργια μου να μπαίνεις όποτε μπορείς να μας λες τα νέα σου. Προσωπικά με έχεις βοηθήσει πάρα πολύ και το γνωρίζεις τα έχουμε πει άλλωστε... 

Καλησπέρα και σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσια

  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μία μία ξεχωριστά και όλες μαζί ως παρέα!

Εύχομαι να έχετε όλες ηρεμία και δύναμη και να περνάτε καλά τις μέρες σας.

Εγώ ξεκουράζομαι και με φροντίζω γιατί και ταλαιπωρήθηκα και πληγώθηκα. Και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά αλλά πάνω απ όλα πρέπει να με φροντίσω.

Ε αυτό κάνω τώρα συνάμα με τη δουλειά. Σκεφτόμουν πως η λαχτάρα να κάνω παιδί γίνεται τόσο μεγάλη που ξεχνώ πως πρώτα πρέπει να είμαι "μαμά"

μ εμένα την ίδια σε αυτή τη φαση. Η ζωή είναι ωραία και η επιστήμη έχει προοδεύσει, ε καλό πακέτο είαι όλο αυτό :grin:

Γι αυτό σας λέω, χαρά, πίστη και φροντίδα και για μας!

ΤΖΙΝΑ1990

σ ευχαριστώ, δεν πειράζει, είναι και οι νέες ιστορίες σας πηγή έμπνευσης και δύναμης ομολογώ :).

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια να ρωτήσω όσες έχετε προχωρήσει σε προσπάθεια με δωρεά. Έγινε η γονιμοποίηση την Δευτέρα του Αγίου Πνεύματος και με είχαν ενημερώσει ότι έχουμε 11 έμβρυα. Σήμερα μίλησα με την εμβρυολογο ξανά και μου είπε ότι κατέψυξαν τελικά 6 βλαστοκυστες. Μου φάνηκε μικρός ο αριθμός...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Palmoira πιστευω πως είναι καλός ο αριθμός. Ας μην ξεχναμε πως η φύση φτανει σε πληρη ωριμανση  κάθε μήνα ένα ή δύο ωάρια. Το ότι τεχνητά ο άνθρωπος ωριμάζει πολλά ή όλα τα ωάρια που ξεκινούν δε θα πει πως ειναι και ολα ποιοτικα. Οποτε θελεις αυτα που προχωρησαν να ειναι ποιοτικα. Αυτο εχει σημασια.

 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Palmoira πιστευω πως είναι καλός ο αριθμός. Ας μην ξεχναμε πως η φύση φτανει σε πληρη ωριμανση  κάθε μήνα ένα ή δύο ωάρια. Το ότι τεχνητά ο άνθρωπος ωριμάζει πολλά ή όλα τα ωάρια που ξεκινούν δε θα πει πως ειναι και ολα ποιοτικα. Οποτε θελεις αυτα που προχωρησαν να ειναι ποιοτικα. Αυτο εχει σημασια.

 

Σ ευχαριστώ πολύ Γεωργία,

πηγα σήμερα και στο κέντρο για υπέρηχο και αιματολογικές και μου είπαν ότι είναι εξαιρετικό το ποσοστό.

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Γεωργία,

πηγα σήμερα και στο κέντρο για υπέρηχο και αιματολογικές και μου είπαν ότι είναι εξαιρετικό το ποσοστό.

Καλησπέρα κορίτσια 

μια χαρά είναι οι 6 βλαστοκύστες , εγώ είχα καταψύξει 5 , βάλαμε τα 2 , κ έχω ακόμη 3 κατάψυξη...... γενικα είναι καλό το 6. Σου είπαν για πότε η εμβρυομεταφορα ; 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2018 at 6:47 ΜΜ, palmoira είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω όσες έχετε προχωρήσει σε προσπάθεια με δωρεά. Έγινε η γονιμοποίηση την Δευτέρα του Αγίου Πνεύματος και με είχαν ενημερώσει ότι έχουμε 11 έμβρυα. Σήμερα μίλησα με την εμβρυολογο ξανά και μου είπε ότι κατέψυξαν τελικά 6 βλαστοκυστες. Μου φάνηκε μικρός ο αριθμός...

Μία χαρά είναι ο αριθμός! Σε εμένα γονιμοποίηθηκαν 12 και φτάσαν βλαστοκυστες μόνο τα 4 τα οποία ήταν μόνο για άμεση μεταφορά.. (δεν θα άντεχαν απόψυξη σε περίπτωση που τα έβαζα κατάψυξη) οπότε βάλαμε τα 2 και τα άλλο 2 τα καταστρέψαμε.......


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...