Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 28 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μακάρι ❤️

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλημέρα σε όλες

το ότι υπήρξε κύηση , έστω και λίγο είναι πολύ σημαντικό....εγώ δεν κατάφερα να βρω υγιή ωάρια , και πάντα θα αναρωτιέμαι , αν θα είχα δοκιμάσει , μερικά χρόνια πιο πριν αν τα κατάφερνα....Κρύβουμε μεγάλες δυνάμεις . να το ξέρεις....και ξέρεις πόσες φορές έχω πει , ότι μου στέρεψαν τα δάκρυα;; 

καλά έκανες και δοκίμασες και με δικά σου.....θα πρέπει να ξέρεις..... πάρε το χρόνο σου και όλα καλά θα πάνε.....

 

σε φιλώ

Κοκκινομαλλα μου,σε ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση,αλλα επετρεψε μου κατι.Να μην αναρωτιεσαι τιποτα για τα ωαρια,εχεις αυτο που επιθυμεις και σε λιγους μηνες θα κρατας το μωρο σου στην αγκαλια σου.Οτιδηποτε αλλο ειναι ανουσιο.Μονο η υπαρξη εχει σημασια και ας ερχεται με οποιονδηποτε τροπο.Σε φιλω γλυκα.Και κοριτσια μην επηρεαζεστε αρνητικα οσες προσπαθειτε και οσες ειστε σε ενδιαφερουσα.Ετυχε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 8/6/2018 at 12:25 ΜΜ, palmoira είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Γεωργία,

πηγα σήμερα και στο κέντρο για υπέρηχο και αιματολογικές και μου είπαν ότι είναι εξαιρετικό το ποσοστό.

Κι εμείς τόσα κάναμε, 9 γονιμοποιήθηκαν και προχώρησαν τα 6. Πότε θα κάνετε την εμβρυομεταφορά? καλή επιτυχία!


U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Κοκκινομαλλα μου,σε ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση,αλλα επετρεψε μου κατι.Να μην αναρωτιεσαι τιποτα για τα ωαρια,εχεις αυτο που επιθυμεις και σε λιγους μηνες θα κρατας το μωρο σου στην αγκαλια σου.Οτιδηποτε αλλο ειναι ανουσιο.Μονο η υπαρξη εχει σημασια και ας ερχεται με οποιονδηποτε τροπο.Σε φιλω γλυκα.Και κοριτσια μην επηρεαζεστε αρνητικα οσες προσπαθειτε και οσες ειστε σε ενδιαφερουσα.Ετυχε.

 

Νίνα λυπαμαι παρα πολύ για την εξέλιξη... Οι περισσότερες που γράφουμε εδώ έχουμε δυσάρεστα να θυμόμαστε αλλά και την ελπίδα ότι θα τα καταφέρουμε τελικά. Θα σου έλεγα να περιμένετε τα αποτελέσματα και μετά να αποφασίσετε τι τελικά θα κάνετε. Σκέφτομαι καμία φορά ότι 10-15 χρόνια πριν γυναίκες σαν εμάς είχαν πολύ λίγες επιλογές για να αποκτήσουν παιδιά. Ευτυχως για εμάς υπάρχει πάντα και η λύση με δανεικά ωαρια που έχει βοηθήσει πολλά υπογόνιμο ζευγάρια. Η μόνη συμβουλή που έχω είναι να μην το βάλεις κάτω. Το συντομότερο δυνατόν και μόλις σας επιτρέψει ο γιατρός σας να ξαναπροσπαθήσετε ΟΤΙ και εάν αποφασίσετε. 

3 ώρες πρίν, Kalipso1978 είπε:

Κι εμείς τόσα κάναμε, 9 γονιμοποιήθηκαν και προχώρησαν τα 6. Πότε θα κάνετε την εμβρυομεταφορά? καλή επιτυχία!

Μάλλον το Σάββατο 16/6...προς το παρόν φάρμακα!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , palmoira είπε:

 

Νίνα λυπαμαι παρα πολύ για την εξέλιξη... Οι περισσότερες που γράφουμε εδώ έχουμε δυσάρεστα να θυμόμαστε αλλά και την ελπίδα ότι θα τα καταφέρουμε τελικά. Θα σου έλεγα να περιμένετε τα αποτελέσματα και μετά να αποφασίσετε τι τελικά θα κάνετε. Σκέφτομαι καμία φορά ότι 10-15 χρόνια πριν γυναίκες σαν εμάς είχαν πολύ λίγες επιλογές για να αποκτήσουν παιδιά. Ευτυχως για εμάς υπάρχει πάντα και η λύση με δανεικά ωαρια που έχει βοηθήσει πολλά υπογόνιμο ζευγάρια. Η μόνη συμβουλή που έχω είναι να μην το βάλεις κάτω. Το συντομότερο δυνατόν και μόλις σας επιτρέψει ο γιατρός σας να ξαναπροσπαθήσετε ΟΤΙ και εάν αποφασίσετε. 

Μάλλον το Σάββατο 16/6...προς το παρόν φάρμακα!!

Καλή επιτυχία! Σίγουρα θα την έχετε όπως την είχαμε κι εμείς!

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

 

Νίνα λυπαμαι παρα πολύ για την εξέλιξη... Οι περισσότερες που γράφουμε εδώ έχουμε δυσάρεστα να θυμόμαστε αλλά και την ελπίδα ότι θα τα καταφέρουμε τελικά. Θα σου έλεγα να περιμένετε τα αποτελέσματα και μετά να αποφασίσετε τι τελικά θα κάνετε. Σκέφτομαι καμία φορά ότι 10-15 χρόνια πριν γυναίκες σαν εμάς είχαν πολύ λίγες επιλογές για να αποκτήσουν παιδιά. Ευτυχως για εμάς υπάρχει πάντα και η λύση με δανεικά ωαρια που έχει βοηθήσει πολλά υπογόνιμο ζευγάρια. Η μόνη συμβουλή που έχω είναι να μην το βάλεις κάτω. Το συντομότερο δυνατόν και μόλις σας επιτρέψει ο γιατρός σας να ξαναπροσπαθήσετε ΟΤΙ και εάν αποφασίσετε. 

Μάλλον το Σάββατο 16/6...προς το παρόν φάρμακα!!

Palmoira σε ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση.Και εγω πιστευω οτι η επιστημη ειναι με το μερος μας και στο μελλον θα ειναι ακομη περισσοτερο.Στην Αγγλια με τεραστιο κοστος μεν,αλλα εχουν ηδη πραγματοποιηθει οι πρωτες εξωσωματικες που εχουν γινει με το υγιες μερος του ωαριου της ληπτριας και οτι χρειαζεται απο της δωτριας.Πολλες φορες ειναι μονο η μιτοχονδριακη ενεργεια που φταιει στα ωαρια μας.Σου υποσχομαι οτι δεν προκειται να το βαλω κατω!Εμαθα τα νεα σου συνηθως σε βλαστοκυστες προχωρουν τα μισα,αρα πηγε πολυ καλα.Να εισαι ηρεμη και ολα θα πανε καλα.Φιλια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Οταν μου ειπαν οτι εχω ΠΩΑ,ενιωσα μιση γυναικα.Λες και καποιος ειχε ερθει και μου πηρε ολα τα μωρα μου,με τα οποια παιζω ακομα με τα παιδακια στο γραφειο μου.Πηρα κιλα,δεν ηθελα να ψωνιζω για εμενα κ.α.Σαν μια λεξη να μου ειχε κλεψει ολη την θηλυκοτητα και ολη την γονιμοτητα μου και να με ειχε πληγωσει ανεπανορθωτα(σιγουρα εφταιγε και ο τροπος που ειπωθηκε).Δεν περασε καιρος που μια εφηβη πια που την παρακολουθω εδω και εξι χρονια,στο κλεισιμο της θεραπειας μου εφερε δωρο κατι που ειχε ζωγραφισει,δυο ζευγαρια χερια(τα δικα μου και δυο μικρα χερακια -παιδικα) και μου ειπε ΄αυτά ηταν τα χερια που με κρατησαν και ειμαι καλα τωρα'.Εκει καταλαβα κατι που παροτι ηταν γνωση,δεν το ειχα συνειδητοποιησει,οτι μπορει να μου λοιπουν τα ωαρια,αλλα εχω τα χερια,την ψυχη μιας μητερας και η δικη μου μητερα μου θυμιζει καθε μερα οτι εχω και τα συναισθηματα και οτι καλη μητερα ,ειναι αυτη που κατι της λειπει.Ειμαι σιγουρη οτι σου λειπει κατι ασημαντο λοιπον.Εγω ετσι νοιωθω και οτι θα μου το δανεισει καποια  τα ωαρια και εγω θα τα κανω παιδι με την φαντασια μου και μετα θα το γεννησω και θα ειμαι ευγνωμων σε εκεινη,στις γυναικες και στην ζωη

Σε ευχαριστω Μαρια μου,για τα λογια σου.Δεν εχω την παραμικρη αμφιβολια οτι εγιναν ολα σωστα και εξακολουθουν να γινονται.Η χωριακη μου ειναι 5000 και κατι,θα με ξαναδει ο γιατρος στον υπερηχο και μετα αποξεση.Λυπαμαι ειλικρινα που βλεπω οτι εχει συμβει σε τοσες γυναικες.Το καταλαβαινω και μου το ειπε και εμενα ο γιατρος μου.Θελουμε να βρουμε τον λογο,ετσι θα μπορεσουμε κατι να εξηγησουμε.Οχι δεν θα παραιτηθω,μολις νοιωσω καλυτερα θα προσπαθησω παλι.Ευχομαι να εχετε υπομονη να με ακουτε γιατι το κανω,ξεσπω.Απο το τικερακι βλεπω οτι εισαι εγκυος.Ευχομαι καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη και με εναν πονο να ερθει στο φως το μωρακι σου.Φιλακια πολλα

Καλημερα Νινα μου...καπως ετσι νιωθω και εγω..δεν θελω να ψωνιζω, δεν με νοιαζουν πλεον τοσο τα υλικα αγαθα, δεν κανω ονειρα, νομιζω δεν θα ειμαι ευτυχισμενη πραγματικα ποτε στη ζωη μου... Μια κουβεντα, μια λεξη ενος γιατρου πραγματι μπορει να σε καταστρεψει...και εγω δεν το ακουσα πολυ κομψα απο εναν γιατρο και σε καταλαβαινω...χαιρομαι ομως που το εχεις δουλεψει μεσα σου και εισαι συνειδητοποιημενη...εγω μαλλον εχω δρομο μπροστα μου μεχρι να ειμαι σιγουρη για το πως νιωθω...διαβαζοντας τις μανουλες που το αποφασισαν καπως αρχιζω να το σκεφτομαι και εγω πιο θετικα, απο την αλλη βλεποντας τις γυναικες γυρω μου που τους ηρθαν ολα ευκολα παρακαλω τον Θεο να μην χρειαζοταν να παρω αυτη την αποφαση...ειλικρινα σας θαυμαζω και σας σεβομαι απιστευτα...ελπιζω να μην χρειαστει να το κανεις πραξη αλλα και μονο που το σκεφτεσαι τοσο ωριμα και τοσο θετικα δειχνει ποσο πραγματικα το θελεις και ειμαι σιγουρη πως θα το πετυχεις....ευχομαι τα καλυτερα, να μας ενημερωνεις για τις εξελιξεις!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Kalipso1978 είπε:

Κι εμείς τόσα κάναμε, 9 γονιμοποιήθηκαν και προχώρησαν τα 6. Πότε θα κάνετε την εμβρυομεταφορά? καλή επιτυχία!

Μάλλον το Σάββατο 16/6...προς το παρόν φάρμακα!!

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

γύρισα από το γιατρό , ακούσαμε πάλι καρδιά , είχε μεγαλώσει το φασολάκι.....απλά ρε κορίτσια μου παίρνει την πίεση , είχα 14,5 !!! και μετά από ένα τέταρτο που κάθομαι στην αίθουσα αναμονής , ειχα 12,2.... δεν πιστεύω τόσο πολύ που ανεβαίνει με το άγχος....

από αύριο θα ελαττώσω και τα φάρμακα σταδιακά....τα cyclacur από 4 θα τα κάνω 3 , και τα utrogestan από 5 θα τα κάνω 4...... τις ινοχεπ και το iofelen κανονικά.....από ότι κατάλαβα τις ενέσεις θα τις κάνω αρκετό καιρό....... 

και μερικές μέρες τώρα , έχω πρωινή ναυτία , σχεδόν το επιθυμούσα , και τώρα δεν την παλεύω.....βοηθάνε τα κράκερς πάντως......

αναρωτιέμαι αν τα βραχιολάκια ναυτίας , που πουλάνε στα φαρμακεία , κάνουν τιποτα....

 

αυτά τα νέα μου κορίτσια 

σας φιλώ 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα. Σας διαβάζω πολύ καιρό και μου κάνετε παρέα σε όλα τα δύσκολα που περνάω και γω. Νινα μου πραγματικά σε καταλαβαίνω.Ολες σε καταλαβαίνουμε. Γιωργια ποσο ευτυχισμένη θα είσαι με τα αγοράκια σου σπίτι!!!Κοκκινομαλα μου με το καλό!!Εγω μετά από πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές και πολύ πόνο αυτή τη φορά προσπάθησα με δανεικά. Και επιτέλους πήρα θετική χοριακη. Είμαι στην 7η βδομάδα και εδώ και 10 μέρες έχω καφέ και ροζ υγρά.Ο τελευταίος υπέρηχος ήταν πριν 3 μέρες όπου και άκουσαμε την καρδούλα του. Δεν έχω ξανακούσει πιο όμορφο ήχο στη ζωή μου!!!Ο γιατρός λέει ότι όλα είναι καλά αλλά εγώ φοβάμαι πολύ κορίτσια. Έχει τύχει σε σας κάτι παρόμοιο?? 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Σας διαβάζω πολύ καιρό και μου κάνετε παρέα σε όλα τα δύσκολα που περνάω και γω. Νινα μου πραγματικά σε καταλαβαίνω.Ολες σε καταλαβαίνουμε. Γιωργια ποσο ευτυχισμένη θα είσαι με τα αγοράκια σου σπίτι!!!Κοκκινομαλα μου με το καλό!!Εγω μετά από πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές και πολύ πόνο αυτή τη φορά προσπάθησα με δανεικά. Και επιτέλους πήρα θετική χοριακη. Είμαι στην 7η βδομάδα και εδώ και 10 μέρες έχω καφέ και ροζ υγρά.Ο τελευταίος υπέρηχος ήταν πριν 3 μέρες όπου και άκουσαμε την καρδούλα του. Δεν έχω ξανακούσει πιο όμορφο ήχο στη ζωή μου!!!Ο γιατρός λέει ότι όλα είναι καλά αλλά εγώ φοβάμαι πολύ κορίτσια. Έχει τύχει σε σας κάτι παρόμοιο?? 

καλημέρα μερεντούλα 

και με το καλό , προσωπικά δεν μου έχει τύχει , αλλά ξέρω από το γιατρό μου , και νομίζω το έχω διαβάσει και σε κάποια κορίτσια στο φόρουμ , ότι οι καφέ εκκρίσεις , έχουν να κάνουν με τη λήψη προγεστερόνης......πιστεύω ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό.....:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Ναι μακάρι να μην είναι τίποτα αλλά όποτε τα βλέπω με ταράζουν πολύ. Εχθές μετά από 10 μέρες ψυχραιμίας με έπιασαν τα κλάματα.Επισης κάποιες φορές έχω έντονα πονάκια στη μήτρα. Φαντάζομαι ότι αυτό είναι λογικό. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Καλημέρα. Ναι μακάρι να μην είναι τίποτα αλλά όποτε τα βλέπω με ταράζουν πολύ. Εχθές μετά από 10 μέρες ψυχραιμίας με έπιασαν τα κλάματα.Επισης κάποιες φορές έχω έντονα πονάκια στη μήτρα. Φαντάζομαι ότι αυτό είναι λογικό. 

καλησπέρα

οι πόνοι στη μήτρα είναι λογικό , η μήτρα μεγαλώνει για το μωρό....πότε πας πάλι γιατρό; 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Καλησπέρα Κοκκινομάλλα.Την Παρασκευή έχω πάλι γιατρό. Και έχω τόσο πολύ άγχος!!!!Καθε φορά πάω με φόβο...

Χα χα χααααα εγώ κάθε φορά που πάω ανεβάζω πίεση.....θα τους μείνω καμιά φορά......

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κςλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Εγω στο τρεξιμο. Καταλαβαινετε. Κοκκινομάλλα μου υπομονη. Θα τις εχεις τις ναυτιες σε ολο το πρωτο 3μηνο. Πολλες γυναικες τις εχουν και παραπανω.

Merenda καλως ήρθες στην παρεα μας. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου. Να μην αγχωνεσαι. Αφου ο γιατρος σου δεν ανησυχει τοτε ολα πηγαινουν μια χαρα!

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...