Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια,

εχτες έβλεπα τις φωτογραφίες όλων των εμβρυομεταφορων που έχω κάνει. Ομολογώ ότι εικόνα βλαστοκυστης όπως αυτή με τα δανεικά δεν είχα ποτέ. Μπήκα και έψαξα και στο Ίντερνετ για να καταλάβω πως γίνεται η αξιολόγηση τους. Οι συνθήκες γενικά είναι με το μέρος μας και γι αυτό είμαι αισιόδοξη. Κατά τα αλλά κοιμάμαι ατέλειωτες ώρες....λίγο η πίεση,λίγο τα φάρμακα και δεν μπορώ να μείνω ξύπνια με τίποτε. Δεν ξέρω εάν θα είναι θετικό το αποτέλεσμα πάντως θα έχω κάνει μια επιδερμίδα τέλεια!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 27 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια,

εχτες έβλεπα τις φωτογραφίες όλων των εμβρυομεταφορων που έχω κάνει. Ομολογώ ότι εικόνα βλαστοκυστης όπως αυτή με τα δανεικά δεν είχα ποτέ. Μπήκα και έψαξα και στο Ίντερνετ για να καταλάβω πως γίνεται η αξιολόγηση τους. Οι συνθήκες γενικά είναι με το μέρος μας και γι αυτό είμαι αισιόδοξη. Κατά τα αλλά κοιμάμαι ατέλειωτες ώρες....λίγο η πίεση,λίγο τα φάρμακα και δεν μπορώ να μείνω ξύπνια με τίποτε. Δεν ξέρω εάν θα είναι θετικό το αποτέλεσμα πάντως θα έχω κάνει μια επιδερμίδα τέλεια!

Καλημερα κοριτσι μου. Οι πιθανοτητες να συλλαβεις ειναι πολυ μεγαλες! Εγω ειμαι σχεδον σιγουρη για σενα! Μονο εμενα δεν κοιμιζουν αυτα τα ουτροτζεσταν? 


U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kalipso1978 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Οι πιθανοτητες να συλλαβεις ειναι πολυ μεγαλες! Εγω ειμαι σχεδον σιγουρη για σενα! Μονο εμενα δεν κοιμιζουν αυτα τα ουτροτζεσταν? 

Λήθαργος κανονικός! Ευτυχως αυτή τη φορά δεν με πείραξαν στο στομάχι 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Λήθαργος κανονικός! Ευτυχως αυτή τη φορά δεν με πείραξαν στο στομάχι 

Απο το στομα τα παιρνεις? Εμενα επειδη ενα βραδυ εκανε κατι συσπασεις η μητρα μου, κατι σαν παλμος χωρις πονο, ο γιατρος τα θελει απο τον κολπο..και δεν μ αρεσει καθολου απο κει. 


U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι κι από μένα, εύχομαι να είστε όλες καλά. Θα ζητήσω μια χάρη από τα κορίτσια που έχουν προχωρήσει σε δωρεά ωαρίων ή και που έχουν γεννήσει ήδη μετά από δωρεά, εάν το θέλουν και οι ιδιες,να μοιραστούν μαζί μου ή και για άλλες κοπέλες εάν το επιθυμούν, την εμπειρία τους. 

Αισθάνομαι μπερδεμένη αρκετά και θα με βοηθούσε ίσως. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :):):)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Kalipso1978 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Οι πιθανοτητες να συλλαβεις ειναι πολυ μεγαλες! Εγω ειμαι σχεδον σιγουρη για σενα! Μονο εμενα δεν κοιμιζουν αυτα τα ουτροτζεσταν? 

Καλησπέρα 

αναμεσα σε εμβρυομεταφορα κ β χοριακη , είχα ένα ατύχημα , κ έπαιρνα 5 utrogestan ημεσιως ...ε δεν κοιμόμουν πάνω από 5-6 ημερησίως.... τώρα που τα μειώσαμε στα 3 , μπορώ να κοιμηθώ κ όρθια.... 

πως είσαι Καλυψώ μου ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Καλησπέρα 

αναμεσα σε εμβρυομεταφορα κ β χοριακη , είχα ένα ατύχημα , κ έπαιρνα 5 utrogestan ημεσιως ...ε δεν κοιμόμουν πάνω από 5-6 ημερησίως.... τώρα που τα μειώσαμε στα 3 , μπορώ να κοιμηθώ κ όρθια.... 

πως είσαι Καλυψώ μου ;

Καλά πιστεύω!! εγώ παίρνω 3 ημερησίως αλλά βρε κορίτσια δεν μου φέρνουν νύστα όπως λέτε όλες..βασικά θα ήθελα να τα παίρνω από το στόμα λόγω των εκκρίσεων που με ενοχλούν αλλά δε με αφήνει ο γιατρός! Βασικά έχω έντονο πρόβλημα με τις μυρωδιές! οτιδήποτε μου μυρίσει λίγο ασχημα μου φέρνει εμετό! στο σπίτι ειναι οοοολα τα παραθυρα ορθανοιχτα, θελω καθαρο αερα! εμετό ευτυχως δεν εχω κανει ακόμα αλλα καποιες φορές κόντεψα!


U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kalipso1978 είπε:

Καλά πιστεύω!! εγώ παίρνω 3 ημερησίως αλλά βρε κορίτσια δεν μου φέρνουν νύστα όπως λέτε όλες..βασικά θα ήθελα να τα παίρνω από το στόμα λόγω των εκκρίσεων που με ενοχλούν αλλά δε με αφήνει ο γιατρός! Βασικά έχω έντονο πρόβλημα με τις μυρωδιές! οτιδήποτε μου μυρίσει λίγο ασχημα μου φέρνει εμετό! στο σπίτι ειναι οοοολα τα παραθυρα ορθανοιχτα, θελω καθαρο αερα! εμετό ευτυχως δεν εχω κανει ακόμα αλλα καποιες φορές κόντεψα!

Εγώ ποτέ δεν συμπάθησα τα κολπικά χάπια....όλα τα έπαιρνα από το στόμα......στο στομάχι ευτυχώς δεν με ενόχλησαν....τώρα έχω κάτι ελαφρώς ναυτίες , τις ελέγχω με φρυγανιές-κράκερς , αλλά νομίζω ότι τη μια μέρα έχω πιο έντονες από την άλλη....

πότε περνάνε αυτές άραγε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Εγώ ποτέ δεν συμπάθησα τα κολπικά χάπια....όλα τα έπαιρνα από το στόμα......στο στομάχι ευτυχώς δεν με ενόχλησαν....τώρα έχω κάτι ελαφρώς ναυτίες , τις ελέγχω με φρυγανιές-κράκερς , αλλά νομίζω ότι τη μια μέρα έχω πιο έντονες από την άλλη....

πότε περνάνε αυτές άραγε;

Και εγώ κάπως έτσι κοκκινομάλλα...προτιμώ από το στόμα και για καλύτερη απορρόφηση. 

 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Και εγώ κάπως έτσι κοκκινομάλλα...προτιμώ από το στόμα και για καλύτερη απορρόφηση. 

 

Κι εγω τα προτιμω απο το στομα αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι καλυτερη απορροφηση γινεται απο κατω. Παλμοιρα μου ετσι ξερεις εσυ?


U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Kalipso1978 είπε:

Κι εγω τα προτιμω απο το στομα αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι καλυτερη απορροφηση γινεται απο κατω. Παλμοιρα μου ετσι ξερεις εσυ?

Εγώ κάποια στιγμή σε προηγούμενη προσπάθεια που γκρίνιαξα λίγο μου είπε η μαία ότι σαφώς μπορώ να τα πάρω ενδοκολπικα όμως εάν μπορώ να κάνω λίγο υπομονή προτιμά από το στόμα.

Υποθετω ότι προτιμά από το στόμα για να μην υπάρχουν και πιθανότητες μεταφοράς κάποιου μικρόβιο στον κόλπο. Αυτό βέβαια είναι καθαρά δίκη μου υπόθεση. 

Στο προηγούμενο κέντρο που έκανα προσπαθειες ήθελαν αποκλειστικά ενδοκολπικα...αλλά εκεί δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη!

αντε βγάλε άκρη!

επειδη όμως η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και πιθανώς ο κάθε γιατρός για διαφορετικούς λόγους δίνει άλλες οδηγίες καλό είναι να μην βγάζουμε συμπεράσματα και να μην ανησυχούμε. 

Just now, palmoira είπε:

Εγώ κάποια στιγμή σε προηγούμενη προσπάθεια που γκρίνιαξα λίγο μου είπε η μαία ότι σαφώς μπορώ να τα πάρω ενδοκολπικα όμως εάν μπορώ να κάνω λίγο υπομονή προτιμά από το στόμα.

Υποθετω ότι προτιμά από το στόμα για να μην υπάρχουν και πιθανότητες μεταφοράς κάποιου μικρόβιο στον κόλπο. Αυτό βέβαια είναι καθαρά δίκη μου υπόθεση. 

Στο προηγούμενο κέντρο που έκανα προσπαθειες ήθελαν αποκλειστικά ενδοκολπικα...αλλά εκεί δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη!

αντε βγάλε άκρη!

επειδη όμως η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και πιθανώς ο κάθε γιατρός για διαφορετικούς λόγους δίνει άλλες οδηγίες καλό είναι να μην βγάζουμε συμπεράσματα και να μην ανησυχούμε. 

Σκεφτόμουν να κάνω μια δοκιμαστική χοριακη νωρίτερα κοριτσια. Στο στάδιο βλαστοκυστης σε πόσες μέρες από τη μεταφορά λέτε να αρχίζει να ανεβαίνει η χοριακη?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα επαιρνα απο το στομα γιατι οπως σου ειπα τα προτιμω και ενα βραδυ ενιωσα συσπασεις, κατι σαν παλμος να χτυπαει και χωρις πονο, πηρα το γιατρο και μου ειπε απο τον κολπο για καλυτερη απορροφηση. Τωρα τι να πω! Παλμοιρα μου εγω 3 4 μερες πριν ειχα κατουρησει ενα τεστακι και ηταν κατακοκκινη η γραμμη! Τι να σου πω! Μπορεις να παρεις κανενα δυο τετοια για να μην τρυπιεσαι μωρε..

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες φορές φοβόμουν γιατί λόγω ένεσης χοριακης πριν την ωοληψια τα αποτελέσματα θα ήταν αμφίβολα αλλά τώρα νομίζω ότι μπορώ. Ο γιατρός μου είπε στις 9 ημέρες 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, palmoira said:

Τις προηγούμενες φορές φοβόμουν γιατί λόγω ένεσης χοριακης πριν την ωοληψια τα αποτελέσματα θα ήταν αμφίβολα αλλά τώρα νομίζω ότι μπορώ. Ο γιατρός μου είπε στις 9 ημέρες 

Πόσες έχουν ήδη περάσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...