Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 6/16/2018 at 10:13 AM, Thia1985 said:

Καλημέρα κορίτσια. 

Διάβαζα χθες ένα άρθρο σε αγγλικό περιοδικό που έλεγε ότι η fsh μπορεί να εκτοξευθεί στα ύψη από το άγχος κι εγώ έχω μπόλικο.  

Ελένη πόσο χρονών είσαι κι έχεις fsh 40??

 

41 κλεισμένα....αρνουμαι να πω 42...χαχαχχα

ευχομαι να ειναι αληθεια αυτο που λες..να ειναι η κυρια αιτια το αγχος...η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια 2 χρονια ειμαι πολυ δυσκολα και εχω αγχος τρομερο...

αν ξερει καποια...η γιατρος μου συνεστησε να παιρνω 20 σταγονες βαμμα λυγαριας...βοηθαει λέτε ή τσαμπα ελπιζω?

σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις..ειστε πολυτιμες...σας ευχομαι ολες να γινετε μαμαδες...

On 6/15/2018 at 6:28 AM, NINA78 said:

Μερεντα καλως ορισες στην παρεα μας.Ηταν και φανταζομαι θα ειναι πολυ δυσκολο για ενα διαστημα.Σε ευχαριστω για την συμπαρασταση.Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη και μην φοβασαι τιποτα περα του οτι αυτες οι εκκρισεις ειναι απο τα ουτροτζεσταν ,εμενα ετσι με ειχαν ενημερωσει,οτι μπορει να δω.Να σου πω οτι οι κυησεις με κανονικη αιμοραγια εχουν αισιο τελος συμφωνα με το γιατρο μου στο 90 τοις εκατο,αρκει να ακολουθησεις τις οδηγιες που θα σου πουν.Φιλακια,καλη συνεχεια!

Τια μου σε ευχαριστω πολυ.Τι να πω ηταν να βιωσω και αυτο.Ελπιζω να ειναι το τελευταιο.Καλα αποτελεσματα να εχεις.Περιμενουμε να μας πεις.Αυτο με την περιοδο,μου ακουγεται πολυ καλο.Οσον αφορα την διατροφη,εγω πηρα και ενα βιβλιο(οχι της πλακας),λεγεται Διατροφη και Γονιμοτητα,λεει πραγματα που ευσταθουν!Σε φιλω,καλη συνεχεια.

Καλως ορισες Ελενη.Και εγω στο χωρο της υγειας εργαζομαι και εχω την ιδια απορια για τις τοξικομανεις.Και υπαρχει δυστυχως και το πιο δυσαρεστο και θα το πω και κρινετε το αναλογως.Ενα μεγαλο ποσοστο των παιδιων που γεννουν οι τοξικομανεις τα εγκαταλειπουν σε ιδρυματα.Απο την εμπειρια μου,απο βρεφη εχουν στερητικα συμπτωματα για πολυ μεγαλα χρονικα διαστηματα και αν τα αθωα αυτα πλασματακια τη βγαλουν καθαρη απο τις διαφορες λοιμωξεις,απο το να προσβληθουν απο διαφορα απο τον πλακουντα.Που το ποσοστο ειναι μεγαλο οπως καταλαβαινετε.Ενα μεγαλο ζητημα που δεν το θιγουν και πολυ κακως τα ιδρυματα ειναι τα ψυχολογικα που εχουν αυτα τα αθωα πλασματα που ειναι πολυ σοβαρα!Σας μιλαω παντα απο προσωπικη εμπειρια.Πρεπει καποια στιγμη να δοθει μεγαλυτερη βαση στην προληψη.Συνηθως τα παιδακια αυτα δεν προτιμουνται για υιοθεσια και ενα μεγαλο παλι ποσοστο επιστρεφει στο οικογενεικο περιβαλλον της τοξικομανους(γιαγια ,παππους)η ακομη και στην ιδια την τοξικομανη και συνηθως γινεται αντικειμενο αυτο το αθωο πλασμα,αγοραπωλησιας και εκμεταλλευσης της μητερας του!Κρινεται μονες σας. 

εχεις απολυτο δικιο σε ολα οσα λες!

καλημερα να εχεις!

28 minutes ago, merenda1980 said:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε?

καλημερα merenda!!!

ωραιο ψευδωνυμο!!!!

καλουτσικα ειμαι σημερα...

οσο για τον συντροφο που εγραψες σε προηγουμενο ποστ..οτι αν ειναι καλος θα θελει να ειμαι ευτυχισμενη...ειναι μια σκεψη που κανω κ εγω...κ γι αυτο ασκω πιεση και το διεκδικω..απο την αλλη ομως δεν προκειται να μου κανει το χατηρι για κατι απλο...μιλαμε για μια νεα ζωη...με νεες υποχρεωσεις κλπ κλπ....:)

αν μου πει οχι θα επανελθω να τον ΄΄βρισουμε ΄΄ μαζι ολες!! χαχαχα  ...το χιουμορ σωζει πολλες φορες και γι αυτο το αντιμετωπιζω ετσι..

 

On 6/15/2018 at 1:20 PM, merenda1980 said:

Κοριτσια το φασολάκι μεγάλωσε!!!Πηγε 1 εκατοστό και κάτι!!!Ολοκληρο θηρίο είπε ο γιατρός!!!Ειμαι πολύ χαρούμενη!!!Ενα βήμα τη φορά και με τη βοήθεια του θεού Ελπιζω όλα να πάνε καλά!!

μπραβο στο φασολακι σου!!!!1

με το καλο!

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Να ξέρεις το άγχος παίζει πολύ ρόλο... Εγώ αύριο θα πάω να πάρω τις εξετασεις. Ο εμβρυολογος πάντα μου λέει οπότε πας για εξετάσεις θα σαι ήρεμη.  Σε εσάς τις γυναίκες το άγχος σας χτυπά στις ορμόνες... 

Κι εγώ η αλήθεια είναι πριν πάω έριξα ένα καυγά με τον άνδρα μου για διάφορα θέματα και πήγα φουρκισμενη που λέμε και στο χωριό μου... 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια. Σας διαβάζω κι ας μην επεμβαίνω στις συζητήσεις αυτές τις μέρες. Παίρνω κι εγώ το χρόνο μου για ν αποδεχτώ τα δεδομένα ως τώρα και να συμφιλιωθώ με την ιδέα της δωρεάς ωαρίων. Ομολογώ πως έχω τα πάνω και τα κάτω μου κι ίσως θέλει παραπάνω χρόνο απ ότι φανταζομουν. Διότι μπλέκονται πολλά ζητήματα μέσα μας σ αυτό το θέμα. 

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που είναι σ'ενδιαφερουσα ηρεμία και χαρά :) Ολα θα πάνε καλά, βήμα βήμα. 

Για τις τοξικομανείς που γίνονται μητέρες έχω τα ίδια συναισθήματα μ εσάς. Σκεφτομαι απλώς πως η φύση δε διαλέγει με εγκυηση μέλλοντος. Έχει άλλα κριτήρια. Συναισθήματα έχουμε εμείς, όχι η φύση. Κι εκεί αυτό που καλούμε αδικία, η φύση το καλεί επιτυχία. Παρόλ αυτά, τα ίδια συναισθήματα έχω και πάλι. Επίσης παρατηρώ πως όλες έχουμε τα ίδια μέσα μας πάνω κάτω. Κι αυτό είναι παρηγορητικό και υποστηρικτικό, ιδίως εδώ που τα μοιραζόμαστε.

Σας χαιρετώ όλες μια μια από το όμορφο Παρίσι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

41 κλεισμένα....αρνουμαι να πω 42...χαχαχχα

ευχομαι να ειναι αληθεια αυτο που λες..να ειναι η κυρια αιτια το αγχος...η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια 2 χρονια ειμαι πολυ δυσκολα και εχω αγχος τρομερο...

αν ξερει καποια...η γιατρος μου συνεστησε να παιρνω 20 σταγονες βαμμα λυγαριας...βοηθαει λέτε ή τσαμπα ελπιζω?

σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις..ειστε πολυτιμες...σας ευχομαι ολες να γινετε μαμαδες...

εχεις απολυτο δικιο σε ολα οσα λες!

καλημερα να εχεις!

καλημερα merenda!!!

ωραιο ψευδωνυμο!!!!

καλουτσικα ειμαι σημερα...

οσο για τον συντροφο που εγραψες σε προηγουμενο ποστ..οτι αν ειναι καλος θα θελει να ειμαι ευτυχισμενη...ειναι μια σκεψη που κανω κ εγω...κ γι αυτο ασκω πιεση και το διεκδικω..απο την αλλη ομως δεν προκειται να μου κανει το χατηρι για κατι απλο...μιλαμε για μια νεα ζωη...με νεες υποχρεωσεις κλπ κλπ....:)

αν μου πει οχι θα επανελθω να τον ΄΄βρισουμε ΄΄ μαζι ολες!! χαχαχα  ...το χιουμορ σωζει πολλες φορες και γι αυτο το αντιμετωπιζω ετσι..

 

μπραβο στο φασολακι σου!!!!1

με το καλο!

 

Καλημέρα 

η λυγαριά βοηθά στην εξισορρόπηση των ορμονών και στην ποιότητα των ωαριων.

Είμαι λοιπόν στη φάση της αναμονής για την πρώτη χοριακη. Πρώτη φορά με δανεικά και ελπίζω να υπάρχει αίσιο τέλος αυτή τη φορά. Τελικά μεταφέραμε μια βλαστοκύστη και όχι δυο λόγω μονοκερου μήτρας. Την άλλη Δευτέρα θα ξέρουμε τι κάναμε.

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα 

η λυγαριά βοηθά στην εξισορρόπηση των ορμονών και στην ποιότητα των ωαριων.

Είμαι λοιπόν στη φάση της αναμονής για την πρώτη χοριακη. Πρώτη φορά με δανεικά και ελπίζω να υπάρχει αίσιο τέλος αυτή τη φορά. Τελικά μεταφέραμε μια βλαστοκύστη και όχι δυο λόγω μονοκερου μήτρας. Την άλλη Δευτέρα θα ξέρουμε τι κάναμε.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ PALMOIRA

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλή εβδομάδα σε όλες μας

αγορασα τα βραχιολάκια ναυτίας , και δεν ξερω αν υποσυνείδητα με βοήθησε , αλλά σήμερα που τα έβγαλα για να πάω στο γραφείο ( ακόμη δεν το έχω πει εκεί , ας κλείσω τον 3ο κ μετά )δεν την πάλευα καθόλου , σχολνωντας τα φόρεσα στο αυτοκίνητο....

Ζορίζομαι αρκετά , ευτυχώς που βοηθανε τα κράκερς , κ προσπαθω να τρώω όσο πιο ελαφριά μπορώ....αλλά έχω τρομερούς εφιάλτες... κ τα φοβαμαι τα όνειρα .... από παντα

Palmoira μου , σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη τη Δευτέρα ....

 

κορίτσια ‘ , σήμερα είμαι 9w 4d   , ξέρουμε μέχρι ποτέ συνήθως κρατάνε οι ναυτίες αυτές;;;

 

σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με εμπειρία στις εξωσωματικές,είχατε ποτέ υπόταση κατά τη διάρκεια των προσπαθειών? Έχω κάνει αρκετές προσπαθειες αλλά αυτή τη φορά είμαι μόνιμα με μια πίεση 8’5 με 7’5 και 80 παλμούς. Σέρνομαι στην κυριολεξία.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά , έχω χαμηλή πίεση , όχι όσο η δική σου , κ στις δυο εμβρυομεταφορές πο6 εκανα , ανέβαζα ξαφνικά πίεση κ παλμούς κ τις δυο τις εκανα με μέθη...15 λεπτά μετά , ήμουν μια χαρά....καθαρά ψυχολογικό.....όπως κ τώρα στο γιατρο που πάω , ανεβάζω πίεση κ μετά από 15 λεπτά όλα καλά...

μηπως κ εσυ έχεις παραπάνω άγχος ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Σχετικά , έχω χαμηλή πίεση , όχι όσο η δική σου , κ στις δυο εμβρυομεταφορές πο6 εκανα , ανέβαζα ξαφνικά πίεση κ παλμούς κ τις δυο τις εκανα με μέθη...15 λεπτά μετά , ήμουν μια χαρά....καθαρά ψυχολογικό.....όπως κ τώρα στο γιατρο που πάω , ανεβάζω πίεση κ μετά από 15 λεπτά όλα καλά...

μηπως κ εσυ έχεις παραπάνω άγχος ;;

Εγώ χωρίς μέθη έχω κάνει όλες τις εμβρυομεταφορες και δεν είχα θέμα. Μόνο στους υπερήχους στην εγκυμοσυνη ανέβαζα τρελές πιέσεις και μόλις άκουγα την καρδιά ηρεμούσα...

Μπορει να είναι από τα φάρμακα σε συνδυασμό με τη ζέστη.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, palmoira said:

Καλημέρα 

η λυγαριά βοηθά στην εξισορρόπηση των ορμονών και στην ποιότητα των ωαριων.

Είμαι λοιπόν στη φάση της αναμονής για την πρώτη χοριακη. Πρώτη φορά με δανεικά και ελπίζω να υπάρχει αίσιο τέλος αυτή τη φορά. Τελικά μεταφέραμε μια βλαστοκύστη και όχι δυο λόγω μονοκερου μήτρας. Την άλλη Δευτέρα θα ξέρουμε τι κάναμε.

 Με μια θετικη χοριακη να εισαι την αλλη Δευτερα! Το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου palmoira!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια με εμπειρία στις εξωσωματικές,είχατε ποτέ υπόταση κατά τη διάρκεια των προσπαθειών? Έχω κάνει αρκετές προσπαθειες αλλά αυτή τη φορά είμαι μόνιμα με μια πίεση 8’5 με 7’5 και 80 παλμούς. Σέρνομαι στην κυριολεξία.

Παλμοιρα,ευχομαι με μια θετικη χωριακη την Δευτερα.Προσπαθησε να πινεις αρκετο νερο και ελεγξε τις βιταμινες Β12 και β9(Φυλλικο οξυ).Εχεις υπογλυκαιμιες η σακχαρο?Αυτα γνωριζω.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , NINA78 είπε:

Παλμοιρα,ευχομαι με μια θετικη χωριακη την Δευτερα.Προσπαθησε να πινεις αρκετο νερο και ελεγξε τις βιταμινες Β12 και β9(Φυλλικο οξυ).Εχεις υπογλυκαιμιες η σακχαρο?Αυτα γνωριζω.....

Όχι από σάκχαρο είμαι οκ. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Σχετικά , έχω χαμηλή πίεση , όχι όσο η δική σου , κ στις δυο εμβρυομεταφορές πο6 εκανα , ανέβαζα ξαφνικά πίεση κ παλμούς κ τις δυο τις εκανα με μέθη...15 λεπτά μετά , ήμουν μια χαρά....καθαρά ψυχολογικό.....όπως κ τώρα στο γιατρο που πάω , ανεβάζω πίεση κ μετά από 15 λεπτά όλα καλά...

μηπως κ εσυ έχεις παραπάνω άγχος ;;

Καλή επιτυχία τη Δευτέρα! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...