Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

      Όταν λες αυτόματη αποβολή;; Σταματούσαν οι καρδούλες τους; Αν είναι έτσι τότε συνήθως είναι στο έμβρυο..

      Γνωστή αιματολογο;; Της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης;! Γιατί εμένα "λάθος" βγάλανε δύο διαφορετικοί γιατροί την γνωστή αιματολογο της Αθήνας, το χειρότερο είναι ότι τη ξέρουν προσωπικά και οι ίδιες οι γιατροί που πήγα και απορούσαν πως της "ξέφυγε"! Προσωπικά έχασα την εμπιστοσύνη μου και επειδή μου έδωσε οδηγίες ανάλογες δεν πήρα ούτε τη κορτιζόνη ούτε το salospir τότε που μου έδινε ο εξωσωματικος(όχι ότι θα με κάλυπταν αλλά έστω αυτό..!).. εγώ πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς δεύτερη γνώμη και ας είναι 50-60€ πχ πεταμένα λεφτά.. παρεπιπτόντως αν υπάρχει αυτοάνοσο (όπως στη περίπτωση μου) η κορτιζόνη που δίνουν στην εξωσωματική δεν αρκεί πχ..! Τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική μπορεί να καλύπτουν ως ένα βαθμό αλλά αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ανάλογη τροποποίηση του πρωτοκόλλου με εξατομικευμένη αγωγή με βάση τις ανάγκες του οργανισμού για να μπορέσει να στηρίξει μια κύηση! 

      Το ότι έχετε έτοιμες βλαστοκυστες είναι καλό και έχεις δίκιο σε αυτή τη φάση δώρον αδωρον να ελέγξετε το σπέρμα.. αυτά βέβαια τα ελέγχουμε εξαρχής!! Εννοείτε κλασικά δεν δίνουν καμία σημασία και ευθύνη στο σπέρμα και στον άντρα αλλά το ότι είναι 33 δεν μου λέει απολύτως τίποτα!! Το οξειδωτικό στρες, ο κατακερματισμός, τα μικρόβια κτλ επηρεάζουν είτε είσαι 23 είτε 63!! Φυσικά όσο μεγαλώνει ο άντρας φθίνει και η γονιμότητα του όπως ακριβώς και στη γυναίκα αλλά αυτά που σου αναφέρω σχετίζονται με το τρόπο ζωής, τη διατροφή τις συνθήκες εργασίας και τόσα τόσα ακόμα!! Πχ ο υψηλός κατακερματισμός κατηγορείται για αποβολές..! Όταν λοιπόν φεύγει από τη μέση ο παράγοντας "ποιότητα" ωαρίων όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ξεψαχνιζονται!! Πόσο μάλλον όταν αυτή η προσπάθεια κοστίζει 5.000 πάνω κάτω..!! Δεν ευθυνεστε εσείς φυσικά πουθενά σε αυτό.. όπως και όλα τα ζευγάρια που προχωρούν σε εξωσωματική με δωρεά ή χωρίς, εμπιστεύονται τους γιατρούς να τους κατευθύνουν ανάλογα.. δυστυχώς δύσκολα βλέπουμε να συμβαίνει αυτό..

      Καταλαβαίνω ότι έχεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεσαι λόγο του θυρεοειδή αλλά χρειαζόμαστε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που να έχει εξειδίκευση στις ορμόνες αυτές.. δεν γνωρίζω τη γιατρό σου ούτε αμφισβητώ τις γνώσεις της επί του θέματος, απλά να το ψάξεις για να είσαι σίγουρη... Κυρίως το ζάχαρο κατηγορείται για αποβολές οπότε εκεί θα εστιαζα και στις βιταμίνες, αν είναι καλυμμένος ο οργανισμός σου όπως βιταμίνη D, B12, φολικό κτλ κτλ..

      Τέλος εγώ θα έκανα ένα ακόμα ραντεβού με έναν δεύτερο εξωσωματικο ίσα για να πάρω μια δεύτερη γνώμη ως προς το τρόπο προσέγγισης και τι θα είχε να προτείνει από εξετάσεις κτλ.. άσχετα με το αν θα προχωρούσα με τον γιατρό που ήδη έχω ή όχι.. απλά για να δω τι άλλο μπορεί να ακούσω..

      Ελπίζω να βοήθησα λίγο..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια

Σας διαβάζω αυτές τις μέρες. 

Νίνα μου λυπάμαι πολύ πραγματικά.  Αυτό που είπες για την Πωα ισχύει και για μένα παρότι ακόμη το ψάχνω.  Προχθές πήγα για εξετάσεις fsh lh Οιστραδιολη τεστοστερόνη και μια άλλη αναμένω αποτελέσματα την επόμενη εβδομάδα. Αυτή τη φορά ήταν άνδρας δε με ρώτησε ούτε τελευταία περίοδο ούτε αν παίρνω κάποια αγωγή βαριόταν που ζούσε ώστοσο θα ενημερώσω τον γιατρό μου.  Από την αφαγία και τη ζέστη ζαλίστηκα και πλημμύρισε στο αίμα από τότε που σταμάτησα τα serpafar η περίοδος μου έχει επανέλθει στα φυσιολογικά της. Ξεκίνησα εκ νέου διατροφή όσο μπορώ βέβαια γιατί έχω καταλήξει στο αν είναι να γίνει θα γίνει. Ψάχνομαι όμως πολύ. 

Θέλει πολλή προσοχή. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

σας διαβαζω κ εγω....

σας στελνω μια μεγαλη αγκαλια...

δουλευω κ εγω στο χωρο της υγειας....αναρωτιεμαι και θυμωνω πως καποιες (τοξικομανεις κλπ)

διατηρουν γονιμοτητα..πως κανουν παιδια...γιατι ο θεος πρεπει να τα δινει εκει..

σας ευχομαι να αποκτησετε υγιη μωρα, με τον εναν ή τον αλλο τρόπο...

και σε μενα το ευχομαι..αν και δεν μπορω να πιστεψω οτι θα γινει..

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Ελένη. Νομίζω ότι καλώς η κακώς όλες το έχουμε σκεφτεί αυτό. Γιατί λες έτσι για σενα?Φυσικά και θα γίνει και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια. Να έχεις υπομονή και πίστη.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , eleni17 είπε:

σας διαβαζω κ εγω....

σας στελνω μια μεγαλη αγκαλια...

δουλευω κ εγω στο χωρο της υγειας....αναρωτιεμαι και θυμωνω πως καποιες (τοξικομανεις κλπ)

διατηρουν γονιμοτητα..πως κανουν παιδια...γιατι ο θεος πρεπει να τα δινει εκει..

σας ευχομαι να αποκτησετε υγιη μωρα, με τον εναν ή τον αλλο τρόπο...

και σε μενα το ευχομαι..αν και δεν μπορω να πιστεψω οτι θα γινει..

 

καλησπέρα Ελένη

και καλώς ήρθες στην παρέα μας

φυσικά και θα γίνεις μαμά , είσαι στο χώρο υγείας , και γνωρίζεις πολύ καλά πόσο έχει προχωρήσει η επιστήμη

με επιμονή  και με θέληση θα γίνεις

για μερικές κοπέλες είναι πολύ εύκολο , ε εμείς πρέπει να το παλέψουμε παραπάνω......thats life !!

φιλιά 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τα δικα μου θεματα εχω κ εναν συντροφο πολυ καλο, που ομως για τους δικους του σοβαρους λογους δεν ειναι σιγουρος  οτι θελει να γινει (ξανα ) μπαμπας...

παλευω να τον πεισω..ειμαι πολυ δυσκολα τον τελευταιο μηνα...πηρα και την fsh 40 και ολα ειναι πολυ δυσκολα..

νιωθω οτι εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για μενα...παλευω να μην το σκεφτομαι συνεχεια αλλα καθε μερα κλαιω

 

39 minutes ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

καλησπέρα Ελένη

και καλώς ήρθες στην παρέα μας

φυσικά και θα γίνεις μαμά , είσαι στο χώρο υγείας , και γνωρίζεις πολύ καλά πόσο έχει προχωρήσει η επιστήμη

με επιμονή  και με θέληση θα γίνεις

για μερικές κοπέλες είναι πολύ εύκολο , ε εμείς πρέπει να το παλέψουμε παραπάνω......thats life !!

φιλιά 

εκτος απο τα δικα μου θεματα εχω κ εναν συντροφο πολυ καλο, που ομως για τους δικους του σοβαρους λογους δεν ειναι σιγουρος  οτι θελει να γινει (ξανα ) μπαμπας...

παλευω να τον πεισω..ειμαι πολυ δυσκολα τον τελευταιο μηνα...πηρα και την fsh 40 και ολα ειναι πολυ δυσκολα..

νιωθω οτι εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για μενα...παλευω να μην το σκεφτομαι συνεχεια αλλα καθε μερα κλαιω

στην merenda επρεπε να απαντησω..μπερδευτηκα..δεν ειμαι εξοικειωμενη ακομα..

 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη μου καλός σύντροφος είναι αυτός που σε καταλαβαίνει και σέβεται και τις δικές σου επιθυμίες και αναγκες.Νομίζω ότι δε θα του αρέσει να σε βλέπει έτσι. Άρα πρέπει να σε βοηθήσει για να σε βλέπει να χαμογελάς!!Τροποι υπάρχουν. Λύσεις υπάρχουν!!!Αυτο είναι σίγουρο και το ξέρεις καλύτερα από μένα αφού εργάζεσαι σε αυτόν τον τομέα.Ομως μόνο αν επιθυμείτε και οι δυο τον ίδιο στόχο θα τον πετύχετε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleni17 είπε:

εκτος απο τα δικα μου θεματα εχω κ εναν συντροφο πολυ καλο, που ομως για τους δικους του σοβαρους λογους δεν ειναι σιγουρος  οτι θελει να γινει (ξανα ) μπαμπας...

παλευω να τον πεισω..ειμαι πολυ δυσκολα τον τελευταιο μηνα...πηρα και την fsh 40 και ολα ειναι πολυ δυσκολα..

νιωθω οτι εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για μενα...παλευω να μην το σκεφτομαι συνεχεια αλλα καθε μερα κλαιω

 

εκτος απο τα δικα μου θεματα εχω κ εναν συντροφο πολυ καλο, που ομως για τους δικους του σοβαρους λογους δεν ειναι σιγουρος  οτι θελει να γινει (ξανα ) μπαμπας...

παλευω να τον πεισω..ειμαι πολυ δυσκολα τον τελευταιο μηνα...πηρα και την fsh 40 και ολα ειναι πολυ δυσκολα..

νιωθω οτι εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για μενα...παλευω να μην το σκεφτομαι συνεχεια αλλα καθε μερα κλαιω

στην merenda επρεπε να απαντησω..μπερδευτηκα..δεν ειμαι εξοικειωμενη ακομα..

 

Ελένη αν είναι πολύ καλός σίγουρα θα θέλει να σε δει καλά κι ευτυχισμένη. Η αγαπη ειναι η λυση.

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2018 at 8:10 ΜΜ, merenda1980 είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Σας διαβάζω πολύ καιρό και μου κάνετε παρέα σε όλα τα δύσκολα που περνάω και γω. Νινα μου πραγματικά σε καταλαβαίνω.Ολες σε καταλαβαίνουμε. Γιωργια ποσο ευτυχισμένη θα είσαι με τα αγοράκια σου σπίτι!!!Κοκκινομαλα μου με το καλό!!Εγω μετά από πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές και πολύ πόνο αυτή τη φορά προσπάθησα με δανεικά. Και επιτέλους πήρα θετική χοριακη. Είμαι στην 7η βδομάδα και εδώ και 10 μέρες έχω καφέ και ροζ υγρά.Ο τελευταίος υπέρηχος ήταν πριν 3 μέρες όπου και άκουσαμε την καρδούλα του. Δεν έχω ξανακούσει πιο όμορφο ήχο στη ζωή μου!!!Ο γιατρός λέει ότι όλα είναι καλά αλλά εγώ φοβάμαι πολύ κορίτσια. Έχει τύχει σε σας κάτι παρόμοιο?? 

Μερεντα καλως ορισες στην παρεα μας.Ηταν και φανταζομαι θα ειναι πολυ δυσκολο για ενα διαστημα.Σε ευχαριστω για την συμπαρασταση.Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη και μην φοβασαι τιποτα περα του οτι αυτες οι εκκρισεις ειναι απο τα ουτροτζεσταν ,εμενα ετσι με ειχαν ενημερωσει,οτι μπορει να δω.Να σου πω οτι οι κυησεις με κανονικη αιμοραγια εχουν αισιο τελος συμφωνα με το γιατρο μου στο 90 τοις εκατο,αρκει να ακολουθησεις τις οδηγιες που θα σου πουν.Φιλακια,καλη συνεχεια!

On 13/6/2018 at 3:05 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια

Σας διαβάζω αυτές τις μέρες. 

Νίνα μου λυπάμαι πολύ πραγματικά.  Αυτό που είπες για την Πωα ισχύει και για μένα παρότι ακόμη το ψάχνω.  Προχθές πήγα για εξετάσεις fsh lh Οιστραδιολη τεστοστερόνη και μια άλλη αναμένω αποτελέσματα την επόμενη εβδομάδα. Αυτή τη φορά ήταν άνδρας δε με ρώτησε ούτε τελευταία περίοδο ούτε αν παίρνω κάποια αγωγή βαριόταν που ζούσε ώστοσο θα ενημερώσω τον γιατρό μου.  Από την αφαγία και τη ζέστη ζαλίστηκα και πλημμύρισε στο αίμα από τότε που σταμάτησα τα serpafar η περίοδος μου έχει επανέλθει στα φυσιολογικά της. Ξεκίνησα εκ νέου διατροφή όσο μπορώ βέβαια γιατί έχω καταλήξει στο αν είναι να γίνει θα γίνει. Ψάχνομαι όμως πολύ. 

Θέλει πολλή προσοχή. 

Τια μου σε ευχαριστω πολυ.Τι να πω ηταν να βιωσω και αυτο.Ελπιζω να ειναι το τελευταιο.Καλα αποτελεσματα να εχεις.Περιμενουμε να μας πεις.Αυτο με την περιοδο,μου ακουγεται πολυ καλο.Οσον αφορα την διατροφη,εγω πηρα και ενα βιβλιο(οχι της πλακας),λεγεται Διατροφη και Γονιμοτητα,λεει πραγματα που ευσταθουν!Σε φιλω,καλη συνεχεια.

10 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

σας διαβαζω κ εγω....

σας στελνω μια μεγαλη αγκαλια...

δουλευω κ εγω στο χωρο της υγειας....αναρωτιεμαι και θυμωνω πως καποιες (τοξικομανεις κλπ)

διατηρουν γονιμοτητα..πως κανουν παιδια...γιατι ο θεος πρεπει να τα δινει εκει..

σας ευχομαι να αποκτησετε υγιη μωρα, με τον εναν ή τον αλλο τρόπο...

και σε μενα το ευχομαι..αν και δεν μπορω να πιστεψω οτι θα γινει..

 

Καλως ορισες Ελενη.Και εγω στο χωρο της υγειας εργαζομαι και εχω την ιδια απορια για τις τοξικομανεις.Και υπαρχει δυστυχως και το πιο δυσαρεστο και θα το πω και κρινετε το αναλογως.Ενα μεγαλο ποσοστο των παιδιων που γεννουν οι τοξικομανεις τα εγκαταλειπουν σε ιδρυματα.Απο την εμπειρια μου,απο βρεφη εχουν στερητικα συμπτωματα για πολυ μεγαλα χρονικα διαστηματα και αν τα αθωα αυτα πλασματακια τη βγαλουν καθαρη απο τις διαφορες λοιμωξεις,απο το να προσβληθουν απο διαφορα απο τον πλακουντα.Που το ποσοστο ειναι μεγαλο οπως καταλαβαινετε.Ενα μεγαλο ζητημα που δεν το θιγουν και πολυ κακως τα ιδρυματα ειναι τα ψυχολογικα που εχουν αυτα τα αθωα πλασματα που ειναι πολυ σοβαρα!Σας μιλαω παντα απο προσωπικη εμπειρια.Πρεπει καποια στιγμη να δοθει μεγαλυτερη βαση στην προληψη.Συνηθως τα παιδακια αυτα δεν προτιμουνται για υιοθεσια και ενα μεγαλο παλι ποσοστο επιστρεφει στο οικογενεικο περιβαλλον της τοξικομανους(γιαγια ,παππους)η ακομη και στην ιδια την τοξικομανη και συνηθως γινεται αντικειμενο αυτο το αθωο πλασμα,αγοραπωλησιας και εκμεταλλευσης της μητερας του!Κρινεται μονες σας. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Νινα μου δεν ξέρεις ποσο με ανακουφίζουν τα λόγια σου. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά δε γίνεται ρε γαμωτο. Όσο για αυτά που μας ανέφερες πραγματικά είναι απαράδεκτα.Αλλα και στις υιοθεσίες από το εξωτερικό που γενικά έχω ψάξει θέλεις περίπου 15.000-20.000€.Ολα τα έξοδα. Ταξίδια. Που συνηθως είναι δυο. Η δωρεά στο ίδρυμα κτλ.Και εννοώ νόμιμα για μωράκι έγχρωμο.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Νινα μου δεν ξέρεις ποσο με ανακουφίζουν τα λόγια σου. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά δε γίνεται ρε γαμωτο. Όσο για αυτά που μας ανέφερες πραγματικά είναι απαράδεκτα.Αλλα και στις υιοθεσίες από το εξωτερικό που γενικά έχω ψάξει θέλεις περίπου 15.000-20.000€.Ολα τα έξοδα. Ταξίδια. Που συνηθως είναι δυο. Η δωρεά στο ίδρυμα κτλ.Και εννοώ νόμιμα για μωράκι έγχρωμο.

Καλημερα Μερεντα.Δυστυχως οπως τα λες ειναι και δεν ξερω ακριβως,αλλα μαλλον ειναι και πιο πολλα τα χρηματα.Και ειναι και απαραδεκτο να πωλουνται τα παιδακια!!!Προσπαθησε να ηρεμησεις,αφου οπως λεει και ο γιατρος σου δεν υπαρχει λογος.Υπομονη και βημα-βημα θα προχωρησει και φανταζομαι σε καθε υπερηχο και καθε εξεταση γενικως θα νοιωθεις καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια το φασολάκι μεγάλωσε!!!Πηγε 1 εκατοστό και κάτι!!!Ολοκληρο θηρίο είπε ο γιατρός!!!Ειμαι πολύ χαρούμενη!!!Ενα βήμα τη φορά και με τη βοήθεια του θεού Ελπιζω όλα να πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΟ ΩΑΡΙΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ  ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΩΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΚΑΙ ΑΝΙΣΟΣ

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Κοριτσια το φασολάκι μεγάλωσε!!!Πηγε 1 εκατοστό και κάτι!!!Ολοκληρο θηρίο είπε ο γιατρός!!!Ειμαι πολύ χαρούμενη!!!Ενα βήμα τη φορά και με τη βοήθεια του θεού Ελπιζω όλα να πάνε καλά!!

Μπράβο Μερεντουλα !!

Όλα καλά θα πάνε θα δεις....

και εγώ είχα κάτι , λίγες καφέ εκκρίσεις σήμερα , φοβήθηκα , πηγα στο γιατρο , ήταν σε γέννα , το ακούσαμε με τη μαία... απλά φοβήθηκα ....

μου πε να ξεκουράζομαι .....εντάξει στο γραφείο , κάθομαι , στο σπίτι ξαπλωμένη ....αλλά φοβαμαι τις σκέψεις μου...

1 ώρα πρίν, Sophiag είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΟ ΩΑΡΙΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ  ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΩΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΚΑΙ ΑΝΙΣΟΣ

Καλώς ήρθες Σοφία μου 

και να έχεις μια  καλή εγκυμοσύνη 

δυσκολος δρόμος , για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάλαβαινω κόκκινομαλλα μου!!!Πως είναι δυνατόν να μην αγχωνόμαστε.Να ξεκουραζόμαστε και με τη βοήθεια του θεού όλα καλά θα πάνε. Σοφία καλώς ήρθες. Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Διάβαζα χθες ένα άρθρο σε αγγλικό περιοδικό που έλεγε ότι η fsh μπορεί να εκτοξευθεί στα ύψη από το άγχος κι εγώ έχω μπόλικο.  

Ελένη πόσο χρονών είσαι κι έχεις fsh 40??

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...