Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Θα σου στείλει λογικά πιο αργά να σου πει..έρχεται η ώρα αγάπη μου και όσο πλησιάζω τόσο ανυπόμονη είμαι. Μακάρι να συμπεσουν οι ώρες μας..θα μπω στο ιατρείο κ θα πω πια είναι η Βίλι? Και θα σε βουτήξω να κεράσω καφεδάκι μετά!!

Μακάρι να μου δώσει μια ημερομηνία στο περίπου. Άντε γιατί θέλω να τον ρωτήσω και τι χρήματα θα πρέπει να έχουμε στην ετ. Μας είχε πει στον πρώτο ραντεβού μια τιμή αλλά θέλω να δω αν όσα είπε τόσα και θα πάρει..

Καλά θα κάνεις να είσαι σίγουρη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 hours ago, marina_86 said:

Αν διαβάσεις παλιότερα ποστ δικά μου και της @MelissaRobert θα δεις ότι γράφουμε για διάφορες εξετάσεις. Ωστόσο, εμείς έχουμε αποτυχία στο ενεργητικό μας με δωρεά γι'αυτό κ ψαχνομαστε λίγο παραπάνω. Δεν θεωρώ δηλαδή ότι πρέπει να γίνουν όλα αυτά από κάθε γυναίκα που ξεκινάει τώρα με τη δωρεά. Αν θα έκανα εγώ κάτι διαφορετικό πριν την 1η ετ θα ήταν να κάνω απλά μια διαγνωστική υστεροσκοπηση (γιατί οκ το θέμα των ωαρίων αλλά το περιβάλλον της μήτρας πώς είναι;) και θα πρόσεχα λίγο παραπάνω στη λήψη φαρμάκων (οιστρογόνα και προγεστερόνη). 

Φυσικά εννοείται ότι θα πρέπει πριν την προσπάθεια να κάνεις έναν ορμονικό (θυροειδή, προλακτίνη, σάκχαρο) κ αιματολογικό έλεγχο (θρομβοφιλια, αυτοάνοσα). Αυτά πρέπει να γίνονται πριν από κάθε εξωσωματική, όχι μόνο με δωρεά.

Δες αν θες και τις άλλες εξετάσεις που αναφέρουμε, αλλά επαναλαμβάνω ότι κατά πάσα πιθανότητα στην περίπτωσή σου είναι υπερβολή. Αλλά επειδή η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, θα τα συζητήσεις αυτά κ με τον γιατρό σου που θα έχει τη συνολική εικόνα.

Καλησπερα, το ακριβώς εννοείς ότι θα προσεχές στην λήψη φαρμάκων;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Χιονούλες μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα 

δεν ακούσαμε καρδούλα, υπάρχει ένας αχνος παλμός και έχει μείνει πίσω κατά μια εβδομάδα το εμβρυακι μου, δεν υπάρχουν ελπίδες αλλά θα πάω πάλι Τετάρτη για σιγουριά ή θα γίνει φυσική αποβολή ή απόξεση π μου είπε ότι ο τρόπος π την κάνει δεν επηρεάζει το ενδομήτριο 

πρεπει να τρέξω αύριο για τα χαρτιά να πάρω τα φάρμακα π δικαίουμαι απο την επιτροπή που λήγει η απόφαση και θα δούμε αν θα πάμε

με φυσικούς ή διέγερση 

στο ηλικία μου γκρουπ είναι 25% οι πιθανότητες για αποβολή …

Δεν ήταν αυτή η τυχερή μας φορά 

Λυπαμαι κοριτσακι μου!  Τωρα το ειδα. Μια αγκαλια κι απο μενα!

4 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλημέρα αγαπημένη μου! Ναι,ναι αισιοδοξία θέλουμε και καλή τύχη! Να μας χαμογελάσει κι εμάς λίγο!!!

Εννοώ για τα οιστρογόνα στην πάχυνση του ενδομητρίου ότι θα επεμενα και για dermestril αν έβλεπα ότι δεν έχω καλή ανταπόκριση μόνο με cyclacur. Δεν χρειάζεται να παίρνουμε τόσα cyclacur κ από το στόμα κ κολπικά, νομίζω ότι σε κάποιες γυναίκες δεν κάνουν κ καλό στην ποιότητα του ενδομητρίου. Αυτό φαίνεται θαρρώ κ από την ανταπόκριση! Δεν χρειάζεται ο γιατρός να είναι και τρελό τζιμανι για να το καταλάβει. Αλλά μερικοί είναι φουλ κολλημένοι.

Στην προγεστερόνη εμένα μου έδινε μόνο vasclor και τίποτα άλλο και την έβαζα βράδυ, που απ' ότι διάβασα 1ον. τις κολπικές προγεστερονες οι κλινικές του εξωτερικού προτείνουν να τις βάζεις πρωί κ όχι βράδυ 2ον. η vasclor είναι λίγο ξεπερασμένη 3ον. δεν ξεκινάς προγεστερόνη βράδυ με πρωινή ετ. Έπρεπε να μου την ξεκινήσει πρωί. Πχ πρωί Δευτέρας να ξεκινήσω, πρωί Σαββάτου η ετ. Και να υπενθυμίσω ότι στην τελευταία ετ δική μου είναι σαν να την ξεκίνησα τρίτη βράδυ με Σάββατο πρωί την ετ. Και μου έβαλε κατά την Τετάρτη κ ένα ουτροτζεσταν με δική μου επιμονή. Αλλά μόνο ένα. Α, και μετά την ετ μου είπε να κάνω ένεση lentogest που είναι δυνατή προγεστερόνη. Αλλά μέχρι τότε... Πιασ'τ'αυγό κ κουρευτο!

Δεν λέω ότι ευθύνονται μόνο τα παραπάνω για τις αποτυχίες μου. Αλλά σίγουρα όλα αυτά κούρασαν τον οργανισμό μου κ ενώ δεν είχα ποτέ πρβλ με το πάχος του ενδομητρίου, μου το επηρέασαν. Επίσης, αν το αποτέλεσμα του ΕΡΑ δείξει ότι χρειάζομαι κ παραπάνω ώρες προγεστερόνης, καταλαβαίνεις ότι σ' εμένα το παράθυρο εμφύτευσης άνοιξε όταν ήταν πολύ αργά... Γιατί δεν πήρα καν την προβλεπόμενη δόση!!! Σ' εμένα λογικά άνοιξε την Κυριακή το βράδυ. Αν χρειάζομαι και παραπάνω ώρες (θα φανεί αυτό) τότε θα άνοιξε την Δευτέρα. Γεια σας κι αντίο δηλαδή... 

Όλ' αυτά τα είχα συζητήσει τότε αλλά γενικά η συμπεριφορά που αντιμετώπιζα ήταν ένας τοίχος. Του τύπου εγώ τα κάνω όλα σωστά, δε δέχομαι τίποτα από εσένα. Και με εκνευρισμό!... Με τον τωρινό γιατρό μου που τα συζήτησα μου είπε είναι απόλυτα λογικά τα συμπεράσματα σου. 

Το έγραψα πάλι το κατεβατο μου. Συγγνώμη ρε κορίτσια... Χαχαχαχα

Καλησπερα! Εγω εβαζα βακλορ, και μονο βασκλορ και τιποτα αλλο, μια φορα τη μερα,  το πρωι. Και στις τρεις ετ. Στις δυο ειχα εμφυτευση. Μια χαρα δουλεψε η κρεμα και δεν ειχα υπνηλια, οπως με αλλες προγεστερονες. Καμια παρενεργεια δεν ειχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Σ ευχαριστώ και λυπάμαι για την απώλεια σου, η βιοψία τι έδειξε ; Σε ποια εβδομάδα εκανες την απόξεση ; 

αγαπη μ γλυκια.....τι να σ πω...μονο οτι σε καταλαβαίνω απολυτα κ παρα πολυ.. ξερω πως ειναι....μα ξερω ομως οτι εισαι βράχος κ θα συνεχίσεις ...κοιτα μπροστα κ μονο...αυτο θα σε κανει πιο δυνατη ακομα....ειμαστε εδω για σενα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

αγαπη μ γλυκια.....τι να σ πω...μονο οτι σε καταλαβαίνω απολυτα κ παρα πολυ.. ξερω πως ειναι....μα ξερω ομως οτι εισαι βράχος κ θα συνεχίσεις ...κοιτα μπροστα κ μονο...αυτο θα σε κανει πιο δυνατη ακομα....ειμαστε εδω για σενα.

Ευχαριστώ κορίτσια μου 

νιωθω μια αδικία , ξέρω ότι συμβαίνει αλλά όπως μου είπε και  ο γιατρός μου εμείς κοπιάσαμε πολύ να το πετύχουμε αυτό :( και το χάνουμε …

  • Λυπημένη/-ος 13
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα καλημέρα!!! Αχ κορίτσια μου..τι ωραίο πράγμα να σας διαβάζω όταν βρίσκω λίγο κενό εν ώρα εργασίας!!! Τα νέα μου...λοιπόν....Δευτέρα στις 18.30 πάω στον χαλαρό για υπέρηχο. Έχω να πάω ένα μήνα να με δει. Ελπίζω να δούμε ένα καλό ενδομήτριο και καμιά κύστη να μην κάνει εμφάνιση πάλι. Λέτε αν όλα πάνε καλά να μου πει στο περίπου ημερομηνία ετ; Βιλακι θα είσαι κ εσύ Δευτέρα ε;; 

Αχ τι ωραια! Εφτασε η ωρα! Θα εχρις ενα ωραιο ενδομητριο ετοιμο για ετ! Σε ποια μερα του κυκλου εισαι; Πηγαινε εσυ με τη @Villi Δευτερα να κανετε το grand opening και ακολουθω κι εγω την Τεταρτη. Μακρια απο μας οι κυστες! Ουστ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Viv37 είπε:

Αχ τι ωραια! Εφτασε η ωρα! Θα εχρις ενα ωραιο ενδομητριο ετοιμο για ετ! Σε ποια μερα του κυκλου εισαι; Πηγαινε εσυ με τη @Villi Δευτερα να κανετε το grand opening και ακολουθω κι εγω την Τεταρτη. Μακρια απο μας οι κυστες! Ουστ!

Μπράβο κορίτσια !!! Ελα να παίρνετε σειρά ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αν διαβάσεις παλιότερα ποστ δικά μου και της @MelissaRobert θα δεις ότι γράφουμε για διάφορες εξετάσεις. Ωστόσο, εμείς έχουμε αποτυχία στο ενεργητικό μας με δωρεά γι'αυτό κ ψαχνομαστε λίγο παραπάνω. Δεν θεωρώ δηλαδή ότι πρέπει να γίνουν όλα αυτά από κάθε γυναίκα που ξεκινάει τώρα με τη δωρεά. Αν θα έκανα εγώ κάτι διαφορετικό πριν την 1η ετ θα ήταν να κάνω απλά μια διαγνωστική υστεροσκοπηση (γιατί οκ το θέμα των ωαρίων αλλά το περιβάλλον της μήτρας πώς είναι;) και θα πρόσεχα λίγο παραπάνω στη λήψη φαρμάκων (οιστρογόνα και προγεστερόνη). 

Φυσικά εννοείται ότι θα πρέπει πριν την προσπάθεια να κάνεις έναν ορμονικό (θυροειδή, προλακτίνη, σάκχαρο) κ αιματολογικό έλεγχο (θρομβοφιλια, αυτοάνοσα). Αυτά πρέπει να γίνονται πριν από κάθε εξωσωματική, όχι μόνο με δωρεά.

Δες αν θες και τις άλλες εξετάσεις που αναφέρουμε, αλλά επαναλαμβάνω ότι κατά πάσα πιθανότητα στην περίπτωσή σου είναι υπερβολή. Αλλά επειδή η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, θα τα συζητήσεις αυτά κ με τον γιατρό σου που θα έχει τη συνολική εικόνα.

Καλησπέρα και σ΄ ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μοιράζεσαι. Ο γιατρός μάς έχει πει για σπερμοδιάγραμμα, ένα πακέτο εξετάσεων με ομάδα αίματος, γενική αίματος, ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης, δρεπάνωση, θυρεοειδή, έλεγχος ηπατίτιδας ανοσοδοαγνωστικό έλεγχο. Μου έχει ζητήσει να κάνω εξέταση θρομβοφιλίας και έλεγχο μαστού. Αναφορικά με την υστεροσκόπηση μού είπε ότι δεν την επιβάλει αλλά την προτείνει και σκέφτομαι να την κάνω. Μου ανέφερε ότι μπορούμε να την κάνουμε ένα μήνα πριν την εμβρυομεταφορά μαζί με μία καλλιέργεια κόλπου. Να σημειώσω βέβαια ότι τον γιατρό τον έχουμε δει στο ραντεβού που κάναμε μία φορά, για όλες τις απορίες μιλάω με μία κοπέλα (φαινεται ότι είναι η μαία του, το δεξί του χέρι). Θα ψάξω τα μηνύματά σας να δω μήπως έχει ξεφύγει καμία σημαντική εξέταση και να ψάξω τι παίζει με τον έλεγχο των εμβρύων γιατί δεν γνωρίζω καθόλου.. Σχετικά με τα οιστρογόνα είπαν ότι θα ξεκινήσουμε με cyclacur(2-3) και αν χρειαστεί θα προσθέσουμε demestril.Θα τα συνεχίσω για όλο το πρώτο τρίμηνο μειώνοντάς τα σιγά σιγά. Για προγεστερόνη δε μου ανέφερε ακόμα.. Δεν ξέρω αν έχει σημασία , αλλά προς το παρόν σε έλεγχο που έκανα στο ενδομήτριο ήταν 7mm (παίρνω cyclacur για να έχω περίοδο και ήμουν στο τελευταίο λευκό χάπι) και τριφασικό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, Viv37 said:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα! Μια καινούρια μέρα ξεκινάει και εύχομαι να φέρει αισιοδοξία και να πάρει τις άσχημες σκέψεις απ' όλες μας.

Μαρινάκι τι εννοείς θα πρόσεχες στη λήψη οιστρογόνων και προγεστερόνης?

 

Απ’οτι φαίνεται ο Ψαθας ο γιατρός μου κάνει έναν τεστ στην 2η μέρα να δει τα επίπεδα οιστρογόνων στο σώμα σου που εγώ δεν έκανα επειδή δεν είμαι εκεί. Μετά σε ξεκινά με τα φάρμακα. Συμφωνώ στο ότι καλό θα ήταν να κοιτάξεις τον θυρεοειδή και την θρόμβοφιλια. Τέλος πριν την μεταφορά εκείνος κάνει έναν μοριακό έλεγχο που πάλι εγώ δεν έκανα. Αυτό εννοούσα στο πρώτο μου μήνυμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , MelissaRobert είπε:

Απ’οτι φαίνεται ο Ψαθας ο γιατρός μου κάνει έναν τεστ στην 2η μέρα να δει τα επίπεδα οιστρογόνων στο σώμα σου που εγώ δεν έκανα επειδή δεν είμαι εκεί. Μετά σε ξεκινά με τα φάρμακα. Συμφωνώ στο ότι καλό θα ήταν να κοιτάξεις τον θυρεοειδή και την θρόμβοφιλια. Τέλος πριν την μεταφορά εκείνος κάνει έναν μοριακό έλεγχο που πάλι εγώ δεν έκανα. Αυτό εννοούσα στο πρώτο μου μήνυμα.

Μοριακό έλεγχο πριν την ετ; Δηλαδή; 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, marina_86 said:

Καλημέρα αγαπημένη μου! Ναι,ναι αισιοδοξία θέλουμε και καλή τύχη! Να μας χαμογελάσει κι εμάς λίγο!!!

Εννοώ για τα οιστρογόνα στην πάχυνση του ενδομητρίου ότι θα επεμενα και για dermestril αν έβλεπα ότι δεν έχω καλή ανταπόκριση μόνο με cyclacur. Δεν χρειάζεται να παίρνουμε τόσα cyclacur κ από το στόμα κ κολπικά, νομίζω ότι σε κάποιες γυναίκες δεν κάνουν κ καλό στην ποιότητα του ενδομητρίου. Αυτό φαίνεται θαρρώ κ από την ανταπόκριση! Δεν χρειάζεται ο γιατρός να είναι και τρελό τζιμανι για να το καταλάβει. Αλλά μερικοί είναι φουλ κολλημένοι.

Στην προγεστερόνη εμένα μου έδινε μόνο vasclor και τίποτα άλλο και την έβαζα βράδυ, που απ' ότι διάβασα 1ον. τις κολπικές προγεστερονες οι κλινικές του εξωτερικού προτείνουν να τις βάζεις πρωί κ όχι βράδυ 2ον. η vasclor είναι λίγο ξεπερασμένη 3ον. δεν ξεκινάς προγεστερόνη βράδυ με πρωινή ετ. Έπρεπε να μου την ξεκινήσει πρωί. Πχ πρωί Δευτέρας να ξεκινήσω, πρωί Σαββάτου η ετ. Και να υπενθυμίσω ότι στην τελευταία ετ δική μου είναι σαν να την ξεκίνησα τρίτη βράδυ με Σάββατο πρωί την ετ. Και μου έβαλε κατά την Τετάρτη κ ένα ουτροτζεσταν με δική μου επιμονή. Αλλά μόνο ένα. Α, και μετά την ετ μου είπε να κάνω ένεση lentogest που είναι δυνατή προγεστερόνη. Αλλά μέχρι τότε... Πιασ'τ'αυγό κ κουρευτο!

Δεν λέω ότι ευθύνονται μόνο τα παραπάνω για τις αποτυχίες μου. Αλλά σίγουρα όλα αυτά κούρασαν τον οργανισμό μου κ ενώ δεν είχα ποτέ πρβλ με το πάχος του ενδομητρίου, μου το επηρέασαν. Επίσης, αν το αποτέλεσμα του ΕΡΑ δείξει ότι χρειάζομαι κ παραπάνω ώρες προγεστερόνης, καταλαβαίνεις ότι σ' εμένα το παράθυρο εμφύτευσης άνοιξε όταν ήταν πολύ αργά... Γιατί δεν πήρα καν την προβλεπόμενη δόση!!! Σ' εμένα λογικά άνοιξε την Κυριακή το βράδυ. Αν χρειάζομαι και παραπάνω ώρες (θα φανεί αυτό) τότε θα άνοιξε την Δευτέρα. Γεια σας κι αντίο δηλαδή... 

Όλ' αυτά τα είχα συζητήσει τότε αλλά γενικά η συμπεριφορά που αντιμετώπιζα ήταν ένας τοίχος. Του τύπου εγώ τα κάνω όλα σωστά, δε δέχομαι τίποτα από εσένα. Και με εκνευρισμό!... Με τον τωρινό γιατρό μου που τα συζήτησα μου είπε είναι απόλυτα λογικά τα συμπεράσματα σου. 

Το έγραψα πάλι το κατεβατο μου. Συγγνώμη ρε κορίτσια... Χαχαχαχα

Τι λες τώρα, αυτά είναι τόσο χρήσιμα. Ντρέπομαι να ομολογήσω ότι κάθε μέρα ψάχνω το θέμα στο YouTube για τουλάχιστον 1 ώρα:) Μαρίνα ποτε θα έχεις τα αποτελέσματα του ERA? Μετά ποτε θα ξεκινήσεις…στον επόμενο κύκλο;

Εγώ έκανα την υστεροσκοπηση την Τετάρτη και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα του μοριακού. Στον επόμενο κύκλο θα ξεκινήσω για το ERA. Παρεπιπτόντως πονάει;

Μέχρι και σε διαιτολόγο πήγα για να με προετοιμάσει για την επόμενη φορά. Προτείνει 20 gr πρωτεΐνη καθε πρωί η  1 αυγό + 3 ασπράδια, sauerkraut, ξινόγαλα και ζωμό από κόκαλα κρέατος για να προετοιμάσουμε το ενδομήτριο με καλά βακτήρια. Παρεπιπτόντως εδώ στην Αγγλία προτείνουν ανανά και 2 Brazil nuts κάθε μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά.

Αυτά για σήμερα. Καλό ΣΚ να εχετε

 

20 minutes ago, Villi said:

Μοριακό έλεγχο πριν την ετ; Δηλαδή; 

Villi μου δεν ξέρω πολλά ακόμα αλλά θα μιλήσω μαζί τους την Πέμπτη πάλι και θα προσπαθήσω να μάθω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Λυπαμαι κοριτσακι μου!  Τωρα το ειδα. Μια αγκαλια κι απο μενα!

Καλησπερα! Εγω εβαζα βακλορ, και μονο βασκλορ και τιποτα αλλο, μια φορα τη μερα,  το πρωι. Και στις τρεις ετ. Στις δυο ειχα εμφυτευση. Μια χαρα δουλεψε η κρεμα και δεν ειχα υπνηλια, οπως με αλλες προγεστερονες. Καμια παρενεργεια δεν ειχα

Το ξέρω ότι χρησιμοποιείται συχνά. Κι εγώ κ στις προηγούμενες ετ που είχα κάνει μόνο vasclor μου έδιναν και είχα σε μία εμφύτευση (με τα δικά μου μάλιστα!). Με κάποιον όμως με ιστορικό αποτυχίας θεωρώ ότι πρέπει να ψαχτει παραπάνω το παραμικρό. Όχι μόνο η μάρκα αλλά και οι δόσεις. Ενδεχομένως να έκανα κι άλλη ετ μόνο με βασκλορ κ να έπιανε. Απλά έχω ταλαιπωρηθεί πολύ για να πηγαίνω στην τύχη, γιατί όπως θα είδες γράφω κ για άλλες παραλείψεις. Προσωπικά δεν ένιωθα ασφαλής. Και ειδικά τα τελευταία δύο χρόνια παρατηρώ ότι οι γνωστοί γιατροί στην Αθήνα δεν την πολυχρησιμοποιουν ή δεν τη χρησιμοποιούν μόνη της. Αυτό για εμένα κάτι λέει.

 

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου 

νιωθω μια αδικία , ξέρω ότι συμβαίνει αλλά όπως μου είπε και  ο γιατρός μου εμείς κοπιάσαμε πολύ να το πετύχουμε αυτό :( και το χάνουμε …

Έχεις τόσο δίκιο... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου θέλω τη γνώμη σας.... Πιστεύετε ότι πρέπει να κοιτάξω κάτι ώστε να αποκλείσω κάποια "πάθηση" για δυσκολία σύλληψης; Δηλαδή πως βρήκα το θυρεοειδή... Αν ναι, τι μου προτείνετε; Επίσης εάν θα πήγαινα για γυναικολογικό έλεγχο τι θα έπρεπε να κοιτάξω; Έχω ένα προαίσθημα ότι οι ωοληψιες μου άφησαν κουσουρι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...