Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , MelissaRobert είπε:

Τι λες τώρα, αυτά είναι τόσο χρήσιμα. Ντρέπομαι να ομολογήσω ότι κάθε μέρα ψάχνω το θέμα στο YouTube για τουλάχιστον 1 ώρα:) Μαρίνα ποτε θα έχεις τα αποτελέσματα του ERA? Μετά ποτε θα ξεκινήσεις…στον επόμενο κύκλο;

Εγώ έκανα την υστεροσκοπηση την Τετάρτη και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα του μοριακού. Στον επόμενο κύκλο θα ξεκινήσω για το ERA. Παρεπιπτόντως πονάει;

Μέχρι και σε διαιτολόγο πήγα για να με προετοιμάσει για την επόμενη φορά. Προτείνει 20 gr πρωτεΐνη καθε πρωί η  1 αυγό + 3 ασπράδια, sauerkraut, ξινόγαλα και ζωμό από κόκαλα κρέατος για να προετοιμάσουμε το ενδομήτριο με καλά βακτήρια. Παρεπιπτόντως εδώ στην Αγγλία προτείνουν ανανά και 2 Brazil nuts κάθε μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά.

Αυτά για σήμερα. Καλό ΣΚ να εχετε

 

Villi μου δεν ξέρω πολλά ακόμα αλλά θα μιλήσω μαζί τους την Πέμπτη πάλι και θα προσπαθήσω να μάθω 

Αχ μην ντρέπεσαι καθόλου γιατί εγώ αν είχα μετρήσει τις ώρες διαβάσματος που έχω ρίξει θα περνούσα ιατρική! Χαχαχα

Περιμένω και τα αποτελέσματα της βιοψίας και του ΕΡΑ μάλλον την επόμενη εβδομάδα. Το ΕΡΑ μπορεί να καθυστερήσει λίγο, μου είπαν 15 εργάσιμες... Άντε να δούμε! Τώρα για το αν πονάει δεν ξέρω γιατί το έκανα με αναισθησία (εγώ τα έκανα όλα μαζί συν τη λαπαροσκοπηση). Εσύ έτσι σκέτα θα το κάνεις; Κάποιες κοπέλες που το έκαναν χωρίς αναισθησία είπαν ότι ο πόνος κρατάει για δευτερόλεπτα. Παίρνεις μια ανάσα και μετράς μέχρι το είκοσι και ή θα τελειώσει ή θα σκάσεις! Χαχαχαχα (κάνουμε κ λίγο πλακιτσα)

Πολύ ωραία τα tips διατροφής. Αλλά βρε αγαπημένη αυτό το sauerkraut τι είναι;;; Θα το γκουγκλαρω! Χαχαχα

πρίν από 6 λεπτά , Annaforyou είπε:

Κορίτσια μου θέλω τη γνώμη σας.... Πιστεύετε ότι πρέπει να κοιτάξω κάτι ώστε να αποκλείσω κάποια "πάθηση" για δυσκολία σύλληψης; Δηλαδή πως βρήκα το θυρεοειδή... Αν ναι, τι μου προτείνετε; Επίσης εάν θα πήγαινα για γυναικολογικό έλεγχο τι θα έπρεπε να κοιτάξω; Έχω ένα προαίσθημα ότι οι ωοληψιες μου άφησαν κουσουρι... 

Αγαπημένη, πόσες ωοληψιες έχεις κάνει συνολικά; Όταν λες κουσουρι τι εννοείς; Μείωση των ωαρίων;

Να δεις τις γυναικολογικές ορμόνες 2η με 4η μέρα περιόδου, αλλά αυτές λογικά θα τις ζήτησε η Τριανταφυλλίδου. Ε; Αν τις έχεις κάνει, ίσως να έκανες κ μια ΑΜΗ συμπληρωματικά για να δεις το απόθεμα συνδυαστικά με τις ορμόνες σου. Αν αυτά είναι καλά, ίσως μια σαλπιγγογραφια;.. Για να δεις κ πράγματα που δεν έχουν να κάνουν αποκλειστικά κ μόνο με τα ωάρια.

Πάνε σε έναν καλό γυναικολόγο να σου κάνει πλήρη έλεγχο κ να σε καθοδηγήσει. Αν και πιστεύω ότι θα έρθει!!! ❤️ Σκέψου ότι τόσες γυναίκες και πολύ μεγαλύτερες από εσένα έχουν περάσει πολλές φορές από τη διαδικασία της ωοληψιας και δεν τους έμεινε κάτι. Εσύ αγχωθηκες τώρα, ε; Ε μα χριστιανή μου κάθεσαι κι εσύ κ διαβάζεις εμάς τις τρελές, ορίστε τ'αποτελέσματα! 

1 hour ago, Natalia85 είπε:

Καλησπέρα και σ΄ ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μοιράζεσαι. Ο γιατρός μάς έχει πει για σπερμοδιάγραμμα, ένα πακέτο εξετάσεων με ομάδα αίματος, γενική αίματος, ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης, δρεπάνωση, θυρεοειδή, έλεγχος ηπατίτιδας ανοσοδοαγνωστικό έλεγχο. Μου έχει ζητήσει να κάνω εξέταση θρομβοφιλίας και έλεγχο μαστού. Αναφορικά με την υστεροσκόπηση μού είπε ότι δεν την επιβάλει αλλά την προτείνει και σκέφτομαι να την κάνω. Μου ανέφερε ότι μπορούμε να την κάνουμε ένα μήνα πριν την εμβρυομεταφορά μαζί με μία καλλιέργεια κόλπου. Να σημειώσω βέβαια ότι τον γιατρό τον έχουμε δει στο ραντεβού που κάναμε μία φορά, για όλες τις απορίες μιλάω με μία κοπέλα (φαινεται ότι είναι η μαία του, το δεξί του χέρι). Θα ψάξω τα μηνύματά σας να δω μήπως έχει ξεφύγει καμία σημαντική εξέταση και να ψάξω τι παίζει με τον έλεγχο των εμβρύων γιατί δεν γνωρίζω καθόλου.. Σχετικά με τα οιστρογόνα είπαν ότι θα ξεκινήσουμε με cyclacur(2-3) και αν χρειαστεί θα προσθέσουμε demestril.Θα τα συνεχίσω για όλο το πρώτο τρίμηνο μειώνοντάς τα σιγά σιγά. Για προγεστερόνη δε μου ανέφερε ακόμα.. Δεν ξέρω αν έχει σημασία , αλλά προς το παρόν σε έλεγχο που έκανα στο ενδομήτριο ήταν 7mm (παίρνω cyclacur για να έχω περίοδο και ήμουν στο τελευταίο λευκό χάπι) και τριφασικό.

Μια χαρά μου ακούγονται αυτά! Ωστόσο θα επέμενα να πας κ σε έναν αιματολογο. Να δει τα πάντα, ορμόνες, βιταμίνες, αιματολογικά, ανοσολογικά.

Αν με την υστεροσκοπηση σου κάνει απλή κολπική καλλιέργεια δεν έχει νόημα... Δεν δείχνει κάτι. Μήπως σου είπε βιοψία ενδομητρίου; 

Σούπερ το ενδομήτριο, θα το ενισχύσετε κ λίγο ακόμα κ μια χαρά! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 17 λεπτά , marina_86 είπε:

Αχ μην ντρέπεσαι καθόλου γιατί εγώ αν είχα μετρήσει τις ώρες διαβάσματος που έχω ρίξει θα περνούσα ιατρική! Χαχαχα

Περιμένω και τα αποτελέσματα της βιοψίας και του ΕΡΑ μάλλον την επόμενη εβδομάδα. Το ΕΡΑ μπορεί να καθυστερήσει λίγο, μου είπαν 15 εργάσιμες... Άντε να δούμε! Τώρα για το αν πονάει δεν ξέρω γιατί το έκανα με αναισθησία (εγώ τα έκανα όλα μαζί συν τη λαπαροσκοπηση). Εσύ έτσι σκέτα θα το κάνεις; Κάποιες κοπέλες που το έκαναν χωρίς αναισθησία είπαν ότι ο πόνος κρατάει για δευτερόλεπτα. Παίρνεις μια ανάσα και μετράς μέχρι το είκοσι και ή θα τελειώσει ή θα σκάσεις! Χαχαχαχα (κάνουμε κ λίγο πλακιτσα)

Πολύ ωραία τα tips διατροφής. Αλλά βρε αγαπημένη αυτό το sauerkraut τι είναι;;; Θα το γκουγκλαρω! Χαχαχα

Αγαπημένη, πόσες ωοληψιες έχεις κάνει συνολικά; Όταν λες κουσουρι τι εννοείς; Μείωση των ωαρίων;

Να δεις τις γυναικολογικές ορμόνες 2η με 4η μέρα περιόδου, αλλά αυτές λογικά θα τις ζήτησε η Τριανταφυλλίδου. Ε; Αν τις έχεις κάνει, ίσως να έκανες κ μια ΑΜΗ συμπληρωματικά για να δεις το απόθεμα συνδυαστικά με τις ορμόνες σου. Αν αυτά είναι καλά, ίσως μια σαλπιγγογραφια;.. Για να δεις κ πράγματα που δεν έχουν να κάνουν αποκλειστικά κ μόνο με τα ωάρια.

Πάνε σε έναν καλό γυναικολόγο να σου κάνει πλήρη έλεγχο κ να σε καθοδηγήσει. Αν και πιστεύω ότι θα έρθει!!! ❤️ Σκέψου ότι τόσες γυναίκες και πολύ μεγαλύτερες από εσένα έχουν περάσει πολλές φορές από τη διαδικασία της ωοληψιας και δεν τους έμεινε κάτι. Εσύ αγχωθηκες τώρα, ε; Ε μα χριστιανή μου κάθεσαι κι εσύ κ διαβάζεις εμάς τις τρελές, ορίστε τ'αποτελέσματα! 

Αυτό έχω πάθει με σας που έμπλεξα!! Χαχαχ :D!! Νιώθω συνέχεια τις ωοθήκες μου να με ενοχλούν. Δεν το λέω πόνος. Δεν ξέρω μπορεί να μην είναι και τίποτα...  Όχι η ενδοκρινολόγος δεν Μ έγραψε άλλες εξετάσεις. Φταίω κ γω που δεν ζήτησα. ΑΜΗ είχα κάνει πέρσυ. 4 ωοληψιες έχω κάνει. Πείτε κάνα καλό γιατρό εδώ Θεσσαλονίκη. Θυμάμαι είχε πέσει στο τραπέζι ένας κούκλος... :razz:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , marina_86 είπε:

Αχ μην ντρέπεσαι καθόλου γιατί εγώ αν είχα μετρήσει τις ώρες διαβάσματος που έχω ρίξει θα περνούσα ιατρική! Χαχαχα

Περιμένω και τα αποτελέσματα της βιοψίας και του ΕΡΑ μάλλον την επόμενη εβδομάδα. Το ΕΡΑ μπορεί να καθυστερήσει λίγο, μου είπαν 15 εργάσιμες... Άντε να δούμε! Τώρα για το αν πονάει δεν ξέρω γιατί το έκανα με αναισθησία (εγώ τα έκανα όλα μαζί συν τη λαπαροσκοπηση). Εσύ έτσι σκέτα θα το κάνεις; Κάποιες κοπέλες που το έκαναν χωρίς αναισθησία είπαν ότι ο πόνος κρατάει για δευτερόλεπτα. Παίρνεις μια ανάσα και μετράς μέχρι το είκοσι και ή θα τελειώσει ή θα σκάσεις! Χαχαχαχα (κάνουμε κ λίγο πλακιτσα)

Πολύ ωραία τα tips διατροφής. Αλλά βρε αγαπημένη αυτό το sauerkraut τι είναι;;; Θα το γκουγκλαρω! Χαχαχα

Αγαπημένη, πόσες ωοληψιες έχεις κάνει συνολικά; Όταν λες κουσουρι τι εννοείς; Μείωση των ωαρίων;

Να δεις τις γυναικολογικές ορμόνες 2η με 4η μέρα περιόδου, αλλά αυτές λογικά θα τις ζήτησε η Τριανταφυλλίδου. Ε; Αν τις έχεις κάνει, ίσως να έκανες κ μια ΑΜΗ συμπληρωματικά για να δεις το απόθεμα συνδυαστικά με τις ορμόνες σου. Αν αυτά είναι καλά, ίσως μια σαλπιγγογραφια;.. Για να δεις κ πράγματα που δεν έχουν να κάνουν αποκλειστικά κ μόνο με τα ωάρια.

Πάνε σε έναν καλό γυναικολόγο να σου κάνει πλήρη έλεγχο κ να σε καθοδηγήσει. Αν και πιστεύω ότι θα έρθει!!! ❤️ Σκέψου ότι τόσες γυναίκες και πολύ μεγαλύτερες από εσένα έχουν περάσει πολλές φορές από τη διαδικασία της ωοληψιας και δεν τους έμεινε κάτι. Εσύ αγχωθηκες τώρα, ε; Ε μα χριστιανή μου κάθεσαι κι εσύ κ διαβάζεις εμάς τις τρελές, ορίστε τ'αποτελέσματα! 

Μια χαρά μου ακούγονται αυτά! Ωστόσο θα επέμενα να πας κ σε έναν αιματολογο. Να δει τα πάντα, ορμόνες, βιταμίνες, αιματολογικά, ανοσολογικά.

Αν με την υστεροσκοπηση σου κάνει απλή κολπική καλλιέργεια δεν έχει νόημα... Δεν δείχνει κάτι. Μήπως σου είπε βιοψία ενδομητρίου; 

Σούπερ το ενδομήτριο, θα το ενισχύσετε κ λίγο ακόμα κ μια χαρά! 

Εννοείς να πάω από μόνη μου σε αιματολόγο ή να ζητήσω από τον γιατρό μου να με παραπέμψει σε κάποιον; Φοβάμαι μην παρεξηγηθεί χαχα

Πολύ σημαντικό αυτό που με ρωτάς για το ενδομήτριο. Το σημείωσα στις απορίες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Natalia85 είπε:

Εννοείς να πάω από μόνη μου σε αιματολόγο ή να ζητήσω από τον γιατρό μου να με παραπέμψει σε κάποιον; Φοβάμαι μην παρεξηγηθεί χαχα

Πολύ σημαντικό αυτό που με ρωτάς για το ενδομήτριο. Το σημείωσα στις απορίες!

Κοίτα, δε νομίζω να παρεξηγηθεί. Είναι άλλη ειδικότητα. Αν θες μπορείς να τον ρωτήσεις και να του πεις ότι σκέφτομαι να κάνω έναν έλεγχο αιματολογικό κ ανοσολογικό, έχετε να μου προτείνετε κάποιον; Αλλά δεν μπορεί ένας γυναικολόγος να τα δει όλα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Annaforyou είπε:

Αυτό έχω πάθει με σας που έμπλεξα!! Χαχαχ :D!! Νιώθω συνέχεια τις ωοθήκες μου να με ενοχλούν. Δεν το λέω πόνος. Δεν ξέρω μπορεί να μην είναι και τίποτα...  Όχι η ενδοκρινολόγος δεν Μ έγραψε άλλες εξετάσεις. Φταίω κ γω που δεν ζήτησα. ΑΜΗ είχα κάνει πέρσυ. 4 ωοληψιες έχω κάνει. Πείτε κάνα καλό γιατρό εδώ Θεσσαλονίκη. Θυμάμαι είχε πέσει στο τραπέζι ένας κούκλος... :razz:

Σε ένα βαθμό πιστεύω κι εγω οτι έχεις επηρεαστεί απο εμάς, αλλά εσύ βρε είσαι μικρή και τριανταφυλλένια ❤️ Χωρίς πλάκα όμως να βρεις έναν καλό γιατρό, και ο κούκλος της @Fili ακούγεται καλός και της Μαρίνας ειναι εξαιρετικός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, cordellia είπε:

Καλησπέρα! 

Γνωρίζετε αν το κέντρο Εμβρυογένεσις του κου Μαστρομηνά, ειδικεύεται στην εξωσωματική με δωρεά ωαρίων; 

Ευχαριστώ 

Καλησπέρα. Από παλιότερες κοπέλες που έχω διαβάσει δεν έχουν πετάξει κ τη σκούφια τους να το πω έτσι απλά... Αλλά εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία ούτε από το κέντρο ούτε από τον γιατρό. Σκέφτεσαι να κάνεις εκεί την προσπάθεια σου; Σε προβληματίζει κάτι;

πρίν από 4 λεπτά , Villi είπε:

Σε ένα βαθμό πιστεύω κι εγω οτι έχεις επηρεαστεί απο εμάς, αλλά εσύ βρε είσαι μικρή και τριανταφυλλένια ❤️ Χωρίς πλάκα όμως να βρεις έναν καλό γιατρό, και ο κούκλος της @Fili ακούγεται καλός και της Μαρίνας ειναι εξαιρετικός. 

Γιατί ο δικός μου δεν είναι κούκλος; Χαχαχαχαχαχαχα Μπορεί να μην είναι κούκλος αλλά είναι γλυκούλης!❤️ Και κυρίως υπομονετικός! Χαχαχα 

Μ' έχει πιάσει σήμερα μια ακατάπαυστη πολυλογια ή μου φαίνεται; Γιάννης πίνει Γιάννης κερνάει έχει γίνει η σελίδα! Μη με μπλοκάρετε! Χαχαχα

 

  • Χαχα 10
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Αχ τι ωραια! Εφτασε η ωρα! Θα εχρις ενα ωραιο ενδομητριο ετοιμο για ετ! Σε ποια μερα του κυκλου εισαι; Πηγαινε εσυ με τη @Villi Δευτερα να κανετε το grand opening και ακολουθω κι εγω την Τεταρτη. Μακρια απο μας οι κυστες! Ουστ!

ευχαριστώ ρε φιλενάδα!! 8η μέρα σήμερα και την Δευτέρα θα είμαι 11η. Όμως τα σικλακουρ τα ξεκίνησα 4η μέρα για αυτό και με βλέπεις λίγο αγχωμενη. Αντε κάτι μου λέει ότι θα πάμε ασορτι εμείς χαχαχαχα.  Άντε γιατί περιμένουν οι βλαστοκυστουλες μας. 

@marina_86 εμένα μου είχε δώσει βασκλορ να βάζω το πρωί μόνο και ένεση prolutex από προγεστερόνη. Να φανταστείς τα ουτρο από εσάς τα άκουσα πρώτη φορά!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Σκέφτομαι να πάω με δανεικά. Είμαι 45 και έκανα το Δεκέμβριο έναν αποτυχημένο φυσικό κύκλο με λάθος και άπειρο γιατρό. Η θεραπεία αυτή δεν ήταν η ενδεδειγμένη. Γι αυτό σκέφτομαι τη δωρεά Αλλά είμαι μεταξύ του κ Μαστρομηνά και του κ Πάντου. Επίσης διάβασ στα forum για ένα κέντρο στον Πειραιά : Μίτωση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marina_86 είπε:

Καλησπέρα. Από παλιότερες κοπέλες που έχω διαβάσει δεν έχουν πετάξει κ τη σκούφια τους να το πω έτσι απλά... Αλλά εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία ούτε από το κέντρο ούτε από τον γιατρό. Σκέφτεσαι να κάνεις εκεί την προσπάθεια σου; Σε προβληματίζει κάτι;

Γιατί ο δικός μου δεν είναι κούκλος; Χαχαχαχαχαχαχα Μπορεί να μην είναι κούκλος αλλά είναι γλυκούλης!❤️ Και κυρίως υπομονετικός! Χαχαχα 

Μ' έχει πιάσει σήμερα μια ακατάπαυστη πολυλογια ή μου φαίνεται; Γιάννης πίνει Γιάννης κερνάει έχει γίνει η σελίδα! Μη με μπλοκάρετε! Χαχαχα

 

Σε απολαμβάνουμε πάντα!! Εσένα καλέ να μπλοκάρουμε;; Ούτε καν!!!

πρίν από 2 λεπτά , cordellia είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Σκέφτομαι να πάω με δανεικά. Είμαι 45 και έκανα το Δεκέμβριο έναν αποτυχημένο φυσικό κύκλο με λάθος και άπειρο γιατρό. Η θεραπεία αυτή δεν ήταν η ενδεδειγμένη. Γι αυτό σκέφτομαι τη δωρεά Αλλά είμαι μεταξύ του κ Μαστρομηνά και του κ Πάντου. Επίσης διάβασ στα forum για ένα κέντρο στον Πειραιά : Μίτωση 

Καλώς  μας ήρθες!! Σε ποιον γιατρό έκανες αυτή τη θεραπεία και τι ακριβώς σου έκανε: δεν θα σου συνιστούσα σε καμία περίπτωση το κέντρο του Πειραιά όμως..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αποφύγω την κατονομασία αν δε σε πειράζει.. τουλάχιστον δημόσια

ίσως σε προσωπικό μήνυμα. Πάντως είμαι σε δίλημμα. Από τότε διαβάζω συνεχώς τα φορουμ και τις σκέψεις των άλλων κοριτσιών 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , marina_86 είπε:

Καλησπέρα. Από παλιότερες κοπέλες που έχω διαβάσει δεν έχουν πετάξει κ τη σκούφια τους να το πω έτσι απλά... Αλλά εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία ούτε από το κέντρο ούτε από τον γιατρό. Σκέφτεσαι να κάνεις εκεί την προσπάθεια σου; Σε προβληματίζει κάτι;

Γιατί ο δικός μου δεν είναι κούκλος; Χαχαχαχαχαχαχα Μπορεί να μην είναι κούκλος αλλά είναι γλυκούλης!❤️ Και κυρίως υπομονετικός! Χαχαχα 

Μ' έχει πιάσει σήμερα μια ακατάπαυστη πολυλογια ή μου φαίνεται; Γιάννης πίνει Γιάννης κερνάει έχει γίνει η σελίδα! Μη με μπλοκάρετε! Χαχαχα

 

Ναι ναι κούκλος κι ο δικός σου Μαρίνα μου, δεν χαλάμε καρδιές εδώ μέσα. Εμενα μου αρέσει πολύ η πολυλογία σου και μου έλειψε μη σου πω, κάνω και επανάληψη.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , cordellia είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Σκέφτομαι να πάω με δανεικά. Είμαι 45 και έκανα το Δεκέμβριο έναν αποτυχημένο φυσικό κύκλο με λάθος και άπειρο γιατρό. Η θεραπεία αυτή δεν ήταν η ενδεδειγμένη. Γι αυτό σκέφτομαι τη δωρεά Αλλά είμαι μεταξύ του κ Μαστρομηνά και του κ Πάντου. Επίσης διάβασ στα forum για ένα κέντρο στον Πειραιά : Μίτωση 

Πάντως για δωρεά επαναλαμβάνω ότι τα κορίτσια δεν πετάνε τη σκούφια τους... 

Όταν λες η θεραπεία δεν ήταν η ενδεδειγμένη τι εννοείς; Αν έχεις κάνει μόνο έναν φυσικό κύκλο είναι πιθανό να μην είχες απευθείας ωάριο προς γονιμοποίηση. Αυτό το σπορ θέλει γερό στομάχι και υπομονή... Επειδή το έχω περάσει (με αποτυχία) γι'αυτό το λέω. 

Ας πουν κ τα άλλα κορίτσια από Αθήνα τις απόψεις τους. Εγώ λογικά αν εμένα Αθήνα θα έκανα μια επίσκεψη σε: Σφακιανούδη, Κούρτη, Τσιριγώτη και θα περνούσα σίγουρα και μια βόλτα από το Serum. Όχι ότι δεν υπάρχουν άλλοι καλοί γιατροί, προς θεού. Εγώ δεν είμαι καν από Αθήνα. Η άποψη μου βασίζεται στις γνώμες κοριτσιών από εδώ. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες προτάσεις.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , cordellia είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Σκέφτομαι να πάω με δανεικά. Είμαι 45 και έκανα το Δεκέμβριο έναν αποτυχημένο φυσικό κύκλο με λάθος και άπειρο γιατρό. Η θεραπεία αυτή δεν ήταν η ενδεδειγμένη. Γι αυτό σκέφτομαι τη δωρεά Αλλά είμαι μεταξύ του κ Μαστρομηνά και του κ Πάντου. Επίσης διάβασ στα forum για ένα κέντρο στον Πειραιά : Μίτωση 

Ο προηγουμενος γυναικολογος μου ηθελε να με στειλει στον Πειραια αλλα οταν ρωτησα τα κοριτσια εδω ολες μου ειπαν μακρια απο κει....


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MelissaRobert είπε:

Τι λες τώρα, αυτά είναι τόσο χρήσιμα. Ντρέπομαι να ομολογήσω ότι κάθε μέρα ψάχνω το θέμα στο YouTube για τουλάχιστον 1 ώρα:) Μαρίνα ποτε θα έχεις τα αποτελέσματα του ERA? Μετά ποτε θα ξεκινήσεις…στον επόμενο κύκλο;

Εγώ έκανα την υστεροσκοπηση την Τετάρτη και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα του μοριακού. Στον επόμενο κύκλο θα ξεκινήσω για το ERA. Παρεπιπτόντως πονάει;

Μέχρι και σε διαιτολόγο πήγα για να με προετοιμάσει για την επόμενη φορά. Προτείνει 20 gr πρωτεΐνη καθε πρωί η  1 αυγό + 3 ασπράδια, sauerkraut, ξινόγαλα και ζωμό από κόκαλα κρέατος για να προετοιμάσουμε το ενδομήτριο με καλά βακτήρια. Παρεπιπτόντως εδώ στην Αγγλία προτείνουν ανανά και 2 Brazil nuts κάθε μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά.

Αυτά για σήμερα. Καλό ΣΚ να εχετε

 

Villi μου δεν ξέρω πολλά ακόμα αλλά θα μιλήσω μαζί τους την Πέμπτη πάλι και θα προσπαθήσω να μάθω 

Πότε πρόλαβες και έκανες την υστεροσκόπηση! Σφαίρα είσαι! Για τον ανανά και τα brazil κι εδώ λένε και επίσης γιαούρτια πρόβεια και ξινόγαλα ή κεφίρ. Τώρα ζωμό από κρέας που να βρούμε. Στην Αμερική έχουν σε χαρτόκουτα σαν αυτά του γάλακτος. Στην Αγγλία έχει τέτοια? Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου κορίτσι μου!

@Annaforyou καταρχήν πρέπει να προσπαθείς για πάνω από 6μηνο για να πεις ότι κάτι ίσως να πηγαίνει στραβά. Είναι λίγο νωρίς. Αλλά αν περάσει αυτό το διάστημα και εξακολουθείς να μη μένεις έγκυος τότε μπορείς να δεις σε πρώτη φάση τις ορμόνες ΑΜΗ και FSH. Είναι αυτές που ουσιαστικά δείχνουν αν έχεις μεγάλο απόθεμα ωαρίων. Αν αυτές είναι οκ μπορείς να να κάνεις σαλπιγγογραφία να τσεκάρεις αν είναι όλα εντάξεθ με τις σάλπιγγγές σου. Αυτό πονάει λίγο απ΄ότι λένε. Επίσης μπορεί και το αμόρε σου να ελεγχθεί. Ίσως να υπάρχει κάποιο θεματάκι με το σπέρμα. Και μην ξεχνάς. όταν λέμε προσπαθούμε εννοούμε ότι βγάζουμε τα μάτια μας 6 φορές την εβδομάδα!! Οπότε σε πρώτη φάση δώσ' του να καταλάβει. Και ξαναδές την TSH σου σε κανα μήνα να δεις αν μπήκε στα όρια. Αν πρόλαβαν να δράσουν δηλαδή τα φάρμακα γιατί είναι λίγο νωρίς. Δεν έχει πολύ καιρό που τα ξεκίνησες.

1 ώρα πρίν, Annaforyou είπε:

Αυτό έχω πάθει με σας που έμπλεξα!! Χαχαχ :D!! Νιώθω συνέχεια τις ωοθήκες μου να με ενοχλούν. Δεν το λέω πόνος. Δεν ξέρω μπορεί να μην είναι και τίποτα...  Όχι η ενδοκρινολόγος δεν Μ έγραψε άλλες εξετάσεις. Φταίω κ γω που δεν ζήτησα. ΑΜΗ είχα κάνει πέρσυ. 4 ωοληψιες έχω κάνει. Πείτε κάνα καλό γιατρό εδώ Θεσσαλονίκη. Θυμάμαι είχε πέσει στο τραπέζι ένας κούκλος... :razz:

Αν πονάς υπάρχει περίπτωση να έχεις καμιά κυστη και να εμποδίζει κ αυτή. Πήγαινε για έναν υπέρηχο

1 ώρα πρίν, Natalia85 είπε:

Εννοείς να πάω από μόνη μου σε αιματολόγο ή να ζητήσω από τον γιατρό μου να με παραπέμψει σε κάποιον; Φοβάμαι μην παρεξηγηθεί χαχα

Πολύ σημαντικό αυτό που με ρωτάς για το ενδομήτριο. Το σημείωσα στις απορίες!

Αχ κι εσύ τέτοια είσαι? Κι εγώ κάτι τέτοια κάνω. Πχ μου είχε γράψει η γυναικολόγος μου 2 έξτρα εξετάσεις και σκεφτόμουν να πω στο διαγνωστικό να τις βάλουν σε ξεχωριστή σελίδα για να μην τις δει ο εξωσωματικός και μου πει δε σου είπα εγώ να τις κάνεις αυτές!

Κάτσε να σε περιλάβουν εδώ οι άλλες και θα τα κόψεις αυτά σε χρόνο dt! χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...