Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 minutes ago, Blue Velvet said:

      Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

      Βασικά να σταματήσεις τε τεστ … να κανείς την ημέρα που σου εχπυν πει.. εγώ αυτό θα κάνω 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Viv37 είπε:

Πότε πρόλαβες και έκανες την υστεροσκόπηση! Σφαίρα είσαι! Για τον ανανά και τα brazil κι εδώ λένε και επίσης γιαούρτια πρόβεια και ξινόγαλα ή κεφίρ. Τώρα ζωμό από κρέας που να βρούμε. Στην Αμερική έχουν σε χαρτόκουτα σαν αυτά του γάλακτος. Στην Αγγλία έχει τέτοια? Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου κορίτσι μου!

@Annaforyou καταρχήν πρέπει να προσπαθείς για πάνω από 6μηνο για να πεις ότι κάτι ίσως να πηγαίνει στραβά. Είναι λίγο νωρίς. Αλλά αν περάσει αυτό το διάστημα και εξακολουθείς να μη μένεις έγκυος τότε μπορείς να δεις σε πρώτη φάση τις ορμόνες ΑΜΗ και FSH. Είναι αυτές που ουσιαστικά δείχνουν αν έχεις μεγάλο απόθεμα ωαρίων. Αν αυτές είναι οκ μπορείς να να κάνεις σαλπιγγογραφία να τσεκάρεις αν είναι όλα εντάξεθ με τις σάλπιγγγές σου. Αυτό πονάει λίγο απ΄ότι λένε. Επίσης μπορεί και το αμόρε σου να ελεγχθεί. Ίσως να υπάρχει κάποιο θεματάκι με το σπέρμα. Και μην ξεχνάς. όταν λέμε προσπαθούμε εννοούμε ότι βγάζουμε τα μάτια μας 6 φορές την εβδομάδα!! Οπότε σε πρώτη φάση δώσ' του να καταλάβει. Και ξαναδές την TSH σου σε κανα μήνα να δεις αν μπήκε στα όρια. Αν πρόλαβαν να δράσουν δηλαδή τα φάρμακα γιατί είναι λίγο νωρίς. Δεν έχει πολύ καιρό που τα ξεκίνησες.

Δίκιο έχεις αλλά σκέφτομαι πως για μένα  είναι καλύτερα να ξέρω ότι τα έχω τσεκαρει κ είναι θέμα τύχης, παρά να προσπαθώ κ να είναι κάτι και να χάνω τον χρόνο μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 26 λεπτά , Annaforyou είπε:

Καλέ πείτε ονόματα... Τι θα γκουγκλάρω; Κούκλος γυναικολόγος Θεσσαλονίκη;;;:D

χαχαχα ο κούκλος είναι της @Fili

πρίν από 5 λεπτά , Annaforyou είπε:

Δίκιο έχεις αλλά σκέφτομαι πως για μένα  είναι καλύτερα να ξέρω ότι τα έχω τσεκαρει κ είναι θέμα τύχης, παρά να προσπαθώ κ να είναι κάτι και να χάνω τον χρόνο μου. 

Ωχ σε χαλάσαμε κ εσένα με όλα αυτά που διαβάζεις εδώ! χαχαχα πλάκα κάνω. Να τα τσεκάρεις τότε αγάπη να μην το έχεις στο μυαλό σου.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , cordellia είπε:

Θα ήθελα να αποφύγω την κατονομασία αν δε σε πειράζει.. τουλάχιστον δημόσια

ίσως σε προσωπικό μήνυμα. Πάντως είμαι σε δίλημμα. Από τότε διαβάζω συνεχώς τα φορουμ και τις σκέψεις των άλλων κοριτσιών 

Όχι καλέ τι να με πειράξει αλίμονο!! Όταν ξεκίνησα κ εγώ το ταξίδι της δωρεάς και αφού αποφάσισα να αλλάξω γιατρό γιατί δεν μου τα είπε και πολύ καλά, διάβασα το καφέ αυτό από την αρχή, ρώτησα τα κορίτσια, έκανα ραντεβού με 2 γιατρούς και επέλεξα αυτόν που με έκανε να νιώσω ασφάλεια. Τους γιατρούς που αναφέρεις παραπάνω δεν τους έχω δει παρόλο που στον χώρο της εξωσωματικής είναι ξακουστά ονόματα. Μακριά όμως από το κέντρο του Πειραιά...έφυγα κλαίγοντας από εκεί στο πρώτο ραντεβού κιόλας.

πρίν από 8 λεπτά , Annaforyou είπε:

Δίκιο έχεις αλλά σκέφτομαι πως για μένα  είναι καλύτερα να ξέρω ότι τα έχω τσεκαρει κ είναι θέμα τύχης, παρά να προσπαθώ κ να είναι κάτι και να χάνω τον χρόνο μου. 

Αγαπημένη μου, 

Κάνε προσπάθειες εντατικές τουλάχιστον ένα εξάμηνο και μετά να ανησυχήσεις. Με φιλική διάθεση στο λέω αυτό. Κάνε ένα εξάμηνο την προσπάθειά σου, ωστόσο όμως να ελέγχεις τις ορμόνες σου να τσεκαρεις την γονιμότητα σου. Είσαι και μικρούλα ακόμα!! Εγω θυμάμαι όταν ξεκίνησα ελεύθερα πλέον επαφές νόμιζα ότι θα μείνω αμέσως έγκυος. Τόσο σίγουρη!! Είχα και φυσιολογική σύλληψη στα 36.5 και νόμιζα ότι ήταν παιχνιδάκι να ξαναμεινω. Θέλω να πω δηλ ότι σίγουρα το άγχος ειδικά τους πρώτους μήνες προσπάθειας είναι κάτι που δεν μπορείς να ελέγξεις. 

Οπότε.   Ομμμμμμμμ πολλές αγκαλίτσες με την αγάπη σου και αν μέχρι το καλοκαίρι δεν τα έχεις καταφέρει, να κάνετε έναν έλεγχο πιο εξειδικευμένο και οι 2 σας!! 

Μας έχεις δωσει με αγάπη το μεγαλύτερο δώρο...σου δίνουμε την αγάπη μας, την θετική μας ενέργεια και την ευχή να τα καταφέρεις!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marina_86 είπε:

Μόλις με κουφανες τώρα! Χαχαχαχαχα 

Κορίτσια είμαι έξω και βγήκα για τσιγάρο. Πίνω κάτι μαργαρίτες με την παρέα μου! Στην υγειά σαςςςςςς!!!!!! Πίνω μία για εσάς ρε κορίτσια Μου! Για τον αγώνα σας/μας! ❤️

Η συμπεθέρα πού είναι σήμερα; @Condios!!!!!

χαχαχα έμαθα τώρα! Δεν τα κάνω αυτά πια! Ελα ντε πού είναι? @Condios ????

Αχ τι ωραία! Μαργαρίτες!!!! Στην υγειά σου!! Να περάσεις τέλεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Όχι καλέ τι να με πειράξει αλίμονο!! Όταν ξεκίνησα κ εγώ το ταξίδι της δωρεάς και αφού αποφάσισα να αλλάξω γιατρό γιατί δεν μου τα είπε και πολύ καλά, διάβασα το καφέ αυτό από την αρχή, ρώτησα τα κορίτσια, έκανα ραντεβού με 2 γιατρούς και επέλεξα αυτόν που με έκανε να νιώσω ασφάλεια. Τους γιατρούς που αναφέρεις παραπάνω δεν τους έχω δει παρόλο που στον χώρο της εξωσωματικής είναι ξακουστά ονόματα. Μακριά όμως από το κέντρο του Πειραιά...έφυγα κλαίγοντας από εκεί στο πρώτο ραντεβού κιόλας.

Αγαπημένη μου, 

Κάνε προσπάθειες εντατικές τουλάχιστον ένα εξάμηνο και μετά να ανησυχήσεις. Με φιλική διάθεση στο λέω αυτό. Κάνε ένα εξάμηνο την προσπάθειά σου, ωστόσο όμως να ελέγχεις τις ορμόνες σου να τσεκαρεις την γονιμότητα σου. Είσαι και μικρούλα ακόμα!! Εγω θυμάμαι όταν ξεκίνησα ελεύθερα πλέον επαφές νόμιζα ότι θα μείνω αμέσως έγκυος. Τόσο σίγουρη!! Είχα και φυσιολογική σύλληψη στα 36.5 και νόμιζα ότι ήταν παιχνιδάκι να ξαναμεινω. Θέλω να πω δηλ ότι σίγουρα το άγχος ειδικά τους πρώτους μήνες προσπάθειας είναι κάτι που δεν μπορείς να ελέγξεις. 

Οπότε.   Ομμμμμμμμ πολλές αγκαλίτσες με την αγάπη σου και αν μέχρι το καλοκαίρι δεν τα έχεις καταφέρει, να κάνετε έναν έλεγχο πιο εξειδικευμένο και οι 2 σας!! 

Μας έχεις δωσει με αγάπη το μεγαλύτερο δώρο...σου δίνουμε την αγάπη μας, την θετική μας ενέργεια και την ευχή να τα καταφέρεις!!!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου ❤️❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες γλωσσοκοπάνες μου!!! 

@Annaforyouγλυκο μου πλάσμα καλά κάνεις και τα σκέφτεσαι μεν όλα, θα συμφωνήσω ωστόσο με Χρύσα ότι δεν υπάρχει λόγος άγχους. Τσέκαρε αν θέλεις κάποια πολύ βασικά και απόλαυσε στιγμές ερωτικές με τον καλό σου κι όλα θα γίνουν. Ο γιατρός μου ο καλουλης μου που λέω εγώ είναι ο Κιουσης Γιώργος. Τον εμπιστεύομαι πολύ. Ότι θέλεις στείλε να με ρωτήσεις.

 

21 hours ago, Villi said:

Καλημερα γλυκουλα….με τον μπαμπά χάλια, και όσο σας διαβάζω να γράφετε ότι πρέπει να έχουμε καλή ψυχολογία πανικοβάλλομαι γιατί δεν παίζει.  Τον γιατρό θα τον ξαναδώ τη Δευτέρα, θα πάω για υπέρηχο. 

Βιλακι μου γλυκό να σκέφτεσαι θετικά όσον αφορά την ετ και τη βλαστοκυστουλα που θα γίνει το μωράκι σου. Ανθρώποις είμαστε και φυσικά και θα στεναχωριομαστε και θα κλαίμε. Δεν είσαι άψυχο ρομπότ. Πολύ δύναμη σου στέλνω και τεράστια αγκαλιά. Ανυπομονώ Δευτέρα να μάθω νέα δικά σου και Χρυσας. Και ομολογώ ζηλεύω οικτρά το καφεδάκι που εύχομαι να πιείτε!!! ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Το ξέρω ότι χρησιμοποιείται συχνά. Κι εγώ κ στις προηγούμενες ετ που είχα κάνει μόνο vasclor μου έδιναν και είχα σε μία εμφύτευση (με τα δικά μου μάλιστα!). Με κάποιον όμως με ιστορικό αποτυχίας θεωρώ ότι πρέπει να ψαχτει παραπάνω το παραμικρό. Όχι μόνο η μάρκα αλλά και οι δόσεις. Ενδεχομένως να έκανα κι άλλη ετ μόνο με βασκλορ κ να έπιανε. Απλά έχω ταλαιπωρηθεί πολύ για να πηγαίνω στην τύχη, γιατί όπως θα είδες γράφω κ για άλλες παραλείψεις. Προσωπικά δεν ένιωθα ασφαλής. Και ειδικά τα τελευταία δύο χρόνια παρατηρώ ότι οι γνωστοί γιατροί στην Αθήνα δεν την πολυχρησιμοποιουν ή δεν τη χρησιμοποιούν μόνη της. Αυτό για εμένα κάτι λέει.

 

Έχεις τόσο δίκιο... 

Εχεις δικιο κ πολυ καλα κανεις. Σ εμενα στις 2 τελευταιες ετ ηθελε να μου δωσει ουτρο +προλουτεξ. Τον ρωτησα κ μου ειπε οτι εμεις συνεργαζομαστε μ αυτη την εταιρια κ την ενεση τη δινουμε για να ενισχυσουμε το αποτελεσμα. Εγω επελεξα το πρωτο σχημα φαρμακων γιατι δεν ηθελα πολλα φαρμακα κ πιστευω οτι ενα καλο εμβρυο θα δωσει εγκυμοσυνη ακομη κ με βασκλορ. Σ εμενα λειτουργησε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Fili είπε:

Βιλακι μου γλυκό να σκέφτεσαι θετικά όσον αφορά την ετ και τη βλαστοκυστουλα που θα γίνει το μωράκι σου.

Εισαι πολύ γλυκό πλάσμα, σε ευχαριστώ πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλημερα γλυκουλα….με τον μπαμπά χάλια, και όσο σας διαβάζω να γράφετε ότι πρέπει να έχουμε καλή ψυχολογία πανικοβάλλομαι γιατί δεν παίζει.  Τον γιατρό θα τον ξαναδώ τη Δευτέρα, θα πάω για υπέρηχο. 

Βιλλυ μου, μη σ απασχολει καθολου η ψυχολογια σου με το αποτελεσμα της ετ. Εγω στην τελευταια ετ ειχα την χειροτερη ψυχολογια. Γενικα μετα την υστεροσκοπηση μου ημουν στα ορια καταθλιψης. Ομως αυτο δεν σταθηκε εμποδιο στην εμφυτευση. Αν το εμβρυακι ειναι δυνατο θα προχωρησει, ακομη κ να εχουμε την χειροτερη ψυχολογια

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Annaforyou καλή μου, κι εγω πιστεύω οτι ειναι ζητημα χρονου για σας και το μωρακι. Αλλά αν είναι να νιώθεις καλύτερα ας κανεις καποιες βασικες εξετασεις που σου ειπαν τα κοριτσια και να πας και στον κουκλο της fili χαχαχα.

Και ίσως θα μπορουσες μετα να πας και σε κανα ομοιοπαθητικο ή να κανείς και βελονισμο για να ισορροπησει το σωμα σου μετά απο τα φαρμακα που πηρες, λέω εγώ τώρα...

Πάντως να μην ανησυχείς!

@Neli83 @Fili, παιρνετε ακομα cyclacour ασπρα ή/και demestril;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω παντως γενικα οτι ενα εμβρυο υγιες με καλη δυναμικη εμφυτευεται παντου κ παντα. Αυτο το συμπερασμα το εβγαλα απ την εμπειρια μου, και ιδιως μετα το εξωμητριο. Δεν εχω μπορεσει ακομη να δωσω εξηγηση πώς ενα εμβρυακι μπορε να εμφυτευτει,  να αναπτύσσεται σε μια παθολογικη σαλπιγγα, σε περιβαλον μη φιλικο μη γονιμο, χωρις πινοποδια κ πολυ στενο.  Και ψαχνουμε μετα διατροφες, στρες, φλεγμονες και σπαμε το κεφαλι μας

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , MaryH είπε:

Πιστευω παντως γενικα οτι ενα εμβρυο υγιες με καλη δυναμικη εμφυτευεται παντου κ παντα. Αυτο το συμπερασμα το εβγαλα απ την εμπειρια μου, και ιδιως μετα το εξωμητριο. Δεν εχω μπορεσει ακομη να δωσω εξηγηση πώς ενα εμβρυακι μπορε να εμφυτευτει,  να αναπτύσσεται σε μια παθολογικη σαλπιγγα, σε περιβαλον μη φιλικο μη γονιμο, χωρις πινοποδια κ πολυ στενο.  Και ψαχνουμε μετα διατροφες, στρες, φλεγμονες και σπαμε το κεφαλι μας

Έτσι όπως το θέτεις δεν έχεις κι άδικο… πάντα οι παρεμβάσεις σου καταλυτικές Μαίρη και πολυ βοηθητικές. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Μόλις με κουφανες τώρα! Χαχαχαχαχα 

Κορίτσια είμαι έξω και βγήκα για τσιγάρο. Πίνω κάτι μαργαρίτες με την παρέα μου! Στην υγειά σαςςςςςς!!!!!! Πίνω μία για εσάς ρε κορίτσια Μου! Για τον αγώνα σας/μας! ❤️

Η συμπεθέρα πού είναι σήμερα; @Condios!!!!!

Καλημέρα λιακαδιτσες μου όμορφες. Γεια σου συμπεθέρα με τις μαργαρίτες σου. Ελπίζω να πέρασες όμορφα και ξέγνοιαστα. Είχα πρόγραμμα φωτιά χθες. Πήρα την ανιψιά μου μαζί κομμωτήριο καθώς είχα υποσχεθεί στην αδερφή μου πως θα την κρατήσω αλλά είχα ρντβ και για ρίζα η γυναίκα,,, ευτυχώς είναι ένα γλυκύτατο 9χρονο που είναι κύρια όπου και αν πάμε. Μετά την πήρα σπίτι μου και ετοιμάζαμε τα cup cakes για το σημερινό baby shower party της φίλης μας. Συμμετείχε βέβαια και αυτή και τρελαίνεται να χώνει χέρια σε μείγματα ,,, σκέψου της είχα πάρει ποδιτσα παιδική πριν χρόνια και ακόμα αυτή φοράει παντού. Φτιάξαμε και σαντιγί με χρώματα,,,ποιο παιδί δεν τρελαίνεται με τέτοια? Μετά παίξαμε κιόλας και κλαιγαμε στα γέλια καθώς κορίτσια μπορεί ακόμα δικό μου παιδί να μην έχω αλλά αυτή μου μοιάζει σε όλα , εξωτερικά και εσωτερικά. Αφού η αδερφή μου λέει "τίποτα δε σου άφησε,,,ντιπ ίδια όμως" αχαχχαχαχα ,,,, και φουσκώνω εγώ σαν το γύφτικο σκεπάρνι απ'τη χαρά. 

Κατά τα άλλα σήμερα ξέρετε κλασικά , φασινα , και μετά πάρτι,,,,πήρα καραμουζες , μπαλόνια και θα μαζευτούμε και θα σκάσουμε μύτη εκεί που δε θα το περιμένει (βασικά περιμένει μόνο εμένα ) και θα εμφανιστούμε 6 κοπέλες με γεμάτα χέρια. Τί ωραία που είναι αυτά !!!!!!! 

Ελπίζω να ειστε όλες καλά και να περάσετε ένα όμορφο σκ με καλό φαι,πολύ οοοομμμμ και Ζαμανφου και πάνω τούρλα ,,,όσο γίνεται. Από μένα μεγάλη αγκαλιά και πολύ αγάπη λουλουδενιες μου.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Villi είπε:

Έτσι όπως το θέτεις δεν έχεις κι άδικο… πάντα οι παρεμβάσεις σου καταλυτικές Μαίρη και πολυ βοηθητικές. 

Ξερω τι περνατε κ τι αγχος ειναι ολο αυτο. Σπαζοκεφαλια να βρουμε τι φταιει

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...