Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Manoulitsa75 είπε:

Βιοχημικές με δανεικά @Taggeris ? Με δικά σου δεν ήταν οι βιοχημικές?

Φωτογραφία της δότριας δεν βλέπουμε? Δε θα έπρεπε κανονικά να μπορούμε να δούμε φωτογραφία? Κι αν είναι πολύ άσχημη? Ακούγεται βέβαια εγωιστικό αυτό που λέω, καθώς ένα παιδί είναι πάντα ευλογία, αλλά δεν το έχετε σκεφτεί κορίτσια?

Η δότρια παραμένει πάντα ανώνυμη σε όλα τα επίπεδα από όσο ξέρω. Σου λένε μόνο την ηλικία Γιατί τη χρειάζεσαι αργότερα για κάποιες εξετάσεις. μπορείς να ζητήσεις κάποια χαρακτηριστικά και νομίζω προσπαθούν να ταιριάξουν και την ομάδα της δότριας με τη δική σου. Με δανεικά ωάρια ήταν οι βιοχημικές. το Δεκέμβριο είχα εγκυμοσύνη μόνη μου η οποία εξελίχθηκε σε παλίνδρομη....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ,ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ .ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΑ ΩΑΡΙΑ.ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ Κ ΦΡΑΓΟΥΛΙΔΗ.ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ,ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΔΟΤΡΙΑ..ΠΧ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.ΦΩΤΟΦΡΑΦΙΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ...ΑΠΟΡΙΕΣ ...ΕΝΝΟΙΕΣ..ΦΟΒΕΡΟ ΑΓΧΟΣ..ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ...ΚΑΙ ΠΝΙΓΩ ΚΑΘΕ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ..ΠΧ ΠΩΣ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΝΑΙ ΜΕ ΩΑΡΙΑ ΑΛΛΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ..ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΩ ΘΑΨΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ..ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΩΡΟ..ΤΕΛΟΣ ..ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΒΑΔΙΖΩ

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Και φωτο;!!Δεν το πιστευω..Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Δεν ρωτησα για φωτο, απο καποια κοπελα ειπαν οτι off the record τους δειχνουν (δεν θυμαμαι σε ποιο κεντρο), αλλα θα ρωτησω. Ειπα να μην γινω απαιτητικη με το καλημερα σας. Εγω ζητησα να ειναι κ τριτοβαθμιας εκπαιδευσης, για ευνοητους λογους. Οχι οτι παιζει ρολο απ οτι μου ειπαν,αλλα θεωρω οτι Αν εχει φτασει σε τετοιο επιπεδο σπουδων ελαττωνω τις πιθανοτητες νοητικης υστερησης..... Πφφφφ, κ μονο που το λεω τρεμω.....

@Anania

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΣΤΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ 5000...ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΧΡΗΜΑΤΟΣ..ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΕΝΝΗΜΑ ΔΙΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΔΟΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Δεν ρωτησα για φωτο, απο καποια κοπελα ειπαν οτι off the record τους δειχνουν (δεν θυμαμαι σε ποιο κεντρο), αλλα θα ρωτησω. Ειπα να μην γινω απαιτητικη με το καλημερα σας. Εγω ζητησα να ειναι κ τριτοβαθμιας εκπαιδευσης, για ευνοητους λογους. Οχι οτι παιζει ρολο απ οτι μου ειπαν,αλλα θεωρω οτι Αν εχει φτασει σε τετοιο επιπεδο σπουδων ελαττωνω τις πιθανοτητες νοητικης υστερησης..... Πφφφφ, κ μονο που το λεω τρεμω.....

@Anania

πολύ έξυπνο αυτό καλά έκανες, όλα θα πάνε καλά θα δείς

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Tsini είπε:

Δεν ρωτησα για φωτο, απο καποια κοπελα ειπαν οτι off the record τους δειχνουν (δεν θυμαμαι σε ποιο κεντρο), αλλα θα ρωτησω. Ειπα να μην γινω απαιτητικη με το καλημερα σας. Εγω ζητησα να ειναι κ τριτοβαθμιας εκπαιδευσης, για ευνοητους λογους. Οχι οτι παιζει ρολο απ οτι μου ειπαν,αλλα θεωρω οτι Αν εχει φτασει σε τετοιο επιπεδο σπουδων ελαττωνω τις πιθανοτητες νοητικης υστερησης..... Πφφφφ, κ μονο που το λεω τρεμω.....

@Anania

Πολυ λογικο αυτο που ειπες..Ειναι κατι που και εγω το σκεφτομαι...Ειναι καλο που  μπορεις καποια πραγματα να συζητησεις και να τα ζητησεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Πολυ λογικο αυτο που ειπες..Ειναι κατι που και εγω το σκεφτομαι...Ειναι καλο που  μπορεις καποια πραγματα να συζητησεις και να τα ζητησεις..

Μακαρι ολα να πανε καλα!! Φυσικα κ μπορεις να τα ζητας,παιδι θα κανουμε δεν θα παρουμε ζευγαρι παπουτσια....

6 ώρες πρίν, kate1979 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ,ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ .ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΑ ΩΑΡΙΑ.ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ Κ ΦΡΑΓΟΥΛΙΔΗ.ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ,ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΔΟΤΡΙΑ..ΠΧ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.ΦΩΤΟΦΡΑΦΙΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ...ΑΠΟΡΙΕΣ ...ΕΝΝΟΙΕΣ..ΦΟΒΕΡΟ ΑΓΧΟΣ..ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ...ΚΑΙ ΠΝΙΓΩ ΚΑΘΕ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ..ΠΧ ΠΩΣ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΝΑΙ ΜΕ ΩΑΡΙΑ ΑΛΛΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ..ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΩ ΘΑΨΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ..ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΩΡΟ..ΤΕΛΟΣ ..ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΒΑΔΙΖΩ

Ειναι πολυ φυσιολογικες σκεψεις!!! Ολες μας που προχωραμε ετσι τα σκεφτομαστε! Ομως, το οτι απλα θα μας χαριστει ενα κυτταρο δεν ειναι και τραγικο δα!! Τα παιδια μας θα ειναι παιδια μας κ θα τα αγαπαμε ανευ ορων!! Δεν εχει τυχει να ακουσεις για περιπτωσεις παρενθετων μητερων, που εκτος οτι ειναι εν γνωση τους οτι θα παραδωσουν το μωρο στους βιολογικους γονεις, εκτος του οτι ειναι εξ ολοκληρου αλλουνου παιδι (ουτε ΚΑΝ του αντρα τους), το θελουν να το κρατησουν γτ το θεωρουν δικο τους;;;; Νομιζω και αισθανομαι πως ολες οι αμφιβολιες μας θα διαλυθουν με το που ερθει το μωρακι (ή γτ οχι,τα μωρακια). Ακομα κ απο δικο μας γενετικο υλικο οι φοβοι παντα θα υπηρχαν. Προχωραμε κ ας ευχηθουμε για το καλυτερο (τα γραφω για να τα βλεπω κ εγω....)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Είμαι υιοθετημένο παιδι. Για μενα μανα μου είναι αυτη που με μεγαλωσε και εδωσε ολο της το ειναι για να φτάσω εδω που είμαι εγω τώρα. Και ειμαι 100% παιδί της μητέρας που με μεγαλωσε ♡

( Και ναι γνωρίζω τη βιολογική μου μητέρα αλλα δε λέει κατι αυτό μεσα μου. Απλα νιωθω ευγνωμοσύνη για την πράξη που εκανε και την ευχαριστώ γι'αυτο)

  • Μου αρέσει 13
  • Λυπημένη/-ος 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Ginpuam είπε:

Είμαι υιοθετημένο παιδι. Για μενα μανα μου είναι αυτη που με μεγαλωσε και εδωσε ολο της το ειναι για να φτάσω εδω που είμαι εγω τώρα. Και ειμαι 100% παιδί της μητέρας που με μεγαλωσε ♡

( Και ναι γνωρίζω τη βιολογική μου μητέρα αλλα δε λέει κατι αυτό μεσα μου. Απλα νιωθω ευγνωμοσύνη για την πράξη που εκανε και την ευχαριστώ γι'αυτο)

Είναι και σε τι θετούς γονείς θα τύχεις βασικά οι γονείς είναι λαχείο είτε βιολογικοί είτε όχι θέλει μεγάλη συνείδηση να μην κάνεις το παιδί σάκο του μποξ για τα νεύρα σου 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Φυσικα και όλες έχουμε κάνει αυτές τις σκέψεις και τις έχουμε αναλύσει πολύ κατά διαστήματα εδώ στην παρέα μας. Θα συμφωνήσω με τις φίλες που έγραψαν παραπάνω και θα συμπληρώσω πως κανεις μας δεν γνωρίζει ακόμη και από το δικό μας DNA να προέρχονταν αυτά τα μωρά, τι συνέβαινε τόσες γενιές πίσω απ' όπου θα κληρονομουσαν. Ούτε στις δικές μας γενιές, ούτε στων συζυγων μας. Οπότε αν θέλετε κορίτσια μου τη γνώμη μου, δείξτε εμπιστοσύνη στους γιατρούς σας και προχωρηστε.

Προσωπικά αυτό έκανα και έχω όχι μόνο δύο κουκλια, αλλά και πανέξυπνα παιδάκια. Δεν το λέω εγώ, αλλά όλοι γύρω μας. Ακόμη και ξένοι μου λένε: "να τα πάτε για διαφήμιση. Τι μάτια είναι αυτά;"

Αφήστε δε που το ενα μου μοιάζει καταπληκτικά! Το άλλο είναι ίδιο ο πατέρας του :)

  • Μου αρέσει 14

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Φυσικα και όλες έχουμε κάνει αυτές τις σκέψεις και τις έχουμε αναλύσει πολύ κατά διαστήματα εδώ στην παρέα μας. Θα συμφωνήσω με τις φίλες που έγραψαν παραπάνω και θα συμπληρώσω πως κανεις μας δεν γνωρίζει ακόμη και από το δικό μας DNA να προέρχονταν αυτά τα μωρά, τι συνέβαινε τόσες γενιές πίσω απ' όπου θα κληρονομουσαν. Ούτε στις δικές μας γενιές, ούτε στων συζυγων μας. Οπότε αν θέλετε κορίτσια μου τη γνώμη μου, δείξτε εμπιστοσύνη στους γιατρούς σας και προχωρηστε.

Προσωπικά αυτό έκανα και έχω όχι μόνο δύο κουκλια, αλλά και πανέξυπνα παιδάκια. Δεν το λέω εγώ, αλλά όλοι γύρω μας. Ακόμη και ξένοι μου λένε: "να τα πάτε για διαφήμιση. Τι μάτια είναι αυτά;"

Αφήστε δε που το ενα μου μοιάζει καταπληκτικά! 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ?ΘΕΛΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ !

ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΘΕΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ..ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ!!!!!ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΗ ΑΔΙΚΙΑ....ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΝΑ

Just now, kate1979 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ?ΘΕΛΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ !

ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΘΕΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ..ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ!!!!!ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΗ ΑΔΙΚΙΑ....ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΝΑ

ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΣΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΑ!ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ...ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ .....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καλή μου. Και στα δικά σου!!! Ναι, με δανεικά τα έκανα. Ξεκινήσαμε να γράφουμε με παλιές φίλες στο parents.org και έπειτα μας μετέφεραν εδώ. Επίσης εδώ έγραφα και στο  "Με Αισιοδοξία και χαμόγελο μανούλα θα γινω". Αν δείτε και στα δύο θέματα τα μηνύματά μου, την ψυχολογία μου, τις σκέψεις μου, δεν θα πιστεύετε πως είμαι το ίδιο άτομο. Πήρα δύναμη από τις φίλες και των δύο ομάδων και πάντα θα τις θυμάμαι με αγάπη και θα τις ευγνωμονώ για την στήριξη που μου πρόσφεραν και το κουράγιο που μου έδωσαν για να πάρω τη γενναια αυτή απόφαση. Επίσης με βοήθησε πολύ μια από τις ψυχολόγους του κέντρου που ήμουν (παρέχεται δωρεάν) και μου "ξεκλείδωσε" τις σκέψεις μου. Επίσης βοήθησε πολύ ότι δεν το ξέρει κανείς από τους δικούς μου. Νόμιζα πως θα πονουσα όταν θα έψαχναν να βρουν ομοιότητες με την οικογενεια, αλλά μπορώ να πω πως έχει και γούστο, γιατί τελικά βρίσκουν! 

Να πω και κάτι τελευταίο σχετικά με τους φόβους για τις μελλοντικές σχέσεις των ετεροθαλων αδελφών που φοβόμαστε πως ίσως υπάρξουν. Επειδή όλη τη διαδικασία την προβλέπει ο νόμος, είμαι σίγουρη πως υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας. Όλο αυτό είναι νόμιμο πια κορίτσια.

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...