Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Θέλω μια αγκαλιά,  όχι από τον άντρα μου , όχι από μια φίλη. ..

Θέλω μια αγκαλιά από τη μητέρα μου η οποία ζει αλλά για λόγους υγείας "χαθηκε" λίγο από όταν ήμουν μικρή. 

Θέλω να βούλιαξω στο στήθος της , να γίνει το μαξιλάρι μου κ να κλάψω όσο πιο γοερα μπορώ γιατί απογοητεύτηκα τόσο με όσα έχω γίνει....κ όσα δεν έγινα.

Απογοητεύτηκα που δεν έμαθα πως να στέκομαι στα πόδια μου μόνη μου κ ήθελα πάντα κάποιον να με στηρίζει. 

Που οπότε λέω "Θα κάνω αυτό " γεμίζω το μυαλό μου με ένα ατελείωτο συναίσθημα βαρεμαρας κ τα αναβαλλω όλα . Από το να πάω στο super market μέχρι να φτιάξω ένα κέικ της προκοπής  .

Απογοητεύτηκα που νόμιζα ότι θα γίνω καλύτερή της κ τελικά δεν κάνω τίποτα καλύτερα..

Θέλω να κλάψω για ένα μωρό που πρόλαβα να δω μόνο σε λίγους υπέρηχους κ η τελευταία φορά που το είδα ήταν φουσκωμένο σα μπαλόνι ..

Το είχα νεκρό μέσα μου σχεδόν 1 βδομάδα κ δεν κατάλαβα τίποτα κ ίσως να έφταιγα κι εγώ...έφταιγα! 

Έφταιγα γιατί στεναχωριομουν για τα κιλά που πήρα  , γιατί νευρίασα με όλα κ όλους , είχα στρες κ ανεξέλεγκτα συναισθήματα για πολλούς λόγους κ το έσκασα το κακόμοιρο.

Θα ήθελα την αγκαλιά της μάνας μου , έστω να με χαρεί εκείνη μιας κι εγώ μπορεί να μην γίνω ποτέ μάνα ...

Βαρέθηκα αυτό το βουβό σπίτι,  ατελείωτες ώρες μοναξιάς που προσπαθήσω να γεμίσω με ένα κάρο βλακείες όταν όλοι οι άλλοι δεν προλαβαίνουν ούτε να κοιμηθούν..

Βαρέθηκα να "προετοιμάζομαι" για μια επόμενη εμβρυομεταφορα , να αναρωτιέμαι για αν θα πετύχει...κ να φοβάμαι ότι έχοντας χάσει την πίστη μου , τον ενθουσιασμό μου   εγώ η ίδια σαμποταρω το αποτέλεσμα. Βαρέθηκα να νιώθω ότι φταίω..

Δεν το περίμενα τόσο δύσκολο,  μαμά μ" ακούς??? 

Είναι δύσκολο.  Να βλέπω τον άντρα μου να προσπαθεί να κρύψει την πίκρα του ...να γκρινιάζουμε για το σφουγγάρισμα κ για τις ντουλάπες..ατελείωτες ώρες στον καναπές βλέποντας ταινίες ...ένα βλέμμα στο κενό ..Στο άπειρο ..Στο τίποτα. 

Μαμά δεν ξέρω πόσο ακόμα θα αντέξω...κι αν δεν αντέξω πως θα το πω ? Πως θα το ξεστομισω? 

Κ μετά λέω ..όταν Θα έχουμε το μωρό μας όλα αυτά θα ξεχαστούν θα είμαστε κι εμείς σαν όλους τους άλλους...γιατί τώρα δεν είμαστε! 

Βαρέθηκα να είμαι σε παρέες γυναικών όπου μιλάνε για ώρες για τις εγκυμοσύνες τους κ τις γέννες κ πότε έπκλασε Πρώτη φορά το μικρό τους αγγελούδι ..βαριέμαι να τις ακούω να μιλάνε μόνο γι' αυτό. 

Μα αυτό είναι ή θα ήθελα κι εγώ να μπορούσα να κάνω το ίδιο ...αλήθεια δεν ξέρω. 

Μαμά σε θυμάμαι να κλαις τόσο συχνά για διάφορα , και λέω όχι το παιδί μου -αν κάνω ποτε- δεν θέλω να με δει να κλαίω. 

Μαμά μου λείπεις...κ θα ήθελα να μου κρατάς το χέρι στα επόμενα αποτελέσματα γιατί φοβάμαι πως την επόμενη φορά μπορεί να πέσω κ θέλω εσύ να με κρατήσεις ! Εσύ! Η μάνα μου ! 

Πόσες θυσίες καλούμαστε να κάνουμε για κάτι που ίσως δεν έρθει ποτέ..

Ενέσεις , φάρμακα,  διαστροφές,  κόψε το τσιγάρο,  κόψε το ένα κόψε το άλλο ...Κουράστηκα! 

Μαμά,  δεν είχα προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Ίσως αν γινόμουν γυναίκα καριέρας να ήταν καλύτερα ...Ίσως κ όχι.

Μαμά, θα θελα να με καταλάβεις αλλά δεν μπορείς κ αυτό είναι χειρότερο ! Συνέχεια μου λες..".μη σταματάς , μην το βάζεις κάτω " αλλά δεν ξέρεις πως είναι...έκανες 2 παιδιά κ γρήγορα...Δεν ξέρεις πως είναι. 

Μαμά μην με κρίνεις,  μην με συμβουλεύεις μόνο άσε με στο μαξιλάρι σου για λίγο ...γιατί μια μέρα θα μου φύγεις κι εσύ σαν μπαλόνι που πετάει στον ουρανό...πολύχρωμο,  χαρούμενο θα χαθείς μες τα σύννεφα...κ τότε όσοι αγαπάω θα μοιάζετε με μπαλόνια ! 

Sorry για αυτή την ανάρτηση..Δεν χρειάζεται να σχολιάσετε κάτι...Απλά έπρεπε να το γράψω. 

:sad:

 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 3/3/2020 at 9:51 ΠΜ, Pingu είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @DIMITRAS άστα και εγώ χτες ξεπαγιασα και είχα 36,4.. Τι να πω.. Άλλο με ανησυχεί εμένα.. Είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα τώρα το πρωί.. Τι είναι αυτό τώρα??? 

Καλημέρα. Εγώ είχα δει ροζ στο σκούπισμα μια βδομάδα μετά την έμβρυο μεταφορά. Σάββατο αργά το βράδυ, το θυμάμαι γιατί με έπιασαν τα κλάματα. Ήμουν σίγουρη για την αποτυχια. Από το κέντρο μου είπαν δεν αξιολογούμε τίποτα ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Τετάρτη πρωί είχα θετική χοριακη. Τώρα κυνηγάω τον μικρό που μπουσουλαει. Δεν στο λέω για να σε ξεσήκωσω. Αλλά για να μην στεναχωριέσαι άδικα. 

Ποτέ έχεις χοριακη;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα. Εγώ είχα δει ροζ στο σκούπισμα μια βδομάδα μετά την έμβρυο μεταφορά. Σάββατο αργά το βράδυ, το θυμάμαι γιατί με έπιασαν τα κλάματα. Ήμουν σίγουρη για την αποτυχια. Από το κέντρο μου είπαν δεν αξιολογούμε τίποτα ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Τετάρτη πρωί είχα θετική χοριακη. Τώρα κυνηγάω τον μικρό που μπουσουλαει. Δεν στο λέω για να σε ξεσήκωσω. Αλλά για να μην στεναχωριέσαι άδικα. 

Ποτέ έχεις χοριακη;

Καλημέρααααα

Εχουμε μαζι χοριακή την Τρίτη με το κοριτσι μας εγω δεν εχω δει τιποτα μονο πηχτα υγρα χθες κ ζαλαδες απο χθες εχω σκασει να κανω τεστ πιιιιφφφφ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα. Εγώ είχα δει ροζ στο σκούπισμα μια βδομάδα μετά την έμβρυο μεταφορά. Σάββατο αργά το βράδυ, το θυμάμαι γιατί με έπιασαν τα κλάματα. Ήμουν σίγουρη για την αποτυχια. Από το κέντρο μου είπαν δεν αξιολογούμε τίποτα ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Τετάρτη πρωί είχα θετική χοριακη. Τώρα κυνηγάω τον μικρό που μπουσουλαει. Δεν στο λέω για να σε ξεσήκωσω. Αλλά για να μην στεναχωριέσαι άδικα. 

Ποτέ έχεις χοριακη;

Alina μου σε ευχαριστώ πολύ! Όπως σου είπε και η Δήμητρα την τρίτη. 

@DIMITRAS κ εγώ τα ίδια.. Με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να μην κάνω τεστ.. Έχεις κανένα συμπτωμα?? Εγώ λίγο πρησμένο στήθος αλλά μπορεί να είναι και από την προγεστερονη.. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πονουσαν οι θηλες μου και τώρα τίποτα.. Κ αυτό με ανησυχεί.. 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Papy είπε:

Καλημέρα σε όλα τα υπέροχα κορίτσια κ καλό ΣΚ να έχουμε!!Ήθελα να ρωτήσω αν πριν την ετ επιτρέπονται οι στενές επαφές 3ου τύπου γιατί μετά θα το ξεχάσουμε το άθλημα:wink:

Επτρεπονται ! Γλέντησε το όσο μπορείς! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2020 at 10:52 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

Γεια σ φίλη....τι κάνεις πως τα πας με την μικρή σ??? τα αλλα σ παιδάκια τι κάνουν??? να χουν υγεία όλα παναγια μ...μπράβο σ αξία μανουλα όλα τα καταφέρνεις...σε παρακολουθώ πολλές φορές....χαιρομαι για σας...να μ τα φιλήσεις τα αγγελούδια σ.....όλα........

αχ μπουκιτσα μ νιώθω μεγάλη χαρά κ ευλογία που θα γίνω μανουλα....νιώθω ότι μόνο εγώ είμαι έγκυος κ καμία άλλη....( με την καλή έννοια το λέω μην με παρεξηγήσετε) πέρασα πολλά άλλα το τέλος είναι το καλητερο...το πέριμενα πολλά χρόνια πολλά....κ όμως τώρα είναι η ώρα μ....

σε ευχαριστώ για τις ευχές....Φιλάκια κ σε εσενα.

Αχ κορίτσι μου πόσο σε νιωθω

Κι εγώ έτσι πιστεύω θα μαι

Γιόρταζα εχθές Κ δεν είχα καμία όρεξη να κάνω το παραμικρό, ποια εγώ που πάντα μάζευα κόσμο στο σπίτι Κ χαιρόμουν Κ τώρα λέω τα γιόρτασα αυτά, δε θέλω τπτ και κανένα. Μόνο στη μανούλα μου πήγα, είδα τους γονείς μου τον αδερφό μου και πιο πολύ τη μάνα μου ήθελα εχθές. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια, η Σταματία 123 είναι καλά? Δε ρωτώ από περιέργεια, νομίζω έχει καιρό να γραψει

Μαζεύει χρήματα μου είχε πει για να ξαναπροσπαθησει...κ το έχει ρίξει στη δουλειά.. πάνε μέρες που τα είπαμε.

Πολύχρονη για χθες κοριτσάκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Papy είπε:

Καλημέρα σε όλα τα υπέροχα κορίτσια κ καλό ΣΚ να έχουμε!!Ήθελα να ρωτήσω αν πριν την ετ επιτρέπονται οι στενές επαφές 3ου τύπου γιατί μετά θα το ξεχάσουμε το άθλημα:wink:

Εμείς κάναμε αλλά με προφύλαξη. Βουρ γιατί μετά μόνο στο γάμο του Καραγκιόζη :D:lol:

πρίν από 24 λεπτά , Thia1985 είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσο σε νιωθω

Κι εγώ έτσι πιστεύω θα μαι

Γιόρταζα εχθές Κ δεν είχα καμία όρεξη να κάνω το παραμικρό, ποια εγώ που πάντα μάζευα κόσμο στο σπίτι Κ χαιρόμουν Κ τώρα λέω τα γιόρτασα αυτά, δε θέλω τπτ και κανένα. Μόνο στη μανούλα μου πήγα, είδα τους γονείς μου τον αδερφό μου και πιο πολύ τη μάνα μου ήθελα εχθές. 

Χρόνια σου πολλά κ καλή ωοληψια ευχομαι!!!!!!

1 hour ago, thalasa είπε:

Καλημέρα κοριτσια, όμορφη Κυριακή να έχουμε 

@dimitra19 πώς πάει το ενδομήτριο σου; Πες μας τα νέα σου. Ελπίζω να προχωράει καλά

Καλημέρα κ καλή Κυριακη

23 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημέρααααα

Εχουμε μαζι χοριακή την Τρίτη με το κοριτσι μας εγω δεν εχω δει τιποτα μονο πηχτα υγρα χθες κ ζαλαδες απο χθες εχω σκασει να κανω τεστ πιιιιφφφφ

Τεστακι γρήγορα!!!!!!!

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εμείς κάναμε αλλά με προφύλαξη. Βουρ γιατί μετά μόνο στο γάμο του Καραγκιόζη :D:lol:

Χρόνια σου πολλά κ καλή ωοληψια ευχομαι!!!!!!

Καλημέρα κ καλή Κυριακη

Τεστακι γρήγορα!!!!!!!

Βρε δεν θα δειξει κ θα απογοητευτω κ θα με μαζευετε

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Μαζεύει χρήματα μου είχε πει για να ξαναπροσπαθησει...κ το έχει ρίξει στη δουλειά.. πάνε μέρες που τα είπαμε.

Πολύχρονη για χθες κοριτσάκι μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...