Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 27/2/2020 at 1:05 ΜΜ, Pingu είπε:

4500+350 η κρυοσυντηρηαη των εμβρύων.. Εσένα πόσο σου είπαν? 

Καλησπέρα. Με ποιον γιατρό είσαι? Θα πάω αύριο Ιακεντρο Κ μου φαίνονται πολλά τα χρήματα, 4.900 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Mary H είπε:

Mπραβο κοριτσι μου. Καλοστεριωτα να ειναι!

Κοριτσι μου σε σκεφτομουν συχνα κ ηθελα πολυ να πανε ολα καλα. Λυπαμαι πολυ τι να πω τα λογια δεν μπορουν να απαλυνουν τον πονο σου! Καποιες συνεδριες με ψυχολογο θα βοηθησουν στο να υποστηριχτεις σ αυτη τη δυσκολη στιγμη. Τωρα για τα ποσοστα που σου λενε, τι να πω, σ εμενα μου ελεγαν οτι μετα το εξωμητριο ειχα 10 με 15% να το ξαναπαθω κι ομως δε συνεβη με κανενα απο τα υπολοιπα 4 εμβρυα. Οπως λεει ο γιατρος μου, η ιατρικη δεν ειναι στατιστικη. Αυτο που επαθες , το επαθε φιλη μου αλλα ηταν τυχερη κ της συνεβη στον 8ο μηνα. Της ειπαν οτι εγινε λογω καποιας λοιμωξης. Οποτε ας ρωτησεις γιατρους ποιος ηταν ο λογος κ αν εχετε κουραγιο ξαναπροσπαθειτε. Αλλιως αν εχετε κουραστει κ θελετε πολυ ενα παιδακι υπαρχει κ η υιοθεσια, εγω το ειχα σκοπο να στραφω εκει αν αποτυχαινε με τα δανεικα.

Ευχαριστώ πολύ Μαιρούλα μου!!Απο το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλές οι βλαστοκύστες αλλά εγώ βλέπω τη μία 4ΒΑ κ την άλλη πρώιμη βλαστοκύστη.Μήπως είναι μέτριες τελικά??Μήπως το ψηρίζω πολύ??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μαιρούλα μου!!Απο το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλές οι βλαστοκύστες αλλά εγώ βλέπω τη μία 4ΒΑ κ την άλλη πρώιμη βλαστοκύστη.Μήπως είναι μέτριες τελικά??Μήπως το ψηρίζω πολύ??

Και μένα η μια ήταν Α-Β   η μια κ μια χαρα έπιασε. Και πριν δυο χρόνια το ίδιο και έπιασε η μια και ήταν super power 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Και μένα η μια ήταν Α-Β   η μια κ μια χαρα έπιασε. Και πριν δυο χρόνια το ίδιο και έπιασε η μια και ήταν super power 

Thanks Μαίρη μου.Ας τ'αφήσω αυτά κ ας κάνω καμιά θετική σκέψη γιατί θα παλαβώσω:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. Με ποιον γιατρό είσαι? Θα πάω αύριο Ιακεντρο Κ μου φαίνονται πολλά τα χρήματα, 4.900 

Με τον κύριο Αντωνίου. Είναι σχετικά καλά.. Σε άλλο κέντρο μου είχαν πει 5500. Στο ιακεντρο πήγα επειδή ξέρει προσωπικά ο γυναικολόγος μου τον γιατρό. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papy είπε:

Thanks Μαίρη μου.Ας τ'αφήσω αυτά κ ας κάνω καμιά θετική σκέψη γιατί θα παλαβώσω:blink::blink:

Ακριβως! Κι εγω τους ειχα πρηξει , γιατι ειναι πολυ καλες κ οχι αριστες γιατι ειναι ΑΒ,  μηπως ειναι ληγμενα μετα απο 3 χρονια, χαχαχαχαχκλπ. Πιστη στα μπεμπακια σου!

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ακριβως! Κι εγω τους ειχα πρηξει , γιατι ειναι πολυ καλες κ οχι αριστες γιατι ειναι ΑΒ,  μηπως ειναι ληγμενα μετα απο 3 χρονια, χαχαχαχαχκλπ. Πιστη στα μπεμπακια σου!

Χαχαχαχα!!!Στα όρια της παράνοιας φτάνουμε..Αν ήμουν διαβασμένη οταν πήγα θα τους έπρηζα κ εγώ αλλά μετά μπήκα να διαβάσω.Ίδωμεν λοιπόν...!!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. Με ποιον γιατρό είσαι? Θα πάω αύριο Ιακεντρο Κ μου φαίνονται πολλά τα χρήματα, 4.900 

Εμενα Ιακεντρο ειπαν 4000€+300€ η κρυοσυντηρηση για 1 χρονο. 

@solena73 δεν εχει τυχει να μιλησουμε,δεν ξερω την ιστορια σου. Δεν εχω λογια να σου συμπαρασταθω,απλα ελπιζω συντομα να βρεις τις δυναμεις σου κ η επομενη προσπαθεια σου να ειναι η τελευταια,που θα σου χαρισει τους θησαυρους σου :) 

Κοριτσια εγκυουλες σας ευχομαι να κρατησετε τα μωρακια σας γρηγορα. Και σε οσες ειμαστε σε διαδικασια,καλη υπομονη!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, solena73 είπε:
Καλησπέρα, εμείς δεν έχουμε καλά νέα: η κόρη μου γεννήθηκε 23+6 μετά από 10 μέρες νοσηλείας δικής μου με πρόωρη ρήξη υμένων κ χοριοαμνίτιδα - η οποία υποχώρησε κ δεν επηρέασε το έμβρυο. 3 μήνες νοσηλεία στη μενν, βγήκε καλά 12.2, θήλασε σπίτι και τη μέρα που ήταν να γεννηθεί 29.2 μπήκε ξανά εντατική με βρογχιολίτιδα και πέθανε 4.3. Τώρα σκέφτομαι αν έχει νόημα ξανά μανά εξωσωματική και πόσο πιθανό είναι να πάθουμε τα ίδια, δηλ, πρόωρη ρήξη υμένων. Ινομυώματα δεν έχω σταματήσει να κάνω, εντωμεταξύ, αλλά εκτός κοιλότητας της μήτρας. Κανείς δεν ξέρει να μας πει γιατί συνέβη η ρήξη.

Κορίτσι μου υποκλίνομαι στη δύναμή σου. Εύχομαι μόνο χαρές από εδώ και πέρα. 

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Χαχαχαχα!!!Στα όρια της παράνοιας φτάνουμε..Αν ήμουν διαβασμένη οταν πήγα θα τους έπρηζα κ εγώ αλλά μετά μπήκα να διαβάσω.Ίδωμεν λοιπόν...!!

 

Oλα καλα θα πανε!Ξεκουραση τωρα!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σε όλες χάθηκα εγώ γιατί είχα πααααρα πολύ δουλειά, γενικά το 2020 μου μπήκε δυναμικά,

καλώς ήρθαν όλα τα καινούρια και παλιά κορίτσια (έκατσα και διαβασα καμια 10αρια σελιδες!)

λοιπόν εχτές πήρα το τελευταίο αντισυλληπτικό  χάπι και τώρα περιμένω να δούμε πως θα είναι αυτός ο κύκλος για την ΕΤ

  • Μου αρέσει 4

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...