Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

16 ώρες πρίν, sofiagoun είπε:

εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και μία εβδομάδα. τα cyclacur 1x3 μόνο αυτό  θα έπρεπε να παίρνω κάτι άλλο??

Κορίτσι,μην μπαίνεις στη διαδικαςια να συγκρίνεις.Εγω σε 3 διαφορετικά κέντρα εκανα 3 διαφορετικές προετοιμασίες ενδομητρίου. Στο τρίτο κέντρο ειδικά,πριν την ετ δεν επαιρνα τιποτα γιατι θεώρησε ο γιατρος οτι το ενδομήτριο μου ειναι εξαιρετικό.Οποτε μην αγχώνεσαι τι παιρνει η μια και η άλλη,όλες ειμαστε ξεχωριστές περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι! Και μια τεράστια χοριακη μεθαύριο!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!! 

13 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι! Και μια τεράστια χοριακη μεθαύριο!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! 

11 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Μπράβο! Με το καλό μία μεγάλη χοριακή! 

Σειρά της Δημητρας τωρα

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!!!!! :x

4 ώρες πρίν, Papy είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!

@PinguΣυγχαρητήριααααααααα!!!Πάρα πολύ χάρηκα βρε κούκλα.Με το καλό κ η χοριακή κ να ξέρεις ότι μου ανέβασες το ηθικό γιατι σήμερα έχω ετ.

@sofiagounΚαλώς ήρθες κ καλή αρχή σου εύχομαι.Εγώ μόλις τελείωσα την προετοιμασία.Έπαιρνα 3 σικλακούρ, 1 σαλοσπίρ, 1 πολυβιταμίνη, 2 πρεζολόν κ έβαζα κ 1 αυτοκόλλητο ντερμεστρίλ.Κάθε γιατρός όμως κρίνει ανάλογα.Να μην ανησυχείς.Οι γιατροί ξέρουν καλύτερα.

Αχ κορίτσια μου πηγαίνω για εμβρυομεταφορά κ έχω πολύ αγωνία..Θα σας γράψω πως πήγε το μεσημέρι στην επιστροφή.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μην ανησυχείς όλα θ; το πάνε τέλεια!!! Καλή επιτυχία!!!! 

πρίν από 32 λεπτά , Mary H είπε:

Μπραβο κοριτσι!Με το καλο μια τεραστια χοριακη!

Καλημερα και καλη εμβρυοματαφορα να εχεις! Ο Θεος μαζι σου!

Καλημερα Σοφακι! Ξεκινησες προετοιμασια ενδομητριου? Αρα σ αυτο τον κυκλο τα βαζεις? Με το καλο κοπελα μου καλη αρχη και πολλα φιλια:wub:!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!! Αμήν Παναγία μου!! :x


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμείς δεν έχουμε καλά νέα: η κόρη μου γεννήθηκε 23+6 μετά από 10 μέρες νοσηλείας δικής μου με πρόωρη ρήξη υμένων κ χοριοαμνίτιδα - η οποία υποχώρησε κ δεν επηρέασε το έμβρυο. 3 μήνες νοσηλεία στη μενν, βγήκε καλά 12.2, θήλασε σπίτι και τη μέρα που ήταν να γεννηθεί 29.2 μπήκε ξανά εντατική με βρογχιολίτιδα και πέθανε 4.3. Τώρα σκέφτομαι αν έχει νόημα ξανά μανά εξωσωματική και πόσο πιθανό είναι να πάθουμε τα ίδια, δηλ, πρόωρη ρήξη υμένων. Ινομυώματα δεν έχω σταματήσει να κάνω, εντωμεταξύ, αλλά εκτός κοιλότητας της μήτρας. Κανείς δεν ξέρει να μας πει γιατί συνέβη η ρήξη.
  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 18
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, solena73 said:
Καλησπέρα, εμείς δεν έχουμε καλά νέα: η κόρη μου γεννήθηκε 23+6 μετά από 10 μέρες νοσηλείας δικής μου με πρόωρη ρήξη υμένων κ χοριοαμνίτιδα - η οποία υποχώρησε κ δεν επηρέασε το έμβρυο. 3 μήνες νοσηλεία στη μενν, βγήκε καλά 12.2, θήλασε σπίτι και τη μέρα που ήταν να γεννηθεί 29.2 μπήκε ξανά εντατική με βρογχιολίτιδα και πέθανε 4.3. Τώρα σκέφτομαι αν έχει νόημα ξανά μανά εξωσωματική και πόσο πιθανό είναι να πάθουμε τα ίδια, δηλ, πρόωρη ρήξη υμένων. Ινομυώματα δεν έχω σταματήσει να κάνω, εντωμεταξύ, αλλά εκτός κοιλότητας της μήτρας. Κανείς δεν ξέρει να μας πει γιατί συνέβη η ρήξη.

Λυπάμαι πάρα πολύ... δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθεις...

Θα έλεγα να πάρεις λίγο χρόνο να διαχειριστείς την απώλεια και όταν νιώσεις έτοιμη θα ξαναδοκιμάσεις. Μπορεί αυτή τη φορά λόγω ιστορικού να γίνει διαφορετική διαχείριση της εγκυμοσύνης. Ίσως με περίδεση τραχήλου και ακινησία. Κι εγώ αναρωτιέμαι το ίδιο μιας και είχα επίσης πρόωρη ρήξη υμένων χωρίς να γνωρίζουμε το λόγο στις 34 εβδομάδες.

Λυπάμαι πάρα πολύ και πάλι...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ... δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθεις...

Θα έλεγα να πάρεις λίγο χρόνο να διαχειριστείς την απώλεια και όταν νιώσεις έτοιμη θα ξαναδοκιμάσεις. Μπορεί αυτή τη φορά λόγω ιστορικού να γίνει διαφορετική διαχείριση της εγκυμοσύνης. Ίσως με περίδεση τραχήλου και ακινησία. Κι εγώ αναρωτιέμαι το ίδιο μιας και είχα επίσης πρόωρη ρήξη υμένων χωρίς να γνωρίζουμε το λόγο στις 34 εβδομάδες.

Λυπάμαι πάρα πολύ και πάλι...

Ευχαριστώ, αλλά ο τράχηλος μου ήταν καλός. Στις 34  να υποθέσω πήγαν όλα καλά, τι έγινε ; Αυτό μου λένε όλοι για τη διαχείριση, αλλά ο μόνος τρόπος διαχείρισης για μένα τώρα είναι να δω τη συνέχεια, δεν τακτοποιείται ένα πένθος αν πεις στον άλλον κάτσε και περίμενε να σου περάσει. Προσπάθεια για καινούρια εγκυμοσύνη μπορεί να ξεκινήσει από αρχές Μάη και μετά για να έχει περάσει εξάμηνο από την καισαρική, αλλά ξέρετε ότι για τα δανεικά χρειάζεται να προηγηθεί η εύρεση δότριας. Πρόσεχα, σπίτι ήμουν, δουλειές δεν έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Ευχαριστώ, αλλά ο τράχηλος μου ήταν καλός. Στις 34  να υποθέσω πήγαν όλα καλά, τι έγινε ; Αυτό μου λένε όλοι για τη διαχείριση, αλλά ο μόνος τρόπος διαχείρισης για μένα τώρα είναι να δω τη συνέχεια, δεν τακτοποιείται ένα πένθος αν πεις στον άλλον κάτσε και περίμενε να σου περάσει. Πρόσεχα, σπίτι ήμουν, δουλειές δεν έκανα.

Σε σκεφτόμουν πολλές φορές. Λυπάμαι πάρα πολύ με την κατάληξη.. Τα λόγια είναι περιττά. Εσύ κι ο άντρας σου τι απάντηση σας δίνετε;; Είστε έτοιμοι για μια νέα προσπάθεια; Αν ναι, ίσως χρειαστεί να δείτε κάποιον επιπλέον εξειδικευμένο γιατρό, να σας καθοδηγήσει και να σας πει την απόψή του στο ερώτημά σου τι έφταιξε. Αν είναι καθαρά τυχαίο, όποτε είστε ψυχολογικά έτοιμοι, προφανώς και θα μπορέσετε να προσπσθήσετε άμεσα. Αν χρειαστεί κάποια περαιτέτω εξέταση ή προφύλαξη, θα την πάρεις εξαρχής. Οι γιατροί τι σου είπαν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Σε σκεφτόμουν πολλές φορές. Λυπάμαι πάρα πολύ με την κατάληξη.. Τα λόγια είναι περιττά. Εσύ κι ο άντρας σου τι απάντηση σας δίνετε;; Είστε έτοιμοι για μια νέα προσπάθεια; Αν ναι, ίσως χρειαστεί να δείτε κάποιον επιπλέον εξειδικευμένο γιατρό, να σας καθοδηγήσει και να σας πει την απόψή του στο ερώτημά σου τι έφταιξε. Αν είναι καθαρά τυχαίο, όποτε είστε ψυχολογικά έτοιμοι, προφανώς και θα μπορέσετε να προσπσθήσετε άμεσα. Αν χρειαστεί κάποια περαιτέτω εξέταση ή προφύλαξη, θα την πάρεις εξαρχής. Οι γιατροί τι σου είπαν;

Ευχαριστώ, δεν ξέρουν. Το μόνο σίγουρο είναι ότι άπαξ και συμβεί, ανεβαίνουν οι πιθανότητες να συμβεί ξανά 16-32% περίπου. Δεν ξέρουν γιατί συμβαίνει, δεν ξέρουν γιατί όταν συμβαίνει άλλα παιδιά ζούνε, άλλα όχι κ άλλα αποκτούν προβλήματα. Δεν ξέρουν ούτε γιατί πέθανε το μωρό, ίσως είχε μεγάλη ευπάθεια στους πνεύμονες παρόλο που ανέπνεε κανονικά και άλλα παιδιά μ ίδιο ιστορικό ζούνε. Η ιατρική έχει τόσα πολλά κενά όσο καλοί επιστήμονες και να είναι και όσο και να ενδιαφέρονται.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Ευχαριστώ, δεν ξέρουν. Το μόνο σίγουρο είναι ότι άπαξ και συμβεί, ανεβαίνουν οι πιθανότητες να συμβεί ξανά 16-32% περίπου. Δεν ξέρουν γιατί συμβαίνει, δεν ξέρουν γιατί όταν συμβαίνει άλλα παιδιά ζούνε, άλλα όχι κ άλλα αποκτούν προβλήματα. Δεν ξέρουν ούτε γιατί πέθανε το μωρό, είχε μεγάλη ευπάθεια στους πνεύμονες παρόλο που ανέπνεε κανονικά και άλλα παιδιά μ ίδιο ιστορικό ζούνε.

Τι να πω ρε γαμωτο....πραγματικα στερευω απο λογια... Εφοσον ηταν τυχαιο, ειναι στο χερι σας ποτε θα ξεκινησετε τη διαδικασια ευρεσης δοτριας κλπ. Λογικα και τωρα να ξεκινησετε, εφοσον θα παρεμβληθει και το διαστημα ευρεσης, θα χει φτασει ο Μαης και θα μπορεις να κανεις ετ. Εσεις ειστε ετοιμοι ψυχολογικα; Εσυ κυριως... Αν αυτη η σκεψη ανακουφιζει την ψυχη σου και θες να το κανεις, μην το σκεφτεσαι..προχωρα... Πολλες εχουμε περασει διαφορες ατυχιες, παντα θα φοβομαστε, αλλα και παντα θα ελπιζουμε οτι θα υπαρξει η φορα που ολα θα πανε καλα, οπως σε απειρες αλλες γυναικες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Τι να πω ρε γαμωτο....πραγματικα στερευω απο λογια... Εφοσον ηταν τυχαιο, ειναι στο χερι σας ποτε θα ξεκινησετε τη διαδικασια ευρεσης δοτριας κλπ. Λογικα και τωρα να ξεκινησετε, εφοσον θα παρεμβληθει και το διαστημα ευρεσης, θα χει φτασει ο Μαης και θα μπορεις να κανεις ετ. Εσεις ειστε ετοιμοι ψυχολογικα; Εσυ κυριως... Αν αυτη η σκεψη ανακουφιζει την ψυχη σου και θες να το κανεις, μην το σκεφτεσαι..προχωρα... Πολλες εχουμε περασει διαφορες ατυχιες, παντα θα φοβομαστε, αλλα και παντα θα ελπιζουμε οτι θα υπαρξει η φορα που ολα θα πανε καλα, οπως σε απειρες αλλες γυναικες.

εμένα μου λείπει πολύ ένα μωρό, το οποίο έφυγε απότομα από την αγκαλιά μου, τι να περιμένω για ποιο λόγο; 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

εμένα μου λείπει πολύ ένα μωρό, το οποίο έφυγε απότομα από την αγκαλιά μου, τι να περιμένω για ποιο λόγο; 

Νομιζω την απαντηση την εχεις δωσει ηδη στον εαυτο σου. Να προσπαθησετε αμεσα. Θα σου δωσει αισιοδοξια κι ονειρα για το μελλον.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Κορίτσια μου επιστρέφουμε μαζί με τα εμβρυάκια μας!!!Όλα πήγαν πολύ καλά κ τώρα ελπίζουμε στο θαυματάκι μας:x

Mπραβο κοριτσι μου. Καλοστεριωτα να ειναι!

Just now, solena73 είπε:

εμένα μου λείπει πολύ ένα μωρό, το οποίο έφυγε απότομα από την αγκαλιά μου, τι να περιμένω για ποιο λόγο; 

Κοριτσι μου σε σκεφτομουν συχνα κ ηθελα πολυ να πανε ολα καλα. Λυπαμαι πολυ τι να πω τα λογια δεν μπορουν να απαλυνουν τον πονο σου! Καποιες συνεδριες με ψυχολογο θα βοηθησουν στο να υποστηριχτεις σ αυτη τη δυσκολη στιγμη. Τωρα για τα ποσοστα που σου λενε, τι να πω, σ εμενα μου ελεγαν οτι μετα το εξωμητριο ειχα 10 με 15% να το ξαναπαθω κι ομως δε συνεβη με κανενα απο τα υπολοιπα 4 εμβρυα. Οπως λεει ο γιατρος μου, η ιατρικη δεν ειναι στατιστικη. Αυτο που επαθες , το επαθε φιλη μου αλλα ηταν τυχερη κ της συνεβη στον 8ο μηνα. Της ειπαν οτι εγινε λογω καποιας λοιμωξης. Οποτε ας ρωτησεις γιατρους ποιος ηταν ο λογος κ αν εχετε κουραγιο ξαναπροσπαθειτε. Αλλιως αν εχετε κουραστει κ θελετε πολυ ενα παιδακι υπαρχει κ η υιοθεσια, εγω το ειχα σκοπο να στραφω εκει αν αποτυχαινε με τα δανεικα.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2020 at 12:55 ΜΜ, thalasa είπε:

Καλημέρα κοριτσια, όμορφη Κυριακή να έχουμε 

@dimitra19 πώς πάει το ενδομήτριο σου; Πες μας τα νέα σου. Ελπίζω να προχωράει καλά

Κορίτσι σας είχα γράψει τις προηγούμενες μέρες για αυτό ίσως να μην το είδες. Είχε φτάσει 8.2 εν τέλει αλλά ακύρωσα την ετ και 16/03 Θα πάω σε άλλο γιατρό να πάρω κι άλλη γνώμη ,! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , solena73 είπε:

Ευχαριστώ, αλλά ο τράχηλος μου ήταν καλός. Στις 34  να υποθέσω πήγαν όλα καλά, τι έγινε ; Αυτό μου λένε όλοι για τη διαχείριση, αλλά ο μόνος τρόπος διαχείρισης για μένα τώρα είναι να δω τη συνέχεια, δεν τακτοποιείται ένα πένθος αν πεις στον άλλον κάτσε και περίμενε να σου περάσει. Προσπάθεια για καινούρια εγκυμοσύνη μπορεί να ξεκινήσει από αρχές Μάη και μετά για να έχει περάσει εξάμηνο από την καισαρική, αλλά ξέρετε ότι για τα δανεικά χρειάζεται να προηγηθεί η εύρεση δότριας. Πρόσεχα, σπίτι ήμουν, δουλειές δεν έκανα.

Λυπαμαι παρα πολυ,δεν μπορώ καν να φανταστώ τι πέρασες και τι νιώθεις,ειναι σίγουρα παρα πολυ δύσκολο. Ίσως να απευθυνόσουν σε κέντρο που δεν εχει αναμονή για δοτρια γιατι κι εκεινη η αναμονή ειναι πολυ ψυχοφθόρα ειδικά μετα απο μια τέτοια περιπέτεια. Οτι κι αν αποφασίσεις προέχει η δίκη σου υγεία,σωματική και ψυχική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...