Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Ο προηγούμενος γιατρός μου, το καλοκαίρι που είχα καθυστέρηση Κ φοβόμασταν για εξωμητριος, μου είπε ότι φαίνεται από την πέμπτη εβδομάδα Κ μετά αλλά εγώ επειδή αδιαθετησα, δεν πήγα καν για υπέρηχο κι όταν με είδε τον επόμενο μήνα (οπότε κι έκανα την τελευταία Ωοληψια σε αυτόν) ήταν όλα καλά κάτω. 

Επίσης κορίτσια, όσες είχατε φλεγμονή απο τι πιστεύετε προκλήθηκε?? 

Εμένα, στην Υστεροσκοπηση του 2017 όπου κι έγινε κι αφαίρεση πολυποδα, Ο τότε εξωσωματικος μου είχε πει ότι δεν είχα διάφραγμα, συμφυσεις, η μητρα μου ήταν σε άριστη κατάσταση, υπήρχαν πινοποδια Κ μια πολύ ελαφριά τραχηλιτιδα. Τώρα τα πινοποδια πως τα δε ένατη μέρα... 

Εγω πριν από λίγο καιρό θα έλεγα δεν ξέρω. Τώρα είμαι από τις λίγες περιπτώσεις που μάλλον είναι γονιδιακό!! Σπουδαία τύχη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

20 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Να είσαι καλά εσύ και τα κουκλάκια σου...!!!πραγματικά σημασία έχει αυτό μόνο.. ότι έχει τα κουκλάκια σου στη ζωή σου!!!Είναι τα παιδάκια σου!!!Να σου ζήσουν κοριτσάρα μου!!

Ευχαριστώ παρα πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα ομορφα κοριτσια μου! Μια ερωτηση να κανω στις νυν ή πρωην εγκυουλες. Εκανα αιματολογικες εξετασεις κ ο θυροειδης μου βγηκε τσιμπημενος, 2,85. Πριν μεινω εγκυος ηταν χαμηλος πχ 1,70   ή 1,20 ή το πολυ 2. ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω κ ειναι απ την κυηση. Μηπως χρειαζεται να παω σε ενδοκρινολογο κ να μου δωσει χαπι? Εχει καποια αναλογη εμπειρια?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημερα στα ομορφα κοριτσια μου! Μια ερωτηση να κανω στις νυν ή πρωην εγκυουλες. Εκανα αιματολογικες εξετασεις κ ο θυροειδης μου βγηκε τσιμπημενος, 2,85. Πριν μεινω εγκυος ηταν χαμηλος πχ 1,70   ή 1,20 ή το πολυ 2. ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω κ ειναι απ την κυηση. Μηπως χρειαζεται να παω σε ενδοκρινολογο κ να μου δωσει χαπι? Εχει καποια αναλογη εμπειρια?

Εννοείτε οτι ειναι απο την κύηση και να μην ανησυχείς αλλα εγω λέω να πας. Εμενα κατεύθυαν μου ανέβασε το χάπι που έπαιρνα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Εννοείτε οτι ειναι απο την κύηση και να μην ανησυχείς αλλα εγω λέω να πας. Εμενα κατεύθυαν μου ανέβασε το χάπι που έπαιρνα.

Εγω δεν επαιρνα χαπι γιατι ολα ηταν οκ. Στο 2,85 δινουν χαπι, ή πανω απο 3?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μωρε δεν ξερω για να σου πω, το χάπι εγω το ξεκινησα λόγω οζων.

Κι εγω επειρνα παλια, ειχα εναν οζο 7mm. Mετα μικρυνε κ μου το εκοψαν . Τεσπα θα κανω μια επισκεψη σε ενδοκρινολογο.Σ ευχαριστω για τις απαντησεις!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημερα στα ομορφα κοριτσια μου! Μια ερωτηση να κανω στις νυν ή πρωην εγκυουλες. Εκανα αιματολογικες εξετασεις κ ο θυροειδης μου βγηκε τσιμπημενος, 2,85. Πριν μεινω εγκυος ηταν χαμηλος πχ 1,70   ή 1,20 ή το πολυ 2. ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω κ ειναι απ την κυηση. Μηπως χρειαζεται να παω σε ενδοκρινολογο κ να μου δωσει χαπι? Εχει καποια αναλογη εμπειρια?

Καλημέρα Μαιρούλα.κοιτα εγώ έχω αφαιρέσει Θυροειδη.και παίρνω χάπι εφ ότου ζωής.και όταν έμεινα έγκυος είχα πάει στο γιατρό τον Ενδοκρινολογος μου και μου είχε πει αν δω την συγκεκρ ορμονη να ανέβει να τον τηλ.

Για μένα να πας σε έναν Ενδοκρινολογο να είσαι ήσυχη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα Μαιρούλα.κοιτα εγώ έχω αφαιρέσει Θυροειδη.και παίρνω χάπι εφ ότου ζωής.και όταν έμεινα έγκυος είχα πάει στο γιατρό τον Ενδοκρινολογος μου και μου είχε πει αν δω την συγκεκρ ορμονη να ανέβει να τον τηλ.

Για μένα να πας σε έναν Ενδοκρινολογο να είσαι ήσυχη...

Ναι θα παρω μαλλον τηλ να παω σε ενδοκρινολογο να με δει


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Κι εγω επειρνα παλια, ειχα εναν οζο 7mm. Mετα μικρυνε κ μου το εκοψαν . Τεσπα θα κανω μια επισκεψη σε ενδοκρινολογο.Σ ευχαριστω για τις απαντησεις!

Εγω εχω πολλούς και δεν μικραίνουν οι βλαμμενοι προσπαθουμε απλα να τους συγκρατήσουμε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εγω εχω πολλούς και δεν μικραίνουν οι βλαμμενοι προσπαθουμε απλα να τους συγκρατήσουμε.

Αν ειναι πανω απο 5mm θελουν χαπι. κι εγω να σου πω μετα που μικρυνε δεν ξαναασχοληθηκα

 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εμενα ειναι δέκαοκταρια + , τέρατα!

Ναι, ε? Μεγαλουτσικα τα ατιμα. Δεν πειραζει τωρα μας ενδιαφερει το μπεμπε, δεν νοιαζομαστε για τετοια. Το μπεμπακι σου να ειναι καλα:)


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...