Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

 

@Τουτουνι, @Renula & @Ladybag20 ελπίζω να μη ξεχνάω καμία! καλή επιτυχία κοριτσάκια έχετε πίστη και όλα θα γίνουν! περιμένουμε με αγωνία τις χοριακές σας!!

 

εγώ πάω την πέμπτη για τον πρώτο υπέρηχο εχω αρχίσει να έχω μεγάλη αγωνία πολλες μέρες μετα την χοριακή μου και λεω τι να γινεται τωρα? πανε όλα καλα αραγε?? 

αλήθεια να σας ρωτήσω έχω πρηστεί τόσο πολύ από τα φάρμακα που με πονάνε τα ποδιά μου λες και είμαι γεμάτη μελανιές είναι φυσιολογικό? μήπως πρέπει να το πω στον γιατρό? 

  • Μου αρέσει 5

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

13 ώρες πρίν, Renula είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.. καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία και αυτή να είναι η τυχερή σου! Αν θέλεις στείλε μου σε PM που έκανες την προσπάθεια με δωρεά ωαρίων και με ποιο γιατρό Και πόσο σου κόστισε αν γίνεται. Σε ευχαριστώ!

9 ώρες πρίν, Ladybag20 είπε:

  Κορίτσια καλησπέρα . Αν και καιρό στο φόρουμ, σας διαβαζω ανελλιπως , πρώτη φορά γραφω. Ήθελα να μπω στην παρεα σας μπας και αλλαξει η τυχη μου.... Συνοπτικα να σας πω για μενα, πριν 3 χρόνια έμεινα εγκυος , φυσικη συλληψη, μάλιστα ήρθε θα έλεγα σε σύντομο χρονικό διαστημα προσπαθειών και η χαρα ηταν ανειπωτη. Η μεγαλη σφαλιαρα μας ηρθε στην αυχενικη, οπου το εμβρυο διαπιστωθηκε με συνδρομο down και πολυ σοβαρα καρδιολογικα προβληματα. Δυστυχως η αποφαση μας ηταν μονοδρομος και απο τοτε παλευουμε. Η τοτε γυναικολογος μου επέμενε οτι ηταν τυχαιο γεγονος και μου είπε να μην κάνω καμία εξέταση!!! Ουτε ορμονολογικες

  Αφού πέρασε ενα εξαμηνο απο τοτε που ξαναρχισαμε προσπαθειες και μωρο δεν ερχοταν στραφηκαμε στην εξωσωματικη. Απο τοτε αρχισα και να διαβαζω, βρηκα αυτο το φορουμ και εσας και ευτυχως ξεστραβωθηκα. Εμαθα παρα πολλα χαρη σε εσας Περασα απο πολυ γνωστο "ονομα"κατοπιν παραινεσης φιλικου ζευγαριου που τα καταφερε σ' αυτον, αλλα εγω εφυγα τρεχοντας.....!!! Ο λογος....επεμενε οτι αναπαραγωγικα ημουν πολυ νεωτερη απο την βιολογικη μου ηλικια και θα τα στελναμε για προεμφυτευτικο. Η ηλικια μου 43 στα 44.Καναμε διεγερση, βραχυ, πηραμε 5 εμβρυα κανενα ομως δεν εφτασε βλαστοκυστη. Η απαντηση του??Ετυχε.Δεν ειχε να προτεινει κατι αλλο, ηθελε καπακι νεα διεγερση. Του εξηγησα οτι ηθελα να περασει το προβλεπομενο διαστημα για να ξαναπαρω τα φαρμακα απο την επιτροπη και να παμε με φυσικο μεχρι τοτε. Με εβαλε κατευθειαν μετα την διεγερση να μου παρει το ωαριο, ενω τον ρωτησα αν θα ηταν καλο μετα  την διεγερση και ηταν σιγουρος. Φυσικα δεν πηρε τιποτα παρα μονο τα λεφτα μας.Επιπλεον  μας εβαλε και στο διαγνωστικο του για εξετασεις  και εφαγε και απο εκει λεφτα. Εχουν γραψει και αλλες κοπελες γι'αυτον κατα καιρους. Ειναι ο Μαστρ.......ς

  Αφου ειδα τον Σφακ.... και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, φοβηθηκα μονο την πολυκοσμια, αποφασισα να προχωρησω με τον Τσιριγ. Και οι δυο μου μιλησαν για τα δανεικα λογω ηλικιας και εγω ομως το ειχα ηδη αποφασισει. Το μονο που θελω ειναι ενα υγιες μωρο, ολα τα αλλα δεν με ενδιαφερουν. Ακομη ομως δεν τα εχω καταφερει, η πρωτη προσπαθεια πηρα ενα ωραιοτατο μηδεν, η δευτερη ηταν βιοχημικη και τωρα εκανα την τριτη ε/τ και περιμενω. Συγγνωμη για το σεντονι και ζητω την κατανοηση σας για τυχον λαθη μεχρι να μαθω πως λειτουργει το φορουμ.

Καλημέρα και εύχομαι αυτή τη φορά η προσπάθειά σου να ευοδωθεί με μία θετική χοριακή. Στον Τσιριγώτη που πήγες ήθελα να σε ρωτήσω αυτή η τρίτη προσπάθεια είναι από την ίδια δότρια; Επίσης αν έχεις αλλάξει δότρια ξανά πλήρωσες όλο το ποσό από την αρχή; Πες μου λίγο Αν θέλεις πόσες βλαστοκύστες σου έδωσε η δότρια... Και εμένα αυτή θα είναι η τελευταία προσπάθεια με δικά μου ωάρια αλλά αν δεν τα καταφέρω ο πρώτος που σκέφτομαι να πάω είναι ο τσιριγώτης...και επειδή έχω κάνει άπειρες προσπάθειες θέλω να είμαι σίγουρη ότι θα πάω στο σωστό άνθρωπο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία και αυτή να είναι η τυχερή σου! Αν θέλεις στείλε μου σε PM που έκανες την προσπάθεια με δωρεά ωαρίων και με ποιο γιατρό Και πόσο σου κόστισε αν γίνεται. Σε ευχαριστώ!

Καλημέρα και εύχομαι αυτή τη φορά η προσπάθειά σου να ευοδωθεί με μία θετική χοριακή. Στον Τσιριγώτη που πήγες ήθελα να σε ρωτήσω αυτή η τρίτη προσπάθεια είναι από την ίδια δότρια; Επίσης αν έχεις αλλάξει δότρια ξανά πλήρωσες όλο το ποσό από την αρχή; Πες μου λίγο Αν θέλεις πόσες βλαστοκύστες σου έδωσε η δότρια... Και εμένα αυτή θα είναι η τελευταία προσπάθεια με δικά μου ωάρια αλλά αν δεν τα καταφέρω ο πρώτος που σκέφτομαι να πάω είναι ο τσιριγώτης...και επειδή έχω κάνει άπειρες προσπάθειες θέλω να είμαι σίγουρη ότι θα πάω στο σωστό άνθρωπο...

Καλημέρα.  Μακάρι να πετύχεις με τα δικά σου και να μην χρειαστεί να καταφυγεις στα δανεικά.  Λοιπόν αυτή την φορά αλλαξαμε δοτρια και ναι πληρώσαμε ξανα.  Μας έκανε καλύτερη τιμή βέβαια. Έβαλα 2 βλαστοκυστες και απ' ότι είδα έχω άλλα 3 έμβρυα.Το γραφει στο χαρτί που σου δίνουν τη μέρα της ε/τ. Δεν είχα ρωτήσει τίποτα γιατί δεν ήθελα και άλλο άγχος.  Τον βλέπω πάντως που το παλεύει και κάθε φορά κάτι αλλάζει. 

Just now, Papaki@ είπε:

 

@Τουτουνι, @Renula & @Ladybag20 ελπίζω να μη ξεχνάω καμία! καλή επιτυχία κοριτσάκια έχετε πίστη και όλα θα γίνουν! περιμένουμε με αγωνία τις χοριακές σας!!

 

εγώ πάω την πέμπτη για τον πρώτο υπέρηχο εχω αρχίσει να έχω μεγάλη αγωνία πολλες μέρες μετα την χοριακή μου και λεω τι να γινεται τωρα? πανε όλα καλα αραγε?? 

αλήθεια να σας ρωτήσω έχω πρηστεί τόσο πολύ από τα φάρμακα που με πονάνε τα ποδιά μου λες και είμαι γεμάτη μελανιές είναι φυσιολογικό? μήπως πρέπει να το πω στον γιατρό? 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Συγχαρητήρια που τα κατάφερες, όλα καλά θα πάνε στον υπέρηχο μην ανησυχείς.  Μήπως βάζεις αρκετό αλάτι στο φαγητό σου και μαζί  με την ζέστη σου δημιουργεί το πρήξιμο? Καλύτερα βέβαια να ρωτήσεις τον γιατρό σου για να ηρεμήσεις 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Καλημέρα σ'ευχαριστώ πολύ.  Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.  Ναι όλες  στον Τσιρ οι προσπάθειες.  Αλλάξαμε δοτρια τωρα. Ειδικά την πρώτη φορά είπε ότι μαλλον δεν ήταν καλός ο κύκλος της δότριας. Έκανα υστεροσκοπηση κ νκ πριν τη δεύτερη προσπάθεια.  Τις άλλες εξετάσεις τις βασικές τις έχω κάνει , δεν έχω κατι 

 

Αυτό είναι λίγο απογοητευτικό γιατί νόμιζα οτι ..ξεσκονίζονται οι δότριες και ελέγχεται πολύ καλά ο κύκλος τους. Είμαι στην αναμονή για δότρια...

Εύχομαι πραγματικά να είναι η τυχερή σου φορά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Καλημέρα σ'ευχαριστώ πολύ.  Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.  Ναι όλες  στον Τσιρ οι προσπάθειες.  Αλλάξαμε δοτρια τωρα. Ειδικά την πρώτη φορά είπε ότι μαλλον δεν ήταν καλός ο κύκλος της δότριας. Έκανα υστεροσκοπηση κ νκ πριν τη δεύτερη προσπάθεια.  Τις άλλες εξετάσεις τις βασικές τις έχω κάνει , δεν έχω κατι 

Καλημέρα Τουτουνι μου γλυκό!!! Και μονο η θετική σας ενέργεια μου φτάνει.  11/6 έκανα ε/τ , Σάββατο πάω για χοριακη.  Νομίζω διάβασα  εσύ είσαι μια μέρα νωρίτερα από μένα.  Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου. Και εσύ πέρασες πολλά.  Μια τεράστια χοριακη και για σένα.!!!

Α, τι ωραία!!! Με μια μέρα διάφορα θα τις κάνουμε!!!!!! Μακάρι να φτάσουν οι χοριακες μας στα ύψη και να κάνουμε party!!!!!!

  • Μου αρέσει 6

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Ladybag20 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ @Mary H. Βάλσαμο τα λόγια σου. Μακάρι να σταθώ και εγώ τυχερή. Και εσύ όπως και άλλα κορίτσια εδώ στην παρέα αποτελεσατε έμπνευση. Με το καλό  σε λίγο καιρό να υποδεχτεις την μπουμπού σου!❤❤❤

Σ ευχαριστω! Ευχομαι μια θετικη  μεγαλη κ χορταστικη χοριακη!

Just now, Τουτουνι είπε:

Α, τι ωραία!!! Με μια μέρα διάφορα θα τις κάνουμε!!!!!! Μακάρι να φτάσουν οι χοριακες μας στα ύψη και να κάνουμε party!!!!!!

Θελουμε κ εμεις να ερθουμε στο παρτυ. Κρατειστε θεσεις κ σαμπανιες. Χωρις αλκοολ φυσικα:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Αυτό είναι λίγο απογοητευτικό γιατί νόμιζα οτι ..ξεσκονίζονται οι δότριες και ελέγχεται πολύ καλά ο κύκλος τους. Είμαι στην αναμονή για δότρια...

Εύχομαι πραγματικά να είναι η τυχερή σου φορά!

Δεν ξέρω αν έχεις κάνει ποτέ με δικά σου αλλά δεν υπάρχει εξέταση που να σου προκαθορίζει εάν είναι η όχι καλός ο κύκλος.Πολλες από εμάς που πήγαμε με δικά μας πέσαμε σε καλό κύκλο ακόμα κι αν οι ορμόνες είναι καλες

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Δεν ξέρω αν έχεις κάνει ποτέ με δικά σου αλλά δεν υπάρχει εξέταση που να σου προκαθορίζει εάν είναι η όχι καλός ο κύκλος.Πολλες από εμάς που πήγαμε με δικά μας πέσαμε σε καλό κύκλο ακόμα κι αν οι ορμόνες είναι καλες

Εννοειται οτι εχω κάνει με δικά μου και αν οι ορμονολογικες δεν ηταν καλες fsh, LH  κλπ, ο κυκλος ακυρωνονταν. Αυτο σημαινει οτι ο κυκλος δεν ειναι καλος, γι αυτο παραξενευτηκα με το σχολιο του γιατρου. Φυσικα δεν περιμενει κανεις να πετυχαινει 100% η προσπαθεια με δανεικα, αλλα τετοιο σχολιο παραπεμπει σε μη ελεγχο των ορμονολογικων εξετασεων. Τουλαχιστον σε οτι εχω βιωσει εγω μεχρι τωρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Εννοειται οτι εχω κάνει με δικά μου και αν οι ορμονολογικες δεν ηταν καλες fsh, LH  κλπ, ο κυκλος ακυρωνονταν. Αυτο σημαινει οτι ο κυκλος δεν ειναι καλος, γι αυτο παραξενευτηκα με το σχολιο του γιατρου. Φυσικα δεν περιμενει κανεις να πετυχαινει 100% η προσπαθεια με δανεικα, αλλα τετοιο σχολιο παραπεμπει σε μη ελεγχο των ορμονολογικων εξετασεων. Τουλαχιστον σε οτι εχω βιωσει εγω μεχρι τωρα. 

Απ ΄οτι εχω καταλαβει μπορει να τυχει να μην ειναι καλα ποιοτικα τα ωαρια της δοτριας σε εναν κυκλο παρολο που οι ορμονολογικες ειναι καλες.  Κανει παντως πολλες εξετασεις και ορμονολογικες. Και στις δοτριες , ετσι λεει Σε μενα  εκανε. Μαλιστα εκανα με φυσικο και μου τονισε οτι αν δεν του αρεσαν οι ορμονες μου θα με πηγαινε με τεχνητο κυκλο. Ολα ομως πηγαν καλα. Βλεπω οτι πολλες κοπελες τα καταφεραν με την πρωτη σε αυτον.Τον εχω ρωτησει πολλες φορες μηπως εχει καποιο θεμα η μητρα μου γιατι και εγω φοβαμαι και τα σκεφτομαι ολα αυτα που λες. Δεν μου λεει πολλα,  μονο οτι ειναι σουπερ. και ενας συνεργατης του που χρειαστηκε να μου κανει αυτος μια φορα υπερηχο μου ειπε μονος του οτι εχω πολλη καλη μητρα και μοιαζει νεωτερης γυναικας. Και το τελευταιο σχολιο του γιατρου ηταν οτι οι ωοθηκες μου ειναι καλυτερς και απο της δοτριας. Ο ιδιος πιστευει πολυ στο εμβρυο δινει ενα 80% στην επιτυχια σε ενα γερο εμβρυο. Παρολ΄αυτα εμενα με πιανουν οι φοβιες μηπως κατι εχω που δεν τα καταφερα ακομη. Εσυ θα σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα. θα παρεις σουπερ εμβρυα. Σε ποιο γιατρο εισαι?

Just now, Τουτουνι είπε:

Α, τι ωραία!!! Με μια μέρα διάφορα θα τις κάνουμε!!!!!! Μακάρι να φτάσουν οι χοριακες μας στα ύψη και να κάνουμε party!!!!!!

Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!!!:)

Just now, Mary H είπε:

Σ ευχαριστω! Ευχομαι μια θετικη  μεγαλη κ χορταστικη χοριακη!

Θελουμε κ εμεις να ερθουμε στο παρτυ. Κρατειστε θεσεις κ σαμπανιες. Χωρις αλκοολ φυσικα:mrgreen:

Εννοειται θα ερθετε!!! Μακαρι να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Απ ΄οτι εχω καταλαβει μπορει να τυχει να μην ειναι καλα ποιοτικα τα ωαρια της δοτριας σε εναν κυκλο παρολο που οι ορμονολογικες ειναι καλες.  Κανει παντως πολλες εξετασεις και ορμονολογικες. Και στις δοτριες , ετσι λεει Σε μενα  εκανε. Μαλιστα εκανα με φυσικο και μου τονισε οτι αν δεν του αρεσαν οι ορμονες μου θα με πηγαινε με τεχνητο κυκλο. Ολα ομως πηγαν καλα. Βλεπω οτι πολλες κοπελες τα καταφεραν με την πρωτη σε αυτον.Τον εχω ρωτησει πολλες φορες μηπως εχει καποιο θεμα η μητρα μου γιατι και εγω φοβαμαι και τα σκεφτομαι ολα αυτα που λες. Δεν μου λεει πολλα,  μονο οτι ειναι σουπερ. και ενας συνεργατης του που χρειαστηκε να μου κανει αυτος μια φορα υπερηχο μου ειπε μονος του οτι εχω πολλη καλη μητρα και μοιαζει νεωτερης γυναικας. Και το τελευταιο σχολιο του γιατρου ηταν οτι οι ωοθηκες μου ειναι καλυτερς και απο της δοτριας. Ο ιδιος πιστευει πολυ στο εμβρυο δινει ενα 80% στην επιτυχια σε ενα γερο εμβρυο. Παρολ΄αυτα εμενα με πιανουν οι φοβιες μηπως κατι εχω που δεν τα καταφερα ακομη. Εσυ θα σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα. θα παρεις σουπερ εμβρυα. Σε ποιο γιατρο εισαι?

Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!!!:)

Εννοειται θα ερθετε!!! Μακαρι να πανε ολα καλα

Θα ερθουμε θα ερθουμε! Εχεις κανει πολυ καλη επιλογη γιατρου και πιστευω οτι θα τα καταφερεις. Ολα αυτα που σου λεει ειναι πολυ λογικα κ σωστα. Οντως ενα δυνατο εμβρυο ανεβαζει πολυ τις πιθανοτητες κ αυτο το ειδα να αποδυκνυεται δυο φορες στη δικη μου περιπτωση οπου το περιβαλλον της μητρας δεν ηταν κ ιδανικο

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Θα ερθουμε θα ερθουμε! Εχεις κανει πολυ καλη επιλογη γιατρου και πιστευω οτι θα τα καταφερεις. Ολα αυτα που σου λεει ειναι πολυ λογικα κ σωστα. Οντως ενα δυνατο εμβρυο ανεβαζει πολυ τις πιθανοτητες κ αυτο το ειδα να αποδυκνυεται δυο φορες στη δικη μου περιπτωση οπου το περιβαλλον της μητρας δεν ηταν κ ιδανικο

@Mary H σ΄ευχαριστω ειλικρινα. Μακαρι η διαισθηση σου να βγει αληθινη :):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

 ;

Just now, Ladybag20 είπε:

 Σε ποιο γιατρο εισαι?

Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!!!:)

 

Ειμαι στον Τσιριγωτη. Τον εμπιστευομαι, απλα στη φαση που ειμαι ο,τι και να ακουσω τρεμει το .. .φυλλοκαρδι μου!!

Φιλια και μονο χαρες απο δω και περα!

 

Επεξεργάστηκαν by aurorahope
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Σ ευχαριστω! Ευχομαι μια θετικη  μεγαλη κ χορταστικη χοριακη!

Θελουμε κ εμεις να ερθουμε στο παρτυ. Κρατειστε θεσεις κ σαμπανιες. Χωρις αλκοολ φυσικα:mrgreen:

Ας πάμε όλα καλά.Μαιρουλα μου και είστε όλες καλεσμένες!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...