Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ πολύ Παπάκι μου!!! Την Παρασκευή θα πάω!!!! 

μπραβο πολυ νωρίς εδειξε!!! καλε η χοριακή σου θα είναι τεράστια!! ποια μερα θα εισαι την Παρασκευή απο την εμβρυομεταφορά? και έβαλες βλαστοκύστες?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ πολύ Παπάκι μου!!! Την Παρασκευή θα πάω!!!! 

Τέλεια! Τεράστια χοριακή θα έχεις σίγουρα , με το καλό !!

17 ώρες πρίν, olivini είπε:

καλησπερα κοριτσια..

νεο μελος εδω αλλα οχι νεα στο χωρο δυστυχως..

σχεδον 41 ετων, παλευουμε για παιδακι εδω και μια δεκαετια. 

εχω στο ιστορικο μου φυσιολογικη συλληψη (πριν 9 χρονια) που δυστυχως αναγκαστηκαμε να διακοψουμε την 14η εβδομαδα γιατι το εμβρυο ειχε σοβαρα προβληματα υγειας. δυστυχως ολοι το απεδωσαν σε τυχαιο γεγονος και δεν προβήκαμε σε ιστολογικη κτλ.

μετα ακολουθησαν πολλες μα παρα πολλες βιοχημικες. ισα που επαιρνες την χαρα της θετικη χοριακης και μετα τιποτα.

σε οσους γιατρους και αν πηγαμε, όσες εξετάσεις και αν κάναμε κανεις ποτέ δεν βρήκε κάτι. έχω κανει υστεροσκοπηση 2 φορες, οτι εξέταση υπάρχει και δεν υπάρχει κ αποτέλεσμα μηδέν. πριν 3 χρόνια πήγαμε στον πρώτο εξωσωματικό. εκει μας πρότινε σαν μονόδρομο την εξωσωματικη με δωρεα λογω πολυ χαμηλης αμυ. και όντως έγινε. είχαμε 5 βλαστοκύστες τέλειες κατα τα λεγόμενα τους. προχωρήσαμε στην πρώτη εμβρυομεταφορά με δυο βλαστοκύστες και αποτέλεσμα μηδεν. μετα απο 1 χρόνο έκανα την δευτερη μεταφορά πάλι με δυο κ πάλι μηδέν. το κέντρο ειναι στην Θεσσαλονίκη που διέμενα τοτε..μου έχει μεινει μια βλαστοκυστη εκεί στην κατάψυξη..

πλεον μένουμε αθήνα. εδώ πήγα σε ενα καλο ενδοκρινολόγο ο οποιος διέγνωσε μεγάλη αντίσταση στην ινσουλίνη. είμαι με χάπι για διαβήτη εδω και 5 χρόνια και γλυκοζηλιωμένη ρυθμισμένη αλλα την αντίσταση κανεις δεν την ειχε πάρει χαμπαρι. προσπαθούμε τώρα να την ρυθμίσουμε.

είμαστε πια σε φάση να βρούμε ενα νεο κέντρο και να ξεκινήσουμε απο την αρχή. δεν ξέρω τι θα κανω με το κατεψυγμένο που έχω, ξέρω όμως πως στο συγκεκριμένο κέντρο δεν θέλω να συνεχίσω γιατι θεωρώ οτι μετά την πρωτη αποτυχημένη προσπάθεια δεν έκαναν τιποτα για να ελέγξουν τι μπορεί να πήγε στραβά. ακολουθήθηκε το ιδιο ακριβώς πρωτόκολλο..

θα το εκτιμούσα αν μπορείτε να προτείνετε κάτι πάνω στα κεντρα στην αθήνα και σε τιμές..

ευχομαι σε όλες επιτυχίες και να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας.

 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Κι εγω στη θεσσαλονικη είμαι , δεν γνωρίζω τους γιατρούς στην Αθήνα . Ειναι σημαντικό που έμαθες για την αντίσταση στην ινσουλίνη . Συνέχισε να προσπαθείς και θα τα καταφερεις , είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσιαααααααααααααααασαααααα!!!!!!!!!!!!! Έκανα το τεστ, βγήκε καθαρά θετικόοοοοοοι!!!!!!!!!!!!!!! Δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!!!!!

Στο είχα πει γλυκό μου κορίτσι.. ήμουν τόσο σίγουρη για σένα!!!@συγχαρητήρια σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη γτ Αν θυμάμαι καλά είσαι 8η μέρα σήμερα?Μπράβο χίλια μπράβο!!!Πόσο πολύ χάρηκα ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου νέα κοριτσια: ηρθαν τα αποτελέσματα από Ισπανια και δεν δείξανε κάποια λοίμωξη ή φλεγμονή . Πώς γίνεται να ειναι όλες οι εξετασεις μου καλές και εγω να μην εχω ακόμη ενα μωράκι ... δεν μπορώ να καταλάβω ... Βεβαια την αναμονή δεν τη γλιτώνω παλι : το μόνο που έδειξαν οι εξετασεις ειναι πολυ χαμηλό ποσοστό γαλακτοβακιλλων ( 60% εχω , ενώ έπρεπε να ειναι 90% απο οτι μου εξήγησε ο γιατρος) και πρεπει να βάζω κάποια υποθετα για ενα μηνα τουλαχιστον για να τορυθμισουμε. Ειναι σαν να μου λείπουν οι καλοί γαλακτοβακιλλοι που προστατεύουν απο μολύνσεις, ετςι κατάλαβα τουλαχιστον.αν κάποια κοπέλα γνωρίζει περισσότερα επι του θέματος και μπορεί να μου εξηγήσει περισσότερα .

Εν αναμονή λοιπόν να το ρυθμίσουμε και αυτο. Πολυ αναμονή κοριτσια... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

μπραβο πολυ νωρίς εδειξε!!! καλε η χοριακή σου θα είναι τεράστια!! ποια μερα θα εισαι την Παρασκευή απο την εμβρυομεταφορά? και έβαλες βλαστοκύστες?

Την Παρασκευή είναι η ένατη μέρα!!!!! Σήμερα είναι η έκτη!

Just now, natassaki2006 είπε:

Στο είχα πει γλυκό μου κορίτσι.. ήμουν τόσο σίγουρη για σένα!!!@συγχαρητήρια σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη γτ Αν θυμάμαι καλά είσαι 8η μέρα σήμερα?Μπράβο χίλια μπράβο!!!Πόσο πολύ χάρηκα ..

Νατασακι μου σήμερα είναι η έκτη μέρα!!! Την Παρασκευή πάω για τη χοριακη μου!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Την Παρασκευή είναι η ένατη μέρα!!!!! Σήμερα είναι η έκτη!

Νατασακι μου σήμερα είναι η έκτη μέρα!!! Την Παρασκευή πάω για τη χοριακη μου!!!!

Ουαουυυυυυυυ...6η...πω...εντάξει...Όταν λέω εγώ...!!!!τρελή χαρά....!!!με αγωνία περιμένω την Παρασκευή μαζί σου....!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Την Παρασκευή είναι η ένατη μέρα!!!!! Σήμερα είναι η έκτη!

Νατασακι μου σήμερα είναι η έκτη μέρα!!! Την Παρασκευή πάω για τη χοριακη μου!!!!

Τουτουνι μου!!!Τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!! Μπραβο κοριτσι μου.Πολλα πολλα συγχαρητηρια. Την Παρασκευη με μια τεραστια χοριακη. Ολα καλα να σου πανε απο δω και περα. Μονο χαρες!!!

On 15/6/2020 at 12:39 ΠΜ, Ladybag20 είπε:

 

 

On 15/6/2020 at 12:39 ΠΜ, Ladybag20 είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Ουαουυυυυυυυ...6η...πω...εντάξει...Όταν λέω εγώ...!!!!τρελή χαρά....!!!με αγωνία περιμένω την Παρασκευή μαζί σου....!!!

Θα σας πω μόλις μάθω!!!!!!! 

Just now, Ladybag20 είπε:

Τουτουνι μου!!!Τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!! Μπραβο κοριτσι μου.Πολλα πολλα συγχαρητηρια. Την Παρασκευη με μια τεραστια χοριακη. Ολα καλα να σου πανε απο δω και περα. Μονο χαρες!!!

 

 

ευχαριστώ πολύ πολύ!! Μακάρι να δούμε μια μεγάλη χοριακη την Παρασκευή!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Καλησπέρα! Καλωσήρθες! Απο οτι κατάλαβα είσαι στον Τσιρι, αυτος που απέδωσε τις αποτυχίες;

Καλησπέρα! Στον Τσιριγώτη πιυ εκανα δεν ειχε καθόλου αναμονή.

Καλημερα! Την απεδωσε στο οτι δεν ηταν μαλλον καλος ο κυκλος τις δοτριας. Με εβαλε να κανω καποιες εξτρα εξετασεις και μετα τη βιοχημικη μου ειπε δεν χρειαζεται τιποτα αλλο, απλα αλλαξαμε δοτρια. Τωρα ειναι η τριτη φορα.

Να χαιρεσαι τις κορουλες σου, γερές και καλοτυχες να ειναι!!!

Just now, Τουτουνι είπε:

Θα σας πω μόλις μάθω!!!!!!! 

ευχαριστώ πολύ πολύ!! Μακάρι να δούμε μια μεγάλη χοριακη την Παρασκευή!!!

Αφου εδειξε απο σημερα θετικο το τεστ, θα δεις μια τεραστια χοριακη την Παρασκευη, ειναι σιγουρο. Χαλαρωσε λοιπον, ξεκουρασου , χαΪδευε την κοιλιτσα σου και περιμενε να ερθει η Παρασκευη για την επιβεβαιωση!!!  Μας εφτιαξες την μερα σημερα. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Θα σας πω μόλις μάθω!!!!!!! 

ευχαριστώ πολύ πολύ!! Μακάρι να δούμε μια μεγάλη χοριακη την Παρασκευή!!!

Ήμουν σίγουρη.....θα είναι τεράστια τουτουνακι μου!!! Πολλά συγχαρητήρια!!! Δες αν μπορείς σου έχω στείλει PM να μου απαντήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Ήμουν σίγουρη.....θα είναι τεράστια τουτουνακι μου!!! Πολλά συγχαρητήρια!!! Δες αν μπορείς σου έχω στείλει PM να μου απαντήσεις...

Υδροχοακι μου δεν μου ηρθε κανένα μνμ!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Τουτουνι said:

Κορίτσιαααααααααααααααασαααααα!!!!!!!!!!!!! Έκανα το τεστ, βγήκε καθαρά θετικόοοοοοοι!!!!!!!!!!!!!!! Δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!!!!!

συγχαρητηρια κοριτσαρα μου γλυκια τι υπεροχα νεα ειναι αυτα με το καλο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...