Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, olivini είπε:

καλησπερα κοριτσια..

νεο μελος εδω αλλα οχι νεα στο χωρο δυστυχως..

σχεδον 41 ετων, παλευουμε για παιδακι εδω και μια δεκαετια. 

εχω στο ιστορικο μου φυσιολογικη συλληψη (πριν 9 χρονια) που δυστυχως αναγκαστηκαμε να διακοψουμε την 14η εβδομαδα γιατι το εμβρυο ειχε σοβαρα προβληματα υγειας. δυστυχως ολοι το απεδωσαν σε τυχαιο γεγονος και δεν προβήκαμε σε ιστολογικη κτλ.

μετα ακολουθησαν πολλες μα παρα πολλες βιοχημικες. ισα που επαιρνες την χαρα της θετικη χοριακης και μετα τιποτα.

σε οσους γιατρους και αν πηγαμε, όσες εξετάσεις και αν κάναμε κανεις ποτέ δεν βρήκε κάτι. έχω κανει υστεροσκοπηση 2 φορες, οτι εξέταση υπάρχει και δεν υπάρχει κ αποτέλεσμα μηδέν. πριν 3 χρόνια πήγαμε στον πρώτο εξωσωματικό. εκει μας πρότινε σαν μονόδρομο την εξωσωματικη με δωρεα λογω πολυ χαμηλης αμυ. και όντως έγινε. είχαμε 5 βλαστοκύστες τέλειες κατα τα λεγόμενα τους. προχωρήσαμε στην πρώτη εμβρυομεταφορά με δυο βλαστοκύστες και αποτέλεσμα μηδεν. μετα απο 1 χρόνο έκανα την δευτερη μεταφορά πάλι με δυο κ πάλι μηδέν. το κέντρο ειναι στην Θεσσαλονίκη που διέμενα τοτε..μου έχει μεινει μια βλαστοκυστη εκεί στην κατάψυξη..

πλεον μένουμε αθήνα. εδώ πήγα σε ενα καλο ενδοκρινολόγο ο οποιος διέγνωσε μεγάλη αντίσταση στην ινσουλίνη. είμαι με χάπι για διαβήτη εδω και 5 χρόνια και γλυκοζηλιωμένη ρυθμισμένη αλλα την αντίσταση κανεις δεν την ειχε πάρει χαμπαρι. προσπαθούμε τώρα να την ρυθμίσουμε.

είμαστε πια σε φάση να βρούμε ενα νεο κέντρο και να ξεκινήσουμε απο την αρχή. δεν ξέρω τι θα κανω με το κατεψυγμένο που έχω, ξέρω όμως πως στο συγκεκριμένο κέντρο δεν θέλω να συνεχίσω γιατι θεωρώ οτι μετά την πρωτη αποτυχημένη προσπάθεια δεν έκαναν τιποτα για να ελέγξουν τι μπορεί να πήγε στραβά. ακολουθήθηκε το ιδιο ακριβώς πρωτόκολλο..

θα το εκτιμούσα αν μπορείτε να προτείνετε κάτι πάνω στα κεντρα στην αθήνα και σε τιμές..

ευχομαι σε όλες επιτυχίες και να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας.

 

Καλησπερα η τελευταια λυση πριν τα δανεικα ειναι οι φυσικοι κυκλοι.το εχεις σκεφτει στο εχουν προτεινιε?

Ως κεντρο θα σου προτεινα το μητερα

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

 

@Τουτουνι, @Renula & @Ladybag20 ελπίζω να μη ξεχνάω καμία! καλή επιτυχία κοριτσάκια έχετε πίστη και όλα θα γίνουν! περιμένουμε με αγωνία τις χοριακές σας!!

 

εγώ πάω την πέμπτη για τον πρώτο υπέρηχο εχω αρχίσει να έχω μεγάλη αγωνία πολλες μέρες μετα την χοριακή μου και λεω τι να γινεται τωρα? πανε όλα καλα αραγε?? 

αλήθεια να σας ρωτήσω έχω πρηστεί τόσο πολύ από τα φάρμακα που με πονάνε τα ποδιά μου λες και είμαι γεμάτη μελανιές είναι φυσιολογικό? μήπως πρέπει να το πω στον γιατρό? 

Κοριτσιιιιιιιι !!!! Πετυχες !!!! Μπράβο σου !

Η ωρα η καλή !!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι κοριτσια μου, 

μπηκα να σας πω καποια νεα και διαβαζοντας λιγο πιο πανω τα δικα σας νεα επεσα επανω σε μια κοπελα δεν θυμαμαι το ονομα  

εχει πολυ ασχημη εμπειρια απο τον γιατρο μαστρ.....ς και μου κοπηκαν τα ποδια, ειλικρινα εκανα μεγαλη ερευνα και πηρα και τηλεφωνο και μου μιλησαν ομορφα αλλα δυστυχως δεν ειχα την ευχερεια να ερθω ελλαδα (βρισκομαι αμερικη)λογω εργασιας και μονο ,ειμαι ενα βημα πριν ερθω για εμβρυομεταφορα 

να σας πω τα νεα μου λοιπον πηρα τηλεφωνο σημερα για να ρωτησω ποτε θα πρεπει ακριβως να ειμαι αθηνα και μου ειπαν την 10 μερα απο τοτε που ξεκιναει ο κυκλος μου 

ρωτησα για την κοπελιτσα την δοτρια δλδ ποσο ετων ειναι και μου ειπαν 27  ετων

ρωτησα ποσα εμβρυακια επιτρεπεται να γινουν μεταφορα και μου ειπε οτι θα με παρει αυριο τριτη για να μου πει ποσες βλαστοκυστες εχουμε γιατι μπορει να εχει μονο μια ,ρε κοριτσια ειναι δυνατον? διαβαζοντας τις δικες σας αναφορες σε αυτο το ζητημα παντα τα εμβρυακια ειναι 3 η 4 και εεχω αγχωθει ειναι δυνατον να κανουμε 10χιλιαδες δολλαρια εξοδα και το αποτελεσμα να ειναι μονο ενα? δεν ξερω με εβαλαν σε σκεψεις πολλες πειτε λιγο την αποψη σας αν οντως ειναι ενα μπορω να ζητησω να βρεθει και αλλη δοτρια για παραπανω εμβρυακια? τι να πω ειλικρινα στειλτε μου μου την θετικη σας σκεψη μεχρι αυριο να δω τι θα μου πουν ευχομαι τα νεα να ειναι καλα και να κοψω το εισιτηριο μου 

συγνωμη αν σας ζαλισα φιλια πολλα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κρισταλενια είπε:

Γεια και παλι κοριτσια μου, 

μπηκα να σας πω καποια νεα και διαβαζοντας λιγο πιο πανω τα δικα σας νεα επεσα επανω σε μια κοπελα δεν θυμαμαι το ονομα  

εχει πολυ ασχημη εμπειρια απο τον γιατρο μαστρ.....ς και μου κοπηκαν τα ποδια, ειλικρινα εκανα μεγαλη ερευνα και πηρα και τηλεφωνο και μου μιλησαν ομορφα αλλα δυστυχως δεν ειχα την ευχερεια να ερθω ελλαδα (βρισκομαι αμερικη)λογω εργασιας και μονο ,ειμαι ενα βημα πριν ερθω για εμβρυομεταφορα 

να σας πω τα νεα μου λοιπον πηρα τηλεφωνο σημερα για να ρωτησω ποτε θα πρεπει ακριβως να ειμαι αθηνα και μου ειπαν την 10 μερα απο τοτε που ξεκιναει ο κυκλος μου 

ρωτησα για την κοπελιτσα την δοτρια δλδ ποσο ετων ειναι και μου ειπαν 27  ετων

ρωτησα ποσα εμβρυακια επιτρεπεται να γινουν μεταφορα και μου ειπε οτι θα με παρει αυριο τριτη για να μου πει ποσες βλαστοκυστες εχουμε γιατι μπορει να εχει μονο μια ,ρε κοριτσια ειναι δυνατον? διαβαζοντας τις δικες σας αναφορες σε αυτο το ζητημα παντα τα εμβρυακια ειναι 3 η 4 και εεχω αγχωθει ειναι δυνατον να κανουμε 10χιλιαδες δολλαρια εξοδα και το αποτελεσμα να ειναι μονο ενα? δεν ξερω με εβαλαν σε σκεψεις πολλες πειτε λιγο την αποψη σας αν οντως ειναι ενα μπορω να ζητησω να βρεθει και αλλη δοτρια για παραπανω εμβρυακια? τι να πω ειλικρινα στειλτε μου μου την θετικη σας σκεψη μεχρι αυριο να δω τι θα μου πουν ευχομαι τα νεα να ειναι καλα και να κοψω το εισιτηριο μου 

συγνωμη αν σας ζαλισα φιλια πολλα 

Αγαπημένο μου κορίτσι,  Να προσέχεις που δίνεις τα λεφτά σου!!!  Από βλαστοκυστες γύρω στις 6 είναι μια χαρά!!! 

Εμένα ο δικός ο γιατρός μου έδωσε σχεδόν τις διπλασιες!!!!  

Πριν από το γιατρό που είμαι τώρα ήμουν   που μου πήρε 5000 για 1 άριστη βλαστοκυστη και 3 κακές...την πάτησα!!! Σε παρακαλώ προσεξε...γιατί να μην πιαστεις κορόιδο...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Αγαπημένο μου κορίτσι, επειδή την έχω πατήσει κι εγώ και πήρα..τ@@@@α του γιατρού!!! Να προσέχεις που δίνεις τα λεφτά σου!!!  Από βλαστοκυστες γύρω στις 6 είναι μια χαρά!!! 

Εμένα ο δικός ο γιατρός μου έδωσε σχεδόν τις διπλασιες!!!!  

Πριν από το γιατρό που είμαι τώρα ήμουν σε ένα μ@@@κα που μου πήρε 5000 για 1 άριστη βλαστοκυστη και 3 κακές...την πάτησα!!! Σε παρακαλώ προσεξε...γιατί να μην πιαστεις κορόιδο...

@Κρισταλενια γλυκό μου κορίτσι θα συμφωνήσω απόλυτα πρέπει να προσέξεις πάρα πολύ. Δεν γίνεται μία δότρια νέα υγιής και ελεγμένη να δώσει κάτω από 5-6 βλαστοκύστες....   Είπες θα ταξιδέψεις από μακριά... Με το σπέρμα τι γίνεται; Θα έρθει ο άντρας σου εδώ και τότε θα γίνει η γονιμοποίηση; Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

τουτουνι μου σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου, αλλα το καο ξερεις πιο ειναι? ειμαστε μακρια ρε γαμωτο τι να κανω ειλικρινα, μολις μιλησα με την νονα μου και μου ειπε οτι ισως δεν σου ειπε κατι παραπανω γιατι ηταν επιφυλακτικη, αυτο θελω να πιστευω και εγω γιατι δεν προκειται να κανω τοσο μεγαλο ταξιδι μονο για μια βλαστοκυστη θα το καθυστερησω μεχρι να βρεθει αλλη δοτρια με πιο πολλες βλαστοκυστες, διαβασα και τα χαρτια που εφερε ο αντρας μου και λεει οτι δεν σου δινουν καποια εγγυηση για το ποσα εμβρυακια θα σου δωσουν αρα μπρος γκρεμος και πισω ρεμα 

τελος παντον ας μην βιαστω να μιλησω απλα ειμαι λιγο στεναχωρημενη υπομονη μεχρι αυριο το πρωι να μαθω νεα και σας ενημερωνω

1 ώρα πρίν, Ydroxoos76 είπε:

@Κρισταλενια γλυκό μου κορίτσι θα συμφωνήσω απόλυτα πρέπει να προσέξεις πάρα πολύ. Δεν γίνεται μία δότρια νέα υγιής και ελεγμένη να δώσει κάτω από 5-6 βλαστοκύστες....   Είπες θα ταξιδέψεις από μακριά... Με το σπέρμα τι γίνεται; Θα έρθει ο άντρας σου εδώ και τότε θα γίνει η γονιμοποίηση; Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα... 

καλησπερα κουκλα μου, ο συζυγος εχει ηδη ερθει ελλαδα τελος φεβρουαριου και εδωσε σπερμα του εκαναν εξετασεις υπεγραψε αυτα που επρεπε τα χαρτια και ολα οκ απο πλευρας του , ξερεις ποιο ειναι το τρελο οτι πριν αποφασισω για πια κλινικη θα παω μιλησα και με μια απο την θεσσαλονικη και ουτε αυτοι μου ειπαν οτι μπορουν να εγγυηθουν για το ποσες βλαστοκυστες θα εχω δε με πειραζει βρε κοριτσια ας ειναι και 3 να κανω την πρωτη προσπαθεια με 2 και να εχω και αλλη μια ευκαιρια τι να πω και αν δεν πετυχει του χρονου ξανα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , chitaneta είπε:

Καλησπέρα! Επειδή κι εγω σκέφτομαι για δανεικά, ηθελα να ρωτήσω, αργούν πολύ να σου βρούνε δότρια κατάλληλη; Και ειδικα όσες το κάνατε με τον Τσιριγ; Φαντάζομαι ότι εξαρτάται από πολλά, αλλά για να έχω μια ιδέα...

Καλησπερα @chitaneta και απο μενα. Οχι δεν αργουν να σου βρουν δοτρια στον Τσιρ. Καλη σου επιτυχια με οποιον τροπο προχωρησεις!!!

Just now, Κρισταλενια είπε:

τουτουνι μου σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου, αλλα το καο ξερεις πιο ειναι? ειμαστε μακρια ρε γαμωτο τι να κανω ειλικρινα, μολις μιλησα με την νονα μου και μου ειπε οτι ισως δεν σου ειπε κατι παραπανω γιατι ηταν επιφυλακτικη, αυτο θελω να πιστευω και εγω γιατι δεν προκειται να κανω τοσο μεγαλο ταξιδι μονο για μια βλαστοκυστη θα το καθυστερησω μεχρι να βρεθει αλλη δοτρια με πιο πολλες βλαστοκυστες, διαβασα και τα χαρτια που εφερε ο αντρας μου και λεει οτι δεν σου δινουν καποια εγγυηση για το ποσα εμβρυακια θα σου δωσουν αρα μπρος γκρεμος και πισω ρεμα 

τελος παντον ας μην βιαστω να μιλησω απλα ειμαι λιγο στεναχωρημενη υπομονη μεχρι αυριο το πρωι να μαθω νεα και σας ενημερωνω

καλησπερα κουκλα μου, ο συζυγος εχει ηδη ερθει ελλαδα τελος φεβρουαριου και εδωσε σπερμα του εκαναν εξετασεις υπεγραψε αυτα που επρεπε τα χαρτια και ολα οκ απο πλευρας του , ξερεις ποιο ειναι το τρελο οτι πριν αποφασισω για πια κλινικη θα παω μιλησα και με μια απο την θεσσαλονικη και ουτε αυτοι μου ειπαν οτι μπορουν να εγγυηθουν για το ποσες βλαστοκυστες θα εχω δε με πειραζει βρε κοριτσια ας ειναι και 3 να κανω την πρωτη προσπαθεια με 2 και να εχω και αλλη μια ευκαιρια τι να πω και αν δεν πετυχει του χρονου ξανα

Καλησπερα Κρυσταλενια. Εγω εγραψα προσφατως την εμπειρια μου απο τιν γιατρο σου, Δεν θελω να σε αγχωνω,  ουτε να σε στεναχωρω και συγγνωμη αν το προκαλεσα Σιγουρα ηταν αθελα μου. Απλα κατεθεσα την εμπειρια μου, γιατι ετσι και εγω ειχα βοηθηθει διαβαζοντας αλλες κοπελες.

Μπορει σε σενα να λειτουργησουν ολα τελεια. Παντως οπως σου εγραψαν και τα κοριτσια ειναι λιγο περιεργο για μια μονο βλαστοκυστη τοσα λεφτα . Ενας μεσος ορος ειναι γυρω στις 5 βλαστοκυστες. Να φανταστεις και εγω στον γιατρο που ειμαι μονο 4 πηρα την πρωτη φορα και απ΄οτι αποδειχτηκε δεν ηταν  και τοσο καλες ποιοτικα, Τουλαχιστον το παραδεχτηκε και ο γιατρος. Μια βλαστοκυστη δεν εχω ξανακουσει να δινουν. Στα λεω αυτα καλοπροαιρετα να εχεις λιγο το νου σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ladybag20 said:

Καλησπερα @chitaneta και απο μενα. Οχι δεν αργουν να σου βρουν δοτρια στον Τσιρ. Καλη σου επιτυχια με οποιον τροπο προχωρησεις!!!

Καλησπερα Κρυσταλενια. Εγω εγραψα προσφατως την εμπειρια μου απο τιν γιατρο σου, Δεν θελω να σε αγχωνω,  ουτε να σε στεναχωρω και συγγνωμη αν το προκαλεσα Σιγουρα ηταν αθελα μου. Απλα κατεθεσα την εμπειρια μου, γιατι ετσι και εγω ειχα βοηθηθει διαβαζοντας αλλες κοπελες.

Μπορει σε σενα να λειτουργησουν ολα τελεια. Παντως οπως σου εγραψαν και τα κοριτσια ειναι λιγο περιεργο για μια μονο βλαστοκυστη τοσα λεφτα . Ενας μεσος ορος ειναι γυρω στις 5 βλαστοκυστες. Να φανταστεις και εγω στον γιατρο που ειμαι μονο 4 πηρα την πρωτη φορα και απ΄οτι αποδειχτηκε δεν ηταν  και τοσο καλες ποιοτικα, Τουλαχιστον το παραδεχτηκε και ο γιατρος. Μια βλαστοκυστη δεν εχω ξανακουσει να δινουν. Στα λεω αυτα καλοπροαιρετα να εχεις λιγο το νου σου.

σε ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου, θα μιλησω αυριο με την υπευθυνη κοπελα με την οποια μιλαω και για να ειμαι ειλικρινης μου εχουν φερθει πολυ ανθρωπινα μεχρι τωρα να φανταστεις δεν εχω δωσει χρηματα ακομη 

χιλια ευχαριστω σε ολες σας θα σας ενημερωσω μολις μαθω νες ευχομαι να ειναι ολα καλα πιστευω οτι μαλλον ηταν επιφυλακτικη διοτι δεν θελει να μου δινει ελπιδες σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα 

φιλακια πολλα πολλα πολλα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου, θα μιλησω αυριο με την υπευθυνη κοπελα με την οποια μιλαω και για να ειμαι ειλικρινης μου εχουν φερθει πολυ ανθρωπινα μεχρι τωρα να φανταστεις δεν εχω δωσει χρηματα ακομη 

χιλια ευχαριστω σε ολες σας θα σας ενημερωσω μολις μαθω νες ευχομαι να ειναι ολα καλα πιστευω οτι μαλλον ηταν επιφυλακτικη διοτι δεν θελει να μου δινει ελπιδες σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα 

φιλακια πολλα πολλα πολλα 

αγάπη συγνώμη που θα επιμείνω αλλά αν κάτι δεν πάει καλά θα φταίει το κέντρο και η δότρια που διάλεξαν.. έχε λίγο το νου σου όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια και δεν είναι λίγο σε αυτό το θέμα να έχεις τουλάχιστον τέσσερις με πέντε βλαστοκύστες αλλιώς ακύρωσε την προσπάθεια.... Και απευθύνσου αλλού

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου, θα μιλησω αυριο με την υπευθυνη κοπελα με την οποια μιλαω και για να ειμαι ειλικρινης μου εχουν φερθει πολυ ανθρωπινα μεχρι τωρα να φανταστεις δεν εχω δωσει χρηματα ακομη 

χιλια ευχαριστω σε ολες σας θα σας ενημερωσω μολις μαθω νες ευχομαι να ειναι ολα καλα πιστευω οτι μαλλον ηταν επιφυλακτικη διοτι δεν θελει να μου δινει ελπιδες σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα 

φιλακια πολλα πολλα πολλα 

Ολα θα σου πανε καλα γιατι εισαι πολυ θετικο ατομο. Δεν υπαρχει περιπτωση για το αντιθετο. Αυριο να εχεις υπεροχα νεα απο το κεντρο σου και συντομα με το καλο η ε/τ. Πολλα φιλια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 said:

αγάπη συγνώμη που θα επιμείνω αλλά αν κάτι δεν πάει καλά θα φταίει το κέντρο και η δότρια που διάλεξαν.. έχε λίγο το νου σου όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια και δεν είναι λίγο σε αυτό το θέμα να έχεις τουλάχιστον τέσσερις με πέντε βλαστοκύστες αλλιώς ακύρωσε την προσπάθεια.... Και απευθύνσου αλλού

εχεια απολυτο δικιο, ειμαι ηδη πιο ηρεμη μιλησα και με τον συζυγο που συνηθως μου αναβει τα λαμπακια ασχημα αλλα κατα ενα περιεργο τροπο μιλωντας με εσας κοριτσια και με τον συζυγο ειμαι απολυτα ηρεμη αν δεν πανε τα πραγματα ετσι οπως πρεπει αυριο θα το ξαναδουμε σιγουρα το θεμα απο την αρχη με τον συζυγο και θα το καθυστερησουμε λιγο 

παντος εγω ελλαδα θα ερθω χαχαχαχα σας τολεω να το ξερετε χαχαχχαχα

φιλια πολλα και σας χιλιοευχαριστω ολες σας ειλικρινα μεσα απο την ψυχη μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...