Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Day 2 μετά την ΕΤ δύο βλαστο, τσιμπηματάκια χαμηλά και λίγα διάφανα υγρά...

Δεν ξέρω αν «υπάρχουν» συμπτώματα, δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι αλλά ένα ψιλο-άγχος το έχω...

Καλή επιτυχία σε όλες μας και πίστη!!!!

  • Μου αρέσει 11

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Renula είπε:

Day 2 μετά την ΕΤ δύο βλαστο, τσιμπηματάκια χαμηλά και λίγα διάφανα υγρά...

Δεν ξέρω αν «υπάρχουν» συμπτώματα, δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι αλλά ένα ψιλο-άγχος το έχω...

Καλή επιτυχία σε όλες μας και πίστη!!!!

Tελικα προχωρησες με δανεικα? Δεν υπαρχουν συμπτωματα προσπαθησε οσο μπορεις να μην αγχωνεσαι. Πηγαινε καμια βολτα διαβασε ενα βιβλιο....

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

Αν μάθεις και κάποια άλλη καλή περίπτωση γιατρού και πιο οικονομικού, σε παρακαλώ ενημέρωσέ και μένα!

Ευχαριστώ :)

4000 με φάρμακα κ όλα  μέσα,  στο μητέρα έκανα στο παρελθόν. Δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα όμως. Γνωστή μου στο ιασω με 5000 όλα μέσα, αυτή τη στιγμή έχει δίδυμα κοριτσάκια. Αν θες ονόματα για τους παραπάνω γιατρούς στείλε μου PM. 

Ψάχνοντας κατάλαβα ότι ο Τσιργ έχει πρόσβαση σε όλα τα στάδια της διαδικασίας. Τις δότριες τις ξεσκονίζει. Ενώ στο μητ ο γιατρός μου συνεργαζόταν με γιατρό που έχει δοτριες. Το ακεσω για μένα υστερεί στο επίπεδο εξυπηρέτησης αρκετά. Για μια χοριακή 40 λεπτά αναμονή. Βέβαια αυτό είναι σχεδόν αδιάφορο στη φάση που είμαστε. Αλλά οκ ρε παιδιά έχετε τελειοποιήσει το δύσκολο κομμάτι (εργαστήριο κτλ)  φτιάξτε κ λίγο την εξυπηρέτηση είναι Ευκολακι  σε σχέση με το επιστημονικό κομμάτι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Tελικα προχωρησες με δανεικα? Δεν υπαρχουν συμπτωματα προσπαθησε οσο μπορεις να μην αγχωνεσαι. Πηγαινε καμια βολτα διαβασε ενα βιβλιο....

Ναι Μαίρη μου προχώρησα..

Άντε να δούμε τι μας «ξημερώνει»!!

  • Μου αρέσει 3

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Day 2 μετά την ΕΤ δύο βλαστο, τσιμπηματάκια χαμηλά και λίγα διάφανα υγρά...

Δεν ξέρω αν «υπάρχουν» συμπτώματα, δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι αλλά ένα ψιλο-άγχος το έχω...

Καλή επιτυχία σε όλες μας και πίστη!!!!

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου...να έχεις μια ήρεμη βδομάδα όσο γίνεται.. Και μια θετικοτατη χοριακη!!!Στο εύχομαι από καρδιάς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  Κορίτσια καλησπέρα . Αν και καιρό στο φόρουμ, σας διαβαζω ανελλιπως , πρώτη φορά γραφω. Ήθελα να μπω στην παρεα σας μπας και αλλαξει η τυχη μου.... Συνοπτικα να σας πω για μενα, πριν 3 χρόνια έμεινα εγκυος , φυσικη συλληψη, μάλιστα ήρθε θα έλεγα σε σύντομο χρονικό διαστημα προσπαθειών και η χαρα ηταν ανειπωτη. Η μεγαλη σφαλιαρα μας ηρθε στην αυχενικη, οπου το εμβρυο διαπιστωθηκε με συνδρομο down και πολυ σοβαρα καρδιολογικα προβληματα. Δυστυχως η αποφαση μας ηταν μονοδρομος και απο τοτε παλευουμε. Η τοτε γυναικολογος μου επέμενε οτι ηταν τυχαιο γεγονος και μου είπε να μην κάνω καμία εξέταση!!! Ουτε ορμονολογικες

  Αφού πέρασε ενα εξαμηνο απο τοτε που ξαναρχισαμε προσπαθειες και μωρο δεν ερχοταν στραφηκαμε στην εξωσωματικη. Απο τοτε αρχισα και να διαβαζω, βρηκα αυτο το φορουμ και εσας και ευτυχως ξεστραβωθηκα. Εμαθα παρα πολλα χαρη σε εσας Περασα απο πολυ γνωστο "ονομα"κατοπιν παραινεσης φιλικου ζευγαριου που τα καταφερε σ' αυτον, αλλα εγω εφυγα τρεχοντας.....!!! Ο λογος....επεμενε οτι αναπαραγωγικα ημουν πολυ νεωτερη απο την βιολογικη μου ηλικια και θα τα στελναμε για προεμφυτευτικο. Η ηλικια μου 43 στα 44.Καναμε διεγερση, βραχυ, πηραμε 5 εμβρυα κανενα ομως δεν εφτασε βλαστοκυστη. Η απαντηση του??Ετυχε.Δεν ειχε να προτεινει κατι αλλο, ηθελε καπακι νεα διεγερση. Του εξηγησα οτι ηθελα να περασει το προβλεπομενο διαστημα για να ξαναπαρω τα φαρμακα απο την επιτροπη και να παμε με φυσικο μεχρι τοτε. Με εβαλε κατευθειαν μετα την διεγερση να μου παρει το ωαριο, ενω τον ρωτησα αν θα ηταν καλο μετα  την διεγερση και ηταν σιγουρος. Φυσικα δεν πηρε τιποτα παρα μονο τα λεφτα μας.Επιπλεον  μας εβαλε και στο διαγνωστικο του για εξετασεις  και εφαγε και απο εκει λεφτα. Εχουν γραψει και αλλες κοπελες γι'αυτον κατα καιρους. Ειναι ο Μαστρ.......ς

  Αφου ειδα τον Σφακ.... και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, φοβηθηκα μονο την πολυκοσμια, αποφασισα να προχωρησω με τον Τσιριγ. Και οι δυο μου μιλησαν για τα δανεικα λογω ηλικιας και εγω ομως το ειχα ηδη αποφασισει. Το μονο που θελω ειναι ενα υγιες μωρο, ολα τα αλλα δεν με ενδιαφερουν. Ακομη ομως δεν τα εχω καταφερει, η πρωτη προσπαθεια πηρα ενα ωραιοτατο μηδεν, η δευτερη ηταν βιοχημικη και τωρα εκανα την τριτη ε/τ και περιμενω. Συγγνωμη για το σεντονι και ζητω την κατανοηση σας για τυχον λαθη μεχρι να μαθω πως λειτουργει το φορουμ.

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

  Κορίτσια καλησπέρα . Αν και καιρό στο φόρουμ, σας διαβαζω ανελλιπως , πρώτη φορά γραφω. Ήθελα να μπω στην παρεα σας μπας και αλλαξει η τυχη μου.... Συνοπτικα να σας πω για μενα, πριν 3 χρόνια έμεινα εγκυος , φυσικη συλληψη, μάλιστα ήρθε θα έλεγα σε σύντομο χρονικό διαστημα προσπαθειών και η χαρα ηταν ανειπωτη. Η μεγαλη σφαλιαρα μας ηρθε στην αυχενικη, οπου το εμβρυο διαπιστωθηκε με συνδρομο down και πολυ σοβαρα καρδιολογικα προβληματα. Δυστυχως η αποφαση μας ηταν μονοδρομος και απο τοτε παλευουμε. Η τοτε γυναικολογος μου επέμενε οτι ηταν τυχαιο γεγονος και μου είπε να μην κάνω καμία εξέταση!!! Ουτε ορμονολογικες

  Αφού πέρασε ενα εξαμηνο απο τοτε που ξαναρχισαμε προσπαθειες και μωρο δεν ερχοταν στραφηκαμε στην εξωσωματικη. Απο τοτε αρχισα και να διαβαζω, βρηκα αυτο το φορουμ και εσας και ευτυχως ξεστραβωθηκα. Εμαθα παρα πολλα χαρη σε εσας Περασα απο πολυ γνωστο "ονομα"κατοπιν παραινεσης φιλικου ζευγαριου που τα καταφερε σ' αυτον, αλλα εγω εφυγα τρεχοντας.....!!! Ο λογος....επεμενε οτι αναπαραγωγικα ημουν πολυ νεωτερη απο την βιολογικη μου ηλικια και θα τα στελναμε για προεμφυτευτικο. Η ηλικια μου 43 στα 44.Καναμε διεγερση, βραχυ, πηραμε 5 εμβρυα κανενα ομως δεν εφτασε βλαστοκυστη. Η απαντηση του??Ετυχε.Δεν ειχε να προτεινει κατι αλλο, ηθελε καπακι νεα διεγερση. Του εξηγησα οτι ηθελα να περασει το προβλεπομενο διαστημα για να ξαναπαρω τα φαρμακα απο την επιτροπη και να παμε με φυσικο μεχρι τοτε. Με εβαλε κατευθειαν μετα την διεγερση να μου παρει το ωαριο, ενω τον ρωτησα αν θα ηταν καλο μετα  την διεγερση και ηταν σιγουρος. Φυσικα δεν πηρε τιποτα παρα μονο τα λεφτα μας.Επιπλεον  μας εβαλε και στο διαγνωστικο του για εξετασεις  και εφαγε και απο εκει λεφτα. Εχουν γραψει και αλλες κοπελες γι'αυτον κατα καιρους. Ειναι ο Μαστρ.......ς

  Αφου ειδα τον Σφακ.... και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, φοβηθηκα μονο την πολυκοσμια, αποφασισα να προχωρησω με τον Τσιριγ. Και οι δυο μου μιλησαν για τα δανεικα λογω ηλικιας και εγω ομως το ειχα ηδη αποφασισει. Το μονο που θελω ειναι ενα υγιες μωρο, ολα τα αλλα δεν με ενδιαφερουν. Ακομη ομως δεν τα εχω καταφερει, η πρωτη προσπαθεια πηρα ενα ωραιοτατο μηδεν, η δευτερη ηταν βιοχημικη και τωρα εκανα την τριτη ε/τ και περιμενω. Συγγνωμη για το σεντονι και ζητω την κατανοηση σας για τυχον λαθη μεχρι να μαθω πως λειτουργει το φορουμ.

Καλως την κ ελπιζω να σου φερουμε γουρι. Ειχες πολλες ατυχιες μεχρι τωρα αλλα θα δεις οτι στο τελος θα τα καταφερεις. Κι εγω ειχα ατυχιες κ πετυχα με την τριτη με δανεικα. ευχομαι αυτη να ειναι η τυχερη σου

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλως την κ ελπιζω να σου φερουμε γουρι. Ειχες πολλες ατυχιες μεχρι τωρα αλλα θα δεις οτι στο τελος θα τα καταφερεις. Κι εγω ειχα ατυχιες κ πετυχα με την τριτη με δανεικα. ευχομαι αυτη να ειναι η τυχερη σου

Σ' ευχαριστώ πολύ @Mary H. Βάλσαμο τα λόγια σου. Μακάρι να σταθώ και εγώ τυχερή. Και εσύ όπως και άλλα κορίτσια εδώ στην παρέα αποτελεσατε έμπνευση. Με το καλό  σε λίγο καιρό να υποδεχτεις την μπουμπού σου!❤❤❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Ladybag20 είπε:

 

  Αφου ειδα τον Σφακ.... και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, φοβηθηκα μονο την πολυκοσμια, αποφασισα να προχωρησω με τον Τσιριγ. Και οι δυο μου μιλησαν για τα δανεικα λογω ηλικιας και εγω ομως το ειχα ηδη αποφασισει. Το μονο που θελω ειναι ενα υγιες μωρο, ολα τα αλλα δεν με ενδιαφερουν. Ακομη ομως δεν τα εχω καταφερει, η πρωτη προσπαθεια πηρα ενα ωραιοτατο μηδεν, η δευτερη ηταν βιοχημικη και τωρα εκανα την τριτη ε/τ και περιμενω. Συγγνωμη για το σεντονι και ζητω την κατανοηση σας για τυχον λαθη μεχρι να μαθω πως λειτουργει το φορουμ.

Εύχομαι να πάρεις τη μεγάλη χαρά με αυτήν την προσπάθεια!  Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν οι δύο πρώτες φορές με δανεικά ηταν στον Τσιρ.....; 

 

8 ώρες πρίν, Renula είπε:

Day 2 μετά την ΕΤ δύο βλαστο, τσιμπηματάκια χαμηλά και λίγα διάφανα υγρά...

Δεν ξέρω αν «υπάρχουν» συμπτώματα, δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι αλλά ένα ψιλο-άγχος το έχω...

Καλή επιτυχία σε όλες μας και πίστη!!!!

Καλή επιτυχία, σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, aurorahope είπε:

Εύχομαι να πάρεις τη μεγάλη χαρά με αυτήν την προσπάθεια!  Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν οι δύο πρώτες φορές με δανεικά ηταν στον Τσιρ.....; 

 

Καλή επιτυχία, σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν αποτελέσματα!

Καλημέρα κορίτσια μου..Καλή επιτυχία σε όλες σήμερα που θα πάνε για χοριακη υπέρηχους κ εμβρυομεταφορες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ladybag20 είπε:

  Κορίτσια καλησπέρα . Αν και καιρό στο φόρουμ, σας διαβαζω ανελλιπως , πρώτη φορά γραφω. Ήθελα να μπω στην παρεα σας μπας και αλλαξει η τυχη μου.... Συνοπτικα να σας πω για μενα, πριν 3 χρόνια έμεινα εγκυος , φυσικη συλληψη, μάλιστα ήρθε θα έλεγα σε σύντομο χρονικό διαστημα προσπαθειών και η χαρα ηταν ανειπωτη. Η μεγαλη σφαλιαρα μας ηρθε στην αυχενικη, οπου το εμβρυο διαπιστωθηκε με συνδρομο down και πολυ σοβαρα καρδιολογικα προβληματα. Δυστυχως η αποφαση μας ηταν μονοδρομος και απο τοτε παλευουμε. Η τοτε γυναικολογος μου επέμενε οτι ηταν τυχαιο γεγονος και μου είπε να μην κάνω καμία εξέταση!!! Ουτε ορμονολογικες

  Αφού πέρασε ενα εξαμηνο απο τοτε που ξαναρχισαμε προσπαθειες και μωρο δεν ερχοταν στραφηκαμε στην εξωσωματικη. Απο τοτε αρχισα και να διαβαζω, βρηκα αυτο το φορουμ και εσας και ευτυχως ξεστραβωθηκα. Εμαθα παρα πολλα χαρη σε εσας Περασα απο πολυ γνωστο "ονομα"κατοπιν παραινεσης φιλικου ζευγαριου που τα καταφερε σ' αυτον, αλλα εγω εφυγα τρεχοντας.....!!! Ο λογος....επεμενε οτι αναπαραγωγικα ημουν πολυ νεωτερη απο την βιολογικη μου ηλικια και θα τα στελναμε για προεμφυτευτικο. Η ηλικια μου 43 στα 44.Καναμε διεγερση, βραχυ, πηραμε 5 εμβρυα κανενα ομως δεν εφτασε βλαστοκυστη. Η απαντηση του??Ετυχε.Δεν ειχε να προτεινει κατι αλλο, ηθελε καπακι νεα διεγερση. Του εξηγησα οτι ηθελα να περασει το προβλεπομενο διαστημα για να ξαναπαρω τα φαρμακα απο την επιτροπη και να παμε με φυσικο μεχρι τοτε. Με εβαλε κατευθειαν μετα την διεγερση να μου παρει το ωαριο, ενω τον ρωτησα αν θα ηταν καλο μετα  την διεγερση και ηταν σιγουρος. Φυσικα δεν πηρε τιποτα παρα μονο τα λεφτα μας.Επιπλεον  μας εβαλε και στο διαγνωστικο του για εξετασεις  και εφαγε και απο εκει λεφτα. Εχουν γραψει και αλλες κοπελες γι'αυτον κατα καιρους. Ειναι ο Μαστρ.......ς

  Αφου ειδα τον Σφακ.... και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, φοβηθηκα μονο την πολυκοσμια, αποφασισα να προχωρησω με τον Τσιριγ. Και οι δυο μου μιλησαν για τα δανεικα λογω ηλικιας και εγω ομως το ειχα ηδη αποφασισει. Το μονο που θελω ειναι ενα υγιες μωρο, ολα τα αλλα δεν με ενδιαφερουν. Ακομη ομως δεν τα εχω καταφερει, η πρωτη προσπαθεια πηρα ενα ωραιοτατο μηδεν, η δευτερη ηταν βιοχημικη και τωρα εκανα την τριτη ε/τ και περιμενω. Συγγνωμη για το σεντονι και ζητω την κατανοηση σας για τυχον λαθη μεχρι να μαθω πως λειτουργει το φορουμ.

Καλημέρα!!! Μη στεναχωριέσαι θα αλλάξει το γουρι να.εισαι σίγουρη!!! Όλα θα πάνε τέλεια και αυτή τη φορά θα δεις μια τεράστια χοριακη!!! Ποια μέρα είσαι?

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, aurorahope είπε:

Εύχομαι να πάρεις τη μεγάλη χαρά με αυτήν την προσπάθεια!  Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν οι δύο πρώτες φορές με δανεικά ηταν στον Τσιρ.....; 

 

Καλή επιτυχία, σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν αποτελέσματα!

Καλημέρα σ'ευχαριστώ πολύ.  Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.  Ναι όλες  στον Τσιρ οι προσπάθειες.  Αλλάξαμε δοτρια τωρα. Ειδικά την πρώτη φορά είπε ότι μαλλον δεν ήταν καλός ο κύκλος της δότριας. Έκανα υστεροσκοπηση κ νκ πριν τη δεύτερη προσπάθεια.  Τις άλλες εξετάσεις τις βασικές τις έχω κάνει , δεν έχω κατι 

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα!!! Μη στεναχωριέσαι θα αλλάξει το γουρι να.εισαι σίγουρη!!! Όλα θα πάνε τέλεια και αυτή τη φορά θα δεις μια τεράστια χοριακη!!! Ποια μέρα είσαι?

Καλημέρα Τουτουνι μου γλυκό!!! Και μονο η θετική σας ενέργεια μου φτάνει.  11/6 έκανα ε/τ , Σάββατο πάω για χοριακη.  Νομίζω διάβασα  εσύ είσαι μια μέρα νωρίτερα από μένα.  Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου. Και εσύ πέρασες πολλά.  Μια τεράστια χοριακη και για σένα.!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Renula είπε:

Ναι Μαίρη μου προχώρησα..

Άντε να δούμε τι μας «ξημερώνει»!!

Καλή επιτυχία κοπέλα μου!!! 

Αν όλα πάνε καλά μέσα στον Ιούνιο, το πολύ Ιούλιο κι εγώ. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...