Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Να σας κάνω  και up date ενημέρωση. Ειπα να δω τι θα γίνει γιατί μαλωσαμε, ξαναμαλωσαμε με την υπεύθυνη του κέντρου.. Μου βρήκανε δότρια μετά από τόσο καιρό και  λογω προτεραιότητας!! για λόγους υγείας μια δότρια 24 χρόνων. Το σπερμα του συζύγου με 2 ημέρες αποχη αρκετά καλό. 80 εκατομμ, φυσιολογικό. Μας ενημέρωσαν ότι η δότρια έδωσε 9 ωριμα ωαρια και οχι 10 όπως μας είχαν υποσχεθεί. Από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 7 και σήμερα μας ενημέρωσαν ότι πήρανε 4 βλαστοκυστες. Κλασσικά. 2 5ΑΑ,1 4ΑΑ και 1 2ΑΒ. Στην ερώτηση μου πως και δεν πήραμε παραπάνω η απάντηση ήτανε ότι τα πήγαμε πολύ καλά γιατί το σπερμα ήτανε ικανοποιητικό, μια χαρά. Σα να υπάρχει μια άτυπη συμφωνία στο κέντρο για 4 βλαστοκυστες και αραιά  που και που για ξεκάρφωμα  δίνουν παραπάνω.. Έχω φίλη που με δότρια και δότη 25χρονο και σούπερ σπέρμα τον Ιούνιο πάλι 4 πήρε...Τελοσπαντων αυτές είναι ελπίζω να  είναι τυχερές. 

Μπραβο βρε Αννουλα! Άντε καλή αρχή όλα δείχνουν να πανε ρολόι. Έχω πολύ καλό προαίσθημα για σενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, MaryH είπε:

Μπραβο βρε Αννουλα! Άντε καλή αρχή όλα δείχνουν να πανε ρολόι. Έχω πολύ καλό προαίσθημα για σενα

Εγω από προαισθηματα έχω κλείσει. Μακάρι. Αλλά Μαιρουλα είμαι δύσκολη περίπτωση. Πολύ. Ανοσοανεπάρκεια, ολικη θυρεοειδεκτομη, σάκχαρο,ηλικια...Εντελως πρόχειρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Περα από την ψυχολογία μάλλον ήτανε και ουσιαστικό. Εγώ θεωρω ότι το ερα έχει πρακτική χρησιμότητα σε δύο περιπτώσεις. Όταν έχεις μετατόπιση παραθύρου και για να μην τα βάλεις αργότερα, να κοντεύει να κλείσει το παράθυρο. Δηλαδή αν δεν ξέρεις, μια εμβρυομεταφορα 5 ημέρα με 4 και μισή ουσιαστικά ημέρες προγεστερονης δεν είναι τυχαίο που είναι το σύνηθες. Είναι το πιο ασφαλές. Εμενα θα το προλαβαιναμε οριακά. Γιατί τα εμβρυα 5 ημέρας εμφυτευονται μετά από 1,1και μισή μπορεί και 2 ημέρες. Δηλαδή δεν "ξαπλώνουν" αμέσως.. Ναι το ερα το εκανα σε τεχνητό και θα πάρω σίγουρα οιστρογόνα.. 

Μακάρι. 

Αα μαλιστα.Δεν τα ξερα οκα αυτα. Πολύ ωραια λοιπόν! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anoulious είπε:

Να σας κάνω  και up date ενημέρωση. Ειπα να δω τι θα γίνει γιατί μαλωσαμε, ξαναμαλωσαμε με την υπεύθυνη του κέντρου.. Μου βρήκανε δότρια μετά από τόσο καιρό και  λογω προτεραιότητας!! για λόγους υγείας μια δότρια 24 χρόνων. Το σπερμα του συζύγου με 2 ημέρες αποχη αρκετά καλό. 80 εκατομμ, φυσιολογικό. Μας ενημέρωσαν ότι η δότρια έδωσε 9 ωριμα ωαρια και οχι 10 όπως μας είχαν υποσχεθεί. Από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 7 και σήμερα μας ενημέρωσαν ότι πήρανε 4 βλαστοκυστες. Κλασσικά. 2 5ΑΑ,1 4ΑΑ και 1 2ΑΒ. Στην ερώτηση μου πως και δεν πήραμε παραπάνω η απάντηση ήτανε ότι τα πήγαμε πολύ καλά γιατί το σπερμα ήτανε ικανοποιητικό, μια χαρά. Σα να υπάρχει μια άτυπη συμφωνία στο κέντρο για 4 βλαστοκυστες και αραιά  που και που για ξεκάρφωμα  δίνουν παραπάνω.. Έχω φίλη που με δότρια και δότη 25χρονο και σούπερ σπέρμα τον Ιούνιο πάλι 4 πήρε...Τελοσπαντων αυτές είναι ελπίζω να  είναι τυχερές. 

μπραβο κοριτσι μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι τα μωρακια σου αυτα!!!!

Just now, MaryH είπε:

Μπορεί κ να ανεβεί, αλλά είναι στη γκρίζα ζώνη. 

Σου είπα για φθίνουσα πορεία γιατί χθες είδες άχνη γραμμουλα.Δεν ξερω αν ανιχνεύει με δέκα μονάδες κ σήμερα ανέβηκε στο δεκαπεντε

σ. ευχαριστω πολυ μαιρουλα για την απαντηση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Roda είπε:

Αν έχω καταλάβει καλά, με το πέρας της ηλικίας το παραθυρο εμφύτευσης  αποκτά μια... αστάθεια όπως κ όλα τα ορμονικά κ ο τεχνητός κυκλος βαζει σε όρια το ανεξέλεγκτο παράθυρο. Έτσι τουλάχιστον το χω καταλάβει. 

Κορίτσια μια ερώτηση γιατί είμαι άσχετη...τι είναι το παράθυρο εμφύτευσης και τη εξέταση είναι το ερα;

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! δεν ανοικω τυπικα στην παρεα σας, διοτι εμεις δεν εχουμε θεμα με τα ωαρια αλλα με τα σπερματοζωαρια...θα παμε με δοτη σπερματος...αλλα θα ηθελα να μου πειτε ψυχολογικα πως νιωθετε; προσπαθω να καταλαβω τι νιωθει ο ηρωας μου και εαν ειναι οντως τοσο ηρεμος και τοσο σιγουρος οσο μου δειχνει... εσεις το δεχτηκατε ευκολα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta said:

Κορίτσια μια ερώτηση γιατί είμαι άσχετη...τι είναι το παράθυρο εμφύτευσης και τη εξέταση είναι το ερα;

 

Χοντρικά θα στο πώ γιατί κ εγω δεν το χω μελετήσει οσο άλλες κοπελες εδω: το παράθυρο εμφύτευσης ειναι μια περιοδος περιπου 24 ωρών που γινεται  παρτυ στη μητρα κ μπορεί το εμβρυο να εμφυτευτεί αλλιώς τρώει πορτα. Το παρτυ αυτό  σε καθε γυναικα γινεται άλλη μέρα -τριτη τεταρτη πεμπτη μετα την ωορρηξία. Το ερα ειναι μια εξεταη που δειχνει πανω κατω την ωρα του παρτυ  σε καθε μήτρα. Η εξηγηση εχει επηρεαστεί απο τη στερηση του λοκνταουν αλλά νομίζω κατάλαβες ...

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Χοντρικά θα στο πώ γιατί κ εγω δεν το χω μελετήσει οσο άλλες κοπελες εδω: το παράθυρο εμφύτευσης ειναι μια περιοδος περιπου 24 ωρών που γινεται  παρτυ στη μητρα κ μπορεί το εμβρυο να εμφυτευτεί αλλιώς τρώει πορτα. Το παρτυ αυτό  σε καθε γυναικα γινεται άλλη μέρα -τριτη τεταρτη πεμπτη μετα την ωορρηξία. Το ερα ειναι μια εξεταη που δειχνει πανω κατω την ωρα του παρτυ  σε καθε μήτρα. Η εξηγηση εχει επηρεαστεί απο τη στερηση του λοκνταουν αλλά νομίζω κατάλαβες ...

Ναι, καταλαβαίνω κάπως, αλλά ο γιατρός πως θα ξέρει την μέρα της ωορρηξίας ώστε να δει πότε θα κάνει την ετ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chitaneta said:

Ναι, καταλαβαίνω κάπως, αλλά ο γιατρός πως θα ξέρει την μέρα της ωορρηξίας ώστε να δει πότε θα κάνει την ετ;

Λοιπον θα διαπιστωσει την ωορρηξια με υπερηχο κ μετρωντας στο αιμα τις ορμονες, αλλα άσε την ωορρηξια μη σε μπερδεψω, το παραθυρο ειναι περιπου 12η-18η μερα του κυκλου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anoulious είπε:

Εγω από προαισθηματα έχω κλείσει. Μακάρι. Αλλά Μαιρουλα είμαι δύσκολη περίπτωση. Πολύ. Ανοσοανεπάρκεια, ολικη θυρεοειδεκτομη, σάκχαρο,ηλικια...Εντελως πρόχειρα.. 

Μπράβο , ωραίο χριστουγεννιάτικο δώρο! Όλα καλα θα πάνε ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nanouka40 είπε:

Είναι standard αυτό? Εμένα με χοριακή 4900 και δεν φαινόταν :sad: μου είπε να πάω σε 2 μέρες ξανά 

εχει σημασια κ ο ηπερηχος του γιατρου. Εμεvα πχ εvας δεv εβλεπε τιποτα κ ο αλλος ειχε δει κ εμβρυικα στοιχεια. Αv εχει απο τους παλιους υοερηχους ισως αργησει λιγο περισσοτερο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...