Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!

Έχω διαβάσει ότι σαν φαρμακευτικη αγωγή στο πρωτόκολλο της εμβρυομεταφορας δίνουν και κορτιζόνη. Γνωρίζετε για ποιον λόγο; Και για πόσο καιρό δίνεται μετά την ετ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, chitaneta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Έχω διαβάσει ότι σαν φαρμακευτικη αγωγή στο πρωτόκολλο της εμβρυομεταφορας δίνουν και κορτιζόνη. Γνωρίζετε για ποιον λόγο; Και για πόσο καιρό δίνεται μετά την ετ;

οχι σε ολους μονο αν εχεις καποιο αυτοανοσο ή αντισωματα απο ανοσολογικες εξετασεις αυξημενα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οχι σε ολους μονο αν εχεις καποιο αυτοανοσο ή αντισωματα απο ανοσολογικες εξετασεις αυξημενα . 

Κανονικά έτσι πρέπει να γίνεται, αλλά κάποιοι γιατροί δίνουν σε όλες εκ του πρωτοκόλλου (μάλλον επειδή δεν τις παραπέμπουν για ανοσολογικό έλεγχο, οπότε δεν ξέρουν αν έχουν αυξημένα αντισώματα). Νομίζω μετά την παίρνεις για όλο το α᾽ τρίμηνο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Κανονικά έτσι πρέπει να γίνεται, αλλά κάποιοι γιατροί δίνουν σε όλες εκ του πρωτοκόλλου (μάλλον επειδή δεν τις παραπέμπουν για ανοσολογικό έλεγχο, οπότε δεν ξέρουν αν έχουν αυξημένα αντισώματα). Νομίζω μετά την παίρνεις για όλο το α᾽ τρίμηνο. 

Και οι ανοσολογικές εξετάσεις, ειναι ακριβες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

Και οι ανοσολογικές εξετάσεις, ειναι ακριβες;

Δεν είναι αυτό το θέμα, θα πρέπει να πας σε ανοσολόγο για να σε κατευθύνει. Στην Ελλάδα η ειδικότητα εξασκείται συνήθως από αιματολόγους. Εγώ είχα κάνει κάποιες με παραπομπή κάποιου εξωσωματιστή παλαιότερα και κάποιες ακόμα μου τις έκανε η Τσεκούρα, αφού όμως μου πήρε ιστορικό. Εντωμεταξύ, θα πρέπει να γίνονται σε εξειδικευμένο εργαστήριο, οπότε καλό είναι να μην πας στα τυφλά να τις κάνεις. Αν είσαι κοντά στην Αθήνα, πήγαινε κι εσύ στο τμ. καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα να σου πάρει ιστορικό η Τσεκούρα και να σου κάνει ό,τι χρειάζεται στην περίπτωσή σου, δωρεάν. Μεγάλη προσοχή σε έναν παθολογοανατόμο/ανοσολόγο που έχει το δικό του διαγνωστικό κέντρο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chitaneta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Έχω διαβάσει ότι σαν φαρμακευτικη αγωγή στο πρωτόκολλο της εμβρυομεταφορας δίνουν και κορτιζόνη. Γνωρίζετε για ποιον λόγο; Και για πόσο καιρό δίνεται μετά την ετ;

Εγώ είχα πάρει και στις δύο εμβρυομεταφορες (μικρή δόση, μισό χάπι την ημέρα). Σταμάτησα κάνα μήνα μετά την θετική χοριακη. 

Just now, linaa είπε:

οχι σε ολους μονο αν εχεις καποιο αυτοανοσο ή αντισωματα απο ανοσολογικες εξετασεις αυξημενα . 

Εγώ πήρα και τις δύο φορές. Έχω βέβαια χάσιμο το και ελαφριά ψωρίαση που είναι αυτοάνοσα. Αλλά νομίζω σε όλες δίνει ο γιατρός μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Εγώ είχα πάρει και στις δύο εμβρυομεταφορες (μικρή δόση, μισό χάπι την ημέρα). Σταμάτησα κάνα μήνα μετά την θετική χοριακη. 

Εγώ πήρα και τις δύο φορές. Έχω βέβαια χάσιμο το και ελαφριά ψωρίαση που είναι αυτοάνοσα. Αλλά νομίζω σε όλες δίνει ο γιατρός μου

Ναι κ σε μενα με χασιμότο ενα μηνα μου ειπε το πρεζολόν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Δεν είναι αυτό το θέμα, θα πρέπει να πας σε ανοσολόγο για να σε κατευθύνει. Στην Ελλάδα η ειδικότητα εξασκείται συνήθως από αιματολόγους. Εγώ είχα κάνει κάποιες με παραπομπή κάποιου εξωσωματιστή παλαιότερα και κάποιες ακόμα μου τις έκανε η Τσεκούρα, αφού όμως μου πήρε ιστορικό. Εντωμεταξύ, θα πρέπει να γίνονται σε εξειδικευμένο εργαστήριο, οπότε καλό είναι να μην πας στα τυφλά να τις κάνεις. Αν είσαι κοντά στην Αθήνα, πήγαινε κι εσύ στο τμ. καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα να σου πάρει ιστορικό η Τσεκούρα και να σου κάνει ό,τι χρειάζεται στην περίπτωσή σου, δωρεάν. Μεγάλη προσοχή σε έναν παθολογοανατόμο/ανοσολόγο που έχει το δικό του διαγνωστικό κέντρο!!!

 

Just now, alina80 είπε:

Εγώ είχα πάρει και στις δύο εμβρυομεταφορες (μικρή δόση, μισό χάπι την ημέρα). Σταμάτησα κάνα μήνα μετά την θετική χοριακη. 

Εγώ πήρα και τις δύο φορές. Έχω βέβαια χάσιμο το και ελαφριά ψωρίαση που είναι αυτοάνοσα. Αλλά νομίζω σε όλες δίνει ο γιατρός μου

 

Just now, Roda είπε:

Ναι κ σε μενα με χασιμότο ενα μηνα μου ειπε το πρεζολόν 

Νομίζετε οτι θα χρειάζοντουσαν να γίνονται αυτές οι εξετασεις σε όλες μας ή μονο αν υπάρχει ιστορικο αυτοανοσου ή κάποιο άλλο συγκεκριμέο ιατρικό πρόβλημα.

Ρωτάω γιατι οταν φτασει η στιγμη θα μου αρεσε να αποφύγω την κορτιζόνη. Δεν έχω καποιο ιατρικο θέμα, τυπου αυτοανοσου, απο οτι ξερω, ουτε καποιο άλλο θεμα υγειας.

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2020 at 6:13 ΜΜ, anoulious είπε:

Αστα την περιμένω.. Την τραβολογαει το νέο μέλος και δεν προλαβαίνει. Τυχερή είμαι. 

Κallaki τι έγινε έκανες υπερηχο, θα κάνεις; Μηπως έγραψες κάτι και δεν το διάβασα; 

 

Χα ετσι σ ειπανε ε????? σε ανακάλυψα παλι...παλι μουρμούριζεις???? τι έχουμε  πει???? που σαι να ρθω να  σε  στρώσω ..

On 21/12/2020 at 6:34 ΜΜ, anoulious είπε:

Εγω από προαισθηματα έχω κλείσει. Μακάρι. Αλλά Μαιρουλα είμαι δύσκολη περίπτωση. Πολύ. Ανοσοανεπάρκεια, ολικη θυρεοειδεκτομη, σάκχαρο,ηλικια...Εντελως πρόχειρα.. 

ακομα κ ολα αυτα που εχεις να ξες δεν είναι λογος για να μην γινεις μαμα....γιατι θα γινεις αυτό στο υπογράφο.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Χα ετσι σ ειπανε ε????? σε ανακάλυψα παλι...παλι μουρμούριζεις???? τι έχουμε  πει???? που σαι να ρθω να  σε  στρώσω ..

ακομα κ ολα αυτα που εχεις να ξες δεν είναι λογος για να μην γινεις μαμα....γιατι θα γινεις αυτό στο υπογράφο.

Aχ Ραφαελίτσα μου γλυκιά! Πως περνάτε? Είναι περίεργο συναίσθημα. Είμαι αρκετά αισιοδοξη και ελπίζω να μην απογοητευτώ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Aχ Ραφαελίτσα μου γλυκιά! Πως περνάτε? Είναι περίεργο συναίσθημα. Είμαι αρκετά αισιοδοξη και ελπίζω να μην απογοητευτώ... 

ωραια περναμε εμεις...εγω Ξεκίνησα δουλειά κιολας  οπότε  ολη μερα  τρεχω ..αστα χαμος αλλα χαλάλι ολα...δεν προλαβαίνω ουτρ να μπω  να σας διαβασω...μ έχετε λειψει ολες παρα πόλυ ...

να κρατήσεις την αισιοδοξία σ γιατι αυτή  νικαει στο τελος...παρέμεινε σταθερή χωρις μαυρες σκέψεις  γιατί  ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΆ Σ

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλες μας!!! Εύχομαι υγεία και πολλά πολλά μωρά. Θέλω να ρωτήσω εάν κάποιο κορίτσι ξέρει ισχύει ότι μετά από φυσική σύλληψη ο γιατρός μπορεί να προσδιορίσει καλύτερα το παράθυρο εμφύτευσης;;; Ρωτάω γιατί έχω τέσσερα τα οποία θα μεταφέρω, ο προηγούμενος ντοκ μου είπε ότι σκόπευε να μου τα μεταφέρει σε φυσικό κύκλο ο νέος όμως αφού είναι νέος πως θα ξέρει τι να κάνει;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλες μας!!! Εύχομαι υγεία και πολλά πολλά μωρά. Θέλω να ρωτήσω εάν κάποιο κορίτσι ξέρει ισχύει ότι μετά από φυσική σύλληψη ο γιατρός μπορεί να προσδιορίσει καλύτερα το παράθυρο εμφύτευσης;;; Ρωτάω γιατί έχω τέσσερα τα οποία θα μεταφέρω, ο προηγούμενος ντοκ μου είπε ότι σκόπευε να μου τα μεταφέρει σε φυσικό κύκλο ο νέος όμως αφού είναι νέος πως θα ξέρει τι να κάνει;;;

Καλημέρα. Αφού είναι  φυσική  η συλληψη, ειδικά αν δεν ξέρεις πότε έγινε ωορρηξία, πότε έγινε η επαφή που έφερε τη σύλληψη, πώς θα βοηθηθεις σε σχέση με το παράθυρο; Αυτό εγώ δεν το καταλαβαίνω.. Σίγουρα είσαι πιο γόνιμη.. Δε ξέρω ας πούνε και τα υπόλοιπα κορίτσια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Αφού είναι  φυσική  η συλληψη, ειδικά αν δεν ξέρεις πότε έγινε ωορρηξία, πότε έγινε η επαφή που έφερε τη σύλληψη, πώς θα βοηθηθεις σε σχέση με το παράθυρο; Αυτό εγώ δεν το καταλαβαίνω.. Σίγουρα είσαι πιο γόνιμη.. Δε ξέρω ας πούνε και τα υπόλοιπα κορίτσια.. 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι ,δε μου κάθεται ότι θα ξέρει το παράθυρο εμφύτευσης!! Είμαι απογοητευμένη ρε γμτ πήγα και μίλησα στο προηγούμενο γιατρό του ανέφερα του ουρεοπλασμα και ότι έχει πει ο λοιμωξιολογος και με έβγαλε τρελή , μου φώναζε ότι τον προσβάλω και ότι τον κατηγορώ ότι φταίει αυτός για την αποβολή μου!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...