Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, kallaki είπε:

Σε ευχαριστω για το θάρρος που μου δίνετε όλες.... Όλο αυτό το καιρό....

Το κρίσιμο είναι μέχρι 11 βδομάδες..

 

Αχ αυτή άχνη γραμουλα..... Έτσι έπαθα και εγώ...

Μια γραμουλα που την έβλεπα και έλεγα βλέπω ή δεν την βλέπω μαλλον με ξεγελούν τα μάτια μου.....

Και ηταν θετικό την επόμενη μέρα έκανα χοριακη 143....

Να χάρις κοπέλαρα μου...

μια απο τα ιδια κι εγω εβγαινα στο μπαλκονι εμπαινα μεσα αναβα τα φωτα ελαγα στον συντροφο μου την βλεπεις κι εσυ η μονο εγω....χαχαχαχα.....κοριτσαρα μου σου ευχομαι μια ανεφελη εγκυμοσυνη!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 21 λεπτά , anna73 είπε:

ναι μαιρουλα μου μια....να σου πω την αληθεια ολες αυτες της μερες εκανα τοσες αρνητικες σκεψεις που καποιες φορες σκεφτομουν αν μια στης χιλιες ειναι να γινει κατι μονη μου θα το γκαντεμιασω......φιλακια στα πατουσακια!!

η επομενη εισαι εσυ.... το νου σου!!!

Ένα κ καλό όποτε. Άντε περιμένουμε τη χοριακη να το γιορτασουμε

Just now, pocm είπε:

Ναι στον Τσιργ. 

Και τι εξήγηση έδωσε;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anna73 είπε:

ναι μαιρουλα μου μια....να σου πω την αληθεια ολες αυτες της μερες εκανα τοσες αρνητικες σκεψεις που καποιες φορες σκεφτομουν αν μια στης χιλιες ειναι να γινει κατι μονη μου θα το γκαντεμιασω......φιλακια στα πατουσακια!!

η επομενη εισαι εσυ.... το νου σου!!!

Συγχαρητήρια Αννα, με το καλο να δεις και μια τριψηφια χοριακή .!Παίρνω κουραγιο γιατι και εγω μια μοναχουλα βλαστοκύστη θα βάλω τον αλλο μηνα και δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Συγχαρητήρια Αννα, με το καλο να δεις και μια τριψηφια χοριακή .!Παίρνω κουραγιο γιατι και εγω μια μοναχουλα βλαστοκύστη θα βάλω τον αλλο μηνα και δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη

Θα κάνεις prp,ενδομήτριο καλό, εμβρυο πολύ καλό, κάνε και κανένα intralipid(όχι ότι τα πεσυευω πολύ) και όλα θα πάνε τέλεια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, anoulious said:

Είμαστε πολλές οι Αννούλες που προσπαθούμε για παιδάκι.. Την άχνη γραμμή την είδε η Άννα 73.Μπραβο που είδατε το σακουλάκι.. Μόνο θετικές σκέψεις και ξεκούραση. 

Κάποιο έλεγχο ενδομητρίου endometriome, Emma, femoscan που το διαβάζω τώρα τελευταία έχεις κάνει; Να δεις και γαλακτοβακιλλους; 

Αχ!!! Έκανα λίγες μέρες να διαβάσω τα νέα σας και τα έμπλεξα...

Σε ευχαριστώ....::)))

28 minutes ago, anna73 said:

μια απο τα ιδια κι εγω εβγαινα στο μπαλκονι εμπαινα μεσα αναβα τα φωτα ελαγα στον συντροφο μου την βλεπεις κι εσυ η μονο εγω....χαχαχαχα.....κοριτσαρα μου σου ευχομαι μια ανεφελη εγκυμοσυνη!!!!

Χαχαχα .... Όλες τα ίδια....

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Θα κάνεις prp,ενδομήτριο καλό, εμβρυο πολύ καλό, κάνε και κανένα intralipid(όχι ότι τα πεσυευω πολύ) και όλα θα πάνε τέλεια. 

Αχ κοριτσάκι μου, το ξέρω πως με νιώθεις .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Σε σκεφτομαι πολυ.Εισαι  και εσυ ηρωιδα...Υγ:Το πιστευω φανταζομαι το καταλαβες..

Ναι βρε, το ξέρω . Περιμενω πως και πως τα δικά σου νέα , άντε πια μας εχουνε σκάσει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Συγχαρητήρια Αννα, με το καλο να δεις και μια τριψηφια χοριακή .!Παίρνω κουραγιο γιατι και εγω μια μοναχουλα βλαστοκύστη θα βάλω τον αλλο μηνα και δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη

καλημερα κοριτσακι σε ευχαριστω!!! να εισαι ειδες και εγω δεν το περιμενα αλλα.....ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εύχομαι καλή εγκυμοσύνη στις εγκυουλες και καλή δύναμη σε όλες τις υπόλοιπες!! Βγήκαν τα αποτελέσματα που περίμενα για τον αποβολή μου, είχα ουρεοπλασμα αλλά ο μεγαλογιατρός μου δεν μου είχε κάνει καμία εξέταση ώστε το ελέγξουμε με αποτέλεσμα να ενεργοποιηθεί και να οδηγήσει σε πρόωρο τοκετό!! Αλλάζω γιατρό έχω ήδη κλείσει ραντεβού με σφακ.... ,έχω 4 έμβρυα τριών ημερών τα οποία θα μεταφέρω !!

Ξαναρχισα τη θεραπεία και για τις φλεγμονές μου, σκεφτόμουν επίσης να κάνω το ΕΡΑ τεστ, πριν από τη φυσική σύλληψη του καλοκαιριού δεν είχα πετύχει ποτέ εμφύτευση στις 4 ετ. Έχει κάνει κάποια απο εσάς αυτό το τεστ;

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εύχομαι καλή εγκυμοσύνη στις εγκυουλες και καλή δύναμη σε όλες τις υπόλοιπες!! Βγήκαν τα αποτελέσματα που περίμενα για τον αποβολή μου, είχα ουρεοπλασμα αλλά ο μεγαλογιατρός μου δεν μου είχε κάνει καμία εξέταση ώστε το ελέγξουμε με αποτέλεσμα να ενεργοποιηθεί και να οδηγήσει σε πρόωρο τοκετό!! Αλλάζω γιατρό έχω ήδη κλείσει ραντεβού με σφακ.... ,έχω 4 έμβρυα τριών ημερών τα οποία θα μεταφέρω !!

Ξαναρχισα τη θεραπεία και για τις φλεγμονές μου, σκεφτόμουν επίσης να κάνω το ΕΡΑ τεστ, πριν από τη φυσική σύλληψη του καλοκαιριού δεν είχα πετύχει ποτέ εμφύτευση στις 4 ετ. Έχει κάνει κάποια απο εσάς αυτό το τεστ;

Καλησπέρα κοπέλα μου. Λυπάμαι για την αποβολή σου. Πιθανόν λόγω μικροβιου. Καλά είναι δυνατόν να προχωρήσετε σε ε/τ και να μην έχει εξεταστεί το ενδομήτριο για μικρόβια; Ποιος μεγαλογιατρός είναι αυτός;

Το ΕΡΑ τεστ το είχε κάνει η winspert  απ το καφε

Link to comment
Share on other sites

Ήταν φυσική σύλληψη, αλλά κατά τη διάρκεια της κύησης δεν κάναμε καμία εξέταση για μικρόβια..Φαντάσου όταν είχαμε κάνει παλιά εγώ είχα επιμείνει...Ο μαστ.... είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Ήταν φυσική σύλληψη, αλλά κατά τη διάρκεια της κύησης δεν κάναμε καμία εξέταση για μικρόβια..Φαντάσου όταν είχαμε κάνει παλιά εγώ είχα επιμείνει...Ο μαστ.... είναι!!!

Θυμάμαι ότι θα πήγαινες σε λοιμωξιολόγο. Εκείνος τι σου συνέστησε να κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου. Λυπάμαι για την αποβολή σου. Πιθανόν λόγω μικροβιου. Καλά είναι δυνατόν να προχωρήσετε σε ε/τ και να μην έχει εξεταστεί το ενδομήτριο για μικρόβια; Ποιος μεγαλογιατρός είναι αυτός;

Το ΕΡΑ τεστ το είχε κάνει η winspert  απ το καφε

Καλησπερα.Να πω αλλη μια φορα οτι λυπαμαι πολυ για την αποβολη σου.Εχω κανει και ερα..Ακολουθεις το πρωτοκολλο που θα ακολουθησεις σε εμβρυομεταφορα(οιστρογονα αν θα παρεις,προγεστερονη)και στελνεις το δειγμα .Αυτο δειχνει την ιδανικη μερα εμβρυομεταφορας μεσω ελεγχου γονιδιων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...