Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Νανα82 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ , θα το κάνω λογικά στο νέο γιατρό..το κόστος ποιο είναι;;

Εγω αν θυμάμαι καλά έδωσα  γύρω στα 700 ευρώ(μπορεί και λίγο λιγότερο) . Υπάρχουν κοπέλες που έδωσαν νομίζω και λιγότερο. Το κακό είναι με τον Σφακ οτι θεωρεί ότι το ερα έχει εφαρμογή μόνο σε τεχνητούς κύκλους  και θα σου το κάνει μόνο σε τεχνητό ενώ υπάρχουν κοπέλες που το έκαναν σε φυσικο(χωρίς οιστρογόνα τουλάχιστον μέχρι ωορρηξία ή και αργότερα ) και μια χαρά έδειξε και πέτυχαν. Αν θελήσεις να ακολουθήσεις σε εμβρυομεταφορα φυσικό και έχεις ερα σε τεχνητό αυτό θα ειναι θεμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ , θα το κάνω λογικά στο νέο γιατρό..το κόστος ποιο είναι;;

Δεν είναι συγκεκριμένο είτε σε τεχνικό είτε σε φυσικό;; Ρωτάω γιατί θα μεταφέρω 4 έμβρυα 3 ημερών και θα ήταν καλύτερο να το έχω κάνει νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Δεν είναι συγκεκριμένο είτε σε τεχνικό είτε σε φυσικό;; Ρωτάω γιατί θα μεταφέρω 4 έμβρυα 3 ημερών και θα ήταν καλύτερο να το έχω κάνει νομίζω.

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς. Ανάλογα με το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις δείχνει και το παράθυρο. Και το ίδιο πρέπει να επαναλάβεις στην εμβρυομεταφορα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Δεν είναι συγκεκριμένο είτε σε τεχνικό είτε σε φυσικό;; Ρωτάω γιατί θα μεταφέρω 4 έμβρυα 3 ημερών και θα ήταν καλύτερο να το έχω κάνει νομίζω. Δεν θέλω να κάνω έτ στον προηγούμενο αλλά και αυτός πως θα ξέρει ποτέ να κάνουνε έμβρυομεταφορα ;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Νανα82 είπε:

 

Δεν κάνουνε όλες οι κοπελες ερα. Λίγες είναι αυτές που έχουν κάνει. Και οι γυναίκες με μετατόπιση παραθύρου είναι μικρό ποσοστό. Επειδή έχεις και φυσική σύλληψη δεν είμαι σίγουρη ότι θα συμφωνήσει να κάνεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερα να ξέρει ποια μερα ακριβώς είναι καλό να γίνει η εμβρυομεταφορα...η φυσική σύλληψη γιατί να μην συμφωνήσει κανείς; Σε ζαλίζω αλλά δεν ξέρω καθόλου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Εγώ το σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερα να ξέρει ποια μερα ακριβώς είναι καλό να γίνει η εμβρυομεταφορα...η φυσική σύλληψη γιατί να μην συμφωνήσει κανείς; Σε ζαλίζω αλλά δεν ξέρω καθόλου!!

Καλέ δεν είπα ότι δε θα συμφωνήσει κάνεις γιατρός ποτέ... Ειναι καλυτερα όλους τους προβληματισμούς σου να τους συζητήσεις με το Σφακ. Απλά έκανα δυο υποθέσεις για τη στάση που μπορεί να κρατήσει. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anoulious said:

Εγω αν θυμάμαι καλά έδωσα  γύρω στα 700 ευρώ(μπορεί και λίγο λιγότερο) . Υπάρχουν κοπέλες που έδωσαν νομίζω και λιγότερο. Το κακό είναι με τον Σφακ οτι θεωρεί ότι το ερα έχει εφαρμογή μόνο σε τεχνητούς κύκλους  και θα σου το κάνει μόνο σε τεχνητό ενώ υπάρχουν κοπέλες που το έκαναν σε φυσικο(χωρίς οιστρογόνα τουλάχιστον μέχρι ωορρηξία ή και αργότερα ) και μια χαρά έδειξε και πέτυχαν. Αν θελήσεις να ακολουθήσεις σε εμβρυομεταφορα φυσικό και έχεις ερα σε τεχνητό αυτό θα ειναι θεμα. 

Αν έχω καταλάβει καλά, με το πέρας της ηλικίας το παραθυρο εμφύτευσης  αποκτά μια... αστάθεια όπως κ όλα τα ορμονικά κ ο τεχνητός κυκλος βαζει σε όρια το ανεξέλεγκτο παράθυρο. Έτσι τουλάχιστον το χω καταλάβει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Roda είπε:

Αν έχω καταλάβει καλά, με το πέρας της ηλικίας το παραθυρο εμφύτευσης  αποκτά μια... αστάθεια όπως κ όλα τα ορμονικά κ ο τεχνητός κυκλος βαζει σε όρια το ανεξέλεγκτο παράθυρο. Έτσι τουλάχιστον το χω καταλάβει. 

Καλημερα. Αυτο με την ηλικια και το παραθυρο δεν το ξερω.Εγω οταν ζητησα να το κανω σε φυσικο κυκλο,δεν καταλαβα οτι το προβλημα ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μου το ειπαν γιατι εμενα η ηλικία; οι προσπαθειες; Ο άγνωστος παράγοντας χ;  μου ειχε προκαλεσει μια ασταθεια στον κύκλο οπότε όταν ρωτησα για φυσικό κ ερα μου το απεκλεισαν..άρα ισως να εχει να κανει με την αστάθεια στον κυκλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα μολις εμαθα οτι η χωριακη μου ειναι 15.25 μου φαινεται μικρη εσεις τι λετε???

Καλημέρα. Δυστυχώς είναι μικρή. Ηλπιζα ότι θα είναι πιο μεγάλη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...