Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Νανα82 said:

Εμενα μου πρότειναν παρένθετη μητέρα ,δυο ώρες αφού είχα αποβάλει :angry:!!! Και εσυ στον αγώνα είσαι;;

Τι;; γιατι;; αχ μωρε...κ εγω παλευω, που θα παει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες μας!!! Ο γιατρός νομίζω το έχω αναφέρει και πιο πάνω ποιος είναι... είναι από τα γνωστά Μ...

Ο γνωστός με τις δυο βλαστοκυστες;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Ναι εννοείται...και εμένα για εκεί με πήγαινε γιατί αυτός διαλέγει τις καλύτερες!!!

Πωπω, δεν έχω λόγια! Μετά τη δεύτερη αποτυχία μου πολλοί με προέτρεπαν να παω σ αυτόν γιατί έχει δήθεν καλό όνομα. Ευτυχώς δεν πηγα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Πωπω, δεν έχω λόγια! Μετά τη δεύτερη αποτυχία μου πολλοί με προέτρεπαν να παω σ αυτόν γιατί έχει δήθεν καλό όνομα. Ευτυχώς δεν πηγα

Και εγώ εκεί πήγα γιατί είχα ακούσει πολύ καλά λόγια...πολλές γνωστές μου τα κατάφεραν σε αυτόν . Σε εμένα έκανε διεγέρσεις και εμβρυομεταφορες όμως χωρίς να τον απασχολεί η μητρα για την οποία δίκιο από ότι αποδείχθηκε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Νανα82 είπε:

Και εγώ εκεί πήγα γιατί είχα ακούσει πολύ καλά λόγια...πολλές γνωστές μου τα κατάφεραν σε αυτόν . Σε εμένα έκανε διεγέρσεις και εμβρυομεταφορες όμως χωρίς να τον απασχολεί η μητρα για την οποία δίκιο από ότι αποδείχθηκε!!!

Μάλιστα. Άρπα κόλλα δηλαδή η δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Μάλιστα. Άρπα κόλλα δηλαδή η δουλειά του

Νομίζω πως ναι εάν σκεφτείς ότι και το νικα και το ουρεοπλασμα μόνη τα βρήκα!!!  Όταν έκανα τη Τρίτη ετ και απέτυχε βρήκα το ουρεοπλασμα , ο ίδιος μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και πάρε 10 μέρες αντιβίωση πήρα και μετά κάναμε την 4 ετ όπου πριν γίνει τον ρώτησα για επανέλεγχο και μου είπε ότι δεν χρειάζεται. Έκανα την 4 ετ απέτυχα πάλι όποτε και επέμεινα εγώ για επανέλεγχο και βγήκα πάλι θετική στο ουρεοπλασμα. Εκεί πλέον ζήτησα και το νικα όπου βρέθηκα με χρόνια ενδομητριτιδα η οποία είχε προκαλέσει βαριές αλλοιώσεις , το πόρισμα αυτό επιβεβαιώθηκε και από ιστολογική εξέταση σε άλλο εργαστήριο που ζήτησα εγώ. Προχθές όταν του είπα ότι θα φύγω για άλλο κέντρο μου τόνισε ότι δε με βλέπει σαν πορτοφόλι και μου το έχει αποδείξει από τη στιγμή που δεν με χρέωνε κανονικα( ισχύει) , εγώ όμως θα ήθελα να μην είχα χάσει τη μπεμπα μου και ας με χρέωνε και παραπάνω!!

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Νομίζω πως ναι εάν σκεφτείς ότι και το νικα και το ουρεοπλασμα μόνη τα βρήκα!!!  Όταν έκανα τη Τρίτη ετ και απέτυχε βρήκα το ουρεοπλασμα , ο ίδιος μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και πάρε 10 μέρες αντιβίωση πήρα και μετά κάναμε την 4 ετ όπου πριν γίνει τον ρώτησα για επανέλεγχο και μου είπε ότι δεν χρειάζεται. Έκανα την 4 ετ απέτυχα πάλι όποτε και επέμεινα εγώ για επανέλεγχο και βγήκα πάλι θετική στο ουρεοπλασμα. Εκεί πλέον ζήτησα και το νικα όπου βρέθηκα με χρόνια ενδομητριτιδα η οποία είχε προκαλέσει βαριές αλλοιώσεις , το πόρισμα αυτό επιβεβαιώθηκε και από ιστολογική εξέταση σε άλλο εργαστήριο που ζήτησα εγώ. Προχθές όταν του είπα ότι θα φύγω για άλλο κέντρο μου τόνισε ότι δε με βλέπει σαν πορτοφόλι και μου το έχει αποδείξει από τη στιγμή που δεν με χρέωνε κανονικα( ισχύει) , εγώ όμως θα ήθελα να μην είχα χάσει τη μπεμπα μου και ας με χρέωνε και παραπάνω!!

 

Κοριτσι μου ειλικρινά λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες, δεν υπάρχουν λόγια και πίστεψε με το έχω δυστυχώς βιώσει πολλές φορές ( άνευ λόγου από εξετάσεις κλπ) Αν έχω καταλάβει τον γιατρό, θέλω να σου πω ότι ο ίδιος προ εμβρυομεταφορας κάνει καλλιέργεια ενδομητριου για τυχόν μικρόβια κλπ και δεν προχωράει ετσι , νομίζω έχει αναφερθεί και από άλλες κοπέλες αυτό σ άλλη ενότητα η ίσως και εδώ!  Και στο λέω και προσωπικά γιατί έχω κάνει μια προσπάθεια μαζί του πέτυχε μεν αλλά παλλινδρομησε και μ έβαλε και μετά πάλι να κάνουμε καλλιέργεια ενδομητριου!

Δεν έχω όφελος να τον στηρίξω προς Θεού άλλωστε και εγώ δεν έχω ακόμη μωρό απλα αναφέρω την διαδικασία. 

Όσο για τα δανεικά έχω αναφερθεί ότι δεν έχει αναπτύξει αυτό το κομμάτι για δοτριες και γιαυτό δεν έχει πολλές και δεν δίνει ωάρια, αυτό κατόπιν ψαξίματος από δικό μου άνθρωπο.  

Εύχομαι το 21 , να γεμίσει η κοιλίτσα σου με μωρακι/α και με το καλό στην αγκαλιά σου :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anniee είπε:

Κοριτσι μου ειλικρινά λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες, δεν υπάρχουν λόγια και πίστεψε με το έχω δυστυχώς βιώσει πολλές φορές ( άνευ λόγου από εξετάσεις κλπ) Αν έχω καταλάβει τον γιατρό, θέλω να σου πω ότι ο ίδιος προ εμβρυομεταφορας κάνει καλλιέργεια ενδομητριου για τυχόν μικρόβια κλπ και δεν προχωράει ετσι , νομίζω έχει αναφερθεί και από άλλες κοπέλες αυτό σ άλλη ενότητα η ίσως και εδώ!  Και στο λέω και προσωπικά γιατί έχω κάνει μια προσπάθεια μαζί του πέτυχε μεν αλλά παλλινδρομησε και μ έβαλε και μετά πάλι να κάνουμε καλλιέργεια ενδομητριου!

Δεν έχω όφελος να τον στηρίξω προς Θεού άλλωστε και εγώ δεν έχω ακόμη μωρό απλα αναφέρω την διαδικασία. 

Όσο για τα δανεικά έχω αναφερθεί ότι δεν έχει αναπτύξει αυτό το κομμάτι για δοτριες και γιαυτό δεν έχει πολλές και δεν δίνει ωάρια, αυτό κατόπιν ψαξίματος από δικό μου άνθρωπο.  

Εύχομαι το 21 , να γεμίσει η κοιλίτσα σου με μωρακι/α και με το καλό στην αγκαλιά σου :x

Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο για το 2021, με πολλά πολλά μωράκια!!! Πιθανόν να μην μιλάμε για τον ίδιο γιατρό γιατί και σε εμένα αλλά με σε άλλες κοπέλες δεν έχει κάνει καλλιέργεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anniee είπε:

Κοριτσι μου ειλικρινά λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες, δεν υπάρχουν λόγια και πίστεψε με το έχω δυστυχώς βιώσει πολλές φορές ( άνευ λόγου από εξετάσεις κλπ) Αν έχω καταλάβει τον γιατρό, θέλω να σου πω ότι ο ίδιος προ εμβρυομεταφορας κάνει καλλιέργεια ενδομητριου για τυχόν μικρόβια κλπ και δεν προχωράει ετσι , νομίζω έχει αναφερθεί και από άλλες κοπέλες αυτό σ άλλη ενότητα η ίσως και εδώ!  Και στο λέω και προσωπικά γιατί έχω κάνει μια προσπάθεια μαζί του πέτυχε μεν αλλά παλλινδρομησε και μ έβαλε και μετά πάλι να κάνουμε καλλιέργεια ενδομητριου!

 Δεν έχω όφελος να τον στηρίξω προς Θεού άλλωστε και εγώ δεν έχω ακόμη μωρό απλα αναφέρω την διαδικασία. 

 Όσο για τα δανεικά έχω αναφερθεί ότι δεν έχει αναπτύξει αυτό το κομμάτι για δοτριες και γιαυτό δεν έχει πολλές και δεν δίνει ωάρια, αυτό κατόπιν ψαξίματος από δικό μου άνθρωπο.  

 Εύχομαι το 21 , να γεμίσει η κοιλίτσα σου με μωρακι/α και με το καλό στην αγκαλιά σου :x

Δότριες μπορεί να μην έχει, ωάρια δίνει όμως...Δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, Νανα82 said:

Εμενα μου πρότειναν παρένθετη μητέρα ,δυο ώρες αφού είχα αποβάλει :angry:!!! Και εσυ στον αγώνα είσαι;;

Καλά παρένθετη γιατί σου πρότεινε ο γιατρός; Στο αιτιολόγησε; 
γιατι έχω καταλαβει ότι τις παρένθετες τις κρατάνε μόνο για ζευγάρια από το εξωτερικό που τους χρεώνουν κάτι ασύλληπτα ποσά.

 

Χρόνια πολλά σε όλα τα κορίτσια! Με πολύ αγάπη για όλες σας και τις οικογένειες σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Δότριες μπορεί να μην έχει, ωάρια δίνει όμως...Δυστυχώς...

Δεν είπα ότι δεν δίνει, απλά σε σχέση μ αλλά γνωστά κέντρα που έχουν καλη φήμη για δανεικά δεν είναι το ίδιο!

Άλλωστε εφόσον εμεις δεν είμαστε σ αυτή την φάση, θεωρητικά γνωρίζουμε από τι έχουμε ακούσει! Αναφέρθηκα για δικο μου άνθρωπο που το έψαξε και δεν προχώρησε εκει , ειδε στο Μητέρα τον Παπαθ και Τσιρι  και κατέληξε στον 2ο διότι μένει και κοντά εκει !

Just now, Νανα82 είπε:

Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο για το 2021, με πολλά πολλά μωράκια!!! Πιθανόν να μην μιλάμε για τον ίδιο γιατρό γιατί και σε εμένα αλλά με σε άλλες κοπέλες δεν έχει κάνει καλλιέργεια!!!

Σ ευχαριστώ για τις ευχές :x

Εγω αναφέρομαι για τον Μαστρο.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο για το 2021, με πολλά πολλά μωράκια!!! Πιθανόν να μην μιλάμε για τον ίδιο γιατρό γιατί και σε εμένα αλλά με σε άλλες κοπέλες δεν έχει κάνει καλλιέργεια!!!

Αν είναι ο Μαστ  και σε εμένα  δεν έκανε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νανα82 είπε:

Νομίζω πως ναι εάν σκεφτείς ότι και το νικα και το ουρεοπλασμα μόνη τα βρήκα!!!  Όταν έκανα τη Τρίτη ετ και απέτυχε βρήκα το ουρεοπλασμα , ο ίδιος μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και πάρε 10 μέρες αντιβίωση πήρα και μετά κάναμε την 4 ετ όπου πριν γίνει τον ρώτησα για επανέλεγχο και μου είπε ότι δεν χρειάζεται. Έκανα την 4 ετ απέτυχα πάλι όποτε και επέμεινα εγώ για επανέλεγχο και βγήκα πάλι θετική στο ουρεοπλασμα. Εκεί πλέον ζήτησα και το νικα όπου βρέθηκα με χρόνια ενδομητριτιδα η οποία είχε προκαλέσει βαριές αλλοιώσεις , το πόρισμα αυτό επιβεβαιώθηκε και από ιστολογική εξέταση σε άλλο εργαστήριο που ζήτησα εγώ. Προχθές όταν του είπα ότι θα φύγω για άλλο κέντρο μου τόνισε ότι δε με βλέπει σαν πορτοφόλι και μου το έχει αποδείξει από τη στιγμή που δεν με χρέωνε κανονικα( ισχύει) , εγώ όμως θα ήθελα να μην είχα χάσει τη μπεμπα μου και ας με χρέωνε και παραπάνω!!

 

Μπορεί κ η ενδομητριτιδα να συντέλεσε στην αποβολή. Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς ξέροντας ότι το μωράκι μπορεί να  μην το έχανες αν σε πρόσεχε ο ντοκ λίγο παραπάνω. Τι να πω κουράγιο και ελπίδα για την επόμενη προσπάθεια που ευχομαι να πάει πολύ καλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Εμενα μου πρότειναν παρένθετη μητέρα ,δυο ώρες αφού είχα αποβάλει :angry:!!! Και εσυ στον αγώνα είσαι;;

Όχι κοπέλα μου , διώξε τους απαράδεκτους γιατρούς απο τη ζωή σου, εσυ ξερεις καλυτερα τι χρειαζεται να κανεις και ο καινούριος γιατρος σου ειναι πολυ καλος .

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια και του χρόνου όλες να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά !!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...